|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pušenje u trudnoći
17.5.2008 11:49:07   
ika_27
user posted image   Imam veeeliki problem a to je pušenje!!!! Trudna sam 2 mjeseca i prije trudnoće sam pušila 20-25 cigareta na dan.Ovo mi je treća trudnoća, imala sam 2 spontana prije ove bebe i u obje trudnoće sam prestala pušiti čim sam saznala da sam trudna. I ovaj put je moja ginek. rekla da ne prestajem pušiti nego smanjujem po 2 cigarete svaki dan dok ne dođem na nulu. Kako pušenje utječe na moju bebu? user posted image Svi pričaju da je štetno a mene zanima točno šta se događa sa bebom u mami koja puši? Poznajem jako puno ponosnih mama koje su tu i tamo pušile u trudnoći i njihove bebice su bile zdrave, lijepe i vesele. Šta da radim??????user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 12:03:19   
koka
Da li tebi smetaju cigarete? Ja sam skroz protiv pušenja. I sama sam bila pušač i to bome sam ga prašila. Sva sreća uspijela sam prestati. To kako utiječe na dijete, mislim, da je to kao da bi i ono pušilo. Barem mislim. Opet i ja imam frendice koje su pušile i puše u trudnoći, pa sa bebama je sve super i ok. A opet ima onih koje im dijeca imaju astmu ili nešto slično pa se pitaju, da li bi moje dijete isto tako bilo da nisam pušila??? Znam da je teško bez, i da kažu da bolje smanjit nego prestat, pogotovo u trudnoći, ali.... Ja sam za to da se ne puši(znam da sad su tu neke cure koje se ne slažu samnom) ali ta beba ovisi sva o tebi, pa ju čuvaj!Ika sretno i dobrodošla nam. 

(Odgovor članu ika_27)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 12:08:36   
ika_27
Znam da potpuno ovisi o meni i mojoj prehrani, odlukama i glupim ovisnostima i da se mene pita prestala bih odmah ali kažu sa su moji spontani mogli biti povezani sa apstinencijskim krizama koje imaju pušači nakon prestanka pušenja a ja još jedan spontani ne bih preživjela. U panici sam svaki dan i samo čekam kada će se nešto dogoditi. A cigarete mi pašu jedino popodne, jer nemam mučnine. Hvala na odgovoru i dobrodošlici user posted image

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 12:21:10   
koka
Pa ako ti je ginekologica rekla da ideš postepeno, onda idi, probaj smanjiti unos, svakako ako imaš te krize da ne možeš bez, mislim da bi one možda više štetile nego da si zapališ jednu. I ne brini opusti se, znam da nije lako. Držim fige da sve bude ok user posted image user posted image .Ima tu trudnie-pušačice koje če se sigurni javit .

(Odgovor članu ika_27)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Brisano sporočilo]
17.5.2008 12:27:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu ika_27)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 12:42:06   
ika_27
Hvala na podršci i savjetu i ako si do sada izdržala bez cigareta NEMOJ DA TI PADNE NA PAMET opet početi. Ovo su muke Isusove!!!! I ja si cijelo vrijeme razmišljam sad kad obavim sljedeći pregled (20.05) da skroz prestanem jer najkritičnija su mi ova dva mjeseca ; prvi spontani sam imala u sedmom a drugi u devetom tjednu, pa ćemo bebica i ja zajedničkim snagama proći apstinencijsku krizu. Za sada sam dogurala do pet cigareta dnevno pa valjda ćemo preživjeti i bez ijedne!!!! A kavaaaaaa.... meni više od svega fali moja jutarnja kava pa zato i ne mogu pušiti ujutro. A tebi su ostala "samo" 4 tjedna user posted image   i stiže bebica...Super!!!Super!!! I ja vama držim fige i javi kako je prošlo ( i nema laganja;sve najiskrenije nam javi o porodu) user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 12:46:59   
Ruža
Ika dobro nam došla!user posted image  
Još jedna trudna pušačica i u potpunosti te razumijem. I ja sam prije trudnoće puno pušila ( 2 kutije) i zaista sam uživala u tome, ujutro kad ustaneš pa skuhaš kavicu i zapališ.... ili poslje jela.... ma uvjek mi odgovara. Kad sam shvatila da sam trudna malo sam se zamislila, o.k. ja uživam, ali moja beba?user posted image  Onda sam napravila nagli rez, nisam prestala ali sam se ograničila na 15 cigareta dnevno i to je bio šok za moj organizam, nisam se dobro osjećala, tlak je padao i padao ( jer i kavu sam reducirala max. ) Onda sam pitala ginića i on mi je rekao da nagli rez više šteti nego korisisti. 
Trebalo mi je da se organizam navikne, još uvijek pušim ( 15 kom dnevno ) i ponekad se mrzim zbog toga, premda je trudnoća uredna, bez mučnina nit ikakvih drugih simptoma, nalazi nikada bolji... I moram priznati da se jako patim, imam tisuću metoda da se uokvirim u tih 15 dnevno, još uvijek brojim, prebacujem, sakrivam sama od sebe, a s druge strane se osuđujem i slaba mi je utjeha da je s bebom sve o.k.
Divim se osobama s jakim karakterom koje su uspjele prestati. I svaka im čast. user posted image
Probaj  smanjiti i slijedi Ivin savijet, nemoj napraviti nagli rez jer i to je preveliki šok za organizam. Držim fige da je i sa tobom i sa bebicom ovaj puta bude sve o. k. user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 12:59:34   
koka
Bravo Ikauser posted image user posted image user posted image . Samo tako. vidim da si iz Istre, se može znati odakle?

(Odgovor članu ika_27)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 13:06:08   
ika_27
Osjećam se kao Istrijanka jer sam tamo rođena...u Buzetu ali živim u Rijeci iako bi se tamo vratila ali muž se neda, zadrti Riječanin!

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 13:08:30   
ika_27
Čula sam svakave priče o manjku plodove vode kod trudnica pušačica. Jel to istina_ Jesu ti išta rekli o tome_ I o smanjenoj kilaži bebe zbog nikotina? Ma stalno me šopaju ludim pričama pa ne znam više šta da vjerujem

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 13:13:35   
koka
Vidi vidi sve smo nekako povezane s Buzetomuser posted image . Za manjak plodne vode nisam čula , a za manju porođajnu težinu dijeteta jesam. Nemoj se toliko opterečivati dodatnim stvarima, malo opuštenija budi. Neki put što manje znaš to bolje.

(Odgovor članu ika_27)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 13:14:41   
Ruža
Ma sve je to individualno, moja sestra u prvoj trudnoći jedino što je stvarno željela i imala želju bile su cigarete...user posted image  Bebč  se rodio od 5 kg, u drugoj je smanjila max. i curka je imala 4200. Koliki bi bili da nije pušila? Zdravi su i dobri oboje što me iskreno tješi, premda sam svjesna da pušenje i trudnoća ne idu zajedno... user posted image  S jedne strane osuđuješ i mrziš sam sebe, s druge strane osuđuju te drugi.user posted image  Nije lako.

(Odgovor članu ika_27)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 13:25:02   
ika_27
Smatram da te nitko ne može osuđivati jer ste samo ti i dragi zaslužni za taj mali život i jedini koji može prigovarati je tata nepušač. Lijepo je poslušati tuđe mišljenje i savjet ali mi smo svi različiti i svatko drugačije razmišlja. Ne postoji savršena trudnica ni mama.Najbolje ti sama možeš ocijeniti što ti paše a što smeta. Svaka od nas ima taj neki majčinski instinkt u sebi koji nam govori što je dobro za bebu a što nije. Ako je tvoja bebica u redu i normalno se razvija ne obaziri se na osude. Koliko si trudna?

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 14:05:22   
mirna
Cure molim vas nemojte ovo shvatiti kao osobni napad, ali moram vam reči da je meni pušenje u trudnoći jako neodgovorno. Ika i ja sam čula da se djeca rađaju manja i slične stvari, ne mogu ti točno reči kako pušenje utjeće na fetus. Meni je dovoljna i sama činjenica da je nikotin u biti otrov..MM je strasni pušač od svoje 17. godine: kad sam zatrudnjila je samoninicijativno prestao pušiti u mojoj blizini, u kući ili u autu..Istina je da roditelji odlučuju što je najbolje za njihovu nerođenu bebu, jer beba na žalost nema glasa...user posted image

Moram te pitati: ako ti je gin rekao da su spontani povezani s pušenjem i ne-pušenjem zašto onda nisi prestala puštiti prije zatrudnjenja? Sada napravi kako ti je savjetovao. Želim ti da bude sve u redu s tvojim user posted image .user posted image Dobrodošla!user posted image

(Odgovor članu ika_27)
Neposredna veza do poruke: 14
   [Brisano sporočilo]
17.5.2008 14:09:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu ika_27)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 15:03:38   
Elena
Cure moi,ako se ja pitam ja sam PROTIV pusenja bez ogleda dali je neko trudnica ili nije.Nemojte me krivo shvatiti ali ako se zeli sve se moze,nije bitan karakter,ali ne kazem i da je odvikavanje od cigareta laka borba.Ja mislim da je sve u psihi i da sto god pozelis mozes ostvariti s podrskom dragi ljudi i silna zelja.Zato nemojte traziti izgovore zasto nesto u zivotu nismo uradili jer ne postoje opravdanje.Zato ajde ako je neko za odvikavanje da otvorimo temu ZABRANJENO PUSENJE pa da taj neko ili nekoliko svaki dan se potpisuje koliko dana ne pusi a mi svi da ga bodrimo sa lepim rjecima,verujte nema ko ne bi uspio,pa zajedno smo jaci,i dobronamdosla!user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 15:14:50   
maja
Bravo Elena, slažem se sa tobom! Ja sam pušila 5 godina i kad sam upoznala svoga muža, sama sam sebi rekla ako taj dečko ne puši ja neću isto. Na svu sreću on nije pušio i ja sam od tog prvog našeg spoja izbacila cigarete i sada će biti već 5 godina koliko smo u vezi, od toga godinu dana u braku i ja nisam zapalila cigaretu. Da ne pričam onda o tome da je dijete puno važniji razlog za prestanak pušenja. Kasnije sam tek shvatila da je jako ružno vidjeti ženu kako puši, ali kada vidim majku ili trudnicu sa cigaretom, to je nešto ogavno!Oprostite cure koje pušite, nisam htjela nikoga uvrijediti! Tko voli nek izvoli, ali shvatite da si trujete dijete!

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 15:18:01   
Elena
Bravo Maja za tebe,tako mi je drago jer veruj da si dobila borba cii uspeh slavices ceo zivot.

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pušenje u trudnoći
17.5.2008 18:24:30   
božica
uh napokon da sam mogla otvoriti za dogovor
A ti Ika ako možeš prestani pušiti radi SEBE I BEBE bilo bi lijepo kada bi prestala skroz ali nažalost ako nemožeš pusti druge šta pričaju to je tvoje tijelo i tvoja beba.
ljudi osuđuju a svi smo različiti-ja sam pušila tokom prve trudnoće i kako ruža veli sama od sebe sam se počela skrivati jer jednostavno nisam mogla prestati tada mi je pasala cigareta kao nikada-
ali kada sam rodila svoju curu tek onda sam bila svjesna šta sam radila-i jedino mi je bilo bitno da ju dojim i prestala sam pušiti bez kriza.Znači došlo mi iz guzice u glavu
hvala Bogu ne pušim 2,5 god.
Vezano za zdravlje ja mislim da ima malo veze pušenje-možda nema- jer gledam svoju viktoriju kako ima problema sa dišnim putovima-pa bronhitis-pa non stop neki sirup protiv kašlja-mislim nije ništa strašno


(Odgovor članu Elena)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pušenje u trudnoći
18.5.2008 11:56:21   
ika_27
Zašto nisam prestala pušiti prije trudnoće??? Isto kao da si me pitala zšto sam počela pušiti prije 10 godina?! Rijetko koja mama baš planira svoju trudnoću, ja svoju nisam. Radili smo na bebi godinu dana i u tom periodu nisam ni razmišljala o cigaretama a kamo li pušila. Pa su redom stizali nalazi o previsokom prolaktinu radi kojeg nemam ovulaciju  i počelo je lječenje bromergonima. Rekli su mi da ne računam na to da ću odmah ostati trudna i tako je prošlo još pola godine. I shvatila sam da ne mogu više slušati loše postavljene dijagnoze i priče o tumorima hipofize jer i potpuno zdrava žena ne može ostati u drugom stanju pod tim pritiskom. I tu sam zapalila prvu cigaretu.Kroz mjesec dana sam prestala koristiti tablete i stati na loptu jer tome nije bilo kraja. I prvi mjesec da ne pijem bromergone kasnila mi je mjesečnica,pa test i pregled i eto bebe. Da je sve bilo kako smo mi planirali to bi bilo puno jednostavnije. Nitko mi nikada nije rekao da su moji sponatni povezani sa prestankom pušenja; to je zabluda i glupost.Rekli su mi da ćemo u ovoj trudnoći dobro paziti da ne ponavljamo nešto iz prošlih pa tako je moja ginek. došla do toga da ovaj put ne prestanem pušiti preko noći nego polako i postepeno jer je manji šok za bebicu. Svaka od nas sazna da je trudna u 3., 4., ili 5_om tjednu trudnoće kad je beba već naviknuta na određeni unos nikotina. Svaki pušač koji je ikada prestao pušiti zna kako se organizam osjeća kad nema cigarete pa sad treba zamisliti kako nestanak nikotina utječe na fetus od 3-4 tjedna. A još bolja činjenica je da se naše tijelo očisti od negativnog učinka cigareta tek nakon 6 godina nepušenja. Ne znam šta da kežem. Mrzim samu sebe što sam ikada počela jer ugrožavam bebino zdravlje, ali sada se iz ove kože ne može.Danas je dan od 4 cigarete...još malo pa ću biti na nuli!!! user posted image U svakom slučaju i ja bi preporučila curama koje planiraju trudnoću da prestanu pušiti pa rade na bebi ali nije uvijek sve kako mi planiramo....glavni za odluke je Onaj gore. Hvala svima i na podršci i na špotanju jer sve to nam daje nekakvu motivaciju!!!

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pušenje u trudnoći
18.5.2008 12:10:03   
mirna
Hvala na objašnjenju ika. user posted image  ma nije ti to bilo špotanje..prednost razgovora na forumu je da svatko može iskreno reči što misli, ovdje nema potrebe biti licemjeran..slaba strana je da se mogu poruke ponekad krivo shvatiti, jer se niti ne vidimo niti poznajemo..

Ti se samo opusti i nemoj sada više misliti na opasnosti. sve će biti u redu ovaj put, držim fige.user posted image  Ali ipak nemoj previše pušiti...user posted image

(Odgovor članu ika_27)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pušenje u trudnoći
20.5.2008 12:14:27   
ivana0015
pušila sam prije trudnoće i čim sam saznala prestala. nekako uopće nisam puno razmišljala o tome već sam gledala na to kao na nešto što se mora i nesmije dok si trudan,podsvjesno mi je bilo da trudnoća i cigarete neidu skupa.
kud je bila dobra volja tu su bile i mučnine pa nisam mogla zamisliti da tako nešto smrdljivo stavim u usta...uglavnom evo trudna sam 9 tjedana,cigareta mi ni nepada na pamet...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pušenje u trudnoći
20.5.2008 13:18:43   
maja
Bravo ivanauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu ivana0015)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pušenje u trudnoći
19.6.2008 16:42:49   
Wukovarka
Da se i ja nadovezem!
Trudna sam pet tjedana, nisam planirala prestati pusiti, ali prije dva dana mi se cigareta tako smucila....uzas! I sto je najbolje uopce ne razmisljma o njima!user posted image Dodje mi zelja da zapalim, ali kad se sjetim onog okusauser posted image ...ne ide!!
Cmoka cmoka!!

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pušenje u trudnoći
19.6.2008 18:00:05   
božica
svaka ćast wukovarkauser posted image user posted image user posted image user posted image super što ti se zgadila cigareta

btw di si iz goriceuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Wukovarka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!