|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Slaba prehrana u trudnoći
5.3.2011 10:55:56   
zivkoz
Bok !

Evo nova sam na forumu pa vas pozdravljam svih .Trudna sam 29 tjedana, i to sa blizancima. E sad , zanima me da li je neka od vas u trudnoći jako malo jela i kako se to kasnije odrazilo na bebe ? Ja imam fobiju od toga šta će biti sa bebama, jer stvarno ne jedem koliko bi trebala, oduvijek sam mršavica i bila sam čisto na preživljavanju , a ne na normalnim obrocima. Mislila sam da će mi trudnoća pomoći, ali nažalost ništa od toga, i sad isto jedem premalo. Pitala sam mog ginića da li to utječe na razvoj beba, on mi samo čisto hladno reko da beba će si uzeti sve šta joj treba , ok. , samo ne znam od kud ?
Drage moje, ubija me sve ovo i osjećam krivnju da sam mogla više se potrudit i pomučit, za  njih naravno. Brine me jako da li će se to osjetiti na bebama ?
Da li ima takvih slučajeva kao što je moj , a da je sve dobro završilo ?
Pozdrav od zabrinute !
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
5.3.2011 11:13:48   
malica
Dobrodošla! Što ti znači jako malo jela? Nije toliko bitna količina nego ono što jedeš. I da ginić ti ima pravo. Bebe će se opskrbiti, odakle pitaš... iz tvojih kostiju, zuba, mišića, iz masnog tkiva.... Ono što bi svakako trebala je prisiliti se jesti jer ćeš se nakon poroda dugo oporavljati, a sa blizancima nećeš baš imati puno vremena. Stoga hranu u ruke i pomalo svaka 2 do 3 sata pojedi nešto kvalitetno. Ako normalno rastu i napreduju u buši, mislim da se ne moraš previše brinuti. Moja poznanica je rodila dvoje djece i u obje trudnoće dobila samo 2 do 3 kg, djeca su super jedino je ona bila dugo nakon poroda vrlo slaba tako da joj je trebala velika pomoć sa strane

_____________________________

moja mala maza.... 5.10.2009

(Odgovor članu zivkoz)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
5.3.2011 11:54:55   
drugasrecica
Da, bitno je da se hraniš dovoljno i kvalitetno u trudnoći. Ne bih te željela plašiti, al dok ti je dobro rekao. Bebe će sve izvući iz tebe šta im treba, posebno obrati pozornost na kalcij, jer upravo u trudnoći zubi često propadnu ako ga nema dovoljno. Isto tako i kosti, sve se to zbraja kasnije, pa i par godine poslije...

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu malica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
5.3.2011 12:22:43   
lilia
Dobrodošla nam,
moj savjet je da se prisiliš nekako i jedeš, razumijem da je teško ako ne ide ali u pitanju su bebe i ako budu slabo napredovale bit će ti još teže.
Moraš zbog njih i zbog sebe naravno.
Sretno.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu drugasrecica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
5.3.2011 13:01:39   
zivkoz
Hvala vam svima na poželjenoj dobrodošlici, i na danim odgovorima
Najviše od svega me brine da je već sve gotovo, učinjeno ,jer to je već 29 tjedan , strah me da šta god ja sad napravila da to i neće baš pomoći.
Javite mi se i hvala vam , puno mi znače vaši odgovori

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
5.3.2011 13:13:34   
Točkica28
potrudi se vise jest, barem voća i povrća

_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu zivkoz)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
5.3.2011 13:23:28   
keksić
pa tek si prešla pola,......... samo ti papaj!
user posted image

_____________________________

03.11.1999. - prva srećkica moja iva (iva- šljiva)
15.02.2010. - druga srećkica moja vendy (vendica -švendica)

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
5.3.2011 14:46:42   
lavica81
čuj ja sam malo jela u trudnoći, dobila sam samo 6 kg, rodila sam curicu tri tjedna ranije, a imala je 3670 i bila duga 52.
nije da nisam htjela jesti nego jenostavno nisam mogla, ali sam uzimala prenatal svaki dan i ono što sam jela trudila sam se da bude kvalitetno.
dakle nije toliko bitna količina koliko kvaliteta


_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu keksić)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
5.3.2011 15:19:00   
pincirotvajler
user posted image user posted image dobrodošla
ja neznam kak je to premalo jest pa ti nemam neki savjet,jedino ovo kaj su cure rekleuser posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
6.3.2011 10:55:58   
Ally
Ja nisam ništa jela prvih 6 mjeseci. Ne zato što nisam htjela već zato što bi sve ispovraćala par minuta nakon jela.
Jedino što sam mogla jesti bila je linolada.
Nakon 6 mjeseci se sve nekako normaliziralo i jela sam normalno. Malo po malo, naravno. Pred porod sam imala 12 kg više. Nisam se nikad prejedala, samo sam jela kad sam bila gladna. Trudila sam se jesti što više voća i povrća, ali uvijek se tu znao zaletjeti neki burek, sladoled..
Jedi koliko te organizam traži, pokušaj što kvalitetnije i biti će sve ok sa bebama.
Moja je rođena sa 3440kg..znači sasvim solidna kilaža.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
6.3.2011 11:10:30   
drugasrecica
Slaba prehrana u trudnoći može štetiti nerođenoj bebi, al eto priroda se pobrinula da nedostatak izvuče iz majčinih zaliha, pa ne mora bebi biti ništa. Zbog loše prehrane više će mama kasnije imat problema nego beba. Zubi, kosti...

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu Ally)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
6.3.2011 12:50:15   
bibilibi
Dobro dosla!! Sad ulazis u fazu kad ce bebama trebati dosta kalcija,pa bar pij oko litre mlijeka,jogurta i sl, da bi bar malo sacuvala kostiuser posted image Ja u ovoj trudnoci imam skroz slab apetit,tako da i mene brine.Bukvalno se natjeram nesto pojesti(a inace nisam bas mrsavicauser posted image ) Ni sa prvom se nisam prejedala niti imala potrebu za tim,ali sam se bar redovnje hranila.Ali bebac lijepo napreduje,nisam jos izgubila ni jedan zub pa cu se valjda izvuciuser posted image
A da,zaboravih-jedi meso...to znam da se ne preporucuje ozbacivati zbog masnoca koje su potrebne za razvoj mozga(ne pretjerivati,vec dva puta tjedno je OK), kao i ribu


< Poruku je uredio bibilibi -- 6.3.2011 12:51:59 >

(Odgovor članu drugasrecica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
7.3.2011 9:51:52   
Krky
bokić...ja nisam baš nikad bila mršavica, ali sam u nekim trudnoćama puno manje jela, a na početku prve gotovo ništa osim juhica i vitamina u bombončićima. Istina je da tijelo ugrađuje u bebanu, bebama ne fali ništa, ali ćeš ti biti duplo iscrpljenija, možeš imati vrtoglavice, ali ni to ne mora biti. Nadam se da ta "slaba prehrana" ne znači jedan - dva obroka dnevno po zalogaj - dva. Probaj bar svako malo gricnut nešto, dodat malo vitamina, ako ne jedeš voće. Blizanačke trudnoće su nešto zahtjevnije...

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu bibilibi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
7.3.2011 10:40:03   
emab
....ako si svjesna toga da malo jedeš, pokušaj se natjerati da jedeš više. Ja sam imala do 25. tjedna užasne mučnine i sve mi se gadilo, čak sam u prva 3 mjeseca izgubila 3 kg, ali sam se tjerala da jedem. Nije mi to baš bilo jednostavno, ali da nisam tko zna što bi bilo. Moja frendica je završila u bolnici jer je previše gubila na kilaži i dr. joj je zaprijetio da će joj sa 2o tjedana prekinuti trudnoću ako ne bude jela jer iscrpljuje sebe. Dakle, ne mora da će ti bebicama biti nešto, ali sebe iscrpljuješ, a nakon poroda će ti trebati puuuuuunooooo snage! Ako ti nije muka samo se tjeraj da jedeš više, ne moraš po puno, nego kako su ti cure i napisale, jedi više manjih obroka!

_____________________________

"Bože daj mi ono što mi treba, a ne ono što želim."

Mali anđelek 10.03.2007.
"mamin sin" M 20.04.2009.
naša curka-bracina seka se rodila 06.04.2011.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
9.3.2011 13:45:51   
zivkoz
Hvala vam svim od srca na savjetima i podršci
Osim šta malo jedem (a možda je i to razlog ) ja i povračam. Jednostavno ne mogu jesti koliko bi trebala. Ako samo malo stavim u želudac više nego on to može provarit ja bacam sve iz sebe. To me jako nervira jer neke bi se pute i napucala dobre hrane ,a gadi mi se ni počet jesti kad sve već znam unaprijed šta će biti. Znam rješenje je jesti više puta po malo, ali šta kad ja pojedem jednu jabuku i mene to drži dva tri sata, nikako da probavim, meni je dan prekratak da bi se mogla kroz dan najesti nečega, užas. Jučer sam bila na uzv, kaže da je sve ok. , da su bebe dobro, da je sve u normali, to za ovo fizički šta oni mogu vidijeti, nadam se samo da im nisam naštetila za sve drugo (mozak, srce,itd.)
Hvala vam još jednom i samo mi pišite, to me hrabri

(Odgovor članu emab)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
10.5.2011 17:13:31   
medoKartonski
A što da ja kažem što se tiče slabe prehrane... Ja od voća ne jedem apsolutno ništa, a što se tiče povrća...jako slabo

_____________________________

Ne provodite život s osobom s kojom možete živjeti, već s onom bez koje ne možete ... Marijo <3

Naša mala čudo( višta ) ... Iva <3 Rocky

(Odgovor članu zivkoz)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Slaba prehrana u trudnoći
7.10.2011 13:24:58   
matejar
bok! evo ja sam imala slicnih problema, pa da te utjesim. ja sam isto sitnije građe, ali sam uvijek pazila da jedem kvalitetno i zdravo i nisam nikad bila na dijetama, dok sam bila gladna sam jela, ali nikad da si otkopčavam hlače nakon obroka.Zatrudnila sam sa 55 kg i onda sam u razdoblju od 2. do 4. mjeseca trudnoce smršavila cak 5 kg! i imala svega 50 i to iz razloga jer mi je bilo užasno slabo, nisam povracala, al mi se gadila apsolutno sva hrana i nisam mogla nekaj pretjerano jesti. najviše sam u tom razdoblju jela voća: nektarine, breskve, kruške, jabuke, bademe i banane. Uz to sam od prvog dana kad mi je izostala mjesečnica počela piti vitamine za trudnice i još i i sad pijem. isto sam bila zabrinuta radi bebe, jer mi se trbuh počel primječivati tek prije kojih 3 tjedna, a sad sam već u 21-om. s krajem 4-og mjeseca su mi prestale mučnine i apetit mi se normalno vratil i u mjesec dana sam se vratila na "staru" težinu. S bebom je sve ok i normalne je veličine i težine (čak je po ultrazvuku za 1 tjedan razvijenija), jer je istina da si ona uzima kaj god joj treba iz tebe, ali zato je važno da ti kroz dan pojedeš i nadomjestiš ukradeno user posted image . sad jedem tjestenine, piletinu, žitarice i sve u normalnim obrocima ko da i nisam trudna, a između obroka kad me ulovi glad ili navečer se natorbam s voćem (neki dan sam pojela 5 mandarinki) i super su mi bademi, jer su zdravi, i zasite. evo nadam se da sam ti pomogla, samo jedi normalno, koliko možeš, u manjim obrocima, ali češće, nemoj se prenajedati ili jesti za dvoje ili masno i slatko i super bude ti! ja se osječam zdravo i nisam troma i znam da i bebi to odgovara kad tak papam i ona se bolje odma osjeća!

(Odgovor članu medoKartonski)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!