Kvalitetan psihosocijalan razvoj (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


dikac -> Kvalitetan psihosocijalan razvoj (13.4.2009 8:42:30)

10 čimbenika koje svako dijete treba za kvalitetan psihosocijalan razvoj:

1. kvalitetne interakcije s odraslima prvenstveno s majkom
2. pozitivan dodir
3.stabilnu i predvidljivu atmosferu
4.sigurno i zdravo okruženje
5.samopouzdanu majku koja vlada situacijom
6. kvalitetnu brigu u jaslicama
7.komunikaciju s odraslima
8.iskustvo igre
9.glazbu
10.da mu netko čita

trudim se sve to zadovoljiti, ali naravno da nije moguće biti savršena majka.
negdje sam pročitala da bi idealne jaslice bile da je 1 teta na 3 djece, takve ne postoje u hrvatskoj, zar ne?




Viky -> RE: Kvalitetan psihosocijalan razvoj (13.4.2009 8:53:44)

Sviđa mi se ovo...pogotovo glazba...jer mnogi to zanemaruju.




Viky -> RE: Kvalitetan psihosocijalan razvoj (13.4.2009 8:56:42)

IZVORNA PORUKA: dikac

.
negdje sam pročitala da bi idealne jaslice bile da je 1 teta na 3 djece, takve ne postoje u hrvatskoj, zar ne?

na žalost,koliko ja znam,ne postoji.U jaslicama je jako teško raditi(radila sam,pa znam).Puno djece,puno zahtjeva roditelja...a samo dvije ruke.Na žalost,u takvim situacijama ponekad izostane ono najvažnije...nježnost.




koka -> RE: Kvalitetan psihosocijalan razvoj (13.4.2009 10:14:11)

kod nas je 1 teta na 5 djece. za jaslice, a vrtić 1 na 10. sve je to super , muzika i pozitivan dodir i priče sve mu to pokušavamo udovoljiti i ljuta sam na sebe kad ne stignem neke stvari s njim. negdje sam pročitala i slažem se s tim, da nije bitno s čime se igra nego je bitno da se igra. Djetetu treba i mora se igrati.




tikica_69 -> RE: Kvalitetan psihosocijalan razvoj (13.4.2009 11:15:11)

Guba, svidja mi se ovo, mislim da je to tocno [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Viky -> RE: Kvalitetan psihosocijalan razvoj (13.4.2009 17:54:44)

IZVORNA PORUKA: koka

kod nas je 1 teta na 5 djece. za jaslice, a vrtić 1 na 10. sve je to super , muzika i pozitivan dodir i priče sve mu to pokušavamo udovoljiti i ljuta sam na sebe kad ne stignem neke stvari s njim. negdje sam pročitala i slažem se s tim, da nije bitno s čime se igra nego je bitno da se igra. Djetetu treba i mora se igrati.


Slažem se s tobom,koka što se tiće igre.A ovo je super kad je tako malo djece na jednog odgajatelja.Kod nas u vrtiću je 15-18 jasličara na jednu tetu i to je strašno




Stranica: [1]