|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pogriješila sam jako!
30.9.2011 21:59:11   
ivanicapeca
Hehe, ovo da kad klepiš po guzi, a ono niš, me podsjetilo na moju babu koja me čuvala. Kad se ja jednom tako nisam htjela obući i gola sam trčala po kući, stpala me u kadu i polila hladnim tušem. Skockala sam se u roku keks i Boga mi moga zapamtila i pamtim s 34 user posted image

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Pogriješila sam jako!
30.9.2011 23:19:21   
ELENA35
uh imam ja takvih situacija i to puta dva (blizanci)...ali znaš,mogu ti reći da smo mi loši roditelji zato što svojoj djeci previše ugađamo,ispunjavamo im svaku želju,trčimo na svaki njihov mig..a oni to debelo iskorištavaju,nažalost..i što su stariji,biti će sve teže,iz iskustva govorim..ponekad se zamislim pa zar sam ja dijete svojeg djeteta da me tako tretira?? i onda požalim što ih (ove veće) nisam tukla svaki dan,a ne nikako...zato ne razbijaj time glavu,sve je to normalno...

_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu ivanicapeca)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Pogriješila sam jako!
1.10.2011 8:29:54   
mirna
Nisi losa mama!!! Ti razmisljas o tome, puno njih se time uopce ne opterecuje...

Pogrijesila nisi danas, jer i ti si samo covjek s emocijama i granicama...

Mozda si nesto pogrijesila da je doslo tako daleko (cuje se stvarno strasno, necu reci smjesno jer ti nije do smijeha, i moj je bio jako tvrdoglavo dijete, ali nije radio sve ovo nabrojano...user posted image ). Dijete osjeti kada si u zurbi i nemas vremena za njega, onda su obicno najzlocestiji.. Sto je s poslijedicama kod vas? Dobro, ujutro je malo tesko biti konsekventan jer nemas vremena, a do vecera tako malo dijete zaboravi sto je ucinilo pogresno...

Inace mi je poznato ovo da traje sto godina dok opere zube, dok se obuce... Jos sada, pa ima 5,5 ali sada mu mogu dati kaznu, npr. navecer nema kompjutera, spremim igracku na ormar i tako dalje... to ga uvijek dirne...

Ako se i inace tako ponasa, probaj uvesti time out.. Neka negdje sjedi dok se ne smiri. Ne daj se baciti iz takta, reci NE, tako se ne ponasamo i tocka. Nemoj debatirati s njom jer je premala...

Bit ce bolje za koju godinu ili dvije... Neka djeca su jednostavno tvrdoglavija od drugih i roditeljima treba puno vise strpljenja i imaju puno vise posla sa njima. Ne zaboravi je nagraditi kada se lijepo ponasa... i to pali..

Isto tako postoji djeca kod kojih sa svadjom nista ne postignes.. kod nas je bilo tako. Ako smo imali konflikt: kada sam ja  htjela po svome i on po svome nisam nista postigla samo sam se iznervirala. onda smo se poceli traziti na pola puta, znaci kompromis... jos i sada je majstor u pregovaranju i dogovaranju...user posted image

Bit ce bolje... ne zaboravi da su 1-3 (kod nas je poslije 4 sve krenulo na bolje) najgore...

p.s. i ja sam ponekad izgubila zivce pa sam ga po guzi... naravno time nisam nista postigla osim da sam se lose osjecala...

Sretno!user posted image

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Pogriješila sam jako!
1.10.2011 8:37:45   
Vjeverica ST
eto, mirna je to opet lipo objasnila

_____________________________

U dobro vjeruje samo malo onih koji ga čine

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Pogriješila sam jako!
1.10.2011 9:30:10   
Bebys
tako se i ja grizem kasnije ako sam stroga...nema mame koja to ne napravi jer jendostavno nekada je PREVISE I NEMA SE VREMENA....kasnije pece savijest...ali zato SE TO LJUBAVLJU NADOKNADI...

samo polako...i ustrajno i moja je razmazena...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Vjeverica ST)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Pogriješila sam jako!
1.10.2011 22:24:09   
malizia
IZVORNA PORUKA: uciteljica

Jutro ženske moje.
Imati dvogodišnjaka meni postaje sve strašnije.
Situacija koja se ponavlja u balžim blicima danas je bila katastrofa!
Moja Paula više se ne da obući, bila bi stalno gola, stalno bi prala ruke u kupaoni, prolijevali bi sok, miješala bi čaj, sama kuhala čokolino. Kad nije po njezinom baca se po podu, urla , histerizira...

I dans se ustane i već cvrljka, vidim jako je loše volje, a lijepo je spavala. I krenem ja na finjaka oko nje jer treba stići u vrtić na doručak i ja na vrijeme u školu na sat. Ne želi se ustati, počnem ja priču, misleći ju tako podići iz kreveta, ništa. Ne želi opati zube, niti se umiti, spremila se kakati na tepihu i dere se jer joj ne dam i trjeram ju na tutu. Ne želi obući trenirku koju sam prirpemila, već šeta bez gaća  plače i viče da se neće obući. Vrijeme nam curi... Nakon 10 minuta uvjeravanja izgubila sam živce i lupila ju po guzi, ispočetka malo, pa malo jače, ali NIIIŠTA. Kao da sam ju perom!!!
Nakon 20 min situacija se smirila, obukle se i otišle u vrtić gdje je zakasnila na doručak, ali je teta obećala donijeti joj kruha i salame(nadam se da nije gladna), a ja sam zakasnila u školu.
I sad sam tužna jer sam ju tukla, jer sam vikala na nju i rekla joj ružne stvari i najrađe bi otišla po nju i grlila ju. Toliko me peče savjest da vam ne mogu ni reći. Ljuta sam na sebe jer se nisam iskontrolirala jer nisam reagirala staloženo. Ljuta sam jer sam loša mama.
Kakva sam ja mama!!!!
Ja sam užasna mama!
Ne tražim utjehu ntiti opravdanja jer ih nema. Samo sam htjela to s nekim podijeliti, s mužem ne mogu jer sam i na njega vikala prek telefona! Joj koje jutro.


ja ne kontam šta si ti loše napravila user posted image .....meni je to normalno s tvoje strane user posted image .
kod mene svaki dan ludnica user posted image ....to ti je život, nećemo odgajat dicu po pedagoškim standardima koda oni znaju......

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Pogriješila sam jako!
2.10.2011 8:01:13   
troubled
nećemo odgajat dicu po pedagoškim standardima koda oni znaju......


user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Pogriješila sam jako!
3.10.2011 10:31:24   
uciteljica
Danas se ustale u pola sedam da bi stigle do 8  do vrtića, user posted image , ali smo obavile i jutarnju higijenu, obukle se(doduše trajalo je , ali nije bilo galame), pogledale "Pipi dugu čarapu" i stigle na doručak.

user posted image


_____________________________

Ja sam PAUVA!!!!
30.01.2009.




(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Pogriješila sam jako!
3.10.2011 10:43:09   
mirna
Vidiš super, otkrila si tajnu... Ako se ranije probudite, atmosfera je laganija i svi ste skuliraniji jer ne trebate žuriti...

A i djeca ponekad jednostavno imaju "loš" dan, kao i mi...

(Odgovor članu ivanicapeca)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Pogriješila sam jako!
3.10.2011 14:15:15   
Krky
Ajme ne znam da li da se smijem ili da tugujem s tobom...jer upravo me danas najstariji sinčić (teenko od 14 god.) pitao jesam li se ikad osjećala groznom i nesposobnom mamom. Ma neee, pa ja sam "MAMA ZA 5". Samo ne znam odakle mi oni jadni trenuci kad se nisam samo pitala kakva sam to mama, nego kakav sam ja to stručnjak (teta) kad mi vlastita djeca rade stvari s kojima se ne znam nosit, kad vrlo nepedagoški urlam jer me nitko ne doživljava, kad viknem na jednog blizanca, zamijenivši ga za brata "krivca", kad plačem u nemoći da ukrotim nered u kući i dobijem tišinu da mogu normalno razmišljat ili bar popričat s mm. O da, i ja griješim, svakodnevno, nekad više, nekad manje. I usput se nadam da će im moja ljubav i zagrljaji ostaviti više traga u životu nego moji jadni trenuci.

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Pogriješila sam jako!
3.10.2011 14:16:21   
pincirotvajler

IZVORNA PORUKA: uciteljica

Danas se ustale u pola sedam da bi stigle do 8  do vrtića, user posted image , ali smo obavile i jutarnju higijenu, obukle se(doduše trajalo je , ali nije bilo galame), pogledale "Pipi dugu čarapu" i stigle na doručak.

user posted image



user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Pogriješila sam jako!
3.10.2011 14:21:06   
Ruža

IZVORNA PORUKA: uciteljica

Danas se ustale u pola sedam da bi stigle do 8  do vrtića, user posted image , ali smo obavile i jutarnju higijenu, obukle se(doduše trajalo je , ali nije bilo galame), pogledale "Pipi dugu čarapu" i stigle na doručak.

user posted image



user posted image user posted image user posted image
Da te utješim mi ustajemo u pola 6 da bi u 7 bili u vrtiću.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Pogriješila sam jako!
3.10.2011 14:27:29   
njanja

IZVORNA PORUKA: Krky
I usput se nadam da će im moja ljubav i zagrljaji ostaviti više traga u životu nego moji jadni trenuci.


user posted image user posted image
lijepo

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Pogriješila sam jako!
11.2.2012 21:49:00   
markomarin
Evo još jedne mame dvogodišnjaka s identičnom situacijom samo u Konzumu, mislila sam da će netko socijalnu službu poslati. Ne moram ni reći da sam tri dana poslije bila u bedu kakva sam ja to majkauser posted image !!!!A onda sam se sabrala i smislila što ću kad se ponovi jer sam pročitala u knjizi dr. Jovančevića o bijesu dvogodišnjaka, tako da sad sam kao skulirana i objašnjavam...i objašnjavam i mislim da će mi Bog sve jednog dana vratitiuser posted image

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Pogriješila sam jako!
12.2.2012 10:55:41   
CallamityJane
Negdje smo vec pisale o tome kada ih obuzme histerija i bijes da u tom trenutku im treba povladjivati ma koliko to zvucalo idiotski nam.
Npr. dijete zahtijeva cokoladu, ili lizalicu u ducanu i vristi, urla iz petnih zila hocu lizalicuuuu i ne vrijedi da u tom trenutku mi govoris "ne moze duso, zato i zato..."
To ga nece smiriti, nego treba ovako "Da znam da ti hoces lizalicu, da ti hoces lizalicu, mama razumije da ti hoces lizalicu", i dijete onda shvata da njegova poruka dopire do tebe....Kada se smiri onda mu objasniti zasto je njegov zahtjev bio neopravdan i zasto ga mama nije mogla poslusati, ali objasnjavanje u samom trenutku histerije je prosto receno neucinkovito.
Ova metoda zaista pali cure user posted image

(Odgovor članu markomarin)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Pogriješila sam jako!
12.2.2012 11:42:04   
mariola
CJ zanimljiv savjet, hvala, sjetit ću se ako zatreba. Mada, nadam se da mi neće trebat kao ni dosad.user posted image

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Pogriješila sam jako!
12.2.2012 14:02:33   
mirna
Dobar savjet!user posted image Ja sam u takvim situacijama mrtvo hladno rekla NE, sto vise je urlao to vise sigurna sam bila da necu popustiti...babaroga...user posted image sva sreca da  nam se to nije dogadjalo cesto...u ducanu- mislim...user posted image

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 42
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!