RE: Crkveno vjenčanje bez sakramenata (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Vjenčanje, krštenje, godišnjice,…



Poruka


mišica 666 -> RE: Crkveno vjenčanje bez sakramenata (9.9.2012 21:40:51)

mislim da češ se morati krizmati i onda se možeš normalno vjenčati.




tamara_sb -> RE: Crkveno vjenčanje bez sakramenata (10.9.2012 8:50:56)

DAAAA??? :) :) pa suuper :) Ja pripadam u Malu crkvu a tamo su od kad znam za sebe svećenici sa čvrstim stavovima o mnogo čemu.. Ono, malo me trta na samu pomisao da bih morala do svecenika u Malu crkvu i ispricat mu situaciju. Iako, nesto sam razmišljala da kada pitas što sve treba od dokumenata nigdje nisam procitala da bas se trazi i potvrda o krizmi.. Bas mi to stvara nervozu. Nezmnam ni koje je najbolje vrijeme za otici ga pitati a da ne bude ni prerano a niti prekasno, planiramo svatove u 4 mjesecu




seraphyme -> RE: Crkveno vjenčanje bez sakramenata (10.9.2012 10:00:11)

tamara, nazoveš i pitaš[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 




tamara_sb -> RE: Crkveno vjenčanje bez sakramenata (10.9.2012 11:02:38)

Ma nema šanse da se krizmam, da me se ne shvati krivo-nemam ništa vs krizme dapace, planiram ju napraviti jednog dana, ali uopće ne želim da to bude sada JER mi TREBA taj papir da bi se vjenčala u crkvi. Zar to nije pre glupo. Sigurno mora biti jedan svečenik u Slavonskom Brodu koji ce vjencati u crkvi bez jedne krizme!!!




seraphyme -> RE: Crkveno vjenčanje bez sakramenata (10.9.2012 13:46:00)

tamara, zovi u tenjane stipu. vrlo fleksibilan lik




mamacita -> RE: Crkveno vjenčanje bez sakramenata (10.9.2012 22:35:59)

Ako ste vas dvoje vjernici cak i ako ne idete u crkvu, i budete vjencani kod maticara, bez crkve, cak i vas brak Bog je blagoslovio, to znam iz iskustva jer tako sam i ja vjencana. Nitko mi ne moze reci da moj brak koji je ispunjen ljubavlju, postovanjem, prastanjem i svim drugim vrlinama, ali i pokojm manom, nije blagoslovljen od Bozje strane. Jer eto, Bog se ne zatvara samo u Katolicku religiju, jer je to covjek stvorio, Bog je nesto puno vise i dublje. Stoga, zasto uopce komplicirati stvari sa svecenicima i to ne obaviti samo kod maticara?




tamara_sb -> RE: Crkveno vjenčanje bez sakramenata (11.9.2012 18:30:39)

Da, znam! Ali ja bih htjela se usdati u Crkvici:) Budem ja jedan dan sad tamo idući tjedan odšetala do male crkve s dragim pa cemo vidjeti šta ce reci tamo svečenik. Srijedom su mislim konzultacije oko vjenčanja i tako. Moram to što prije odraditi jer onaj tečaj za brak pocinje u 11 mj pa da ne zakasnimo :) Držte nam fige




mišica 666 -> RE: Crkveno vjenčanje bez sakramenata (11.9.2012 23:50:27)

aako ti je tolko stalo do vjenčanja u crkvi zaboga krizmaj se šta kompliciraš.




mala pcelica -> RE: Crkveno vjenčanje bez sakramenata (12.9.2012 0:48:42)

eeee koje jebade oko vjenčanja u crkvi,sakramenti,krizme,krštenja,tečajevi ... čisto OTIMANJE para...kod nas to nije tako,odeš kod popa kazeš oću da me vjenčaš tad i tad ,ako nisi kršten ima popova koji će te i tako vjenčati,ako zažmiri na jedno oko [sm=smiley36.gif] ako se vjenčaš u crkvi kod matičara ni ne moraš i riješen problem...duplo manje jebade i troškova....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]