niska temperatura (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Bebe i zdravlje



Poruka


ciciban Q -> niska temperatura (9.12.2009 13:11:25)

Molila bi sve forumasice da napisu dali su vam djeca imala temp ispod 36 od uporabe lijekova za snizavanje temperature.Unaprijed mnogo zahvalna.




lueman -> RE: niska temperatura (9.12.2009 13:13:21)

ne ali sam vidjela djete kojem je majka prenaglo spustila temp.pa je završilo na hitno i to s glukozom u infuziji(čini mi se) i zamotano u dvije deke[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




andrea11 -> RE: niska temperatura (9.12.2009 13:15:42)

mom malom se nakon voltaren cepica temperatura skinula sa 40 na ispod 35[sm=zmeden.gif]




Bebys -> RE: niska temperatura (9.12.2009 13:16:48)

nisam to iskusila ali mislim da ga umotas u nesto toplo dok nije kasno...




ZVRK -> RE: niska temperatura (9.12.2009 13:18:04)

nije mi se to desilo nikada.
zgriji bebu kožu na kožu




mirna -> RE: niska temperatura (9.12.2009 13:24:21)

Koji lijek si dala bebi? To se može dogoditi od voltarena ili ako prerano snižavaš temp (ispod 38). Ugrij bebača s dekicom i toplim napitkom. 




ciciban Q -> RE: niska temperatura (9.12.2009 13:37:44)

Mom sinu je skoro 11 mjeseci i u nedelju je dobio temp i ja sam mu je skinula sa voltaren cepicem i bilo je ok. Medjutim on je ponovo sutradan dobija 39 i ja glupaca mu dadnem lupocet cepic u 18 i 30 i opet za sat vremena kasicicu dalsya kontajuci da se temp nedize posto je sklon tempetaturama do 40. U 20 casova je otisao na spavanje i ja sam mu u madjuvremenu pipala celo da bi oko 22 i 30 izmjerila aksilarno zivinim toplomjerom i imala sta i vidjet temp je bila 35,2 i ja sam od straha dobila i menustaciju i da izvinete proljev. Istog momenta smo otisli u hitnu da ga dr pregleda i dr je rekao da je sve u redu.Da napomenem da od te noci nema vise temperature, po danu mu bude normalna 36,5 ali sinoc sam mu oko ponoci izmjerila i bila je 35,7 i opet sam se ludjacki prepala.E sada je mene strah do kad ce on tako da ima nisku temp navece i molim andreu 11 da mi napise malo opsirnije o svom slucaju i kada je se njenom dijetetu normalizovala tem. Unaprijed zahvalna.




mirna -> RE: niska temperatura (9.12.2009 13:43:33)

Nedavno je jedna korisnica otvorila sličnu temu... Dr joj je rekao da je niska temperatura nakon bolesti česta pojava jer je organizam iscrpljen. Predlažem ti da dijete staviš k sebi u krevet kada ima nisko temp, tako ćeš ga najbolje ogrijati.




ninolina -> RE: niska temperatura (9.12.2009 13:50:22)

Dr joj je rekao da je niska temperatura nakon bolesti česta pojava jer je organizam iscrpljen. Predlažem ti da dijete staviš k sebi u krevet kada ima nisko temp, tako ćeš ga najbolje ogrijati.

iako je tem 35,4 ok nakon bolesti, ne brini to je normalno[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




dominik -> RE: niska temperatura (9.12.2009 13:55:41)

kad se tako snizi temp treba ga okupati u toploj vodi i zamotat u deke




andrea11 -> RE: niska temperatura (9.12.2009 15:39:59)

ja mislim da ti 35,7 i nije tako strasno niska temperatura i mislim da se nebi trebala opterecivati...a sto se tice naseg snizavanja, nama je pala na 34,7 isto preko noci, a bila je 40. on je tada bio jako bolestan(upala uha) i tepterature je imao tri tjedna i to jako visoke. ja tada nisam pojma imala da i niska temperatura moze biti opasna. nije mu bilo nista...normalono je spavao. nakon toga on je jos imao temperature koje su se snizavale na 35 do 36 stupnjeva(voltaren cepicima)




ciciban Q -> RE: niska temperatura (9.12.2009 16:26:31)

Draga Andrea11 ja kao i ti nisam znala da niska temperatura moze biti opasna kao i visoka. Molim te da mi napises dali ste vi isli kod dr kad ste vidjeli tako nisku temp ili ste ga mozda kontaktirali i ako jeste sta vam je on rekao. Unaprijed zahvalna.




korina 9 -> RE: niska temperatura (9.12.2009 16:53:21)

Mojoj nečakinji je njena pametna mama spustila temp. na 34. Spavala je i podhladila se. Da nije njena mama došla provijerit malu ko zna šta bi bilo. Zvali su pedijatricu i morali je odmah spustit u toplu vodu i umotat u deku dok se temp. nije digla....




ciciban Q -> RE: niska temperatura (11.12.2009 12:38:36)

dajte zene ako znate nesto vise o niskoj temp pisite, ja nespavam nocima od straha samo sta radim mjerim,joj dokle ovako




Stranica: [1]