vađenje krvi sa 6.mj. (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Bebe i zdravlje



Poruka


maminkica -> vađenje krvi sa 6.mj. (23.2.2010 9:42:38)

drage mame! prilikom redovnog cijepljenja sa 6 mj. pitala sam doktoricu za vađenje krvi pošto svugdje čitam da se tada prvi puta djetetu vadi krv. odgovorila mi je da ukoliko nema jasnog razloga za vađenje krvi npr. sumnja na bolest, anemiju, ili sl. da to nije potrebno, isto i sa pretragom urina, tako da nismo to obavili. kakva su vaša iskustva?




curice -> RE: vađenje krvi sa 6.mj. (23.2.2010 9:46:26)

ni moje cure nisu vadile krv bez potrebe.L ima četiri godine i nedavno smo prvi put vadili krv,zbog sumnje na anemiju




maja -> RE: vađenje krvi sa 6.mj. (23.2.2010 9:47:54)

Mi jesmo vadili krv, ali nisam sigurna koliko je imao mjeseci?! Kod nas dr. šalje svako dijete!




inna -> RE: vađenje krvi sa 6.mj. (23.2.2010 13:50:10)

o nama su se navadili krvi. Prvi put s 2 mj jer je pedica rekla da joj je malo blijed pa da provjerimo za svaki slučaj, a ostalo zbog bolesti




marija0 -> RE: vađenje krvi sa 6.mj. (23.2.2010 13:54:18)

mi nismo niti nam je itko rekao...




FIONA -> RE: vađenje krvi sa 6.mj. (23.2.2010 13:58:35)

IZVORNA PORUKA: curice

ni moje cure nisu vadile krv bez potrebe.L ima četiri godine i nedavno smo prvi put vadili krv,zbog sumnje na anemiju


u šoku sam....pa jel ti znaš da jako često djeca nemaju dobru krvu sliku i da cjepiva mogu biti fatalna po njih ako je tako...evo od mog bivšeg mali je vadio i sva sreća da su pokupili nazal prije cjepljenja...nema trombocite kako treba i sad je na terapijama non stop...bil i u bolnici...da se cjepio mogao je umrijeti...svako malo djete mora se provjeriti krva slika!!!!!...moja mama radi u  dijagnostičkom labosu i sama kaže da je to praksa s njihovim pacjentima od njihovih pedijatrica....




novamama -> RE: vađenje krvi sa 6.mj. (23.2.2010 14:33:52)

mi smo vadili krv prvi put mislim sa 4 mjeseca - crvenu krvnu sliku...u privatnom laboratoriju, vadi se iz prstića - derao se ful, jadničak moj mali[sm=smiley19.gif]


kasnije smo radi nekih temperaturica vadili još dva puta, sa 6 i 8 mjeseci- u bolničkom laboratoriju, isto je plakao, ali je bilo puno bolje...


sve je draga dobro dok im ne moraš skupljati urin tako malenima, u peleni[sm=smiley36.gif], ali to je druga priča[sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]