|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hemoroidi
5.10.2010 22:01:15   
tina1106
Drage moje, trudila sam se naći temu o hemoroidima na forumu, no nisam uspjela, pa sam otvorila novu, kako bih vas upitala ako imate ili ste imale sličan problem kao i ja... osim tvrde stolice, užasne bolove kod obavljanja nužde i ponekad malo krvi na wc papiru, .. kratko rečeno hemoroidi...user posted image moja najveća muka kojom se trenutno mučim u 10 tjednu trudnoće... pošto mi moj dragi ginič ne dozvoljava korištenje nikakvih krema da si barem malo pomognem, zato vas molim ako imate slična iskustva da mi pomognete!!! hvala!!!user posted image

< Poruku je uredio Renata RR -- 11.2.2011 12:00:48 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 22:07:52   
pincirotvajler
user posted image user posted image user posted image user posted image
neznam,,žao mi je kaj se mučiš

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu tina1106)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 22:10:06   
Monica
Ja sam mazala sa masti hemopropin mislim da se tako zove...od propilisa je pa smatram da ti ne bi trebala naškoditi...

_____________________________

"Tko želi nešto napraviti nađe način,tko ne želi ništa napraviti nađe izgovor"

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 22:11:49   
pepeljuga
Ja sam ih imala u prvoj i drugj trudnoci i prvu sam se isto mucila jer kao nista ne mozes koristiti u drugoj sam kupila kremu u apoteci koja je na biljnoj bazi i smije se koristiti u trudnociuser posted image ,znala sam stavljati i vrecice sa ledom da mi malo utrne

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 22:12:52   
Ninaa
Mene je spasila domaća svinjska mast, ali trebala bi biti neposloljena pa ak možeš nabaviti da probaš. Ja sam imala pred kraj trudnoće i poslije poroda i to baš jako. Mazala sam s tom masti i prošlo je za nekih tjedan dana.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Monica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 22:13:10   
Imra
stvarno mi te zao da se mucis s tim,zelim ti sve najbolje
neki savjet zaista nemam jer nisam imala problema s tim

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 22:15:39   
cuba
tina, imala sam i ja takvih problema. U trudnoći sam dobila 2 hemeroida a pri porodu još 2user posted image  Bolili su me čak i više od samog carskog reza...
Mm mi je kupio u ljekarni kremu Hemopropin i same pohvale za nju. Možeš je koristiti i u trudnoći. Već nakon tjedan dana sam bila ko nova.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu Monica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 22:19:43   
tina1106
pincirotvajler zašto svaki puta cinično odgovaraš na svako pitanje koje postavim na forumu, ako ne znaš, jednostavno nemoj ništa ni pisati, a pogotovo me žaliti...  svim curama koje su mi lijepo odgovorile, mnogo hvala! user posted image user posted image
[Glitterfy.com - *Glitter Photos*]
user posted image
user posted image

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 22:22:34   
pincirotvajler
nekužim tina? kaj sam krivo rekla?

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu tina1106)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 22:23:28   
cuba
tina, oprosti šta se miješam ali mislim da pinci nije mislila ništa lošeuser posted image  pa i huggiće ti je poslalauser posted image

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu tina1106)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 22:25:23   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: cuba

tina, oprosti šta se miješam ali mislim da pinci nije mislila ništa lošeuser posted image  pa i huggiće ti je poslalauser posted image

potpisujem,mislim da malo ruzno reagiras


_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 22:28:08   
ELISABETH

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

IZVORNA PORUKA: cuba

tina, oprosti šta se miješam ali mislim da pinci nije mislila ništa lošeuser posted image  pa i huggiće ti je poslalauser posted image

potpisujem,mislim da malo ruzno reagiras



slažem se s curama

_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 22:29:13   
tina1106
Ma zato kaj sam i jučer postavila jedno pitanje u vezi trudnoće i sexa, pa si isto odg. ssa ne znam, i da nemaš tih problema! Ok drago mi je zbog tebe, naravno, i ne mislim ništa loše, samo ja osobno ne odgovaram na pitanja na koja ne znam odgovor i ne pišem da nemam tih problema o kojima se piše u određenoj temi,... kao što sam i napisala : tražim pomoć od onih žena koje imaju ili su imale takve probleme.... hvala drage moje!:)

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 22:34:13   
beba_B
Cao.. nazalost, razumin te skroz user posted image .. probaj Hemoclin gel. Kosta oko 130Kn u apoteci, ima ga za otprilike 30 upotreba. Nanosi se (ili tocnije unosi) aplikatorom (cca 2-3 cm dug) kojim se stavlja gel na "izlaz". Mozes ga mazati i izvana.. u svakom slucaju odlican je, moze se koristiti u trudnoci, a totalno je na prirodnoj bazi - najveci udio u sastavu je Aloe Vera. user posted image

Druga stvar - ako nisi prije imala problema s hemoroidima (jer uzroci su svakakvi), moze bit da ti nedostaje Magnezija sada u trudnoci. Meni je gyn kad sam se pozalila na iste simptome koji tebe muce rekla da pocnem uzimati "Biolectra Magnesium Direct". To su vrecice koje sadrze po 300mg Mg-a u prahu, i samo ih uspes na jezik i rastopis bez vode. Jedna dnevno. Isto user posted image .. 

Sto se tice prehrane, valjda znas... prirodni muesli sa probiotikom i nemas vise ni 10% problema.
U DM-u ima za kupit (cca 18Kn) mljeveni lan sa mljevenim datulama i sljivama (pakirano je u kutiji, od SchneeKoppe). Obicno stavim zlicu - dvije toga u jogurt. Probava ce ti bit zahvalna... user posted image

Nadam se da sam pomogla...

(Odgovor članu tina1106)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 22:35:04   
beba1710
možda ti je samo htjela dati podršku,ali ok....
ja imam sada tih problema,u trudnoći nisam imala,pila sam dosta mineralne pa to povezujem s time ....
baš me zanimaju odgovori


_____________________________

07.04.2010. <3 Tina <3

(Odgovor članu tina1106)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 22:56:52   
lilia
I ja sam ih jedno vrijeme imala i kupila Hemopropin, možeš u trudnoći koristiti i prošlo mi je. Sad mi se rijetko pojave ali za svaki slučaj čuvam mast, stvarno mi je pomogla.
Čula sam kad jednom dođu, da se uvijek vraćaju.user posted image
Što se tiče Pinci, ne vjerujem da ti se htjela narugati, puno puta cure napišu sretno ili ne mogu pomoći a ne misle ništa loše.  Pogotovo kad vide da si nova, pa kao da se ne osjećaš izolirano.
Sretno i ne ljuti se.user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu beba1710)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 23:01:11   
Ninaa
Nemoj se ljutiti jel pinci nije mislila ništa loše, ona je jedna od onih forumašica koja za sve nas uvijek ima zagrljaje i srčeka i svima je to drago, tak da se nemoj ljutiti

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 23:10:07   
Anoniman
i ja se mučim s hemićima već duže vrijeme, krvare nakon stolice gotovo svaki put, imam vanjske. nisam ih do sada ničim liječila al ću morati.

(Odgovor članu Ninaa)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 23:15:00   
tina1106
ma ne ljutim se ja na pinci!user posted image nisam mislila niš loše, samo mi je bilo čudno da mi i drugi put odgov.isto...pa sam malo prenaglo reagirala, baš zato što sam nova, vjerujem da misli sve najbolje user posted image jer ovdje smo da si pomognemo, a ne odmognemo! Pinci i ostale curke hvala na podršci i odgovorima! user posted image user posted image

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: HEMOROIDI
5.10.2010 23:16:57   
Ninaa
Ma nije ti s nama babama lakouser posted image . Iskreno se nadam da ćeš ih uspijeti riješiti, meni je pomogla ta svinjska mast to mi je rekla jedna stara susjeda ona se liječi prirodnim lijekovima i stvarno mi je pomoglo.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu tina1106)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: HEMOROIDI
6.10.2010 9:27:34   
Krky
Ni ja ti na žalost, ne mogu puno pomoći, iako ih i ja imam. Ali, nemam nikakve bolove...ne bih ni znala da ih imam da 3-4 dana nije bilo svijetle krvi - umirala sam od straha svaki put kad sam išla na wc...toliko sam se ukomirala da nisam mogla ni otvorit tu temu na RR. Ali ako počnu boljeti ti ćeš možda moći meni dati savjet...

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   [Obrisani korisnik]
6.10.2010 9:28:20   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Monica)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: HEMOROIDI
6.10.2010 10:20:44   
Bebys
Hemoroidi u trudnoći O čemu je riječ Hemoroidi su proširenja (varikoziteti) vena u području anusa (čmara) i rektuma (završnog dijela debelog crijeva). Postoje dva oblika: vanjski i unutarnji.

VANJSKI zahvaćaju vene ispod okruglog mišića (sfinktera) koji zatvara čmar. Vidljivi su vanjskim pregledom, okruglasti i plavkasto prosijavaju a mogu se pri pranju napipati kao glatki čvorići.

UNUTARNJI nastaju proširenjem vena smještenih iznad analnog sfinktera te se ne mogu vidjeti izvana: no liječnik ih može napipati rektalnom pretragom ili rektoskopijom. S vremenom se unutarnji hemoroidi mogu pogoršati i izduljiti te pri obavljanju nužde provirivati kroz čmar i tada govorimo o njihovu prolapsu (ispadanju).

U slučaju hemoroida, trudnica osjeća težinu u području anusa, osjeća bol tijekom obavljanja nužde a može primijetiti i manja krvarenja crvene boje na stolici ili toaletnom papiru. No nema razloga za strah jer se tijekom prolaska stolice kroz završni dio debelog crijeva i anus hemoridi mogu ozlijediti, osobito ako je stolica tvrda (što je u trudnoći često slučaj).


NAJČEŠĆI UZROCI   U prvom i drugom tromjesečju
U ovom razdoblju trudnoće uzroci spomenutog poremećaja su trostruki:
  • povećanje razine hormona
    povećanje razina hormona, osobito progesterona, koji djeluje na glatke mišiće, uzrokuje proširenje stijenki vena i zastoja krvi unutar žila;
  • povećanje opsega krvi u cirkulaciji
    povećanje količine krvi uzrokuje proširenje vena čije stjenke trpe jači pritisak iznutra;
  • zatvor stolice
    usporenje crijevne aktivnosti koja je uzrokovana hormonskim utjecajima je u trudnoći vrlo često te može pridonijeti razvoju hemoroida i ili pogoršavanju njihovih simptoma ako su postojali od prije trudnoće.
U posljednjem tromjesečju 
U tome razdoblju trudnoće glavni je uzrok povećanje maternice i njezine težine. To otežava cirkulaciju krvi u zdjelici i njezin povratak prema srcu. Zastoj koji a taj način nastaje dalje rasteže već proširene vene.

Nakon poroda
U pravilu se hemoroidi nakon poroda povlače, no simptomi se mogu i pogoršati. To je osobito posljedica posljednjeg razdoblja poroda zbog jakih trudova i tiskanja djeteta, kada su vene zdjelice izložene jakom tlaku. Kako ublažiti tegobe?
Hemoroidi se mogu razviti kod svih trudnica, bez obzira na to imaju li sklonosti (zatvor stolice, problemi s cirkulacijom) ili ne. U svakom slučaju, treba slijediti neke upute. Kako bi se spriječio njihov nastanak ili pogoršanje simptoma već postojećih hemoroida:
  • treba održavati redovitim rad crijeva što se postiže prehranom bogatom voćem i povrćem, koje treba jesti svaki dan te piti barem 1,5 litru vodena dan. Vlakna koja sadržavaju voće i povrće potiču rad crijeva a voda razmekšava stolicu što olakšava pražnjenje crijeva.
  • izbjegavati jako začinjena jela koja mogu izazvati upalne promjene u crijevima;
  • održavati umjerenu tjelesnu aktivnost poput, primjerice, kratkih svakodnevnih šetnji ili jednostavnih gimnastičkih vježbi. Kretanje pomaže održavanju mišićne napetosti crijeva i njihovu pokretanju (peristaltici).
LIJEČENJE
 
LIJEKOVI
U pravilu, u trudnoći je najbolje izbjegavati sve vrste lijekova. U slučaju hemoroida, pak, postoje neke skupine lijekova koje se mogu koristiti uz preporuku ginekologa. Lijekovi se mogu uzimati putem usta (peroralno) ali samo u najtežim slučajevima ili lokalnim nanošenjem na promjene. Liječenje u pravilu traje desetak dana, no neki se postupci moraju primjenjivati i trajno.
Peroralno
Ginekolog može preporučiti uzimanje venoprotektivnih tvari ili tvari biljnog podrijetla poput bioflavonoida, koji djeluju na stjenke vena, jačajući ih.
Gelovi ili masti
U ovom slučaju su aktivnim, biljnim tvarima dodani lokalni anestetici. INTIMNA HIGIJENA
Odgovarajuća higijena intimnih dijelova tijela može uvelike olakšati tegobe nastale uslijed hemoroida.
  • Pranje hladnom ili mlakom vodom može biti dovoljno, no u vodu koja se može primjenjivati i u obliku sjedećih kupki, mogu se dodati otopine koje preporuči ginekolog.
  • Hladna voda ublažava bol i donosi neposredno olakšanje smanjenjem simptoma upale. Mlaka voda pomaže opuštanju analnog sfinktera čime se smanjuje pritisak na hemoroide.
POSTUPCI I ZAHVATI
U pravilu se nakon poroda hemoroidi povlače sami od sebe, čim tijelo majke opet poprimi osobine od prije trudnoće a razine hormona se vrate na normalu.
  • U nekim slučajevima, ako tegoba i dalje traje liječnik može savjetovati kirurško liječenje kako bi se riješili tegobe. Tada je najbolje obratiti se specijalistu koji se bavi tim problemima, ili proktologu (specijalistu za bolesti rektuma)
  • Prigodom kirurškog liječenja mogu se primijeniti dvije metode:
    1.) Liječenje laserom, kojom se umjesto tradicionalnim skalpelom za rezanje tkiva rabi laserski snop kojim se izrezuju hemoroidi.
    2.) Ako postoji i ispadanje, prolaps hemoroida, može biti potrebno i pojačavanje mišića koji čine dno zdjelice.
UKRATKO

  •   Hemoroidi se mogu pojaviti već od prvih tjedana trudnoće ili tek krajem trudnoće i nakon poroda, kada se zbog tiskanja pri izlasku djeteta mogu i pogoršati.
  • U slučaju hemoroida treba se obratiti liječniku koji će propisati najbolje liječenje (gel, mast ili, u težim slučajevima i neko sredstvo koje se uzima na usta). U svakom slučaju treba održavati redovitu aktivnost crijeva prehranom bogatom voćem i povrćem te vodom.
RIJEČNIK
Liječenje laserom - Kirurško liječenje koje se provodi uz pomoć lasera.
Hormoni tvari koje izlučuju žlijezde s unutarnjim izlučivanjem (poput jajnika, gušterače, štitnjače a u trudnoći i posteljica) a nalaze se u krvi. Putem krvi one dolaze do drugih organa i utječu na njihov rad.
Prolaps - Ispadanje nekog organa ili njegova dijela iz tjelesne šupljine u kojoj se normalno nalazi.
Rektoskopija - Pretraga uz pomoć rektoskopa, instrumenta koji se uvodi u crijevo kroz anus i kojim se može neposredno promatrati unutrašnjost rektuma i promjene na njemu.

Dr sc. Milan Kos
Martina Ujević, dr med
Poliklinika „VILI“
Deželićeva 32, Zagreb


(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: HEMOROIDI
6.10.2010 10:22:01   
Bebys

LIJEKOVI
U pravilu, u trudnoći je najbolje izbjegavati sve vrste lijekova. U slučaju hemoroida, pak, postoje neke skupine lijekova koje se mogu koristiti uz preporuku ginekologa. Lijekovi se mogu uzimati putem usta (peroralno) ali samo u najtežim slučajevima ili lokalnim nanošenjem na promjene. Liječenje u pravilu traje desetak dana, no neki se postupci moraju primjenjivati i trajno.
Peroralno
Ginekolog može preporučiti uzimanje venoprotektivnih tvari ili tvari biljnog podrijetla poput bioflavonoida, koji djeluju na stjenke vena, jačajući ih.
Gelovi ili masti
U ovom slučaju su aktivnim, biljnim tvarima dodani lokalni anestetici. INTIMNA HIGIJENA
Odgovarajuća higijena intimnih dijelova tijela može uvelike olakšati tegobe nastale uslijed hemoroida.

* Pranje hladnom ili mlakom vodom može biti dovoljno, no u vodu koja se može primjenjivati i u obliku sjedećih kupki, mogu se dodati otopine koje preporuči ginekolog.
* Hladna voda ublažava bol i donosi neposredno olakšanje smanjenjem simptoma upale. Mlaka voda pomaže opuštanju analnog sfinktera čime se smanjuje pritisak na hemoroide.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: HEMOROIDI
6.10.2010 10:28:52   
ikica84
mene je hemopropin spasio i posle poroda su me brzo prosli jer sam mazala sa tom kremom.
meni je ginek rekao da mogu da koristim tu kremu,sve bilo ok.


_____________________________

ANDREJ 02.01.2010.
VIKTOR 24.09.2011.
mamine srece najveceeeeeee!!!!

(Odgovor članu tina1106)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!