|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisani korisnik]
4.8.2011 16:10:00   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
4.8.2011 16:27:28   
danery
ooooooooo daaaaaaa....samo čekam da vidim što će mene dočekati....
a na poslu sam se svačega nagledala,pa se nadam da me neće zadesiti takva sudbina da dijete urla na mene i tuče me....
evo baš jučer našš mali susjed (5 godina) urlao na baku dok je žena vješala veš u bašči....ODMAH,SAD I SMJESTA DA SI DOŠLAAAAAAAA,krešti mali,a baka jadna PA SRCE,PA MILO....
meni došlo da to milo srce odem klepiti preko dupeta pa da ima zašto kreštati i urlati...
činjenica je da se djeci dane sve više prava,i da se njih u ta prava upućuje na 100 milih načina....i onda kad te dijete ucijeni sa NAZVAT ĆU HRABRI TELEFON jer mu nisi dao bombon,onda objasni svim znatiželjnicima i dušebrižnicima zašto se tvoje milo dijete dernja i baca po podu kao da ga u najmanju ruku kolješ....a što sa roditeljima koje djeca od 10 godina stvarno mlate,djeca od 4 godine šutaju i grizu....i sl??to se nitko ne pita...




_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
4.8.2011 17:15:03   
Ruža
Nedostatak autoriteta, stvara nedostatak poštovanja prema ičemu i ikome na žalost. Sve je to odraz našeg društva, prava podebljana, obveze skrivene.
Nagledala sam se u svom stažu situacija u kojima se ne zna tko je dijete, a tko roditelj. U svakom slučaju teška vremena za odgajati djecu.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
4.8.2011 17:51:23   
pincirotvajler
uf user posted image
nebum zaboravila kak se jednom mali neznam jel ide u školu..dero na baku u tramu jer je htjela sjesti i njega u krilo stavit,ali on je htio sam sjediti i derao se da se digne dok se nije digla,,bezobrazan bio groznouser posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
4.8.2011 22:12:14   
njanja
slazem se za sve veca prava i sve manje obaveza.
Najbolje mi je kad mi frend kaze da mu mala ide spavat u ponoc jer se njoj ne spava prije.ima nepunih 5 godina...ujutro u vrtic dolazi uspavana....eto najobicniji primje gdje se uslijed novotarija postuje djetetova zelja, ali ga se istodobno ne uci obavezama i na kraju lijepoj navici odlaska u krevet u pristojno vrijeme.

Sto se prijetnja hrabrog telefona tice, od muzeve sestricne mali se stalno prijetio, dok tati nije proradio kliker pa je rekao; ok B, ako nazoves hrabri telefon, mama i ja cemo icu u zatvor, a ti i L cete postati sirocad i ici cete u djecji dom....mali se nikad vise nije prijetio....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
4.8.2011 22:16:28   
danery
mom tati je pričala jedna baka za svog unuka kako joj je došla socijalna služba na vrata jer je kao maltretirala dijete....
baka pitala malog (5 god) hoće jesti griz,mali veli neće,a baka pitala još par puta,pa je mali nazvao hrabri telefon jer je vidio reklamu x puta i rekao da ga ona maltretira....baka skoro srčani dobila kad je banuo soc.radnik na vrata sa prijavom,a mali kasnije objasnio da ga baka mačltretira hoće li jesti griza.....
ne znam bi li se smijala ili plakala na ovakve priče....


_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
4.8.2011 22:36:01   
Ladina mama
Eto, ja radim u oš pa se nagledam i naslušam svačega...user posted image  Mali jedan iz mog razreda stalno radi neke probleme, uglavnom sitnice, no kad se to konstantno ponavlja i kad svatko tko uđe u zbornicu prvo pogleda u mene i započne rečenicu s: Tvoj Tomo je..., e, onda ti baš nije svejedno...
Uglavnom, šutao je nogom vrata učionice i meni dojadilo objašnjavati mu zašto se to ne radi /btw, u 7.je razredu!!!!/ i pozovem njegovu mamu. Na kraju sam JA nju morala braniti od njegova neposluha, nepoštivanja, odgovaranja! UŽAS! user posted image  Toliko mi je bilo žao te žene...
A kasnije sam si mislila: pa čekaj malo - ti si mu mama! Ti si ga naučila da te nimalo ne poštuje! user posted image  user posted image
Ne znam što će mene još snaći, Lada već sad , sa 22 mjeseca, pokazuje agresiju kad nešto nije po njenom, no borim se - rukama i nogama, protiv toga.


_____________________________

Mama je prijatelj kojeg nikad ne prerasteš!

(Odgovor članu danery)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
5.8.2011 9:22:21   
inna
problem je kao što ste rekle da se stalno forsiraju prava djece, ali ne i obveze. Također i sam tempo života ima veliku ulogu. Ja radim od 9-17h. Domija vidim ujutro prije vrtića i navečer prije spavanja i puno mi puta žao ga u tom vremenu i kažnjavati ga, ali moram. Odgaja ga vrtić i moji roditelji. primjetila sam da je već počeo sa terorom koji je sad jako simpa jer je mali, ali ako mu to dopustim, sa 5 godina to više neće biti uopće simpa. Moji starci ga obožavaju i sve mu dopuštaju i totalno su beznadan slučaj kad je discipliniranje Domija u pitanju. on je njihovo zlato, jedini unuk, najveća ljubav i bla bla bla user posted image . Zato imam dogovor sa svojim bratom koji je mlađi i još živi sa starcima da regulira Domijevo ponašanje. Ja i mm to radimo kad je s nama doma i za sad funkcionira. Kad se hoće popeti na kuhinjski stol moj brat ga samo pogleda i kaže "Domi, što sam rekao za kuhinjski stol. Tu se jede i nesmije se penjati po njemu". Domi se samo okrene i spusti dolje. Kaj je najbolje Domi ga obožava, ali isto tako dovoljna je jedna riječ da ga i posluša.

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu Ladina mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
6.8.2011 8:22:56   
mišica 666
meni je isto u početku bilo teško kažnjavati R ali onda sam skontala da bez kazni kad nešto skrivi izrast će u užasnu osobu koja neće nikoga i ništa poštovati. kad sam to sagledala iz tog kuta puno mi je lakše provoditi strogoću user posted image

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
6.8.2011 14:43:20   
malizia
kod nas kažu; bolje da dijete sada plače nego ti kasnije.
mora se znati tko je oditelj, a tko dijete, šta se smije, a šta ne smije...iako ja po tom pitanju sam zadnja koja bi trebala davati savjete user posted image .

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
6.8.2011 17:09:03   
Zvonki
Ja kod svoje djece prakticiram "odgoj". Nekad sam umorna pa popustim, ali uglavnom, mislim da su odgojena djeca i nadam se da neću doživjeti nikada ovakve scene

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
2.9.2011 18:11:14   
jamama
Tko nema djece, ne razmišlja kako bi ih trebalo odgajati, sve je to lijepo što piše u raznoraznim knjigama, i slažem se da bi s djecom trebalo puno strpljenja u objašnjavanju i puno razumijevanja za njihova raspoloženja, ali u tim knjigama nigdje ne piše kako se nositi s onom djecom koja su u trenucima toliko bezobrazna da im nijedna kazna, ni jedna zabrana, pa ni po guzici, ne znači apsolutno ništa. Nažalost ja imam jednu takvu kod kuće... predivna je svi se dive kako je dobra, izgleda kao anđelić, ali doma je totalna suprotnost. Ne sluša, zapravo totalno ignorira ono što njoj se govori, tjera svoj inat do krajnjih granica. Ima 2.5 godine, a zadnjih godinu dana je postala užasna. Stalno slušam sa svih strana priče ostalih roditelja, kako njihova djeca isto ne slušaju, ne reagiraju na molbe, zahtjeve i sl. Potpuno mi je jasno da sva djeca prolaze kroz određene faze, i da sve to prođe, ali jednostavno ne razumijem onu djecu kojoj nijedna kazna nema nikakvu korist.  Šta da se radi toj djeci.... takvo ponašanje u određenim situacijama osim što je izrazito neugodno za roditelje, postaje i strašno opasno...?????? 

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
2.9.2011 19:08:35   
Bebys
da tako u potpunosti se slazem sa ovim psihologom ili pedagogom sta vec je...odlicno je to napisao i rekao..

vidim ja oko sebe takvu djecu a i susjede..uzas jedan...pogotovo ovdje...

nadam se da mene nece to zadesiti..nadam se...

(Odgovor članu jamama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
2.9.2011 23:54:39   
mala pcelica
IZVORNA PORUKA: jamama

Tko nema djece, ne razmišlja kako bi ih trebalo odgajati, sve je to lijepo što piše u raznoraznim knjigama, i slažem se da bi s djecom trebalo puno strpljenja u objašnjavanju i puno razumijevanja za njihova raspoloženja, ali u tim knjigama nigdje ne piše kako se nositi s onom djecom koja su u trenucima toliko bezobrazna da im nijedna kazna, ni jedna zabrana, pa ni po guzici, ne znači apsolutno ništa. Nažalost ja imam jednu takvu kod kuće... predivna je svi se dive kako je dobra, izgleda kao anđelić, ali doma je totalna suprotnost. Ne sluša, zapravo totalno ignorira ono što njoj se govori, tjera svoj inat do krajnjih granica. Ima 2.5 godine, a zadnjih godinu dana je postala užasna. Stalno slušam sa svih strana priče ostalih roditelja, kako njihova djeca isto ne slušaju, ne reagiraju na molbe, zahtjeve i sl. Potpuno mi je jasno da sva djeca prolaze kroz određene faze, i da sve to prođe, ali jednostavno ne razumijem onu djecu kojoj nijedna kazna nema nikakvu korist.  Šta da se radi toj djeci.... takvo ponašanje u određenim situacijama osim što je izrazito neugodno za roditelje, postaje i strašno opasno...?????? 

potpisujem cijeli post,u istoj sam situaciji user posted image
evo samo jednog primjera da kod moje M nista ne pali ...neki dan ona nesto bjesna sto joj nisam dala ono sto je trazila dodje i udari mi samar,ja sam prvo stala skamenjena jer me ta reakcija iznenadila,a onda sam joj vratila samar,ona meni opet samar ja njoj jos jače,ona opet ja jos jače i tako par puta i onda kad je njoj valjda bilo dosta samo je promjenila temu...ljudi moji ona ni trepnila nije na te samare ,a kamoli da je zaplakala user posted image poslje sam joj sat vremena objasnjavala da to nemoze i nesmije raditi,a ona mi se ceri u facu....to radi sad kad nema jos ni pune 2,5 god a sta ce onda biti kasnije user posted image
i da nadodam kako sve češće razmisljam da ju odvedem psihologu,jer ovo se otima kontroli...

< Poruku je uredio mala pcelica -- 2.9.2011 23:57:28 >

(Odgovor članu jamama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
3.9.2011 8:20:18   
mamacita
Eh, prava djece... tko god da ih je izmislio, posebno onu da se ne smije svoje vlastito dijete po guzici mlatnuti usred ducana, jer priznajmo, upravo tamo su najgori. Ok, barem moji. Npr. jucer, idem ja sama sa njih 4 u Plodine. Nabava cipela za skolu, povoljno, i naravno trebaju mi njihove noge, jer napamet se ne usudim (opekoh se vise puta). Stavim najmanjeg u sjedalicu u kolica za kupovinu, kad tamo zapocne jaukanje i odjednom neizdrziva glad (to da smo jeli prije polaska, o tom po tom) "Mamaaaaaaaaaaaaaaaa, ja hocu cips!!!!!!!!!!!". Kcer (6) shvati da ce u pretskolu za mjesec dana i da joj zbilja treba novi ruksak, bas sada, upravo tamo, i to onaj od 99.99 Kn (taman posla, pa nece imati niti prave knjige ove godine, dakle, nepotrebno trosenje novca), ljuti se, lupa nogom o pod, stipa me (!!!), ja prijetim da joj je bolje prestati ili! U isto to vrijeme sin (8) umire od zedji. Ali, ono UMIRE, ko da je bio mjesec dana u Sahari, prijeti da ce se onesvijestiti, bas tu nasred trgovine ako ne dobije ovaj cas Fantu (!!!!). Sin (11), blijedo me gleda dok ja smirujem ovo drugih troje, i uvidim da uopce nije poslusao prije nego li smo krenuli u trgovinu i obukao carape jer trebamo kupiti tenesice, a one zahtijevaju carape (jel da?). Dakle, dosao gospon u starim tenama, BOS! Jos me pita, da sta se ja to toliko sekiram, da mu je bilo vruce (!!!). U tom trenu ne znam bi li se smijala ili plakala, naravno, posegnula sam za NAJDRAZOM opcijom vikanja. U to vrijeme onaj je skoro prekrepao od gladi, mala samo sto nije legla na pod od muke zbog torbe (e, tu sam PUKLA, i pukla sam ju po guzici, USRED ducana, ona ostala sokirana, a ja sam ju uljudno zapitala "Hoces li jos?", na to ona odgovorila "Ne, hvala!". Onaj sto je domalo umirao od zedji, uvidio je ozbiljnost situacije, i odlucio pozivjeti barem do blagajne, sto sam ja nakon kupovine 15 drugih (naravno neplaniranih) artikala nagradila kupnjom vode. Malo je frknuo nosom, no mislim da je moj pogled bio dovoljno ubojit te da mu nije palo na pamet traziti Fantu. Onaj sto je domalo bio super gladan, totalno zaboravio na glad kada je ugledao igraonicu, te me super divno namolio da ga pustim iz sjedala da se malo izigra (naravno da sam ga pustila). Sve u svemu, samo jedno klepanje guzice, nije ni lose proslo. NO, moji zivci su trebali doci k sebi bilo kako. Odjurila sam kuci, ostavila djecu sa taticom (koji je sve to pametno izbjegao), i pobjegla glavom bez obzira kod frizerke... Ah, milina...

Dakle, klepanje guzice u slucaju potrebe je nasusna potreba. Time-out ne vrijedi kada si negdje vani s djecom, prijetnje oduzimanja igrica, kompjutera, TV-a, sladoleda, igracaka itd. ne vrijede kada ti je potreban MIR SADA I ODMAH.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
3.9.2011 8:34:54   
Ruža
Mamacita user posted image user posted image user posted image .
U potpunosti se slažem s tobom, u javnosti kao kao da vrijede neka druga pravila, ili ih uopće nema. Onda će ispucati sve ono što kod kuće neće.
Izbjegavam ga voditi u velike kupovine jer redovito završe da izlazimo van iz trgovine, on urla, ja ignoriram, a ljudi okolo u čudu gledaju, većinom si daju pravo uputiti koji "dobronamjerni" odgojni savjet ili smirivati ga riječima kako je mama zločesta....user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: "Mali tirani" - propast moderno...
3.9.2011 8:55:06   
njanja
vezano za po guzi...u dobi janovog najveceg nemira od cca 18 do 30 mj nije pomagalo, iako bi ga lupila, uvidjela sam da nit sta pomaze niti on kuzi zasto (ter je on u pravu, zar ne???), nekako kao da bi samo sebe s tim ispucala i nije vrijedilo....onda je dosla faza da tocno zna zasto je dobio,ali sam pocela primjenjivati doslovno pecnuti ga po goloj guzici.nakon par takvih puta dovoljno je bilo da mu zaprijetim...sad s 3 smo u fazi da se ne sijecam kada je dobio, prijetnja i dovoljno, a probleme puno lakse rijesavam objasnjavanjem. Medjutim 2 su razloga zasto ce dobiti, 1. Kada udari nekoga iz ciste objesti (iako toga ima sve manje) i 2. Kada ima neki histericni ispad, a da ni on ni mi ne znamo zasto, ono kao da si u glavi nes smisli i poludi, onda pecka po guzi ga smiruje, bas mm i ja kazemo kao da trazi.
Uglavnom, nisam za mlatarenje, ali nekad dobra prijetnja pali, kao sto ce mojoj necakinji upaliti na prvu, F uzet ce te vuk, tako janu pali; imam i ja ruku....
Grozim se pomisli da imam histericno dijete koje luduje, ne slusa, a ne mozes to nikako sprijeciti, milom ili silom, a na kraju krajeva i ja sam ko mala znala dobiti. Ako damo djeci po guzi, ne znaci da ih manje volimo i da smo nemocni.

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!