krupica ili griz (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Prehrana djece



Poruka


MILLA -> krupica ili griz (5.7.2009 18:12:32)

zanima me,imam onaj plan prehrane od coolinarke....uglavnom,piše za pišonju od 6mj može krupica(griz) . međutim ,on je samo na mom mljeku i ne znam kako je pripremiti s obzirom da se kravlje uvodi pomalo,postepeno. moj mali nije još probao kravlje pa ,kako pripremiti ?
uz to ne kužim još i pšenica? kakva to... i ražena krupica [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




dami -> RE: krupica ili griz (5.7.2009 18:13:11)

Ja sam kuhala na vodi.




MILLA -> RE: krupica ili griz (5.7.2009 18:15:49)

IZVORNA PORUKA: dami

Ja sam kuhala na vodi.


[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image]....šta se može na vodi? nisam nikad probala...da li to spada u hranu koja štopa ili je lako probavljiva?




MILLA -> RE: krupica ili griz (5.7.2009 19:21:24)

ako neko zna da mi napiše ono što sam još pitala o raženoj krupici i pšenici... i kako da pripremim taj griz sa vodom? da li da dodajem šečer(jer nije ,mislim, za tako malu bebu) ili nešto drugo da mu bude ukusno?




Thea -> RE: krupica ili griz (5.7.2009 19:25:26)

Moj jede griz na običnom mlijeku tako da nemam pojma za vodu....




ZVRK -> RE: krupica ili griz (5.7.2009 19:31:40)

ja sam zvrkiću kuhala na običnom mlijeku iz tetrapaka i dodala bi malo šečera

probaj mu skuhati 1/4 mlijeka+3/4 vode za prvi put i daj mu oko podneva pa da ako bude bilo kakve reakcije(šta sumljam) bude preko dana a ne noći




MILLA -> RE: krupica ili griz (5.7.2009 19:38:50)

ok..za sutra ču mu to napraviti pa da vidimo. malkice mljeka i ostalo vode,malo malo šečera. taman se budi oko 11 ,pa ču mu dati umjesto cice.




ZVRK -> RE: krupica ili griz (5.7.2009 19:40:50)

ja mislim da nebi trebalo biti nikakve reakcije.kako ti je prihvatio druge stvari(kašice)?
si probala sa palentom?




lueman -> RE: krupica ili griz (5.7.2009 19:59:15)


IZVORNA PORUKA: MILLA

ako neko zna da mi napiše ono što sam još pitala o raženoj krupici i pšenici... i kako da pripremim taj griz sa vodom? da li da dodajem šečer(jer nije ,mislim, za tako malu bebu) ili nešto drugo da mu bude ukusno?


ne znam koliko ti je bebač star ali trebalo bi pričekati sa uvođenjem glutena do navršenih 7 mjeseci.a gluten ti imaju sve žitarice osim ako je izričito napisano da ne sasdrže gluten(obično je prekrižen klas pšenice na kutiji)




koka -> RE: krupica ili griz (5.7.2009 20:32:02)

ja sam joj znala palentu kuhati malo rijeđu, pojela bi 4-5 žlićica a to za početak bilo je super. kasnije smo s mlijekom i vodom radili griz.




dami -> RE: krupica ili griz (5.7.2009 21:19:15)

Kuhala sam na vodi i bez dodatka šećera. Ona nije problematično dijete tako da je s guštom ppapala. Kasnije sam dodala malo maslaca.
Skuhaj malo rijeđi griz, možda 1:2 ili 1:2.5.




Stranica: [1]