|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   idem na IVF+ET
18.9.2009 23:44:21   
barby
danas sam bila kod dr. i posto je i ovaj nalaz spermiograma los,odnosno najlosiji do sad dr. je odlucio da idemo na IVF+ET da nemamo vise sta cekat.bas mi je nekako lakse,imam neku nadu da cu imat mrvicu u sebi(nadam se)..jel sve ove mjesece,minuse na testovima,razocaranja,vec polako gubim zivce. narucena sam tek za 2.mj 2010 sve je popunjeno...ne znam koliko se drugdje ceka.u zg naprimjer?u mariboru mi je rekla jucer moja socij ginek da oko 2 god,da ako mislim ici da se vec sad pribiljezim.
sve to sta se tice umjetne mi je zbilja ne poznato,ono malo sta znam,znam od ovuda sa neta i foruma... pa bi bila, zahvalna ako bi mi neko objasnio cijeli taj postupak kako,sta,od prvog dana kad se pocne s tim, koliko to traje sve skupa,da li jako boli,da li se mogu dobit kakve injekcije,tablete protiv bolova? i zanima me jos nesto ako ne uspije postupak nakon koliko vremena se opet moze na sljedeci? sve to sam imala namjeru danas pitat dr. klad sam bila ali to je nemoguce,neprestano su ulazile unutra,van 3 sestre,stalno ga nesto pitale.tako da sam izasla neupucenauser posted image
kako imam neredovite menstruacije,tj. u zadnje vrijeme ih dobijem jedino uz dabrostone,naravno i ovaj mj mi kasne opet radio mi je utz,koji glasi uterus uredne velicine,endometrij debljine 0.7mm,oba jajnika uredna. i pise dijagnoza,sekundarna amenoreja,i zenska neplodnost povezana sa muskim cimbenicima.
cure oprostite na poduzem postu,ali jos sam od danas pod dojmom svega toga pa sam se malo zanjela...user posted image

_____________________________

17.1.2011 STIGLA MOJA NAJVECA SRECA
ostala trudna između postupka prirodno:)

22.2 -transfer IVF/ICSI,11.3 beta.nisam je ni docekala:(

2007-missed abortion:(

JA-hipotireoza
sekundarna amenoreja

MM-oligoasthenozoospermia
varikokel
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 0:34:35   
tikica_69
Postavila si toliko pitanja da ne znam odakle da pocnem user posted image U ZG ima bolnica poput Vuk Vrhovca gdje se ceka mjesecima, do recimo Vinogradske koja ima novi odjel pa se jos ne ceka nista.Sam postupak ti ovisi o tome da li ces ici u prirodni ili stimulirani, pa mi napisi sto ti je tocno doktor rekao da ne pisem romane.Uostalom kopirati cu ti sve pa si procitaj.... IVF/ET (In vitro fertilization and embryo transfer) je metoda oplodnje izvan tijela i prijenos zametaka u maternicu. Prvi korak u primjeni ove metode je indukcija folikulogeneze lijekovima. Događaji u induciranom menstruacijskom ciklusu prate se ultrazvučnim mjerenjem promjera predovulacijskih folikula i dnevnim određivanjem razine estradiola u serumu pacijentica. U žene se stimulacija prekida nakon što su barem dva folikula dostigla promjer veći od 15 mm, a razina estradiola u serumu porasla iznad 1,3 nmol/l. Toga se dana injicira humani korionski gonadotropin u ovulacijskoj dozi (10 000 IU). Trideset i šest sati nakon injekcije humanog korionskog gonadotropina aspirira se sadržaj predovulacijskih folikula pod kontrolom ultrazvuka. Priprema jajnih stanica za postupke oplodnje uz medicinsku pomoć u laboratoriju započinje njenim izoliranjem iz folikulinske tekućine dobivene aspiracijom folikula neposredno prije ovulacije u spontanom ili stimuliranom ciklusu. Isprana jajna stanica s koje je djelomično uklonjen sloj granuloza stanica pohranjuje se u posudi s hranilištem u inkubator 3 do 5 sati prije primjene bilo koje od metoda oplodnje. Vrijeme ovisi o zrelosti jajne stanice i potrebno je za dovršenje njenog dozrijevanja. Inseminacija se vrši na način da se u hranilište doda oko 100 000 pokretnih spermija po jajnoj stanici. Ukoliko se izolira manji broj spermija, oni se koncentriraju i primjenjuje se metoda "micro-drop"; u kapljicu koncentriranih spermija prekrivenu mineralnim uljem stavljaju se jajne stanice. Za tu metodu IVF-a je dovoljno 10 000 pokretnih spermija. Osamnaest sati nakon inseminacije nalaz dva pronukleusa i polarnog tjelešca u jajnoj stanici je znak uspješne izvantjelesne oplodnje. Oplodnja ovisi o zrelosti jajne stanice, kvaliteti sjemena, strukturi zone pellucide, genetskim osobinama gameta, te o životnoj dobi partnera. Stanična kultura zigota nastavlja se promjenom hranilišta, te praćenjem razvoja zametaka.
Zameci se čuvaju u hranjivom mediju, a 2 do 5 dana nakon aspiracije se mogu prenijeti u maternicu. To ovisi o dinamici razvoja zametaka koji se morfološki ocjenjuju na osnovi broja blastomera, stupnja fragmentacije i izgleda citoplazme. Ovisno o duljini kultiviranja zametaka prilagođuje se i hranilište. Prijenos zametaka vrši se uz pomoć za to predviđenog katetera, a prenosi se najviše do tri zametka.
 
ICSI (Intracytoplasmic sperm injection) je metoda kojom se jedan spermij unosi u citoplazmu jajne stanice pri čemu se svladava bifazna barijera koju čine zona pellucida i plazmatska membrana jajne stanice. Indikacija za ICSI postupak je: <5 milijuna spermija/ml, <30% morfološki normalnih spermija, <2 milijuna pokretnih spermija u ejakulatu, opstruktivna azoospermija i izostanak oplodnje u IVF postupku.
 

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu barby)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 9:22:29   
Nika 24052006
Draga,ja ti ne mogu pomoći savjetima,jer ne znam puno o tome,ali ti mogu poželjeti sreću,dakle...SRETNO!!!user posted image

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 9:31:01   
Viky
Sretno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 10:59:24   
Kika83
 Barby pa kako toliko moraš čekati? Šta nema ništa slobodnog prije?
Ja sam kod Vlašića i več je dogovoren 11mj 2009 za IVF ili ICSI u slučaju da inseminacija nebude uspješna, pa me to malo sad čudiuser posted image

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 13:01:11   
natalijax
ja cu ti zazeliti srecu,da sve prode u najboljem redu i da konacno ugledas svoju mrvicuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 13:52:09   
Kika83
ICSI (Intracytoplasmic sperm injection) je metoda kojom se jedan spermij unosi u citoplazmu jajne stanice pri čemu se svladava bifazna barijera koju čine zona pellucida i plazmatska membrana jajne stanice. Indikacija za ICSI postupak je: <5 milijuna spermija/ml, <30% morfološki normalnih spermija, <2 milijuna pokretnih spermija u ejakulatu, opstruktivna azoospermija i izostanak oplodnje u IVF postupku.


Tiki reci mi dali kod ICSI metode isto se radi punkcija ili?

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 13:52:20   
lavica81
braga barby sretno user posted image user posted image user posted image i da uspije od prveuser posted image

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 14:14:58   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: Kika83

ICSI (Intracytoplasmic sperm injection) je metoda kojom se jedan spermij unosi u citoplazmu jajne stanice pri čemu se svladava bifazna barijera koju čine zona pellucida i plazmatska membrana jajne stanice. Indikacija za ICSI postupak je: <5 milijuna spermija/ml, <30% morfološki normalnih spermija, <2 milijuna pokretnih spermija u ejakulatu, opstruktivna azoospermija i izostanak oplodnje u IVF postupku.


Tiki reci mi dali kod ICSI metode isto se radi punkcija ili?



Da...sve je isto kao i kod IVF-a. Jedina je razlika sto kod IVF-a pustaju u mediju da spermij sam nadje i oplodi jajnu stanicu a kod ICSI-ja oplodnju rade ubrizgavanjem spermija mikroinjekcijom u jajnu stanicu


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 14:17:07   
Kika83
IZVORNA PORUKA: tikica_69

IZVORNA PORUKA: Kika83

ICSI (Intracytoplasmic sperm injection) je metoda kojom se jedan spermij unosi u citoplazmu jajne stanice pri čemu se svladava bifazna barijera koju čine zona pellucida i plazmatska membrana jajne stanice. Indikacija za ICSI postupak je: <5 milijuna spermija/ml, <30% morfološki normalnih spermija, <2 milijuna pokretnih spermija u ejakulatu, opstruktivna azoospermija i izostanak oplodnje u IVF postupku.


Tiki reci mi dali kod ICSI metode isto se radi punkcija ili?



Da...sve je isto kao i kod IVF-a. Jedina je razlika sto kod IVF-a pustaju u mediju da spermij sam nadje i oplodi jajnu stanicu a kod ICSI-ja oplodnju rade ubrizgavanjem spermija mikroinjekcijom u jajnu stanicu



To rade kad pukne folikul ili? Nekužim bašuser posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 14:25:52   
tikica_69
Da, kad ispunktiraju folikul i kad se on uguli i izadje jajna stanica. Onda se nakon (cini mi se) dva sata sto stanica odstoji u mediju ide raditi ICSI, pa se oplodjena ponovo vraca u medij da vide kako ce se dijeliti. 

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 14:41:41   
Kika83
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Da, kad ispunktiraju folikul i kad se on uguli i izadje jajna stanica. Onda se nakon (cini mi se) dva sata sto stanica odstoji u mediju ide raditi ICSI, pa se oplodjena ponovo vraca u medij da vide kako ce se dijeliti. 


Vraćaju oni jajnu stanicu nazad unutra pa sa tom mikroinjekcijom ubacuju spermiće ili? Totalna sam tuka, nekontamuser posted image
Koja je bolja metoda, ivf ili icsi? po meni icsi jer kod ivf čekaju da se sama oplodi a ovako oplode unutra?user posted image

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 14:46:48   
tikica_69
Evo ti odlican filmic o ISCI pa ce ti biti puno jasnije: http://www.youtube.com/watch?v=cwfWrtP_bz8
A imas i tu na RR par filmica pa pogledaj... http://www.ringeraja.hr/video/zatrudnjivanje/


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 15:07:18   
miari
molim vas za savjet ja imam policistične jajnike i nemam ovulacije a mm OLIGOASTENOZOOSPERMIJu. što mislite da je naš sljedeći korak ivf?


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 15:15:15   
Kika83
IZVORNA PORUKA: miari

molim vas za savjet ja imam policistične jajnike i nemam ovulacije a mm OLIGOASTENOZOOSPERMIJu. što mislite da je naš sljedeći korak ivf?




Naručit se za konzultacije i ginekolog za neplodnost če ti savjetovat šta dalje. Ja isto imam pcos, a mm nešto lošije spermiće i bili smo do sada na AIH,ali ako ovaj neuspje idemo na IVF ili ICSI

(Odgovor članu miari)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 15:22:52   
miari
jer je meni dr.vlastelić rekao da bi me poslao na laparo, no kad je došao nalaz od mm, rekao je da pričekamo do 9mj. (kada bude manje radio a ne 12h dnevno) da ćemo vidjeti što onda. hvala ti puno na odgovoru!! oprosti na izravnom pitanju a ti si pila klomifen ili?

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 15:28:34   
Kika83
IZVORNA PORUKA: miari

jer je meni dr.vlastelić rekao da bi me poslao na laparo, no kad je došao nalaz od mm, rekao je da pričekamo do 9mj. (kada bude manje radio a ne 12h dnevno) da ćemo vidjeti što onda. hvala ti puno na odgovoru!! oprosti na izravnom pitanju a ti si pila klomifen ili?


U kbc Rijeka si? Ja isto, kod Vlašića. Ja sam isto bila na lapro u 5mj ali zbog velike ciste ali operacija je urodila plodom jer imam prirodne ovulacije. Ovaj mj nisam pila jer sam dobila prirodan folikul i bila na insemiaciji ali inače pijem klomifen da jer nisam nikad imala prirodne ovulacije

(Odgovor članu miari)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 15:30:35   
Kika83
Dobro došla na rr i da čim prije postaneš sretna trudnicauser posted image

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 15:36:30   
miari
hvala ti puno, ja držim fige i za tebe te sve ostale trudilice!!! ja sam bila na dianama i dabrostonu, međutim ništa nije dalo rezultate, kako ih prestanem piti menst. ne dolazi-evo sad će bit 3mj. a mm je išao na spermiog. u srcu sezone, kaže doktor da je tako loš nalaz možda i radi umora i stresa..možda.vidjet ćemo sad s ponovljenim nalazima što nas čeka.

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 15:39:18   
Kika83
IZVORNA PORUKA: miari

hvala ti puno, ja držim fige i za tebe te sve ostale trudilice!!! ja sam bila na dianama i dabrostonu, međutim ništa nije dalo rezultate, kako ih prestanem piti menst. ne dolazi-evo sad će bit 3mj. a mm je išao na spermiog. u srcu sezone, kaže doktor da je tako loš nalaz možda i radi umora i stresa..možda.vidjet ćemo sad s ponovljenim nalazima što nas čeka.


Kad dobijete nalaze odi kod ginekologa i vidi šta dalje. I ja sam skoro 2 godine bila na dabrostonima i evo sad od 5mj se to nešto popravilo. Želim ti puno sreće daljeuser posted image
Smijem te pitat koliko imate god i koliko pokušavate?

(Odgovor članu miari)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 15:43:45   
miari
Tu negdje sam ja uvijek pa ću se javljati s novim rezultatima. ja sam 28, skoro 29, a mm 35. pokušavamo 2godine. dosta sam vremena izgubila jer dr. u našem domu zdravlja doslovno nije znala što mi je i neka idem u  zagreb jer ona više nezna što će samnom. zamisli!!! dok nisam naišla u ri na dr.vlastelića.

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 15:47:10   
Kika83
IZVORNA PORUKA: miari

Tu negdje sam ja uvijek pa ću se javljati s novim rezultatima. ja sam 28, skoro 29, a mm 35. pokušavamo 2godine. dosta sam vremena izgubila jer dr. u našem domu zdravlja doslovno nije znala što mi je i neka idem u  zagreb jer ona više nezna što će samnom. zamisli!!! dok nisam naišla u ri na dr.vlastelića.


Strašno s tim doktorimauser posted image Baš sam čula da Vlastelić ide u mirovinu početkom 2010.
Želim ti puno sreće dalje i da čim prije postaneš trudnicauser posted image
Šta god te zanima, mi smo tu i uvijek rado pomažemo...

(Odgovor članu miari)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 15:52:30   
miari
Lijep pozdrav svima, a tebi veeeelikaaa hvalauser posted image

(Odgovor članu Kika83)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 19:06:22   
barby
tikice,sorry na mom zbrkanom,opsirnom postu... nije ni cudo da se ne mozes snaci .....user posted image
ne znam da li idem u prirodnom ili stimuliranom,nije mi nista rekao za to,bila je takva guzva,prije sam izasla nego usla.samo mi napravio par sekundi utz da vidi da nisam mozda trudna jel mi kasne i to je to.kako sam rekla sestre sto puta usle pitaju ga stalno nesto.a na nalazu ne vidim da isto pise. koji je bolji postupak ICSI ili ovaj? kika kaze da ICSI...sad ne znam meni je odmah rekao to upisao me i to je to...

kika ne znam kako to tek 2.mj kad sam cula ja pitam pa sta tek onda,ajme meni?a on da, evo vidite biljeznicu koji je prvi termin i pokaze mi,stvarno sve puno.mouda bas za njega,a za vlasica prije ima mjesta,ne znam.samo je spomenuo kad sam izlazila ako slucajno bude se sta iz mjenilo javimo vam,ali svejedno aj miram opet u 11mj doci se javit su mi rekli.

tikice znam da sam dosadna i da imam puno pitanja ali koga da pitam kad doktori nista konkretno ne kazu,...iskreno reci jel boli postupak,tj punkicija i ostalo...vise,manje od hsg?to sam prosla pa znam kakva je bol,cisto da se znam ravnat...user posted image

_____________________________

17.1.2011 STIGLA MOJA NAJVECA SRECA
ostala trudna između postupka prirodno:)

22.2 -transfer IVF/ICSI,11.3 beta.nisam je ni docekala:(

2007-missed abortion:(

JA-hipotireoza
sekundarna amenoreja

MM-oligoasthenozoospermia
varikokel

(Odgovor članu miari)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: idem na IVF+ET
19.9.2009 19:09:34   
barby
i jos nesto da pitam,cula sam da u RI uzimaju samo 1 stanicu,a drugdje,npr u ZG cak 3 jel to istina?
i nakon koliko se moze ponovno na postupak ako ne uspije?
tnxuser posted image

< Poruku je uredio barby -- 19.9.2009 19:11:27 >


_____________________________

17.1.2011 STIGLA MOJA NAJVECA SRECA
ostala trudna između postupka prirodno:)

22.2 -transfer IVF/ICSI,11.3 beta.nisam je ni docekala:(

2007-missed abortion:(

JA-hipotireoza
sekundarna amenoreja

MM-oligoasthenozoospermia
varikokel

(Odgovor članu barby)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!