[Obrisani korisnik] (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


Brisani uporabnik -> [Obrisani korisnik] (17.5.2010 16:46:59)

[Sadržaj poruke je obrisan]




MiniMama -> RE: Znakovi i rješenja ako je dijete krenulo krivim putem (18.5.2010 11:20:29)

Slazem se s gore navedenim, ali sta ako je moje dijete to koje je mlatretirano od strane drugog? i sta ako roditelji ne reagiraju?? vec 4 godine nam mala dolazi iz skole izubijana. svako malo nekakva masnica jer ju je neki djecak klepio. i zoves uciteljicu, uciteljica zove roditelje, roditelji se prave blesavi, nije on kao. uciteljica se zali dalje, umjesa se i socijalna skrb, razgovori s roditeljima i  nikakvog efekta. i sta onda?? Sta da ja kazem djetetu u takvoj situaciji? zali se uciteljici? da idem ja mlatiti malog? da joj kazem da se brani? i pricamo o djetetu od 10 godina. i kako se drzati uputa kad klincu u jednom trenutku moras reci "ipak postoje iznimke". kako da ja njoj objasnim da je to dijete s posebnim potrebama, da mora biti dobra prema njemu, ne provocirati, da nije svakome lako s obitelji. i sta da ona o tome misli, a mobitel joj je u sahtu i fali joj pola prednjeg zuba jer je na izletu dobila salicu u zube! kako u svemu tome ispravno odgojiti dijete kad moras uvesti IZNIMKE. Kako u svoj toj masi informacija prepoznati pravi problem? kako ostati dosljedan u odgoju kad si prisiljen odpocetka uciti dijete da prezivljava?mozda sam pesimisticna, ali drustvo nam je u ku[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley35.gif[/image].  i koliko god se mi trudili utjecaj okoline je prejak. sve napisano krasno izgleda, samo hocu reci da je roditelju zbog okoline postalo jako tesko postalo uociti problem. 




mala pcelica -> RE: Znakovi i rješenja ako je dijete krenulo krivim putem (18.5.2010 11:23:49)


IZVORNA PORUKA: MiniMama

Slazem se s gore navedenim, ali sta ako je moje dijete to koje je mlatretirano od strane drugog? i sta ako roditelji ne reagiraju?? vec 4 godine nam mala dolazi iz skole izubijana. svako malo nekakva masnica jer ju je neki djecak klepio. i zoves uciteljicu, uciteljica zove roditelje, roditelji se prave blesavi, nije on kao. uciteljica se zali dalje, umjesa se i socijalna skrb, razgovori s roditeljima i  nikakvog efekta. i sta onda?? Sta da ja kazem djetetu u takvoj situaciji? zali se uciteljici? da idem ja mlatiti malog? da joj kazem da se brani? i pricamo o djetetu od 10 godina. i kako se drzati uputa kad klincu u jednom trenutku moras reci "ipak postoje iznimke". kako da ja njoj objasnim da je to dijete s posebnim potrebama, da mora biti dobra prema njemu, ne provocirati, da nije svakome lako s obitelji. i sta da ona o tome misli, a mobitel joj je u sahtu i fali joj pola prednjeg zuba jer je na izletu dobila salicu u zube! kako u svemu tome ispravno odgojiti dijete kad moras uvesti IZNIMKE. Kako u svoj toj masi informacija prepoznati pravi problem? kako ostati dosljedan u odgoju kad si prisiljen odpocetka uciti dijete da prezivljava?mozda sam pesimisticna, ali drustvo nam je u ku[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley35.gif[/image].  i koliko god se mi trudili utjecaj okoline je prejak. sve napisano krasno izgleda, samo hocu reci da je roditelju zbog okoline postalo jako tesko postalo uociti problem. 


u potpunosti se slazem !




lee -> RE: Znakovi i rješenja ako je dijete krenulo krivim putem (18.5.2010 11:27:53)

IZVORNA PORUKA: mala pcelica


IZVORNA PORUKA: MiniMama

Slazem se s gore navedenim, ali sta ako je moje dijete to koje je mlatretirano od strane drugog? i sta ako roditelji ne reagiraju?? vec 4 godine nam mala dolazi iz skole izubijana. svako malo nekakva masnica jer ju je neki djecak klepio. i zoves uciteljicu, uciteljica zove roditelje, roditelji se prave blesavi, nije on kao. uciteljica se zali dalje, umjesa se i socijalna skrb, razgovori s roditeljima i  nikakvog efekta. i sta onda?? Sta da ja kazem djetetu u takvoj situaciji? zali se uciteljici? da idem ja mlatiti malog? da joj kazem da se brani? i pricamo o djetetu od 10 godina. i kako se drzati uputa kad klincu u jednom trenutku moras reci "ipak postoje iznimke". kako da ja njoj objasnim da je to dijete s posebnim potrebama, da mora biti dobra prema njemu, ne provocirati, da nije svakome lako s obitelji. i sta da ona o tome misli, a mobitel joj je u sahtu i fali joj pola prednjeg zuba jer je na izletu dobila salicu u zube! kako u svemu tome ispravno odgojiti dijete kad moras uvesti IZNIMKE. Kako u svoj toj masi informacija prepoznati pravi problem? kako ostati dosljedan u odgoju kad si prisiljen odpocetka uciti dijete da prezivljava?mozda sam pesimisticna, ali drustvo nam je u ku[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley35.gif[/image] .  i koliko god se mi trudili utjecaj okoline je prejak. sve napisano krasno izgleda, samo hocu reci da je roditelju zbog okoline postalo jako tesko postalo uociti problem. 


u potpunosti se slazem !














i ja isto.nemam što dodati jer je sve lijepo napisano.nažalost toga ima a naše društvo i ljudi koji rade u tim školama ustanovama nisu dovoljno educirani odnosno ne žele biti...danas postoje zakoni a ne vrijede ništa..a nekada je riječ bila dovoljna i sve bi se rješilo....




MiniMama -> RE: Znakovi i rješenja ako je dijete krenulo krivim putem (18.5.2010 11:53:07)

Lee ne slažem se u potpunosti s tobom. Vecina ih je ne bih rekla  needucirana, vec mlaka i nezainteresirana. ali postoje iznimke naravno i u jednom i u drugom slucaju. Mislim da je veci problem u zakonu koji je nedorecen i u javnim sluzbama koje apsolutno nista ne rade da bi provele te ionako slabašne zakone. Problem je sta je osnovna skola obavezna za svih i ti ako zelis zastititi svoje dijete od naslinika moras prebacivati dijete u drugi razred ili u drugu skolu. Ne sankcioniraju se nezainteresirani roditelji ni taj mali delikvent. i sta, kad se konacno (a to je rijetkost)  problematicno dijete premjesti u neku drugu skolu, opet neki drugi roditelji prozivljavaju iste stvari. I sve se vrti u krug. Problem je u tome sto se nikome ne oduzimaju roditeljska prava. problem je u tome sto u domovima borave djeca ni kriva ni duzna ciji se roditelji ne odricu roditeljskih prava i nitko ih ne moze posvojiti. a kada neki nadobudni klinac napravi sranje, ostaje i dalje s obitelji koja nista ne poduzima umjesto da zavrsi u jednom popravnom domu. ali ne, u tom domu su neki drugi klinci. nema mjesta i ona to dijete ostaje u obitelji koja i dalje odgaja jednog malog naslinika koji ce odrasti u pitaj boga sta.




Brisani uporabnik -> [Obrisani korisnik] (18.5.2010 12:50:21)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Bebys -> RE: Znakovi i rješenja ako je dijete krenulo krivim putem (19.5.2010 12:42:05)

kada bi svi ovako divni roditelji bili A NE NERODITELJI...imali bi super svijet...
a stanje pokazuje KONTRA..NE SVIJET DANAS HODA..pa ovako i izgleda kaos...




Bebys -> RE: Znakovi i rješenja ako je dijete krenulo krivim putem (19.5.2010 12:43:32)

bog neka mi se smiluje za ovo sto cu sada reci...ako je grijeh

necaka od mm ima vec 4 djete..nesredjeni ni stana ni posla ni nista..a odgoj...psovka iza psovke..itd..da ne govorim dalje...i sta ce biti od te djece ..PROBLEMI..i to DRUSTVU U KOJEM ZIVE...itd...akoliko je takvih...[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




Stranica: [1]