|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zasto me tako gledate? :))
5.11.2011 10:25:15   
mala pcelica
evo jedan zanimljiv članak,pročitajte,možda se pronadjete u njemu kao i ja user posted image
http://www.24sata.hr/obitelj/zasto-me-tako-gledate-kao-da-su-vasa-djeca-uvijek-mirna-240093
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zasto me tako gledate? :))
5.11.2011 11:45:03   
modesty blaise
hahas ...baš me lijepo oraspoložila i nasmijala ova priča user posted image user posted image ....ima tu jaaaako puno istine
Mi smo još za sada u fazi kupnje po dućanima u kolicima jer kad bi ga pustila van njih , ne znam ko bi ga uspio ulovit i ne vjerujem da bi išta uspjela kupiti....
zato za sada nikamo bez kruha i soka....to nas drži mirnima i strpljivima  u shopingu

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zasto me tako gledate? :))
5.11.2011 12:40:45   
Zvonki
Ja nasreću nisam imala ovakvih iskustava. Moje su relativno mirne, jedino im zna ponekad biti dosadno ali nađemo nešto čime ih mogu malo pridobiti, najčešće obećanje da ćemo na slatkač poslije kupnje.


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zasto me tako gledate? :))
5.11.2011 17:19:44   
cuba
Dobro me nasmijao članakuser posted image
Al hvala Bogu, nismo imali takvih situacija (jošuser posted image ). Voli se voziti u kolicima a ja se prethodno oboružam sa silnim autićima, motorima ili nekakvim Pez, Kiki bombončićima pa sam mirna dok obavljam kupovinu.
Ma u principu, svatko tko je roditelj, zapravo i onaj tko nije bi trebao razumjeti takve situacije jer svi znamo da djeca nisu baš tako strpljiva i kad nešto naume to će pokušati provesti u djelo pod svaku cijenu.


_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zasto me tako gledate? :))
5.11.2011 19:49:20   
mamacita
Mene je najmanje briga sta drugi misle o meni, pa eto, tu si dopustim upitan pogled ili izravan upit. A kad se ovo desava nekoj drugoj mucenici dok sam ja vani solo bez klinaca, ja sva happy, da to nisam ja.

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zasto me tako gledate? :))
5.11.2011 20:14:40   
lidac0605
Humoristično napisano,definitivno...i moji znaju divljat po dućanu(tipa trčanja,pipkanja čega treba i ne treba,dalje od toga nisu išli),al to za mene nije znak da je dijete neodgojeno nit da je roditelj loš.Ovo je primjer nestašnog djeteta u punom svjetlu onoga što jest-samo dijete...i to mi je normalnije nego vidjet klinca koji stoji uz roditelja ko kip,bez ikakve grimase il druge mimike na licu.
Ja buljim i posebno sam alergična na histeriziranje djece po dućanima,e to mi je čisti neodgoj i razmaženost

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zasto me tako gledate? :))
5.11.2011 23:21:47   
mamacita

IZVORNA PORUKA: lidac0605

Humoristično napisano,definitivno...i moji znaju divljat po dućanu(tipa trčanja,pipkanja čega treba i ne treba,dalje od toga nisu išli),al to za mene nije znak da je dijete neodgojeno nit da je roditelj loš.Ovo je primjer nestašnog djeteta u punom svjetlu onoga što jest-samo dijete...i to mi je normalnije nego vidjet klinca koji stoji uz roditelja ko kip,bez ikakve grimase il druge mimike na licu.
Ja buljim i posebno sam alergična na histeriziranje djece po dućanima,e to mi je čisti neodgoj i razmaženost



Ajde lidac... da je bas cisti neodgoj i razmazenost??!! Da su tvoji takvi, onda mozda ne bi bila tako brza u proglasavanju "neodgojenosti " i "razmazenosti", jel' da. No, svakako nikad ne reci nikad... jer svakako nikad nije kasno.user posted image

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zasto me tako gledate? :))
5.11.2011 23:29:15   
lidac0605
Naravno da nisu nikad bili nit će bit histerični balavci jer je kod mene takvo ponašanje neprihvatljivo.I točka.

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zasto me tako gledate? :))
6.11.2011 8:59:25   
mala pcelica

IZVORNA PORUKA: lidac0605

Naravno da nisu nikad bili nit će bit histerični balavci jer je kod mene takvo ponašanje neprihvatljivo.I točka.

kako rešavaš takvo ponašanje?

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zasto me tako gledate? :))
6.11.2011 12:22:16   
Zvonki
IZVORNA PORUKA: mala pcelica


IZVORNA PORUKA: lidac0605

Naravno da nisu nikad bili nit će bit histerični balavci jer je kod mene takvo ponašanje neprihvatljivo.I točka.

kako rešavaš takvo ponašanje?


Takvo ponašanje se ne rješava, nego se ne dopušta od početka. Barem kod mene. Jednostavno se zna kako se ponaša a kako ne.


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zasto me tako gledate? :))
6.11.2011 13:08:01   
danery
evo kak ja to riješim....nismo u dućanu,ali smo u parku ili šetnji,evo ti kreveljenja,natezanja i urlanja....
u parku ju posjednem na dupe i odem svojim putem,doplazi za minuticu ko buba....
u šetnji kad đipa po kolicima ili se pokušava iščupati van-šajbu naprijed,a ti mala krešti kome hoćeš....
dakle,jednostavno-što ne vidim,ne dira me user posted image user posted image


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zasto me tako gledate? :))
7.11.2011 1:24:10   
lilia
IZVORNA PORUKA: Zvonki




Takvo ponašanje se ne rješava, nego se ne dopušta od početka. Barem kod mene. Jednostavno se zna kako se ponaša a kako ne.



Uf, i ja se trudim ne dopuštati što se ne smije.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zasto me tako gledate? :))
7.11.2011 10:43:19   
anaxx
IZVORNA PORUKA: lidac0605

Humoristično napisano,definitivno...i moji znaju divljat po dućanu(tipa trčanja,pipkanja čega treba i ne treba,dalje od toga nisu išli),al to za mene nije znak da je dijete neodgojeno nit da je roditelj loš.Ovo je primjer nestašnog djeteta u punom svjetlu onoga što jest-samo dijete...i to mi je normalnije nego vidjet klinca koji stoji uz roditelja ko kip,bez ikakve grimase il druge mimike na licu.
Ja buljim i posebno sam alergična na histeriziranje djece po dućanima,e to mi je čisti neodgoj i razmaženost


sve potpisujem osim ove zadnje rečenice... što je to histeriziranje, a što nestašluk, neslušanje, zloća...???

s iskustvom od evo dva vrlo živa dečka ja bi rekla da ni ona slavna rečenica "prve tri su najvažnije" baš ne drži vodu jer je karakter zacrtan u genima...
dva dečka u istom okruženju, s istom ljubavi i pažnjom odgajani s istom dozom strogoće... totalno su različiti i ponekad se pitam: G je bio puno poslušnije dijete kao jedno i pol, odnosno dvogodišnjak, sada mu jedva stajem na kraj kad je u akciji ( da se razumjemo i dalje je on moje dobro dijete i kad stanemo na loptu, oboje i popričamo sve se da dogovoriti, ali me isto tako zna dovesti do granice...), a ovaj drugi, T je vać sada (godina i 7 mjeseci) takva zloća da se sve bojim kamo to vodi (naravno sa smješkom), trenutno je u NE fazi i totalni je destruktivac... sve baca juri i viće NE na svako pitanje uz naravno neodoljiv smješak...

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu lidac0605)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zasto me tako gledate? :))
7.11.2011 17:01:49   
bubaMaja
kad vidim klince koji histeriziraju uvijek mi padne na pamet ona reklama za kondome s Borisom Beckerom i klincem koji urliče ))))

žao mi je kad vidim da se to događa i ne mislim da su sva djeca neodgojena koja to rade - to znači samo da je tu slaba točka roditelja i to koriste... ali istina je da se u početku treba srezati ima nekoliko načina koji mogu funkcionirati ali i ne moraju jer nema zlatnog rješenja: zaustaviti dijete dok se ne isplače (možže vrištati koliko hoće, samo da se ne ozlijedi ili nekoga), izvesti dijete odmah iz dućana, ostaviti dijete i odmaknuti se od njega, pomaknuti dijete kojee plače na mjesto na kojem je manje poticaja za ispade dok se ne isplače, zavrištati zajedno s njim.... ono najvažnije je da dijete nikadi ni u kom slučaju NE DOBIJE ono što želi takvim ponašanjem! čak što više uskratiti mu tu stvar i još neko vrijeme (ovisno o uzrastu) i od toga ne odustati.. čim shvati da tako neće dobiti ništa ponašanje će nestati... isto tako jako je poželjno dijete koje se lijepo ponaša u dućanu na kraju kupovine nagraditi nečim željenim (može biti sitnica ili nakon nekoliko kupnji veći poklon ili tako nešto...)i UVIJEK pohvaliti dobro ponašanje! (to bar ništa ne košta)

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu anaxx)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zasto me tako gledate? :))
7.11.2011 17:16:29   
mala pcelica

IZVORNA PORUKA: bubaMaja

kad vidim klince koji histeriziraju uvijek mi padne na pamet ona reklama za kondome s Borisom Beckerom i klincem koji urliče ))))

žao mi je kad vidim da se to događa i ne mislim da su sva djeca neodgojena koja to rade - to znači samo da je tu slaba točka roditelja i to koriste... ali istina je da se u početku treba srezati ima nekoliko načina koji mogu funkcionirati ali i ne moraju jer nema zlatnog rješenja: zaustaviti dijete dok se ne isplače (možže vrištati koliko hoće, samo da se ne ozlijedi ili nekoga), izvesti dijete odmah iz dućana, ostaviti dijete i odmaknuti se od njega, pomaknuti dijete kojee plače na mjesto na kojem je manje poticaja za ispade dok se ne isplače, zavrištati zajedno s njim.... ono najvažnije je da dijete nikadi ni u kom slučaju NE DOBIJE ono što želi takvim ponašanjem! čak što više uskratiti mu tu stvar i još neko vrijeme (ovisno o uzrastu) i od toga ne odustati.. čim shvati da tako neće dobiti ništa ponašanje će nestati... isto tako jako je poželjno dijete koje se lijepo ponaša u dućanu na kraju kupovine nagraditi nečim željenim (može biti sitnica ili nakon nekoliko kupnji veći poklon ili tako nešto...)i UVIJEK pohvaliti dobro ponašanje! (to bar ništa ne košta)

e to se trazi user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zasto me tako gledate? :))
9.11.2011 20:48:47   
Nika 24052006
A što kad dijete ne traži baš ništa,a krevelji se u trgovini? Moja N je stvarno po tom pitanju ok,ako nešto poželi,i kažem joj da je preskupo,ili da to nije za nju,ne stvara nikakve probleme,ništa,ide dalje.Jedino što ona u dućanu traži je pecivo ili sokić.Ali,kad god je s nama,ona kmeči li kmeči,jednostavno ne voli biti u trgovini.I to otkad smo ju kao bebu prvi puta vodili sa sobom...Jednostavno ju izbjegavam i povesti,jer uopće ne obavim kupnju kako treba,doslovno proletim po policama i polovim neke sitnice,i pičim van,jer ju ne mogu slušati.Ponavljam,ne traži ništa,ne baca se po podu,i slično,nego samo dreči bez razloga...

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zasto me tako gledate? :))
21.5.2012 11:27:55   
bubaMaja

IZVORNA PORUKA: Nika 24052006

A što kad dijete ne traži baš ništa,a krevelji se u trgovini? Moja N je stvarno po tom pitanju ok,ako nešto poželi,i kažem joj da je preskupo,ili da to nije za nju,ne stvara nikakve probleme,ništa,ide dalje.Jedino što ona u dućanu traži je pecivo ili sokić.Ali,kad god je s nama,ona kmeči li kmeči,jednostavno ne voli biti u trgovini.I to otkad smo ju kao bebu prvi puta vodili sa sobom...Jednostavno ju izbjegavam i povesti,jer uopće ne obavim kupnju kako treba,doslovno proletim po policama i polovim neke sitnice,i pičim van,jer ju ne mogu slušati.Ponavljam,ne traži ništa,ne baca se po podu,i slično,nego samo dreči bez razloga...



to vjerojatno znači da je djetetu užasno dosadna kupnja pa se tako zabavlja ili daje do znanja da mu nije tu lijepo.. isto tako postoji mogućnost da djetetu uistinu smetaju neke stvari u dućanu (prejako svjetlo, klima, mirisi, gužva...) - u tom slučaju trebalo bi izbjegavati ono što mu smeta možda dućan koji nema tako jaka svjetla ili malo zatamniti kolica ako je manje dijete ili jednostavno izbjegavati koliko se može odlazak u centre s djetetom... puno djece ne voli šoping centre jer im je nepojmljivo veliko pa ih straši, a recimo u malim dućanima im je ok...
ako je u pitanju dosada onda treba naći što je djetetu zanimljivo , npr ona kolica koja su kao autići, mala košara koju može dijete vući/gurati i u nju staviti nešto za kupiti... neka igračka koja će ga zaokupiti dok traje kupovina - djeci je 45min jaaaako dugo vremena i sto puta im je dosadno i treba promijeniti poticaj, a nama to u dućanu prođe za tren... e sad ako je velika kupovina to zna trajati i satima pa normalno da je nekoj djeci dosadno i da dreče...jednostavno treba pokušati što manje ih voditi u tako duge kupovine ako im to nije zanimljivo... "vježbati" s kraćim kupovinama koje se mogu postepeno produljivati...

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zasto me tako gledate? :))
23.5.2012 8:55:01   
pincirotvajler
e da,buba majo,skužili smo da d smeta kad idemo u velike mallove,,tu noć cijelu sanja,i plače,,tak da ga više nevodimo
a u ove šopinge namirnica samo kratko jer mu je dosadno

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zasto me tako gledate? :))
4.6.2012 17:32:31   
malena 35
baš sam se lipo nasmijalauser posted image ali u nekom dijelu i pronašla. moji dečki doduše nisu baš takvi ali nisu ni puno bolji. i jedan i dr ako nisu dobili što žele odman se počnu bacati što mogu zahvaliti babama,tetkama itd. jedino me muški razumiju iz cijele obitelji i uže i šire a žene me uopće ne obadaju kao da ne maju svoju dicu. tako im ispunjavaju svaku njihovu želju a mama je kako kaže moj stariji sin škrta i zločesta jer neće da mu kupi 1000 autić koji će da traje max 2 dana. tako da razumijem mame koje su u sličnoj situaciji ali ja sam takav tip da neću djeci pustiti sve što žele nego postavljam neke granice iako mi se ponekad čini uzalud. uglavnom mame granice se moraju znati i čak kad vam se čini ne smijete odustati jer ako se vi ne postavite kako treba oni će biti samo gori

_____________________________

23.06.2008.
28.05.2010. moji anđeli

život je prekratak da bismo se okretali i pitali zašto



(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

osobni problemi
njanja

da imate stvarno velikih osobnih problema (razvod, muž vas udario), da li biste se pojadali na RR ili nekom drugom forumu?

da (43%)

ne (53%)

već jesam (4%)


Broj svih glasova: 165

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!