eterično ulje u inhalator? (Puna verzija)

Forum >> [Obiteljski život] >> Zdravlje



Poruka


huanita -> eterično ulje u inhalator? (23.11.2009 8:48:48)

Već godinu dana koristimo električni inhalator čim netko malo zašmrče. U fiziološku otopinu stavljam kapi Bisoleksa i kapi za nos.
U pokušaju da što više spriječim bolesti u svojoj kući, kupila sam nekoliko vrsta eteričnih ulja i pravim mješavine za zrak, za čišćenje i sl. Budući da lampice za eterična ulja nemaju nikakvu ljekovitu svrhu (samo zamirišu zrak), pitam se smijem li u naš električni inhalator kapnuti i kap npr. eukaliptusa. Inhalator je OMRON. Jeste li učinile nešto takvo u svom inhalatoru i šteti li mu to?




Njofra -> RE: eterično ulje u inhalator? (23.11.2009 10:20:25)

Nemam pojma. Mi imamo onaj plastični lončić ne znam kak bi ga drugačije nazvala inhalator i kapi za inhalaciju Tusol pa se malo malo inhaliramo a na kaminu držim glinenu šalicu divovske veličine tak da u nju stavljam par kapi Tusola tak da isparava stalno.To pomaže.




dominik -> RE: eterično ulje u inhalator? (23.11.2009 10:27:01)

ja sam u ovlazivac zraka sipala ulja i nis mu se nije desilo...jedino kaj sam pazila da a cesto ispirem jer je znao ostati malo naslaga  od ulja...ali mislim da ne mogu nastetiti vise nego kamenac iz vode




huanita -> RE: eterično ulje u inhalator? (23.11.2009 10:52:52)

Za ovlaživač znam da smije ići. Moj ima posebni utor za ulje. Ali u električni inhalator ide fiziološka otopina, a ne obična voda. udišu se jako sitne čestice i svi otvori su jako mali pa se bojim bi li se začepili.




CallamityJane -> RE: eterično ulje u inhalator? (23.11.2009 11:30:12)

moja kiki ima bronhitis tako da je nazalost inhalator postao oprema bez koje se u mojoj kuci ne moze, ali ja njoj dajem samo onoliko inhalacija koliko joj je doktor prepisao i tacnu dozu kolika joj je prepisana a da ja nesto po svome sastavljam i muckam nikada ne bih, ipak to nisu stvari za zezanje, ne znam...[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




malizia -> RE: eterično ulje u inhalator? (23.11.2009 12:03:59)

ja sa eteričnim uljima pošpricam krevet i robicu.




huanita -> RE: eterično ulje u inhalator? (23.11.2009 12:37:48)


IZVORNA PORUKA: callanhoe

moja kiki ima bronhitis tako da je nazalost inhalator postao oprema bez koje se u mojoj kuci ne moze, ali ja njoj dajem samo onoliko inhalacija koliko joj je doktor prepisao i tacnu dozu kolika joj je prepisana a da ja nesto po svome sastavljam i muckam nikada ne bih, ipak to nisu stvari za zezanje, ne znam...[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


Ma i ja sam do sada uvijek koristila inhalator po propisu, ali sada sam u izradi mješavina od eteričnih ulja koje čiste zrak i djeluju antivirusno pa sam se sjetila i eukaliptusa koji olakšava disanje. Njega sam mislila kapnuti u inhalator.

Mislim da ću inhalator čuvati za medikamente, a da ću ulja stavljati u krpice kraj jastuka i špricati po zraku.




troubled -> RE: eterično ulje u inhalator? (23.11.2009 12:43:47)

eukaliptus za lakše disanje, iskašljavanje i kao prvencija prehlade i gripe - jedna kap na potkošulju u visini prsnog koša [sm=smiley1.gif]

ja mućkam ulja u aroma lampici...mislim da se ne radi samo o mirisu....ulja isparavaju s vodom u zrak koji onda dišemo...
svako jutro jedna lučica s nekoliko odabranih kapi...
frendica stručnjakinja za to područje mi je rekla da ulja djeluju i nakon što lučica izgori do kraja jer se zadržavaju u prostoru...

za prevenciju prehlade i gripe stavljam zadnje dane par kapi eukaliptusa (iako kažu da je za male bebe prejak i da ga je bolje zamijeniti mirtom), par naranče i par mente...

a otkako sam počela stavljati magdi kap lavande na medvjedića pored uzglavlja prije spavanja navečer spava bez buđenja cijelu noć [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




CallamityJane -> RE: eterično ulje u inhalator? (23.11.2009 12:45:11)

i ja bih isto tako postupila, ostavi inhalator za bitnije stvari i nadaj se da ga nikada ne moras vise upotrijebiti, ja bih svoj najradije kroz prozor bacila koliko ju inhaliram a ona opet se krene gusiti u noci [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




huanita -> RE: eterično ulje u inhalator? (23.11.2009 12:51:32)


IZVORNA PORUKA: callanhoe

i ja bih isto tako postupila, ostavi inhalator za bitnije stvari i nadaj se da ga nikada ne moras vise upotrijebiti, ja bih svoj najradije kroz prozor bacila koliko ju inhaliram a ona opet se krene gusiti u noci [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


Znam taj osjećaj. Napola spavam, ali pravim mješavinu za inhalator usred noći.




Stranica: [1]