|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   samostalno uspavljivanje djeteta
22.6.2014 21:54:27   
evanoi
mame, čiji klinci se sami uspavljuju, zanima me sljedeće...
moj štrumfić ima 16 mjeseci i želimo ga naučiti da (bar) navečer sam zaspe u svom krevetiću. prošlo ljeto, kad je imao cc. pola godine, to nam je i uspjelo, relativno lako. cijeloljeto je bilo tako, i onda su počeli zubići i gotovo. do sada smo ga uspavljivali u naručju, zaspao bi brzo, u roku 10min i onda bismo ga stavili u krevetić.
no, maleni više i nije tako maleni pa ruke bole sve više user posted image
uglavnom, odlučili smo ga početi opet učiti da sam zaspe. prvu noć - nikako, udri u plač. uzeli ga u ruke.
2.noć - super, nakon prešetavanja po krevetiću i brbljanja sto na sat, zaspao je sam nakon sat vremena. 3. noć ista stvar, s razlikom da se puno prije smirio, tj. puno je manje hodao po krevetiću, a više ležao i vrtio se. 4.noć - nakon pola sata aktivnosti (hodanje, ležanje, klečanje, brbljanje) plač. uzmemo ga u ruke, zaspi u roku 1 min. 5. noć - super, zaspao opet sam. i, danas, 6. noć - jako se brzo smirio; "šetao" po krevetiću možda 2 min i odmah u vodoravan položaj. ali nakon pola sata prevrtanja, počeo plakaaatiii.... isprve sam ga samo mazila i pričala mu, ali nikako se smiriti. na kraju sam ga uzela u ruke, odmah se smirio i zaspao.
pitanje glasi: je li neka imala slično iskustvo? je li se klinac svejedno (unatoč tome da ga, kad plače, uzmeš u naručje) uspio u nekom normalnom roku naučiti sam zaspati? to pitam jer kad čitam stručnu lit., uvijek nalazim na ono "nikako ne uzimati ga u ruke, ni pod razno". sad se mučim između toga i između onog što mi kaže srce, a to je da ne puštam malenog da tako plače. ne vjerujem da je bio preumoran pa da je zato plakao, barem ne noćas jer je preko dana odspavao svoja (dobro, nešto kraća) dva spavanja...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: samostalno uspavljivanje djeteta
23.6.2014 0:15:19   
keyt
Slušaj srce... Ja sam veliki protivnik bezrazložno uplakane djece, forsiranja odrastanja, krutih pravila, suvišnih postavljanja granica itd. Ja svoju uskoro dvogodišnjakinju i dalje uspavljujem, spava s nama, još cica i predivno je je dijete u svakom smislu. Na ničemu ne inzistiram i puštam da vrijeme učini svoje - i čini dobro user posted image

(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: samostalno uspavljivanje djeteta
23.6.2014 8:04:59   
Zvonki
Mislim da od početka treba naviknuti bebu da spava u svom krevetu sama. Poslije sa takvom djecom nema problema. Imam dvije takve i jednu koju sam trpala u krevet - pa znam user posted image

< Poruku je uredio Zvonki -- 23.6.2014 8:05:35 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: samostalno uspavljivanje djeteta
23.6.2014 14:04:29   
evanoi
zvonki, slažem se s tobom da treba dijete naučiti spavati u svom krevetiću. on spava u svom krevetiću, ali ga uspavljujemo u naručju. i sad ga učimo da sam zaspe, mi sjedimo uz njega dok ne zaspe... ali se događa to i da jako plače pa te noći ga ipak uzmemo u ruke dok se ne umiri (a tad obično i zaspe). i sad se tu mučim - treba li slušati literaturu koja kaže da ga se nikako ne uzima u ruke jer se tako "pokvari" to što se donekle naučilo sam uspavati ili ne...
keyt, da, slijedim svoje srce (bar do sada).... uffff.... nije lako user posted image

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: samostalno uspavljivanje djeteta
24.6.2014 12:01:00   
keyt
Evanoi, pa nek se pokvari, pa ćeš nakon nekog vremena krenuti ispočetka... Mislim, barem bih ja tako. Možda naprosto još nije spreman, ali neće tako ostati zauvijek user posted image
Ako ide, super, a ako ne, nemoj stvarati problem i sebi i djetetu, naučit će već...

(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: samostalno uspavljivanje djeteta
24.6.2014 12:41:50   
andydea
Potpisujem Keyt..moje curke su oduvijek spavale u svom kimbacu i kasnije kreveticu..a evo Di nema kibic od 9.mj.starosti i spava sa nama u krevetu..Sad sam jos i trudna..Ima mali krevetic u nasoj sobi i preselimo ga u snu..a onda nam ujutro opet dodje..Sad ima 22.mj. i uopce mi nije zao..dapace uzivamo zajedno u mazenjima i kad se uspavljuje na siki.Vec par mjeseci se ne budi po noci i super spava..Sad u 11.mj. nam stize i beba i ako treba spavat cemo svi zajedno..Kibic sam vec dala i ne namjeravam ga uopce imati ovaj puta.Zao mi je i da sam sa curama..Smatram da sve ovisi o roditeljima..naravno i o djetetu ! Dali zelite prihvatiti tempo svoje djece ili tempo u kojem vi vodite..Inace Di se kao beba sam uspavljivao i uopce nije bio sa nama u krevetu..sve do 9.mj. I recite mi da sam luda alidrago mi je da je tako..U svemu pratim svoje dijete i ne forsiram nista..eto to je moj izbor..Dojice dokle ce htjeti, spavati gdjezeli, jesti kako zeli..sve bira on..a ja ga samo pratim i bezuvjetno i sa puno ljubavi i strpljenjem pomazem !

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: samostalno uspavljivanje djeteta
24.6.2014 12:45:29   
andydea
Pisem sa mob., pa mi ne zamjerite greske :)

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: samostalno uspavljivanje djeteta
25.6.2014 11:35:00   
evanoi
evo, odlučila sam se na neki središnji pristup: stavim ga u krevetić. on se koprca i izvodi, umiri se. ako počne plakati, odmah ga uzimam u ruke i dok se smiri ponovno vraćam u krevetić...i tako sve dok ne zaspe u krevetiću. za sad nam tako uspijeva. uglavnom ga par puta uzimam i vraćam, i onda je sve duži period kad može biti u krevetiću dok ne zaspi. nije mi teško, strpljenja imam za to. ali bome nemam za slušanje kako plače pa mi je ovo sasvim super. jer ipak ga želim naučiti da zaspe sam...
i, da, definitvno, treba slušati srce, ono nikad ne pogriješi user posted image to što kažeš, andy, ništa ne treba forsirati. ako vidiš da ne ide, promijenitiili odgoditi user posted image

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: samostalno uspavljivanje djeteta
25.6.2014 15:00:39   
elina
ja se pomalo slažem sa svima ali kod nas je bilo ovako.....isto nosanje na rukama do jedno godine dana....nikako drugačije....veće je otežala pa sam ju dva dana malo pustila da plače u krevetu...bilo mi je teško slušat plač,ali treči dan je uzela dudu i rekla pa-pa mama i zaspala solo bez problema.....mislim da su oni jakkoooo mudri i da nas čitaju ko knjige....ovisi o nama samima kakvi smo,dali nam nešto smeta ili ne....ja sam osobno tip koji voli "red" i nekako uvađam,koliko je to moguće svoj red jer sam ipak roditelj i moram postavljat granice(moje mišljenje, naravno).e sad,,,,stvarno ovisi o nama samima i o djeci kakve su naravi.....

(Odgovor članu evanoi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: samostalno uspavljivanje djeteta
27.6.2014 0:14:28   
keyt
Evanoi, drago mi je da si pronašla dobro rješenje, bez suza i sretno ti... user posted image
Andy, user posted image , baš si se lijepo izrazila i ja te podržavam user posted image
Elina i tvoj je pristup u redu, očito je da je tvoja curica dobro, brzo i lako podnijela proces samouspavljivanja. Bez obzira što Andy i ja nismo pobornice krutih pravila i postavljanja suvišnih granica, naglašavam suvišnih, ne znači da je kod nas raspašoj user posted image

(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: samostalno uspavljivanje djeteta
27.6.2014 8:50:34   
cuba
evanoi, kako napreduje samostalno uspavljivanje??
Držim fige da se mali frajer brzo sam nauči uspavatiuser posted image
Nemam nekog iskustva po tom pitanju jer su moji od starta spavali sami u svom krevetiću, R sam do godine dana uspavljivala noseći ga i pjevajući i onda je preko noći počeo sa samostalnim uspavljivanjem a D se od rođenja uspavljuje sam, cucla palac i zaspe kroz par minuta.


_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu keyt)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: samostalno uspavljivanje djeteta
27.6.2014 10:57:10   
evanoi
evo, mi naprdujemo. jučer ga je mm uspavljivao na onaj moj način. i frajerčić mali ga je samo jednom naveo da ga podigne. i onda se smirio i samo igrao nogicama da bi na kraju zaspao nakon 45 min od prvog stavljanja u krevetić (a to je 15 min kraće no prethodnih noći user posted image user posted image user posted image ) s rukicom držeći se za ogradicu krevetića. user posted image tako da smo hepi, a i mm je ponosan na sebe user posted image tako da ćemo ovako nastaviti i daljeeeee!!!!

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!