|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Brisano sporočilo]
1.2.2011 22:08:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu njanja)
  Neposredna veza do poruke: 51
   [Obrisani korisnik]
1.2.2011 22:39:32   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Thea)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
1.2.2011 22:50:09   
Anoniman
joj, ne da mi se sve čitati jer vidim da je bila rasprava. Samo ću reći naše iskustvo.
Dakle, moje dijete s 12 mj. kreće u jaslice. Prođemo traumatičnu prilagodbu jer u godinu dana ga nije čuvao NITKO osim mene. Poslije te prilagodbe on se fiksirao samo na jednu tetu i jedno mjesec dana ju nije puštao iz vida, a bome ni od sebe. Mala je grupa i ona mu se mogla posvatiti. Polako se on počeo 'otkidati' od nje, i ne želim ni zamisliti šta bi bilo da je u tom trenutku došla zamjena. Sigurno on danas ne bi išao sretan u jaslice. Sad se otkačio od tete, bila je na godišnjem 10 dana, a on se ponašao skroz normalno. Naravno, razveselio se kad ju je vidio. Hoću reći, djeca vole stabilnost. To je netko prije rekao i ako se tete stalno mijenjaju, a vidim da to šteti mom djetetu, ja bih poduzela nešto, razgovarala bih s ravnateljem, pedagogom i sl.

(Odgovor članu bubaMaja)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
2.2.2011 8:13:38   
Zvonki
IZVORNA PORUKA: Kejt

To je netko prije rekao i ako se tete stalno mijenjaju, a vidim da to šteti mom djetetu, ja bih poduzela nešto, razgovarala bih s ravnateljem, pedagogom i sl.



Prepisujem!

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
2.2.2011 8:31:57   
Ninaa
Iskreno ne mogu vjerovati da na ovakvoj temi dođe do rasprava, jel koliko sam shvatila lili je htjela čuti mišljenje i iskustva s tetama koje se mijenjaju,a ne o tome jesu stažisti kompetentni ili jesu nečija djeca pekmezasta, stvarno svašta.
Kod nas u vrtiću su tri grupe u svakoj grupi dvije tete. Naša jaslička grupa se spaja sa srednjom na dežurstvu znači nekad ujutro ili poslije 3 bude teta iz srednje grupe. Moja K. ih je prihvatila dobo, ali primjećujem da kad idemo ujutro a nema naših teta da neće ući unutra već je teta mora uzeti na ruke, dok kad je njena teta utrči u sobu s veseljem. Djeci treba stabilnost i neki red, a ne da svakih tjedan dana budu s dvoje novih ljudi koje ne poznaju. DA je kod nas tako i ja bi se bunila. Mada se roditelji bune za svaku glupost i bezveze, kod nas u grupi ima jedna mama koja je grozna i nitko je ne voli. Non stop napada tete za gluposti i mislim da zbog takvih je uprava ili roditelji kivni i na sve ostale roditelje koji traže razgovor. Moje dijete je zadovoljno, naučilo je puno novih stvari, uvijek je čista guza, nos i presvučena, lijepo jede i vidim da je općenito i klima u vrtiću super, neznam kaj bi više trebalo biti za onih 500 kn koje platim.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
2.2.2011 10:49:09   
pikachu
IZVORNA PORUKA: Ninaa

Iskreno ne mogu vjerovati da na ovakvoj temi dođe do rasprava, jel koliko sam shvatila lili je htjela čuti mišljenje i iskustva s tetama koje se mijenjaju,a ne o tome jesu stažisti kompetentni ili jesu nečija djeca pekmezasta, stvarno svašta.
Kod nas u vrtiću su tri grupe u svakoj grupi dvije tete. Naša jaslička grupa se spaja sa srednjom na dežurstvu znači nekad ujutro ili poslije 3 bude teta iz srednje grupe. Moja K. ih je prihvatila dobo, ali primjećujem da kad idemo ujutro a nema naših teta da neće ući unutra već je teta mora uzeti na ruke, dok kad je njena teta utrči u sobu s veseljem. Djeci treba stabilnost i neki red, a ne da svakih tjedan dana budu s dvoje novih ljudi koje ne poznaju. DA je kod nas tako i ja bi se bunila. Mada se roditelji bune za svaku glupost i bezveze, kod nas u grupi ima jedna mama koja je grozna i nitko je ne voli. Non stop napada tete za gluposti i mislim da zbog takvih je uprava ili roditelji kivni i na sve ostale roditelje koji traže razgovor. Moje dijete je zadovoljno, naučilo je puno novih stvari, uvijek je čista guza, nos i presvučena, lijepo jede i vidim da je općenito i klima u vrtiću super, neznam kaj bi više trebalo biti za onih 500 kn koje platim.


Potpisujem... Moje dijete ne ide u vrtić i ja plaćam dadilju, ali mi je bilo kristalno jasno o čemu lilivana pišei da samo želi vidjeti tuđa iskistva...

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
5.2.2011 12:59:25   
inna
ja imam slično iskustvo. Za vrijeme Božičnih blagdana kod Domija u jaslicama su spojili 3 grupe u jednu i tete su se izmjenjivale. Njemu je to bilo strašno traumatično i iako je do tada išao bez frke u vrtić plakao je i samo vikao da neće u tu grupu i da neće te tete. Sreća pa je moja mama bila na godišnjem i čuvala ga onda dok se situacija nije vratila na staro. Kad smo poslije praznika (nakon 3 tjedna) došli u vrtić prvo što je rekao je da neće u onu sobu (grupa gdje su bili svi zajedno) i kad sam ju ja objasnila da neće, nego da ide u svoju grupu i još kad je vidio svoju tetu bio je oduševljen. Doslovno je odjurio u grupu da me ne pozdravi. Prema mom iskustvu, mislim da je djeci važna stabilnost i da im je dosta što ih odvajamo od sebe, a kamoli da se svako malo ,oraju prilagođavati novim ljudima.

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
6.2.2011 10:56:22   
Puli
ja imam slično iskustvo. Za vrijeme Božičnih blagdana kod Domija u jaslicama su spojili 3 grupe u jednu i tete su se izmjenjivale.


božićni blagdani i ljeto su iznimke kada se grupe spajaju zbog manjeg broja prisutne djece i korištenja godišnjeg odmora (to je jedini period kada mi tete koristimo naše godišnje)


uglavnom su u skupinama obje tete stalne(iznimka ako netko mjenja osobu koja je na porodiljnom,bolovanje i sl)
pripravnik a pogotovo volonter pripravnik ne bi smio raditi sam u skupini već kao 3 odgojitelj
nažalost vrlo često je prinuđen raditi sam jer ministarstvo često ne daje zamjene za bolesne odgojitelje,a matični odgojitelj ne može pet dana za redom raditi po 10 sati u skupini(normativ je 5,5)



_____________________________

mamin najljepši Cvijet stigao je 6.1.2008.

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Mijenjanje teta u vrtiću
19.2.2011 22:09:17   
Gogule
Kod roka je sve super oduvijek bilo. (osim onih ljetnih mjeseci kad su bili godišnji-normalno) Klara je krenula u 9 mjesecu i dobila je dvije starije tete (med.sestre). Odmah su nam rekle da su s njima samo prvu godinu dok su mlađa jaslička, no šok nam je bio pred mjesec dana kad je teta rekla svakom roditelju kad je došao po svoje dijete da je od sutra nema, da je na g,.o. i onda u mirovinu. druga teta je već 2 mjeseca na b.o. zamjena je za ovu s b.o. uvijek neko drugi a teta umjesto ove koja ide u mirovinu je mlada teta koja je do sad stažirala-volontirala i sad će je napokon primiti za stalno (bar nam je tako teta koja je išla u mirovinu rekla) Zadovoljni smo s novom tetom Marijanom i mi i naša djeca. Jako ih voli i oni ujutro trče joj u zagrljaj Uglavnom htjela sam reći da i ja imam nekakav primjer mjenjanja teta no kod nas to nije rezultiralo nikakvim traumama. Jedino je nama roditeljima bilo žao što se nismo snašli , saznali ranije da napravimo nekakvu oproštaljku. to planiramo kad zatopli uz pomoć psihologice doći do tete

_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu Puli)
Neposredna veza do poruke: 59
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!