|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 8:13:17   
troubled
kako gledate na to?
jesu li kućanski poslovi isključiva obaveza roditelja ili je prirodno da i djeca sudjeluju?
ako sudjeluju, što rade i koliko često? (naravno, različito je s obzirom na uzrast)
svrstavate li to pod "normalno" ili pod uslugu koju dijete radi umjesto vas?
nagrađujete li djecu za nešto što naprave?
plaćate li ih...kako i koliko?

ako su dječica još premala, kako zamišljate da ćete se postaviti?
user posted image


_____________________________

imam novi ticker :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 8:18:19   
novamama
oliver kad npr. prolije vodu dobije krpicu pa obriše pod, a kad baca kekse po podu dobije mini usisavač i počisti s guštom, dobije puno ''bravo'' i sav je sretan...

za sada je takouser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 8:30:01   
ELENA35
uh..kod mene je što se te teme tiče totalni kaosuser posted image ...većinu poslova ja napravim,Vedrana brine o svojoj sobi,i meni tu i tamo usisava kuću,a Ivan ne radi apsolutno NIŠTA i svaki moj pokušaj da ga nagovorim,natjeram da se i on brine o svojoj sobi (dalje i ne pomišljam) završi galamom,suzama..I ne pada mi na pamet da ih plaćam ako nešto naprave i to ne podržavam.Nadam se kad popuste ti pubertetski ispadi i lijenosti,da će sve samo po sebi doći na svoje mjesto.
A bebaći su mi super,oni sve vrate na svoje mjesto nakon igre.Neko vrijeme su mi bočice sa čajem bacali po kući čim bi se napili,ali sam im rekla da ako više neće piti da ju spreme na stol..i funkcionirauser posted image ..Sudjelovati kod mene moraju svi,jer ipak nas je šestero..neki puta ne mogu sve pohvatati i trebam pomoć...iako ju često ne dobijemuser posted image


_____________________________

VEDRANA-21.10.1996.
IVAN-30.12.1999.
JAN I SARA- 9.5.2009.

"Knjige koje majke pišu nitko ne čita,one se vide i čuju kada njihova djeca ulicom prolaze..."

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 8:30:25   
pepeljuga
I moji su jos manji za neke kucanske poslove al obavezno kad ja npr brisem prasinu i oni uzmu obavezno po malu krpicu i brisu i kad ja usisavam oni obavezno posli mene isto morajuuser posted image user posted image za sada to i to ih veseli al kad budu vece vidit cemouser posted image

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 8:32:14   
mlada mama
Moj sin nema još ni 4 g ali mi jako puno pomaže,naravno za njegov uzrastuser posted image
Od malena je sam skužio da kad se nečim ne igra ja vratim na mjesto pa je tako i on počeo.
Znam da mu je kad ja čistim dosadno onda i njega zaposlim on u tome uživa ne tjeram ga on sam hoće . Recimo ja našpricam elemente prontom on uzme krpicu i briše. Tako i svoj stol i svoje igračke obožava plastelin i igra se njim,ali svaki put BEZ upozorenja sam pospremi do zadnje mrvice. Sav se uživi kako je on veliki i kako mi pomažeuser posted image . Njegovi poslovi su najčešće spremanje njegove sobe jer mu je točno sve rasporedjeno,gdje su autići,gdje su knjige, gdje je alat,gdje su kocke i on to sam super uredno složi. I da,ako nešto prolije sam ode po ubruse i očisti. Nagrada mu je obično što on poželi to budu ili crtani ili idemo van ili sl.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 8:38:30   
troubled

IZVORNA PORUKA: ELENA35

uh..kod mene je što se te teme tiče totalni kaosuser posted image ...većinu poslova ja napravim,Vedrana brine o svojoj sobi,i meni tu i tamo usisava kuću,a Ivan ne radi apsolutno NIŠTA i svaki moj pokušaj da ga nagovorim,natjeram da se i on brine o svojoj sobi (dalje i ne pomišljam) završi galamom,suzama..I ne pada mi na pamet da ih plaćam ako nešto naprave i to ne podržavam.Nadam se kad popuste ti pubertetski ispadi i lijenosti,da će sve samo po sebi doći na svoje mjesto.
A bebaći su mi super,oni sve vrate na svoje mjesto nakon igre.Neko vrijeme su mi bočice sa čajem bacali po kući čim bi se napili,ali sam im rekla da ako više neće piti da ju spreme na stol..i funkcionirauser posted image ..Sudjelovati kod mene moraju svi,jer ipak nas je šestero..neki puta ne mogu sve pohvatati i trebam pomoć...iako ju često ne dobijemuser posted image




protiv ovoga se borim rukama i nogama...i zubima ako treba user posted image

jesam li ti obrisala prašinu???? jok, ne meni...nama user posted image i naravno, odmah protuargument...a jesam li ti skuhala ručak? user posted image

srećom, to se kod nas rijetko čuje...pauli je znalo izletjeti, ali se evo ne mogu sjetiti kad sam to zadnji put čula user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu ELENA35)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 8:42:48   
mlada mama
E da i svrstavam to pod sasvim normalno jer,ako nije mali da pobaca igračke,nije mali ni da ih pospremi. I ako se točno zna svadjati sa mnom onda znam i da me dobro razumije kad ja kažem da pospremiuser posted image . Kada pospremi sobu i to ne plačamo ga i ne dižemo preveliku uzbunu bravo super si to odradio ,jer želim da shvati da je to nešto normalno što se mora. Ne plješće ni meni svaki dan netko kad skuham i počistim. Obično mu kažem da mu je soba sada jako lijepa i uredna. I da je on stvarno veliki dečko koji zna paziti svoje stvari. A kad napravi nešto umjesto mene onda dobije nagradicu kao kinder jaje...
Moji roditelji nama nisu plačali,a stvarno smo puno radili jer smo znali da ima posla i da se to mora i želim i njega tako naućiti. Dok recimo znam i primjere di jedna cura obavezno pita mamu koliko ćeš mi platit,ako TI operem sudje. Kao da je ona (njezina mama) pojela iz svih 6 tanjura user posted image . Ne znam možda sam strogauser posted image Za sada je ok. Vidjet će mo šta će biti kada dodje u pubertet.

(Odgovor članu mlada mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 8:49:57   
Zvonki
Tema user posted image

Kućanski poslovi nisu ono što "radi samo mama". Kod nas u kućanskim poslovima sudjeluju svi, od mene, muža pa do djece. Naravno, sukladno njihovim godinama. Recimo, od 6 godine prave same svoje krevete i pospremaju svoju sobu. Naravno, to ne izgleda uopće onako kako bi ja željela ali se trude. user posted image  Kada je veliko pospremanje dam svakoj po neko zaduženje. Recimo, jedna pere u kupaoni umivaonik a druga čuva seku ili sl. Mišljenja sam da djeca od najranije dobi stječu radne navike. Prve se stječu doma a poslije u vrtiću, školi, poslu.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 8
   [Brisano sporočilo]
26.10.2010 8:50:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 8:54:50   
Anoniman
G. je još mali, ali sigurno ću ga učiti da sudjeluje. mm recimo bez problema je u subotu prebrisao podove jer sam se ja gnjavila s G. i temp, a htjela sam da nam i kuća bude čista. Nije mu ništa problem i nema ženskih i muških poslova (iako ja NIKAD ne kosim travu).

Sigurno ću i G. učiti da sudjeluje u pospremanju tj. u kućanskim poslovima.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 8:59:02   
troubled
meni je sasvim prirodno da svi ukućani doprinose čistoći i redu...
svatko nešto može napraviti...
svatko nešto i radi...to jest, svatko će napraviti što mu se kaže (ponekad s osmijehom, ponekad s gunđanjem, ali hoće)...
doduše, ja bih htjela da se nekih stvari i sami sjete, da ne treba govoriti...to ide teže...ali to je moj , ne njihov problem...(naime, još nije postao njihov user posted image )


_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   [Obrisani korisnik]
26.10.2010 9:22:46   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 9:37:28   
maja
Kad brišem prašinu i on dobije krpicu, pa isto briše; kad prolije nešto po stolu ili podu ide po krpu da obriše (milom ili silomuser posted image ) i kad presvlačimo seku nosi prljavi veš u mašinu, stavlja mi redovito sav veš u mašinu pa ja kasnije razdvajamuser posted image ,i posprema svoje igračke naravno (to je isto milom ili silom) Eto trenutačno smo samo na tome

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 10:03:16   
pako
u kućanskim poslovima sudjelujemo i ja i mm,pomogne mi koliko stigne jer on ipak radi a ja sam doma.....a Patrick to sve radi kroz igru,ne teram ga na ništa ali on hoče...npr. kad Mateu presvučem pelenu on je hoče baciti, kad usisavam hoče i on, ako nešto prolije sam pobriše ili ako nešto prosipa nastoji to pokupiti i naravno pospremi svoje igračke kad je gotov s igrom.....i onda je sav ponosan i samo se smije i govori "vidis mama kako sam ja to napavio" user posted image

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h

(Odgovor članu maja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 10:46:21   
CallamityJane
Moj Kustro iako nema ni dvije godine vec posprema za sobom, svoje autice, kocke i tako te stvari, ako smo u zurbi ja cu ih pospremiti ali gledam da to ne postane uobicajeno, kada kacim ves Kustro uzme manje stvari i kaca na donji strik, mislim to izgleda user posted image  ali ako ne dam place user posted image
Dok u porodici imam slucaj da mladi gospodin od 14godina koji je na raspustu je usisao stan i oprao sudje i nakon toga je dobio novcanu naknadu od brata i kada je mama dosla sa posla, kaze vidis kako me on uvijek nagradi tako i ti trebas user posted image  I kada mu je mati rekla pa ko mene nagradi za svakodnevno pranje, kuhanje, peglanje itd. i doticni je na to rekao pa to nema veze, ti si mama!!!user posted image
Ili kaze nisi mi odavno nista kupila, a kada mu mati pomene pa dobio si juce nove, tenisice, majice, hlace, kao to ne racuna to mi svakako moras kupiti!user posted image
Na ove stvari dobijem rogove i svesrdno cu se truditi da toga ne bude u mojoj porodici!

(Odgovor članu pako)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 10:57:29   
livona
Moja mišica user posted image kad bljucne pokusavam joj objasniti da se lijepo sama obrise ali ne, ona ne slusa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Sala mala!!!

Svaka cast na vasim pomagacima user posted image user posted image


_____________________________

17.08.2010. dosla nam je Ea, misica moja :))

Dante Alighieri
"Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka"

(Odgovor članu CallamityJane)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 21:39:31   
Nika 24052006
Nika je z fazi postavljanja stola prije ručka(jedino joj noževe ne dam da nosi),ručni usisivač joj je otkriće,jedva čeka da nešto bude na podu,pa da ona to malo pokupi,svoju prljevu robu odnese uredno u pranje,jedino još igračke....Uh to nam je bolna točka.Uvijek,ali uvijek ih sprema silom,teku suze krokodilske dok pospremi par igračaka.Iskreno,bude mi žao ganjati ju da kupi svoje igračke,ali nekako prelazim preko osjećaja,samo zato što ju želim naučitinekom redu.Bit će mi jednog dana zahvalnauser posted image ...Da joj plaćam,još je premala,ali sve da je i starija,ne bi dobila ni kinte ako nešto pomogne u kući,to mi je van pameti.Trenutno ju nagradimo nekom sitnicom(netko je spomenuo kinder jaje,ili minnis konjićem,to skuplja),i naravno,uvijek joj pružimo lijepu riječ.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu livona)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 22:38:20   
mamacita
Itekako da pomazu, i to se ne placa... ta i meni ne placaju dok radim sve zivo po kuci. To je i njihov dom, mislim da i malo dijete cim prohoda moze se kroz igru zainteresirati za pospremanje svojih igrackica... jedna po jedna pa u kutiju. Malo starije diete (3 god) moze nositi svoje cipele u ormar, baciti prljavi ves (svoj) u kos za ves, pospremati igracke; jos starije dijete (5 god) moze pomoci postaviti stol, brisati prasinu tamo gdje dohvati; Jos starije (10) moze usisavati svoju sobu, pospremiti svoju sobu, skinuti posteljinu s svog kreveta, ispeglati svoju robu, otusirati se potpuno samostalno, iznijeti smece vani, otici u ducan ako se ne prelazi cesta... Dijete se ne treba natrpati obvezama, ipak smo mi roditelji, i mi cistimo vise, no dijete treba imati svoju odgovornost koja se ne nagradjuje materijalnim, nego s malo vise zagrljaja, poljubaca i extra pricom za laku noc.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: djeca i kućanski poslovi
26.10.2010 22:49:45   
Anoniman
da, ali moram točno reći što hoću da naprave i to u detalje.
znači - male cure, sad pokupite sve igračke koje vidite okolo i ubacite u koševe za igračke, P. - složi svu robu koju ste skinule i razbacale, poslije ću ju ja razvrstati što je za pranje a što se još može obući. Cipele same moraju vratiti na policu kad uđu u kuću, obično nakon što ih skinu ostave mi ih pod nogama, pa se popikavam na njih, pa onda zaorim...user posted image
nakon jela, kad ih uspijem uhvatiti, dodaju mi tanjure, P. zna postaviti stol, nekad je htjela i oprati suđe al  to su rijetki petkiuser posted image
robu za pranje - pošaljem ih da odnesu u košaru...
za sad još nisam počela s usisavanjem i prašinom jer je P. na to alergična pa to odradim sama...
mm mi dosta pomaže oko stavljanja suđa u suđericu i rublja u mašinu, kad je doma skuha ručak, zajedno kupamo djecu, tako da mi je to dovoljno od njega...user posted image u biti, mislim da smo dobar team, kad se dobro dogovorimo.user posted image

p.s. ne plaćam i ne nagrađujem, osim sa velikim BRAVO!, zagrljajem i poljupcem, njima je to dovoljno.


< Poruku je uredio Mariachi -- 26.10.2010 22:51:06 >

(Odgovor članu mamacita)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: djeca i kućanski poslovi
27.10.2010 8:56:14   
ZVRK
zvrkić ih obavlja ali one koje on voli bez puno razgovora o tome.
-igačke sprema sam nekad uz moju pomoć.
sad mu ne pomažem jer mi teško skupljati po podu
-stol postavlja ako hoće
-kuha samnom ono šta smije da ''prčka''
-tražio je da mu kupim NJEGOVU košaru za robu
-vadi/stavlja robu u mašinu za pranje ili sušenje

ma svašta mi pomaže ali bude dana kada se neće pomaknuti ali onda ga podsjetim da ''pazi kada 'on mene nešto pita da mu pomognem ili napravim
-tražio je da mu kupim močo da on pere samnom-i ja ga zadovoljilauser posted image
sve radi besplatno jedino ako radi samnom paštu,a onda sjedi mirno i po 2 sata mu platim jer zna da prodajem paštu pa i on treba da dobije svoj dio koji je odradio

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!