RE: Dojite! (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i hranjenje bočicom



Poruka


Sunshine28 -> RE: Dojite! (1.10.2013 19:21:15)

ribicatt ima ti nasa andydea tu sa foruma udrugu i grupu za potporu dojenju pa se mozes javiti njoj




BakicaZG -> RE: Dojite! (19.12.2013 15:05:41)

Mojem su sinu i kćeri zbog hoposenzibilizacije odmah po rođenju mijenjali kompletnu krv
i danas nakon tridesetak godina vjerujem da su izrasli u zdrave i normalne ljude ponajviše
zahvaljujući dojenju. Nije bilo lako, trebalo je izdajati i nadohranjivati ih tim mlijekom jer su
bili preslabi prvih ekoliko mjeseci kako bi se sami nadojili...isplatilo se. Preporučam svim
majkama da se maksimalno angažiraju oko dojenja, izdajanja...




zelja1 -> RE: Dojite! (22.12.2013 17:05:10)

Slažem se kao majka 2 djece. Obje sam duže dojila i smatram da je to važno jer je majčino mlijeko najzdravije, čak i kad se dijete ogrebe ili udari, samo malo namažete mlijkom i prođe. Majčino mlijeko je lijek. :)




Manda Mare -> RE: Dojite! (23.12.2013 10:42:47)

Hvala svima na ohrabrenju za dojenje! Kad sam bila na trudničkom tečaju, pomislila sam da je to stvarno teško za poluditi-moraš biti smirena, strpljiva, piti tekućine dosta, dijete skoro pa stalno na dojkama, pa njega bradavica, pa ne znaš jel beba dovoljno pojela, pa upale-ne daj Bože, izdajanja, masiranja i tako, svašta nešto. Koliko god me je strah poroda,mislim da me je više strah tog perioda neposredno nakon poroda-neispavanosti, hoću li imati dovoljno strpljenja za dojenje... Vaše rečenice su stvarno ohrabrujuće i smirujuće. [sm=smiley1.gif] Hvala vam još jednom na tome!




nina noa -> RE: Dojite! (23.12.2013 23:04:30)

Moj maleni doji i jede normalnu hranu.Pije čaj iz flašice i dudu traži kad ide spavati. Bar zasad.




nina noa -> RE: Dojite! (23.12.2013 23:06:30)

bojim se odbijanja cike.kada to nastupa?




kckama -> RE: Dojite! (23.12.2013 23:13:30)

Mi smo prestali sa deset mjeseci. Mislim da je važno odustajati postepeno: prvo smo ukinuli dnevna, onda noćna cicanja. Mi smo večernje ostavili za kraj. Ona je sama kad se nacicala uzela dudu, stavila je u usta. Onda jednog petka (prije vikenda, u slučaju nespavanja da se imamo vremena odmoriti) muž i ja nabrijani i pripremljeni (na plač, urlanje i dreku) odlučili ukinuti večernje cicanj. A ona...ko da nikad nije ni cicala. Dudu u usta, tata ju je uspavao, prespavala cijelu noć bez buđenja. I to je bilo to!




telanu -> RE: Dojite! (23.12.2013 23:13:50)

Da, samo dojite. Flasicu ne priblizavajte jer i kad je najsitija beba moze je pojest. A dojku ce odbacit jer je puno muke oko toga.
Svaka beba ce navuc mlijeka koliko joj treba




boki11 -> RE: Dojite! (26.11.2014 11:18:22)

Dojenje treba da bude glavna zanimacija malene bebe, a uz to je i najzdraviji oblik jačanja i razvoja. Na početku ide teško, mame smatraju da nemaju dovoljno mlijeka, ali to nije istina i ne treba da bude razlog za prestanak dojenja i uvođenje bočica za dohranu.




boki11 -> RE: Dojite! (26.11.2014 11:21:40)

Eh da, jednom sam pročitao kako dojenje može da smanji visoki krvni tlak kod majki, pa sam pronašao članak
Dojenje i krvni tlak




tonka86 -> RE: Dojite! (4.12.2014 9:59:30)

Imate na ovom linku dosta članaka o dojenju, informacija, možete i postavljati pitanja...uglavnom, ima ih negdje 40-ak ako idete pretraživati baš "dojenje" - dojenje pitanja iz prakse pa možda nekome pomogne :)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]