RE: Rh negativan faktor i trudnoća (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


zlata2 -> RE: Rh negativan faktor i trudnoća (14.6.2011 14:14:51)

Hvala vam cure. Kad sam prvi put vadila rh, doktor mi je rekao da se vidimo još 2 puta, jer sam rh negativna i da se onda u toku trudnoće 3 puta vadi krv i provjeravaju ta antitijela. Jučer sam bila na kontroli kod ginekologa i nije mi ništa spomenuo, a ponovo idem tek za 5 tjedana. Tada ću bit već u 32. tjednu. No, ako si i ti Indy vadila samo 2 puta, valjda ću tako i ja.
A ono za muža me brine jer su nam na tečaju za trudnice u bolnici rekli da rh - trudnice moraju sa sobom imati i rh faktor oca. Mada, koliko sama znam i koliko sam čitala, rh faktor se niti ne nasljeđuje od roditelja pa mi po toj logici nema niti smisla da treba rh faktor od tate. No, dobro, kad dođem rodit, sigurno me neće poslati doma jer nemam nalaz od muža! [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




lilia -> RE: Rh negativan faktor i trudnoća (14.6.2011 14:20:48)

Ja sam isto negativna i moja ginekologica mi je rekla da donesem nalaz od muža tako da je i on išao vaditi krv za to i taj nalaz sam ponijela sa ostalim nalazima u rodilište.
Ja mislim da je dovoljan tvoj nalaz rh negativne krvne grupe, samo da znaju.
Sve zavisi šta bude beba.
I da krv ćeš sigurno još jednom vaditi kad budeš išla na sljedeći pregled, znači u 32-om tjednu. Tako sam i ja.
Sretno.




pepeljuga -> RE: Rh negativan faktor i trudnoća (14.6.2011 14:22:04)

Ja sam u ovoj trudnoci vadila samo jednom a u prve dvi tri puta,sad mi je rekao da cu jos jednom pred kraj....
Ja sam negativna,mm pozitivan i prva dva su nasljedila moj faktor




Miau -> RE: Rh negativan faktor i trudnoća (18.6.2011 18:08:49)

Ja sam 0-, mm isto. U trudnoci su mi vadili nekoliko puta krv, a nikad me nitko nije pitao koja je krvna grupa mm. Pred sam porod sam pitala ginekologa za rogam, a on mi je rekao s obzirom da smo oboje 0- da i beba mora biti 0- pa inekcija nije potrebna, a bude li beba rh+ SAKRIJ NALAZE! [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Miau -> RE: Rh negativan faktor i trudnoća (18.6.2011 18:10:52)

A gdje je vama pisalo koja je krvna grupa beba, meni nigdje nisu napisali!




Brisani uporabnik -> [Obrisani korisnik] (18.6.2011 19:09:56)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Brisani uporabnik -> [Obrisani korisnik] (18.6.2011 19:10:51)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Miau -> RE: Rh negativan faktor i trudnoća (19.6.2011 0:58:15)

Nisu oni meni ama bas nista upisali u trudnicku knjizicu! Po izlasku iz rodilista dobila sam otpusno pismo na kojem su naveli te podatke, ali ne pise krvna grupa.




zara13 -> RE: Rh negativan faktor i trudnoća (19.6.2011 7:28:54)

mene nisu ništ pitali za muževu grupu ,ja sam B- ,mala je A+ i dobila sam iduće jutro inekciju a rekli su mi da je mala bila isto minus onda nebi dobila inekciju,a u trudnoći sam išla tri put vaditi krv baš zbog tog rh negativa




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]