Da li je ok ignorirati dječji plač? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


dikac -> Da li je ok ignorirati dječji plač? (21.3.2009 21:39:00)

mislila sam na onaj kad si 100% siguran da te dijete zeza i ispituje granice. Dora je prije neki dan izvoljevala 3 doručka, ni jedan nije pojela, a zadnju kombinaciju, čokolino i pahuljice, istresla je sebi po glavi, pošpricala cijelu kuhinju, stol, stolice, zafugirala pločice. kad sam to vidjela, stala sam i razmislila što sada, kako joj objasniti da to nije u redu. mirnim glasom sam počela objašnjavati kako se hrana ne smije bacati, da sada dora i mama moraju sve počistiti... i ona se rasplakala zbog toga što je znala da je kriva.
mi smo to zajedno počistile ali sam valjda bila ljuta, a ona je to osjetila pa je ničim izazvana opet počela plakati i tražiti da joj upalim crtiće. e sada, nisam joj htjela popustiti, smatrala sam ako joj popustim, opet će mi napraviti istu stvar. odtulila je 5 minuta i prestala je.
kako reagirate u sličnim situacijama? da li ste nekada ignorirale taj dječji plač koji je vezan za postavljanje granica?





Zvonki -> RE: Da li je ok ignorirati dječji plač? (21.3.2009 21:41:50)

Da, i upalilo je. Treba znati da s takvim ponašanjem neće ništa dobiti.




Nika 24052006 -> RE: Da li je ok ignorirati dječji plač? (21.3.2009 22:25:46)

Naravno,moraju na neki nacin nauciti sto je lijepo,a sto ne. I ja isto to prakticiram,i funkcionira. Evo,bas veceras je prije spavanja htjela igrati igrice na kompjuteru. Objasnim joj da sada spava i laptop i igrice i da ce ju cekati ujutro,no ona dobije napad histerije i placa. Pustim ju da otplace svoje par minuta,kada skuzi da ja ne reagiram,prestane. Nista lose ne cinis...ne brini




mirna -> RE: Da li je ok ignorirati dječji plač? (21.3.2009 22:29:23)

ignoriram ga ako je histericni plac, ali kad kaze mama dodji me pomiriti, zagrlim ga ( ali svejedno mu ne popustam nego mu jos jednom objasnim sto nije dobro ucinio odnosno sto se ne smije raditi).




tikica_69 -> RE: Da li je ok ignorirati dječji plač? (21.3.2009 23:26:00)

Uvijek sam postigla najvise kad sam ignorirala....




Lady3 -> RE: Da li je ok ignorirati dječji plač? (22.3.2009 0:26:08)


IZVORNA PORUKA: mirna

ignoriram ga ako je histericni plac, ali kad kaze mama dodji me pomiriti, zagrlim ga ( ali svejedno mu ne popustam nego mu jos jednom objasnim sto nije dobro ucinio odnosno sto se ne smije raditi).



[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]da,tako je...




Puli -> RE: Da li je ok ignorirati dječji plač? (22.3.2009 6:44:58)

treba[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


tu metodu primjenjujem i kao mama i kao teta


a u vrtiću im je uvijek bila najgora kazna kada teta neće s njima pričati




Brisani uporabnik -> [Obrisani korisnik] (22.3.2009 8:45:06)

[Sadržaj poruke je obrisan]




ZVRK -> RE: Da li je ok ignorirati dječji plač? (22.3.2009 9:13:44)

meni je ok ako znaš da zaj....
inače mom zvrkiću je najveća kazna ako ga ja neću pomaziti,pa ako prestane zna da ćemo se pomaziti tako da zadnje vrijeme ''taj''plač traje jako kratko[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image].

inače kada počne ''zavijati bez veze''onda nam je isto kazna ta što on otiđe u kupatilo,zatvori vrata te se tamo može derati i isplakati pa kada se ispuca sam onda dođe kod mene.




huanita -> RE: Da li je ok ignorirati dječji plač? (22.3.2009 9:35:41)

U dobi od 2-3 godine i moj sin je pokušao koristiti plač i bacanje po podu da bi nešto dobio. Nikada nisam na to reagirala. Ignorirala bih takvo ponašanje i pravila se da ništa ne čujem i ne vidim. Vrlo kratko je to pokušavao jer bih mu svaki put, kada bi prestao i došao k meni s normalnim zahtjevom i ponašanjem, jasno dala do znanja da samo tako možemo razgovarati i donijeti odluku hoće li nešto dobiti ili neće. Ne žalim ni zbog jednog njegovog plača u takvoj situaciji.
Teže mi je bilo baki i djedu objasniti da se moraju ponašati kao i ja da bih uspjela.




Ruža -> RE: Da li je ok ignorirati dječji plač? (22.3.2009 9:39:41)

To nas tek čeka, pa su mi jako korisna vaša iskustva![image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




ejmama -> RE: Da li je ok ignorirati dječji plač? (22.3.2009 11:02:19)

Ignoriramo i ja i mm i u roku od 5 min prestane i više ne spominje. Najgore mi je kad smo kod njegove i moje mame i govorimo im da je ignoriraju ali one popuste u sve, tako me iznerviraju da bi ih išamarala obadvije.




dikac -> RE: Da li je ok ignorirati dječji plač? (24.3.2009 7:16:36)

IZVORNA PORUKA: Puli




tu metodu primjenjujem i kao mama i kao teta


a u vrtiću im je uvijek bila najgora kazna kada teta neće s njima pričati



lakše mi je kad znam da i vi nekad kad pretjeraju koristite tu metodu

jučer mi je bio nećak koji ide u vrtić i gledam ja što mu je to na ruci. imao je nacrtanog ljutka jer nije bio dobar u vrtiću pa mu je teta to nacrtala, a da je bio dobar, dobio bi smajlića. rekla mi je njegova mama da ga je jako zaboljelo što je dobio ljutka. evo, još jedan način kako ih na lijep način učiti što se smije a što ne.




dominik -> RE: Da li je ok ignorirati dječji plač? (24.3.2009 7:23:30)

mi smo u takvoj fazi da nema dana bez plakanja...izludjuje me to jer imam osjecaj da stalno place i da je nesretno djete...ali opet...nakon 4 ponavljanja, upozorenja i prijetnji kaznom on ne popusti...nema druge...ali kad u suzama kaze ja dobaj dodje mi da si pregrizem jezik jer sam vikala[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




dominik -> RE: Da li je ok ignorirati dječji plač? (2.8.2009 8:35:05)

dva mjeseca bilo bez suza...i sad opet urla i place za svaku sitnicu vec dva dana...dodje mi da ga zadavim




Brisani uporabnik -> [Obrisani korisnik] (2.8.2009 8:52:10)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Stranica: [1]