|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   bakterije u trudnoći
22.1.2011 19:27:11   
alegro
user posted image imam bakterije u urinu u 27 tjednu trudnoče pa me zanimaju vaša iskustva dali je to jako opasno ovo mi je prva trudnoća pa stalno štrepim
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: bakterije u trudnoći
22.1.2011 19:32:03   
dalila
To skoro svi imaju problema. Moraš piti puno čaja barem 2l dnevno, uzmi to pod normalno. Čaj od brusnice ili urološki čaj. Na urološkom piše da se trudnice posavjetuju s liječnikom. Ja sam ih pila i u prvoj i drugoj trudnoči po savjetu liječnika. Nemoj piti uvin čaj jer on je drugačiji od urološkog i ima neke sastojke koji baš nisu preporučljivi.

(Odgovor članu alegro)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: bakterije u trudnoći
22.1.2011 19:38:17   
Meduza
Jesi li dobila i antibiogram (terapiju) za njih, ili ti ginić nije još ništa dao?

(Odgovor članu dalila)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: bakterije u trudnoći
22.1.2011 21:49:54   
alegro
poslo me je na bakteriološki,al ja sam pocela piti caj od brusnice.

(Odgovor članu Meduza)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: bakterije u trudnoći
22.1.2011 21:54:37   
natalijax
u urinu nisam 

(Odgovor članu alegro)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: bakterije u trudnoći
22.1.2011 22:38:34   
Meduza
Može i ne mora predstavljati opasnost...Naime, ovisi isključivo o koncentraciji istih i radi li se o kroničnoj ili akutnoj upali...
No, vjerujem da će (kao i u većini slučajeva)  sve biti ok, i da će ti sve proći od ture antibiotika user posted image Brzo se to da srediti!Ne se sekirati!

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 6
   [Brisano sporočilo]
22.1.2011 22:41:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu alegro)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: bakterije u trudnoći
23.1.2011 13:10:16   
cuba
Ja sam u 3mj trudnoće dobila Esherichiu coli. 3 dana sam nosila urin na higijenski, nakon toga sam 7 dana pila antibiotike i onda opet 3 dana nosila urin na provjeru da vidimo jeli sve ok. Odmah je prošlo.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: bakterije u trudnoći
24.1.2011 15:55:31   
dalila
user posted image user posted image svakako ako je nešto jače dobit ćeš terapiju i proći će. zaboravila sam ti reći da ne nosiš nikako uloške oni izazivaju stvaranje bakterija, samo donji veš koji često mijenjaj ako imaš iscjedak i naravno puno tekućine. Bit će sve ok, sretno

(Odgovor članu alegro)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: bakterije u trudnoći
27.1.2011 12:18:09   
alegro
dobila danas nalaz od urinokulture sterilno i leukociti nisu prisutni

(Odgovor članu dalila)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: bakterije u trudnoći
27.1.2011 13:23:31   
pepeljuga
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu alegro)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: bakterije u trudnoći
27.1.2011 13:26:13   
BUMBI
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DINO I LUKA-mamine najveće sreće!!!!!
Stigla i princeza ANA!!!

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: bakterije u trudnoći
27.1.2011 13:26:41   
cuba
Super user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu BUMBI)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: bakterije u trudnoći
27.1.2011 13:41:08   
mala cika
Bok cure!
Ja sam u 15 tjednu trudnoće....prije nekih mjesec dana sam radila sve moguće pretrage (sve ono što ide u trudnoći), a nalaze sam tek sad dobila a među njima je i nalaz urina. Prema nalazu imam neku bakteriju, međutim sad kad sam bila kod svog privatnog ginekologa on je urin gledao pod mikroskopom i reko da ništa više ne vidi i da nije ništa zabrinjavajuće, ali da ipak i ja i partner prevencije radi popijemo 3 sumamed tablete. E sad, stvar je u tome da sam ja išla kod svoje gin. u dom zdravlja da mi napiše recept da ne kupujem tablete, i ona mi je rekla da ni slučajno u teudnoći nesmijem sumamed, a to je potvrdila i moja doktorica opće prakse. Imate li vi kakva iskustva sa sumamedom u trudnoći, i dali bi mogla piti taj čaj umjesto gutati tablete. Uz to mi je doktor dao i kremu (isto za mene i partnera) zbog gljivica, ali kaže da to nema veze jedno s drugim. nisam više pametna, svaki savjet je dobrodošao.

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: bakterije u trudnoći
27.1.2011 13:47:17   
mamice
Ja sam pila 2 put sumamed u trudnoci jedanput s 6 tjedana drugi put s 21 tj i nista nije bilo bebi i znam da vecinom trudnicama daju bas taj antibiotik

_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu mala cika)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: bakterije u trudnoći
27.1.2011 13:49:22   
zara13
pa nesmiješ to piti još pogotovo ako su ti rekli dvoje doktora rekli da se to u t5rudnoći ne pije

(Odgovor članu mala cika)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: bakterije u trudnoći
27.1.2011 14:26:28   
mala cika
Ma neznam ni sama....jedan doktor (a za njega mogu sa sigurnošću reči da je stručnjak) mi prepiše, sumamed, drugi se čude....neznam kako bi mi mogle znati što smijemo konzumirati kad ni oni sami neznaju i nemogu se dogovorit. Mislim da ću ga ipak preskočit jer mi i onak na zadnjem pregledu nije vidio tu bakteriju, a nebi htjela riskirat, ipak je beba na 1. mjestu.

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: bakterije u trudnoći
27.1.2011 18:27:30   
dalila
joj kako je to teško odgovoriti. Nisam nikad pila antibiotike u trudnoći pa ne znam a mislim da to i ovisi u kojem si tjednu. Što se tiče čajeva uvijek ih pij tijekom trudnoće i ne nosi uloške. A ovo drugo pa što ne tražiš ponovni detaljni pregled urina pa vidi onda

(Odgovor članu mala cika)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: bakterije u trudnoći
24.2.2011 10:31:11   
Rebeka
E, budući da sam neiskusna, vjerujem da ćete se smijati, ali zanima me što je sa seksualnim životom za vrijeme infekcije bakterijom?
Može li se seksualni život neometano odvijati ili je potrebno suzdržati se dok traje terapija antibioticima?

_____________________________

Naše malo zlato stiglo nam je 02.08.2011.
Koja sreća i blagoslov....

(Odgovor članu dalila)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: bakterije u trudnoći
24.2.2011 10:38:14   
mama mery
rebeka ja se nikad nisam suzdrzavalauser posted image i sve uvijek bilo okuser posted image

_____________________________




(Odgovor članu Rebeka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: bakterije u trudnoći
24.2.2011 10:54:10   
magdalenaa
ja sam pila sumammed  u 15tj i u 24tj i to zbog ureaplasme-bakterije  i sad već 3.put pravimo test i nadam se da neće bit prisutna ili da će se bar taj titar smanjiti jer onda  moramo piti i ja i mm sumamed, a nebi mi ga ginić propisa da nevalja,,,

_____________________________

dogodila se ljubav za koju nikad nistae čuli.............

(Odgovor članu mama mery)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: bakterije u trudnoći
1.3.2011 15:37:33   
kika86
i moj nalaz mokraće je pokazao bakterije,pa sam morala ponovo na mikrobiološki nositi mokraču da vide koje su to bakterije prisutne,a nalaz nikako da bude gotov...a ja nestrpljiva...samo se nadam da će sve proći u najboljem redu...user posted image

(Odgovor članu magdalenaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: bakterije u trudnoći
7.3.2011 13:44:17   
alegro
nadam se da si dobila nalaze i da je sve u redu i ja sam imala dosta bakterija u urinu i morala sam nositi urin na mikrobiološki kad je stigo sve je bilo uredu.nije bilo nikakvih bakterija.

(Odgovor članu kika86)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: bakterije u trudnoći
26.1.2017 14:03:21   
Mareex
Pozdrav mame i buduće mame :)
Danas me nazvala ginekologinja i rekla mi da imam E. okoli. Trudna sam 16 tjedana, dala mi je tablete i rekla da moram piti puno urološkog čaja. Zanima me jeli itko imao ovo iskustvo i koji čaj ste pili?

< Poruku je uredio Mareex -- 26.1.2017 14:10:03 >

(Odgovor članu alegro)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!