|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poprečni položaj bebe
28.2.2011 15:23:25   
Krky
Nisam iz Ri, ali meni su u Zg (Vinogradska) odmah rekli ako se bebice ne okrenu, idem na carski. Oni su od cca.3a. tjedna bili u svojim položajima, zatkom i poprečno i valjda više nisu imali ni prostora za okrenuti se. Kad sam u 37. tjednu ostala u bolnici, do zadnjeg su napravili nekoliko uzv-a očekujući da se okrenu, no to nisu dočekali. Ne znam zašto toliko čekati i ugrožavati, stvarno mi nije jasno...



_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Poprečni položaj bebe
28.2.2011 15:36:31   
modesty blaise

IZVORNA PORUKA: L4AURA

Freya nemože te netko forsrati i staviti tebe i bebu u rizik.
Prirodni porođaj se forsira jer i ptice na grani to već znaju da je bolji ali ako ne ide prirodno ne ide.user posted image
Ja sam imala dva carska i sada idem ako Bog da na treći pa šta se može.
Nemoj se ubijati , teško je unaprijed znati što će biti.user posted image



kaj pričaš da te nemre niko forsirati kad su mene u Ri forsirali iako su znali da je poprečno...rekli da moram prvo probat prirodno pa tek ak ne ide budu napravili carski....doktor mi je bebu s dve ruke pokušavao okrenuti...dali mi 5 boca dripa ...tiskali mi laktovima da izađe...pa nisam to sanjala

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu L4AURA)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Poprečni položaj bebe
1.3.2011 8:32:31   
emab
Draga Modesty, tu smo da podijelimo iskustva i strahove te pokušamo jedna drugoj pomoći koliko možemo.

Jasno mi je da nakon prvog iskustva nisi ni htjela čuti za prirodni porod,ali nismo svi isti. Ja sam nakon prvog iskustva od 36h trudova bez razmaka ali namjernog odgađanja prijevremenog poroda se i za drugu trudnoću odlučila ići na prirodni porod, štoviše isforsirala sam se da dobijem trudove ranije (maleni je bio velik a ja sam mogla roditi bebu do 3800g) kako bi rodila prirodnim putem. Nadam se sad kad mi se bebica okrenula da će tako i ostati i da ću i sada curku roditi na isti način.
L4AURA je samo htjela utješiti, i u potpunosti se slažem s njom - ne možeš do samog kraja znati što će biti, osim ako ne dogovoriš porod kao ti. Ako moraš na carski moraš, ali ja se nadam da neću i iako imam vezu u bolnici kao i ti nije mi to prioritet.
Dovoljno sam o svemu istraživala da znam što je najbolje za bebu i mene, ali ono što je najvažnije nismo svi isti, pa nam nije svima u cilju roditi carskim.
Žao mi je što si imala takvo iskustvo, ali to ne znači da u svakoj takvoj situaciji doktori reagiraju kao u tvom slučaju.

_____________________________

"Bože daj mi ono što mi treba, a ne ono što želim."

Mali anđelek 10.03.2007.
"mamin sin" M 20.04.2009.
naša curka-bracina seka se rodila 06.04.2011.

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Poprečni položaj bebe
3.3.2011 11:16:29   
Freya
IZVORNA PORUKA: lilia

Ovi u Ri vole držati do zadnje sekunde ako se može pa onda kad se izmučiš ko pas te stave na carski.
Sigurna sam da bi Freya potpisala za carski samo da je ne drže tamo cijeli dan jer taj strah šta će biti ne može nitko umanjiti.
Freya možda se bebica i okrene a ako i ne bit će sve ok, vidjet ćeš.user posted image


Upravo tako. Naravno da bih radije carski ako se beba ne okrene nego da me muče  (i bebu), ali u Ri se nikad ne zna. Poznajem curu kojoj je svekrva ginekolog u mirovini i imala je bebu poprečno i preko veze joj je sverkva pokušala organizirati carski u Rijeci i ovi dr. tu su se tako uvrijedili i izbacili curu van (kad je kao došla na dogovor) pa je na kraju išla rađat negdje drugdje, a ne u Ri. Tako da....u Ri nema govoro o dogovorenom carskom.user posted image

_____________________________

U nizu događaja u mom životu, ništa nije bilo slučajno. Sve se dogodilo u skladu sa unutarnjim potrebama

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Poprečni položaj bebe
4.5.2011 17:31:01   
cokolada
Procitavsi vase komentare malo sam se zabrinula jer i moja beba je okrenutoa poprijeko, glavica je na desnoj strani ledima lezi na mjehuru i dr mi je rekla da je to najneugodniji polozaj bebe, sada sam 30 tj. nije  nista spominjala probleme kod poroda, nadam se da ima jos vremena da se okrene.

(Odgovor članu Freya)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Poprečni položaj bebe
14.4.2017 6:00:38   
anastassia
Drage moje.
Ne znam je li tema i dalje aktivna. U zadnjem sam tjednu trudnoće (39+2) i beba mi je u poprečnom položaju već dva mjeseca. user posted image Glavica mu je odmah ispod moje desne grudi a guzom gura na drugu stranu trbuha. Prvo su mi rekli da je carski neminovan, a sad, čekaju zadnji čas da vide hoće li se beba okrenuti.. Imam dojam kao da mi je beba zapela i da se zaista ne može okrenuti, ili zbog položaja maternice ili zbog placente.. ne znam. Uglavnom, ovo mi je treća trudnoća i obje sam bebe rodila prirodnim putem. Ali ovog se poroda posebno bojim jer je situacija malo specifična. Ako se beba okrene na zadak, (nogicama ili guzom) morat cu roditi na zadak a to nikako ne bi voljela.. ako krenu trudovi dok je beba u ovom poprečnom položaju, što onda? Molim Vas vaša iskustva.. user posted image

_____________________________

Gabrijel 01.01.2010. g. <mamin anđel 1>
Mihael 09.08.2011. <mamin anđel 2>

(Odgovor članu cokolada)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Poprečni položaj bebe
7.2.2018 21:35:18   
ninamurkovi
Zanima ne samo na kraju kako ti je prošao porod, se na kraju mali pilić uspio okrenuti s obzirom da si 39+kusur? Ja sam u 33tjednu i Non stop mi je poprečno. Isto mi je treće. Prethodna 2normalna poroda na glavicu... Uzas. Panika me hvata od pomisli da će me ovi mesari u Rijeci izmučiti!!!!
IZVORNA PORUKA: anastassia

Drage moje.
Ne znam je li tema i dalje aktivna. U zadnjem sam tjednu trudnoće (39+2) i beba mi je u poprečnom položaju već dva mjeseca. user posted image Glavica mu je odmah ispod moje desne grudi a guzom gura na drugu stranu trbuha. Prvo su mi rekli da je carski neminovan, a sad, čekaju zadnji čas da vide hoće li se beba okrenuti.. Imam dojam kao da mi je beba zapela i da se zaista ne može okrenuti, ili zbog položaja maternice ili zbog placente.. ne znam. Uglavnom, ovo mi je treća trudnoća i obje sam bebe rodila prirodnim putem. Ali ovog se poroda posebno bojim jer je situacija malo specifična. Ako se beba okrene na zadak, (nogicama ili guzom) morat cu roditi na zadak a to nikako ne bi voljela.. ako krenu trudovi dok je beba u ovom poprečnom položaju, što onda? Molim Vas vaša iskustva.. user posted image


(Odgovor članu anastassia)
Neposredna veza do poruke: 32
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!