Još malo o hodalici (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Dječja oprema



Poruka


Ruža -> Još malo o hodalici (19.3.2009 18:10:06)

Stvarno svaka čast mamama koje svoju djecu ne stavljaju u hodalice, ali ja nisam izdržala.
Krenula sam raditi, čim stignem sa posla teta odlazi i nas dvoje ostajemo sami. Ne smijem maknuti od njega, da ne kažem da je 90 % vremena na rukama jer nas zubići pate. MM stiže tek poslje 5 h i jednostavno ništa ne mogu napraviti. Drndalica, pod i ostatak poligona više ne pali.[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Ako ga stavim u kolica dere se.
Od mojih smo dobili hodalicu još prije dva mjeseca, nisam im imala srca reći da ga ne planiram stavljati u hodalicu i kako stoji u njegovoj sobi morali smo ju isprobati. Marko je oduševljen.
Ne bude dugo u njoj, možda 2 do 3 puta dnevno po 10 min, dok ja pristavim ručak ili objesim veš. I mislim da mu to ne može naškoditi.
I sama sam dijete iz hodalice, s tim da sam puno više vremena provodila u njoj i nikakvih problema nemam, kao ni većina moje generacije kojima je bila sastavni dio odrastanja.




dominik -> RE: Još malo o hodalici (19.3.2009 18:29:30)

meni je domi u hodalici bio dosta vremena...nikada nije sjedio u njoj neg je stajao sa rukicama sastrane pridrzavajuci se...ja sam bila sigurnija da se nece razbiti za razliku od hodanja uz namještaj




ninolina -> RE: Još malo o hodalici (19.3.2009 20:01:24)

Moji su isto bili u njoj i ništa im ne fali. malo mi je i pretjerano to neću stavljati djete u nju jer nije dobro. Ljudi dragi pa nemremo djecu staviti pod stakleno zvono. Po meni je to bila dobra stvar




ZVRK -> RE: Još malo o hodalici (19.3.2009 20:12:17)


IZVORNA PORUKA: ninolina

Po meni je to bila dobra stvar

i meni
staviš djete da istražuje svoje mogućnosti i kuću dok mama obavi neki posao po kući




tikica_69 -> RE: Još malo o hodalici (19.3.2009 20:28:27)

Meni je isto stariji bio u hodalici, dok manji nije htio...on je puzao, puzao i puzao i samo jedan dan poceo dizati i kroz par dana prohodao




zaba -> RE: Još malo o hodalici (19.3.2009 20:34:14)

Lula nikad nije ušla u hodalicu,nisam ju ni imala.Ona je sjedila na podu,pa hrpa deka i gore one gumene puzzle sa slovima.Tak se igrala,pa puzala i na noge.




mirna -> RE: Još malo o hodalici (19.3.2009 20:38:00)

ja sam jos uvijek protiv... dok sam kuhala, dijete je bilo sa mnom u kuhinji, ali na podu na dekici ili na puzzlima. stavila sam mu puno igracaka a on se je lijepo zabavljao. Takodjer smo bili sami i nisam imala nikoga tko bi mi ga pricuvao. Cijelo razdoblje od 6 mjeseci nadalje dok se nije postavio na noge, "prezivio" je na podu i istrazivao..




Lady3 -> RE: Još malo o hodalici (19.3.2009 20:38:43)

L.je voljela biti u hodalici a P.nisam ni forsirala previše i otkako mi je pao jer se stalno naginjao i gledao kotačiće na njoj.[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image] 




dami -> RE: Još malo o hodalici (19.3.2009 20:51:06)

IZVORNA PORUKA: zaba

Lula nikad nije ušla u hodalicu,nisam ju ni imala.Ona je sjedila na podu,pa hrpa deka i gore one gumene puzzle sa slovima.Tak se igrala,pa puzala i na noge.



isto tako još da nadodam imamo vrtić (ogradicu) i super je cura u tome.




njanja -> RE: Još malo o hodalici (19.3.2009 20:54:54)

od kada mi se desilo sestri u bolnici ono što joj se desilo....PROTIV svakog sam ograničavanja, prislie, nametanja i sličnoga...Svaka mama želi najbolje za svoje dijete i ona je ta koja svakodnevno odlučuje 100 x dnevno kako da dijete bude najsretnije, najsigurnije i najzadovoljnije....Ukoliko je to 10 minuta hodalice-NEKA JE! Ukoliko je to 10 minuta sjedenja u lavoru-NEKA JE! Ružo, da se marku ne sviđa, ne bi bio u njoj....I nemoj molim te da te pere grićnja savijest zbog promidžbe protiv hodalice jer će za 5 godina netko pametan otkriti kako su super i biti će trend hodalica.... BTW...Jan se u njoj zadrži 2 minute, a veći je gušt gurati ju pa ćemo ju skoro maknuti iz upotrebe jer ćemo na posudbu dobiti pravu guralicu.....  




L.P. -> RE: Još malo o hodalici (19.3.2009 22:17:28)

Nisam za hodalicu,dok sam pristavljala ručak Ninu sam stavljala u vrtić(gajbu) i također se igrala na onim spužvastim puzzlama dok nije propuzala.Za mene je to bolje riješenje,ali svatko zna svoje.




dikac -> RE: Još malo o hodalici (19.3.2009 22:29:56)

meni je hodalica ok, nije to pomagalo u kojem će oni biti satima, nema šanse, maksimalno im je zanimljivo pola sata i to ne dugi period. brzo im dosadi i žele biti vani i gurati je. dora ju je koristila 2 mjeseca, sada čeka ivana.




Thea -> RE: Još malo o hodalici (20.3.2009 10:30:10)

Svaka mama radi ono što smatra da je najbolje za njeno dijete,a i ovisi od djeteta do djeteta.Moji su bili u hodalici sa 5,5 mjeseci i uživali su .Sami su istraživali po kući,kad je bilo lijepo vrijeme i po dvorištu.Ja nisam bila za vrtić jer mi je to bilo kao da je djete u zatvoru,a i moji nisu voljeli biti u njemu...Ali isto tako nemam ništa protiv mama koje stave djete u vrtić ili na pod na deku da se djeca igraju.Kao što sam rekla svtko zna što njegovo djete voli i što je bolje za njega...




mirna -> RE: Još malo o hodalici (20.3.2009 11:02:44)

Bez uvrijede, ali ipak ni jedna mama nije veći stručnjak od pedijatra ili ortopeda osim ako je i sama završila studij medicine. Njezin je  jedino izbor da li će slušati preporuke ili ne.




koka -> RE: Još malo o hodalici (20.3.2009 11:07:45)

ja ću se složit s Mirnom, ja sam protiv... znam da su i ona djeca koja su bila u hodalici ista kao i ona koja nisu bila i td........ jednostavno ne vidim razlog zašto bi ju stavila , da meni bude lakše? pa neka onda bude u box-u ili sjedalici...




ejmama -> RE: Još malo o hodalici (20.3.2009 11:19:18)

Moja je bila i uživala je. Da je htjela puzati stavila bi je da puza. Ja sam zadovoljna s hodlicom i vjerovatno će je i drugo djete koristiti.




ninolina -> RE: Još malo o hodalici (20.3.2009 12:41:49)

sve smo mi različite i drukčijeg mišljenja, Stvar je i djeteta ako hoće biti u njoj zašto ga kočiti u tome. Ako neće to je nešto drugo.




Stranica: [1]