|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prirodna sredstva za čišćenje
12.1.2013 9:11:26   
Renata RR
Subota je obično dan za čišćenje i možda će vam dobro doći ovaj članak! user posted image


Prirodna sredstva za čišćenje: Soda bikarbona, ocat i limunov sok

Prirodna sredstva za čišćenje su jeftinija, pogodnija za okoliš i jednostavno ih možete nabaviti. Ove sastojke su koristile i naše bake i prabake i dostojna su zamjena skupim kemikalijama. Jednom kada počnete koristiti ova sredstva za čišćenje, sigurno ćete dva puta razmisliti prije nego posegnete za kemikalijama.

Prirodno-ciscenje

Prvo sredstvo za čišćenje je ocat koji čisti sve kada napravite mješavinu, pola vode, pola octa. Ovo je jako dobro sredstvo za dezinfekciju i kamenac. Pored posuđa, octom možete čistiti i pod.

Drugo sredstvo je soda bikarbona. Sredstvo pogodno za čišćenje hladnjaka. Također možete malo sode baciti na tepih prije usisavanja kako bi pokupili nečistoće.

Sok limuna dodajte u šalicu maslinovog ulja (omjer limunov sok, ulje 1/3) i njime polirajte pokućstvo.

Koristite mješavinu octa i sode bikarbone kao prirodno sredstvo za čišćenje. Izlijte pola šalice sode bikarbone u odvod, a zatim jednu šalicu octa. Pustite neka odstoji petnaest minuta i nakon toga isperite vrućom vodom. Ovaj postupak radite dva puta mjesečno kako bi izbjegli začepljenje odvoda. Nemojte ovo činiti ako ste prethodno koristili kemikalije jer kemikalije i ova mješavina mogu izazvati lošu reakciju. Ocat i sodu bikarbonu možete koristiti pri pranju kupaonske kade, te stakla na pećnici.

(Izdvojeno s portala MaminaMaza)


Da li i vi koristite nešto od ovog za čišćenje? Kod mene je soda Nr. 1 i u kuhinji i u kupaoni.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prirodna sredstva za čišćenje
12.1.2013 9:20:47   
Ruža
Ocat redovito za kamenac u kuhalu za vodu, za čišćenje mikrovalne, soda u perilicu za bijeli veš premda ne vidim neku razliku. hm,hmuser posted image
Za ostatak živjela kemija.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Renata RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prirodna sredstva za čišćenje
12.1.2013 9:29:52   
Renata RR
Soda je idealna za uklanjanje masnih mrlja u kuhinji, probaj. Staviš sodu na vlažnu spužvu, navlažiš mrlju i nakon par minuta jednostavno sve obrišeš.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prirodna sredstva za čišćenje
12.1.2013 9:31:03   
cuba
Od svega koristim ocat za posuđe jer nakon pranja zna na dnu biti duginih bojauser posted image Ali čim stavim malo vode i octa ispoliraju seuser posted image user posted image Može i limun umjesto octa.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prirodna sredstva za čišćenje
12.1.2013 9:32:02   
Sunshine28
Ruža kako koristis ocat za ciscenje kuhala? ja bas ovih dana razmisljam kako da to obavim!

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prirodna sredstva za čišćenje
12.1.2013 9:34:47   
Ruža

IZVORNA PORUKA: Sunshine28

Ruža kako koristis ocat za ciscenje kuhala? ja bas ovih dana razmisljam kako da to obavim!


Da,da, stavim cca 2dl octa, malo vode i prokuham, pustim desetak minuta i nakon toga isperem kuhalo, prohuham opet par čistih voda i blista. user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prirodna sredstva za čišćenje
14.1.2013 17:02:02   
Sunshine28
tnx. odmah cu prabati!user posted image

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prirodna sredstva za čišćenje
15.1.2013 17:48:13   
malica
Ja prošli vikend uzela ocat i sodu, smutila neku pastu i natrpala u školjku ispod ruba i ostavila cijelo popodne. Nakon toga malo početkala starom četkicom za zube i bila iznenađena količinom smeća (inače je stalno u upotrebi wc net ili domestos). Zadovoljavajuća formula za čišćenje wc školjke user posted image

_____________________________

moja mala maza.... 5.10.2009

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prirodna sredstva za čišćenje
10.6.2013 7:46:37   
damara
Ja ocat koristim umjesto omekšivača i zadovoljna sam rezultatima i perilica nema više onaj ustajali miris kao prije.

(Odgovor članu malica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prirodna sredstva za čišćenje
10.6.2013 7:51:42   
anne
Korisitim limunov sok za čišćenje mikrovalne,
ocat za čišćenje kamenca,
limunovu kiselinu protiv smrada u perilicama,
sodu s suhim ljeklovitim biljem za čišćenje sanitarija.
Imala sam i homemade prašak za veš, ali mi se nije baš iskazao.
Volim probati ovakve fore.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu damara)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prirodna sredstva za čišćenje
6.5.2015 22:40:49   
AnitaZg
Osobno često koristim ovo "Univerzalno sredstvo za ciscenje kuhinje"

U staklenu ili keramicku ciniju (ne plasticnu ili drvenu) sipati pola šalice sode bikarbone, pa dodati po 5 kapi esencijalnih ulja: ružmarina, majčine dušice, cimeta i limuna.Izmesati kako bi se ulja i soda bikarbona dobro sjedinili.Ostaviti da odstoji jedan dan prije upotrebe.Cuvati u staklenoj tegli.Umesto esencijalnih ulja može se koristiti osuseno bilje i to u količini od 3-5 žlica od svake biljke.Ako se dodaje sveze bilje, onda je potrebno po 9 žlica od svake vrste prethodno isjeckanog bilja.

Dobro dođe, stvarno očisti solidno.

Također, dobro je i "Sredstvo za dezinfekciju"

5% ili 10% rastvor alkohola za piće (votka) ili 1/10 čistog 95% zitnog alkohola i 9/10 čiste vode.Radi mirisa moze se dodati komad limuna ili limunova kora.Ovim sredstvom mogu se dezinficirati sve površine u kući, a moze da se upotrijebi i za dezinfekciju koze.

Kao što vidite pod navodnike stavih i ukosih tekst, nisam autor, već sam to našla na portalu ljepotica.si i izvukla iz članka "Čišćenje doma prirodnim sredstvima".

Nadam se da će i vama koristiti user posted image

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!