Zamijenska baka ili djed (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


mirna -> Zamijenska baka ili djed (20.1.2009 21:53:13)

Kada smo zivjeli u njemackoj puno se pricalo o tome: leihopa, leihoma... To mi se cini tako super ideja: stariji ljudi koji nemaju djece mozejo biti zamijenski djed ili baka djeci koja nema starih roditelja. ne znam tocno kako to funkcionira, ali sigurno je dobro i za stare ljudi i za djecu..

bas mi je zao sto ovdje takvo nesto ne postoji...

ja sam imala nesto slicno kad sam bila mala: stari roditelji su mi umrli, ali zivjeli smo skupa sa starijom zenom koja nije imala djece. Bila mi je kao prava baka...[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




tikica_69 -> RE: Zamijenska baka ili djed (20.1.2009 21:55:08)

Da, zvuci bas interesantno. I u te ljude bi vjerojatno imala vise povjerenja nego u neke studentice koje se nude za cuvati klince ili mladje zene.




Ruža -> RE: Zamijenska baka ili djed (20.1.2009 21:56:10)

IZVORNA PORUKA: tikica_69

Da, zvuci bas interesantno. I u te ljude bi vjerojatno imala vise povjerenja nego u neke studentice koje se nude za cuvati klince ili mladje zene.


Potpisujem!




tonkica -> RE: Zamijenska baka ili djed (20.1.2009 22:00:27)

Slažem se sa svim gore navedenim.




mirna -> RE: Zamijenska baka ili djed (20.1.2009 22:02:18)

to u biti nije cuvanje, nego povremeno druzenje.. mislim da djeca imaju neki poseban odnos sa starijim ljudima.. 




tikica_69 -> RE: Zamijenska baka ili djed (20.1.2009 22:04:41)

Ja mislim da se stariji ljudi mentalno vrate u fazu djetinjstva. Znate onu - kad starci polude. Pa sto su stariji, to se ponasaju kao mala djeca. Mozda je u tome caka [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 




svegra -> RE: Zamijenska baka ili djed (21.1.2009 18:49:35)

moji bratić i sestrična imaju takve baku i djeda.oni su ih ponekad pričuvali kad su bili mali i za njih su ostali teta i striko.uvijek prisustvuju svim važnijim događajima u njihovom životu i sad se posjećuju iako su oni odrasle osobe  a teta i striko jako stari.mislim da je to jako lijepo




Stranica: [1]