|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako slažu kod vas grupe u vrtiću?
28.9.2011 18:44:41   
Ruža
Markan mi je opet izvisio i to mi se ni malo ne sviđa. Od njih 22 iz grupa od lani 19 ih je prešlo u stariju, a on je ostao sa mlađima. Nije mi jasno kako oni to slažu grupe? Ne bi li bilo logično da ih slažu po godištima kako će formirati razred? Znači od 4mj. do 4mj.user posted image
On je rođen 9.9. trenutno je najstariji u grupi, možda ih je od njih 22 jedno petero koji će ga kačiti po generaciji, a većina je mlađa 10 do 12 mjeseci.
Kako je on mali aktivac, nad vratom nam visi dijagnoza hiperaktivnosti ( spomenuo pedijatar na kontroliuser posted image ) ni malo mi se ne sviđa da bude najstariji u grupi i zauzme neku ulogu šerifa?
Prošla grupa su većinom bili njegova generacija za školu i oni malo stariji i super se uklopio u nju jer su ga ti stariji ipak smirivali i jako je volio ići u vrtić. Sad najednom plač ujutro, ne želi ići, vidim po njemu da je nezadovoljan. S druge strane strah me je pustiti ga godinu dana s tim malima da ne zauzme poziciju nekog malog šerifa? Nisam pametna.
Stvarno nisam neki čangrizavi roditelj i jako sam zadovoljna i vrtićem i tetama, no mislim da ovo za njega nije najbolje riješenje.
Bojim se te dijagnoze, učiniti ću sve da ju izbjegnemo jer ne želim da odrasta po posebnom tretmanu.
Sutra idem razgovarati s ravnateljicom da vidim ima li šanse da ga vrati u njegovu grupu.
Mame molim savjete?

_____________________________

Samo luda mama...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako slažu kod vas grupe u vrtiću?
28.9.2011 19:58:04   
Puli
draga moja ružo

najbolje k ravnateljici pa da ga vrate starim velikim prijateljima

reci da pati za starim prijateljima od kojih su ga odvojili te da odbija ići u vrtić

grupe slažu mješovito da utrpaju više djece

razlike budu i po 2 godine

pa je onda veselo i nama tetama i djeci

a što se tiče hiperaktivnosti to se mora utvrditi
ne može tek tako pedijatar napisati dijagnozu
ja vjerujem da je markan samo malo živahniji dječarac

pusa markanu<3
nadam se da sam bar malo pomogla




_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako slažu kod vas grupe u vrtiću?
28.9.2011 20:05:45   
jagodicabobica
sve ovo sto si nama napisala trebas reci i ravnateljici...
ti si mama i poznajes tvoje djete najbolje..znas njegove potrebe..
ponekada je tetama lako u stresu samo vidjeti negativno i jednu stranu i osuditi djete...user posted image
pomalo je i zalosno da oni/one reaguju inkompententno na cjelokupnu situaciju..
i da ti kao mama i vjerovatno neskolovana na tom polju vidis situaciju bolje nego one i dajes pametnije prijedloge za rijesenje...
izbori se za svoje djete..bice to sve ok...
user posted image

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako slažu kod vas grupe u vrtiću?
28.9.2011 20:24:14   
Ruža
Cure hvala na savijetima.user posted image Tete su zaista divne i same su svjesne problema, no ravnateljica baš nema sluha za njihove molbe i rekle su mi da probam, ali sumnjaju u uspjeh.
Puli pedijatar nam je divan, prijatelj je moje obitelji i imam maksimalno povjerenja u njega. Samo mi je dobronamjerno skrenuo pažnju da ćemo pratiti situaciju dalje, da se oboružam znanjem maksimalno i učinim sve što je u mojoj moći da ne dobije "etiketu".
Svjesna sam njegove zahtjevnosti i aktivnosti i baš zato ne želim napraviti negdje krivi korak. Godina dana je dugo razdoblje u tom periodu i ako sad uzme maha tko će ga kasnije obuzdati? A u ovoj grupi ima itekako uvijete za to.
Ja nisam osoba koja će galamiti, svađati se ili prijetiti. Vjerujem u iskren razgovor ako bude imala sluha za naše probleme.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako slažu kod vas grupe u vrtiću?
28.9.2011 21:23:30   
BUMBI
Baš mi je žaouser posted image user posted image
D grupa je isto mješovita,ima ih od 3-5 godina,i nisu nikoga prebacivali,svi su isti ostali,samo došli novi.
Iskreno,poludila bi kad bi mi to napraviliuser posted image


_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako slažu kod vas grupe u vrtiću?
28.9.2011 21:42:31   
Ninaa
Kod nas sad imaju četiri grupe i sad je malo bolje,a do sad su u jasličkoj grupi bila djeca od 12 mjeseci do 3,5 godina i to je bilo ajme meni. Katarina je bila u jaslicama i sad je u starijoj jasličkoj sve njeni vršnjaci znači od 2 do 3 godine i sad smo napokon u toj fazi da voli vrtić ima svoje prijateljice i baš je zadovoljna. Ni ja nisam gunđalo ali da se to dogodilo tražila bi razgovor i da ga se premjesti jel ovo nema smisla. Sretnooouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako slažu kod vas grupe u vrtiću?
29.9.2011 9:14:58   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: Ruža

Cure hvala na savijetima.user posted image Tete su zaista divne i same su svjesne problema, no ravnateljica baš nema sluha za njihove molbe i rekle su mi da probam, ali sumnjaju u uspjeh.
Puli pedijatar nam je divan, prijatelj je moje obitelji i imam maksimalno povjerenja u njega. Samo mi je dobronamjerno skrenuo pažnju da ćemo pratiti situaciju dalje, da se oboružam znanjem maksimalno i učinim sve što je u mojoj moći da ne dobije "etiketu".
Svjesna sam njegove zahtjevnosti i aktivnosti i baš zato ne želim napraviti negdje krivi korak. Godina dana je dugo razdoblje u tom periodu i ako sad uzme maha tko će ga kasnije obuzdati? A u ovoj grupi ima itekako uvijete za to.
Ja nisam osoba koja će galamiti, svađati se ili prijetiti. Vjerujem u iskren razgovor ako bude imala sluha za naše probleme.


ako nebude imala sluha za potrebe tvog djeteta onda neznam sta bi vise tu radila sa nesretnim i uplakanim djetetomuser posted image user posted image
mali bi samo mogao postati vise nesretan jer bi osjetio da je opeterecenje tetama i da je na "losem glasu"....




< Poruku je uredio jagodicabobica -- 29.9.2011 9:16:47 >

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako slažu kod vas grupe u vrtiću?
29.9.2011 9:29:11   
njanja
Rosa,
ne mislim nužno da to što je najstariji može pogodovati njegovoj aktivnosti (namjerno nisam napisala hiper jer se danas previše svi razbacuju sa tim pojmom, što svakako nije moguće utvrditri još u dobi od 3 godine...ok OT, možda ga manja grupa smiri u smislu da ipak mlađa djeca rade manje zahtjevne stvari, a s većima i starijima od sebe bi se povodio za njima i radio ono što i ne bi trebao....malo pišem s brda s dola, ali ne mislim da ti je ova situacija nužno loša za Marka...

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako slažu kod vas grupe u vrtiću?
29.9.2011 9:31:49   
ZVRK
meni je zvrkić od prve godine u mješanpoj grupi u rasponu od 2god razlike.
tako je bio predlani u grupi sa predškolcima i uživao je u zadacima za ''velike''
sada je on predškolarac i oni imaju manju djecu od 4 godine,ali 80%grupe ide sljedeću godinu u školu-tako su ih grupirali


sretno ružo tebi i đuriuser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako slažu kod vas grupe u vrtiću?
29.9.2011 9:32:00   
njanja
i BTW, nemoj mi vjerovati, ali očekuj sada oko 3 god da se počne smirivati...
Na proljeće su nam bili gosti, od muža rođaci i jan je samo trčao po stanu i jedva su ga i vidjeli...ovaj put krajem 8 mj kada su bili (3 god i 2 mj) nije bilo više trčanja, samo se mirno igrao s autićima i oni su rekli da ne mogu vjerovati da je to isto dijete.....
pričekaj, vidjet ćeš promjenu skoro....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako slažu kod vas grupe u vrtiću?
29.9.2011 9:47:27   
mariola
Kod nas ima jaslička grupa (od 18-36 mjeseci), mješovite grupe (od 3-5godina) i predškolska.
Ljeti je malo djece u vrtiću i samo je jedna grupa, svi su skupa od jasličara do predšolaca. Tete se mjenjaju, i sve one su rekle da su te mješane grupe super, vidi se napredak i kod male i kod velike djece tako da ne mora značiti da mu neće biti dobro što je još uvijek u jasličkoj skupini. Možda mu je samo previše novih pa ga to smeta a za neko vrijeme ćeš vidjeti da ta grupa dobro utječe na njega.


_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Mjesecarenje
spalatina

Kako se nositi sa petogodisnjakom koji nocu vice,place i bori se u snu, a nemoze se probuditi? Odnosno, drzi otvorene oci ali ocigledno nije budan. I jos k tome, jos uvijek nosi nocnu pelenu, sta raditi s tim?

traziti pomoc psihologa (83%)

dati mu vremena da prode samo od sebe (17%)


Broj svih glasova: 82

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!