švedska pelena (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Što mi treba za novorođenče?



Poruka


buduća mamica -> švedska pelena (7.11.2009 11:59:07)

gdje ih se može kupiti i koliko koštaju? hoće li mi 3-4 kom biti dovoljno?




ejmama -> RE: švedska pelena (7.11.2009 12:01:14)

Dosta ti je 5 kom , bar je meni bilo, sad sam ih dobila još ,ali nisu mi trebali. Ima u svim dućanima za bebe.




Zvonki -> RE: švedska pelena (7.11.2009 12:02:44)

Mamice, imaš sada po meni puno praktičniju soluciju. Izgleda ti kao platnena pampersica ali sa jačim zadebljanjem između nožica. Na čičak. Meni su bile otkriće, peri-deri. Ja sam kupila samo dvije ali bilo bi odlično da imaš barem 3 kom. Košta oko 30-40 kn. komad ali nas je spasilo. A bebi je puno ugodnije. Inače, pitala sam ortopeda kad smo išli na provjeru kukića i ona se slaže da je bolja nego umatanje u one silne pelene ili švedske. Pa ako možeš, nabavi. Ja sam svoje poklonila, inače bi ti ih poslala.

Evo linka, ovako izgledaju
http://www.njuskalo.hr/image-w450/odjeca-bebe/pelene-siroko-povijanje-2-komada-slika-1492903.jpg




Ninaa -> RE: švedska pelena (7.11.2009 12:04:28)

Ja sam je ispočetka povijala baš s tom švedskom i tetra između isto sam imala negdje 5, a kasnije sam kupila one na čičak to sam imala dvoje jel me ovo zavezivanje nerviralo, a moja Katarina je bila živahna od rođenja pa je to bila skoro nemoguća misija. Ima u dućanima za bebe negdje oko 20 kn čini mi se to ko trokut koje se zavezuje a ovo na čičak je bilo oko 30.




Ninaa -> RE: švedska pelena (7.11.2009 12:05:39)

Zvonki me preduhitrila ja sam s tim na čičak bila puno zadovoljnija i isto mi pedijatrica rekla da može da to nema veze samo da je široko.




uciteljica -> RE: švedska pelena (8.11.2009 20:34:12)

IZVORNA PORUKA: martina ks

Zvonki me preduhitrila ja sam s tim na čičak bila puno zadovoljnija i isto mi pedijatrica rekla da može da to nema veze samo da je široko.

Isto smo iih i mi koristili. Imalismo svega tri i bile su nam dovoljne.




nancy -> RE: švedska pelena (8.11.2009 20:39:44)

ma bit ce ti dovoljne.ja sam imala one na vezivanje ali cini mi se puno bolja solucija te na cicak sta cure spominju.




Marta j -> RE: švedska pelena (8.11.2009 20:42:39)

Ja sam isto koristila te na cicak i meni su bile super imala sam 5kom al mislim da ti je sasvim dovoljno 3kom.




njunja -> RE: švedska pelena (9.11.2009 7:48:01)

čula sam za ove na čičak da su super, ali ja imam ovih klasičnih 5 kom + 20 pelena tako da mi je to žao sada ne koristiti, a 4 mj ćemo nekako izdržati, tako mi je barem bilo sa prvom bebom




BUMBIKA -> RE: švedska pelena (9.11.2009 12:00:37)

Ja sam koristila te klasične i imala sam nekih 6,7 komada i bilo mi je dosta,ali di sam ih kupila ne sjećam se,ako se sjetim javim..ali mislim da ima u mtč-u sigurno




katy mama -> RE: švedska pelena (9.11.2009 12:11:02)

ja koristim klasicne,par komada sam dobila,a 2 sam uzela u Kaflandu kostaju 15 ili 16 kn,i odlicne su mi




Bebys -> RE: švedska pelena (9.11.2009 12:22:42)

eno ih imam i nikad ih nisam koristila jer mi to nije trebalo...zao mi sto mi mama kupila to uopce
inace ih imas u svim trgovinama za bebe...




sanjalica -> RE: švedska pelena (9.11.2009 14:02:00)

ima ih u mtč-u i u Maji u Valp. ako dolaziš.... ne znam koliko su....
a ja ih nikad nisam koristila... samo tetra i preko bodić...




komarac1 -> RE: švedska pelena (22.12.2009 11:09:13)

Ako sam dobro shvatila bebama treba švedska pelena zbog kukova?[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image] E sad ima ova na vezanje a na čičak sam već vidjela tri vrste! Mtč-ove su naj mekše, a vidjela sam još i neku drugu marku - oni imaju dve vrste, jedna mekša jedna kruča iako je i ova mekša kruća od mtč-ovih! Koliko to čvrsto treba bit? Koje su bolje? Il da pričekam da se rodi pa da vidim kakvi kukovi će mu bit? Nemam pojma kaj da radim, već sam sva izgubljena u tome!




buduća mamica -> RE: švedska pelena (22.12.2009 11:24:40)

ja sam kupila 4 komada jer je moja patronažna to tražila, platila ih nešto manje od 80 kn u mtč i super su ugodne mekane




ejmama -> RE: švedska pelena (22.12.2009 11:29:02)

Ja sam dobila 2 na čičak i nikad ih nisam koristila, meni su ove klasične zakon.




komarac1 -> RE: švedska pelena (22.12.2009 11:30:25)

Znači ne moraju bit krute? Jer te mtč-ove su naj mekše. Kaj patronažna kaže da su ok te?




buduća mamica -> RE: švedska pelena (22.12.2009 11:39:55)

meni je patronažna rekla da ih kupim, nije rekla koje ni koje su dobre...




komarac1 -> RE: švedska pelena (22.12.2009 17:39:31)

Velike su razlike u cijeni! Ova koja je najkruća je duplo skuplja od ove tanje-mekše! A da li one služe za kukove il? Moja frendica koja je rodila u 6 mj. kaže da ih uopće nije koristila[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




buduća mamica -> RE: švedska pelena (23.12.2009 14:26:35)

naravno da služe za kukove, i da li ćeš ih koristiti zavisi što će ti doktor reći, treba li bebu široko povijati ili ne, moja patronažna je stara škola pa sve bebe široko povija, zato je i meni rekla da to nabavim, mislim da neće biti naodmet široko poviti čak i ako doktor kaže dane treba




leilany -> RE: švedska pelena (23.12.2009 14:33:21)

..i ja sam povijala svoju malenu sa tim cicak-pelenama...i bile
su ok..funkcionalno,brzo i efikasno...
...meni su rekli u bolnici da ima kao ljevi kukic malo labav,i da joj to
stavljam,radila neke vjezbe..sad je ok...jos u 1 mj,idem na kontrolu...
..a kazu da je curicama najbolje povijati i sa tim pelenama neko vrijeme...




komarac1 -> RE: švedska pelena (23.12.2009 15:57:22)

Ništa, kupit ću onda mtč-ove!




alisha -> RE: švedska pelena (9.1.2010 23:57:31)

ja bila neki dan u bosni i platila kom 5 kn[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image] obične pamučne i mislim da i jedne i druge,mislim na ove na čičak imaju isti učinak samo što se te na čičak ,bar sam tako čula, brzo ode od silnog zaljepi odljepi a i kad se pere u mašini obavezno se nešto zaljepo na čičak pa eto ti jada[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




joszde -> RE: švedska pelena (11.1.2010 14:35:41)

mene tek to sve čeka pa neznam kada treba početi koristiti te pelene još se upoznajem sa nekim stvarima pa ako mi možete pomoći




CallamityJane -> RE: švedska pelena (11.1.2010 14:38:40)

mi smo koristili i jedne i druge, a koristili smo ih zbog ogranice abdukcije kukova i brzo smo to ispravili....




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>