|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hemangiom
1.9.2013 23:55:47   
lopuža
Ima li itko iskustva sa hemangioima kod beba?


< Poruku je uredio Ninaa -- 28.4.2014 19:33:34 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: hemangiom
2.9.2013 8:46:09   
danery
jutro user posted image
naša je imala poveći kad se rodila,bio je jako crven i dosta ispupčen,taman između sika,i ako je ona rasla,i on se povećevao....doktorica nam rekla da ništa ne bi dirala do godine dana,možda nestane,i tako je i bilo-s vremenom je izblijedio,splasnuo i "osušio" se,sada ima samo sitnu blijedo rozenu točkicu gdje je bio....
uglavnom,taj dio tijela nije smio biti na direktnom suncu i morali smo paziti da ga ne zakači nečim....
od prijateljice curica ima na čelu,isto veliki,i jako joj je nezgodno,mala stalno nosi kapice jer se mama boji da ga ne zakine i sad kad je curičak tek prohodao još više strahuje od padova i ozljeda user posted image

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu lopuža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: hemangiom
2.9.2013 19:27:43   
nelly68
mi ga imamo isto sad ima 6 mjeseci ali nama nije crven izgleda kao tamniji mladež a pedijatrica nam je rekla da će to izblijedit i proć meni se čini da je isti a kao da je bitno da ne raste ja sam čitala po internetu i samo se naplašila bez veze...i da rekla nam je da je to splet krvnih sudova i samo da pratimo...i nama je na nožici dolje na listiću gdje će nam bit čizmice,i uopće mu više ni ne prate dal raste ni ništa dok ja nisam pitala al ja pratim šta ću...kakav vi imate?

_____________________________

Noa 28.02.2013.<3

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: hemangiom
2.9.2013 23:34:02   
lopuža
malecki ga ima na glavici,između ćela i sredine glave taman pokraj fontanele, bio je u ravnini sa kožom a sa mjesec dana je se ispupćio, mali sada ima tri i pol mj. i doktor u klaicevoj nas je bio poslao na ultrazvuk da se vidi dali je se ispupćio i u nutra ali taj dio je dobar jer kako nalaz kaže nema kounikaciju sa drugim djelovima, međutim fontanela je odmah do i savjetovao je pračenje međuti sad nas šalje na laser ,kao na granici je dok se to može riješit laserom međutim fontanela se još nije zatvorila i njegov je odgovot pa nategnut cemo malo. strah me je da nece dohvatit mozak i da nece napravit više štete nego koristi jer koliko sam citala rijetko je kad potreban jedan tetman obićno se ide više puta na to a daje se opća anestezija, na tašte a mali je na prsima i sisa svaka dva sata.

(Odgovor članu nelly68)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: hemangiom
2.9.2013 23:37:40   
lopuža
i zbunjuje me to što to dr nijednom to nije izmjerio nićim, meni se nekad ćini da je jako ispupćen a nekad slabije, i mažemo sa timerlen kapima kao to bi trbalo pomoći

(Odgovor članu lopuža)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: hemangiom
3.9.2013 9:47:44   
danery
hm,pošto je na glavi i tako je mala beba,baš treba paziti....jeste tražili drugo mišljenje,koji vam dr.vodi te preglede?
nama je pedica rekla do god.dana ništa dirati....

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu lopuža)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: hemangiom
3.9.2013 14:44:17   
lopuža
dr.Jurić u klaićevoj. ma ja sam nakon prve kontrole kod dra pitala pedićku dali da idem po drugo mišljenje a ona je rekla da nema potrebe a kad sam joj zadnji put rekla da je on spominjao laser samo je šutila. neznam idemo sad napravit obradu kod anesteziologa i kod doktora na pregled pa ću ga dobro izrešetat pitanjima. a neznam gdje bi išla na drugo mišljenje nisam ništ našla na internetu.user posted image

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: hemangiom
4.9.2013 8:33:41   
danery
probajte doći do dr.cigita,kod njega svi koje je znam vode,i tek ako on veli da se radi laserom,onda su dali da se miče....

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu lopuža)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: hemangiom
4.9.2013 13:40:19   
lopuža
on je otišao u mirovinu

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: hemangiom
20.9.2013 13:21:42   
uciteljica
Moja P (koja je sad 4.5 g.) imala ga je na obrazu.
Do njenih pola godine je bio ogroman širinom i sa tih njenih 6. mj je počeo bubriti. Pedijatrica nam je savjetovala čekati.

Meni je na trenutke izgledao strašno i bilo me je strah ako se ogrebe po njemu. Kad smo došli u vrtić sa 1. g teta je priznala da se boji njene "flekice", ali na svu sreću počeo se u to vrijeme povlačiti, polako.

Danas je vidljiv samo kad se razljuti, hahaha, i zacrveni od bijesa.

_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu lopuža)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: hemangiom
21.9.2013 23:13:33   
lopuža
uglavnom mi odlućili čekati sa bilo kojim zahvatom dok se fontanela ne zatvori i dok ne vidimo što će biti. flekica lagano bubri i rasteže se a iznutra blijedi, mažemo sa timarlen kapima i nadamo se da će se povući :)

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: hemangiom
1.12.2013 22:19:02   
lopuža
evo bili na kontroli....još uvijek ćekamo, nabubreni je još i ima crvene rubove ali sve više blijedi, tako da na kontrolu za tri mj. osim u slućaju da se naglo promjeni...

(Odgovor članu lopuža)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: hemangiom
21.1.2017 10:03:25   
lopuža
Evo malac ima tri i pol godine i hemagiom se povukao ima samo svijetli trag gdje je bio jedva primjetan.cak mu raste i kosa, a rekli da nece.Lp

(Odgovor članu lopuža)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!