|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poremećaj u ponašanju?
21.7.2010 18:27:25   
Ira_
Stavljala spavati, samo se baca u krevetu. A bila sam na bolovanju 3 dana prošli tjedan i ona je bila samnom. Ukratko rečeno, sve isto!

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Poremećaj u ponašanju?
21.7.2010 18:37:33   
Anoniman
porazgovaraj sa pedijatricom, ona će ti sigurno znati reći nešto pametnije nego mi, mi imamo samo svoja iskustva kao mame, nismo stručnjaci... ona će ti bolje znati reći što i kako dalje...user posted image

(Odgovor članu Ira_)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Poremećaj u ponašanju?
21.7.2010 21:34:46   
Zvonki
U svakom slučaju nam javi ako dođe do kakvih promjena! Sretno!

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Poremećaj u ponašanju?
21.7.2010 22:50:34   
mamacita
citiram njanju: "Npr da vam dijete hoda na prstima-gdje bi išli???? Kod ortopeda, jel tako??? Vjerojatno ne biste to ignorirali...."

Kod mene je upravo ovo slucaj kod dvojice sinova... no ortoped kaze da su sasvim normalno gradjeni, i da oni jednostavno hodaju na prstima.
Hocu reci, da svako dijete nije isto. Kod neke djece su prikriveni osjecaji, neznanje kako se izraziti u tako maloj dobi, kod drugih su jednostavno promjene ponasanja koje su tipicne za taj uzrast.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Poremećaj u ponašanju?
21.7.2010 22:57:52   
ninolina
svako dijete nije isto. Kod neke djece su prikriveni osjecaji, neznanje kako se izraziti u tako maloj dobi, kod drugih su jednostavno promjene ponasanja koje su tipicne za taj uzrast.


potpisujem...mislim da ova faza traje malo predugo...ja bi se savjetovala s pedijatricom svakako...


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Poremećaj u ponašanju?
21.7.2010 23:16:54   
martina33
možda da se kao defektolog nadovežem na temu i pokušam pomoći koliko mogu...svako dijete koje pokazuje odmake u ponašanju trebalo bi ići na obradu...ako se dijagnosticira npr. adhd ili add (znači hiperaktivnot ili poremećaj pažnje ili to sve u kombinaciji) trebalo bi potražit stručnu pomoć i to što prije dok nije došlo do velikih problema jer se najčešće takve stvari tek dijagnosticiraju u školi...u vrtiću ćete često čuti komentare da to ništa ne znači,da je to još uvijek skokovit razvoj i prema tome vam ni jedan psiholog neće napisat i potpisat toćnu dijagnozu....možda to je skokovit razvoj,ali možda je i uvod u nešto što će stvarati probleme vama i vašem djetetu...prema tome,po meni je bolje puhat na hladno i biti mirne savjesti nego biti subjektivan i pustit da problemi narastu....
Jedna od teorija ,tj. uspješnijih metoda lječenja takvih problema je davanje velikih doza omega 3 masnih kiselina koje apsolutno ne mogu naštetit djetetu osim što možda može dobit proljev..Najranije se tek nakon 3 tjedna mogu vidjet prvi rezultati poboljšanja...
Osoba koja se vrlo uspješno bavi lječenjem poremećaja u ponašanju i poremećajem pažnje je jedan gospodin logoped (mislim da se preziva Novosel) i njegova kćer koji rade u Općoj bolnici u Varaždinu ( sve se može obavit preko uputnice)...Ako se nazove bolnica,mislim da ćete vrlo brzo saznat točno ime tog logopeda...
Također,osim toga,postoji još jedna metoda preko koje se djetetova krv šalje u Ameriku gdje se radi posebna analiza koja pokazuje koji sastojci iz hrane pobuđuju takve probleme u djetetovu organizmu ( mislim da to košta oko 3500 kn)..sve se to može saznati preko dotičnog logopeda...
Nadam se da sam barem malo pomogla...user posted image

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Poremećaj u ponašanju?
22.7.2010 9:24:24   
njanja
IZVORNA PORUKA: martina33

možda to je skokovit razvoj,ali možda je i uvod u nešto što će stvarati probleme vama i vašem djetetu...prema tome,po meni je bolje puhat na hladno i biti mirne savjesti nego biti subjektivan i pustit da problemi narastu....

 slažem se martina...mene isto tako svi "peru" što sam sva sretna bila kada mi je pedijatrica rekla da će nam dati uputnicu za logopeda za 9 mj jer smatram da mu logoped ne može odmoći, dapače, ako stručna osoba smatra da treba, vježbe će mu samo pomoći da se izrazi jer, nama jest teško kada jan ne priča, ali nitko ne zna kako je njemu....sada sma malo OT, ali htjela sam reći da mi svi govore, ma ima vremena, ima vremena, ali ja vidim problem (njegovo vršnjaci već pričaju naveliko cijele rečenice) i neću čekati da se sam od sebe riješi, nego ću djelovati....(naravno ako logoped smatra da treba) 

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Poremećaj u ponašanju?
22.7.2010 11:34:06   
lilia
Slažem se cure u potpunosti sa vama, i ja sam odmah napisala neka se javi stručnoj osobi, puno se stvari riješi samo od sebe ali u Irinom slučaju meni alarm zvoni za uzbunu.
Njanja, moja poznanica ima curicu od 2 i pol godine koja uopće ne priča, samo mama, tata, kad je gladna am,am, sve ju ova mora pitat da bi joj malena odgovorila sa da ili ne. I ona tu ne vidi nikakav problem, kao da bježi od toga, ma prppričat će ona sama od sebe, kad tad. Ja se ne želim zamjerat da joj nešto kažem ali to mi nije u redu. Zato bolje kako je rekla Martina, puhat i na hladno. Samo ti vodi Jana logopedu, ja pozdravljam takvo razmišljanje.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Poremećaj u ponašanju?
22.7.2010 18:03:57   
martina33
Pošto radim u vrtiću kao stručni suradnik,često se susrećem s djecom koja imaju probleme kao što su npr.hiperaktivnost,ispadi bijesa,agresivnost...mi ih šaljemo na obradu,ali nitko,baš nitko neće potpisati i napisati diijagnozu..čeka se škola...djeca su još mala,a kako je poznato da su djeca stalno u nekoj fazi,nitko to ne shvaća tako alarmantno baš zbog tog skokovitog razvoja...Mislim da smo mi svi roditelji vrlo subjektivni i premekani prema našim malim princezama i prinčevima,pa bi možda barem bilo dobro da popiričamo s psihologom koji bi nam možda dao jasnije smjernice oko odgoja-npr.kako biti dosljedan u odgoju i kako reagirati u nekim situacijama...to nije sramota...
također,smatram da je za masu stvari kriv i današnji način života i preglupi i agresivni crtići...to sam također primjetila u vrtiću-npr.dječaci su pod utjecajem tzv Ben Tena,Ninđa kornjača i sl. i svaka njihova igra se svodi na to kako nešto uništiti,razbiti,ubiti...katasrofa...
Zapravo sam htjela reći da se kod ove djevojčice možda ipak radi o prolaznoj fazi-sada s dvije godine ona počinje pokazivati svoju volju i testira granice do kojih može ići...Ali,nikad se ne zna..Ja se iskreno nadam da je to ipak samo faza...user posted image ...
Život nam govori "Prolazi sve",samo kaj to sve treba izdržat i preživjetuser posted image ...
Ja se sad npr.borim s pubertetlijom i sve ono kaj mi je radio kad je bio mali gledam kao sitnicu...Eto,s djecom nikad dosadno user posted image

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Poremećaj u ponašanju?
26.7.2010 22:30:00   
Ira_
Njanja me podsjetila da Vam nisam ništa javila. Evo zadnjih par dana smo malo stali na loptu i sa malo drukčijim pristupom probali. Mogu je pohvaliti da je puno bolja, još je zna uhvatiti "ludilo" ali prođe za maximalno desetak minuta i to ne svaki dan!
Za sada je da kucnem od drvo odlično, nadam se da će tako i ostati.
Cure moje puno Vam hvala na savjetima i podršci!
I dalje ću Vas izvještavati ako bude kakvih promjena.

(Odgovor članu martina33)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Poremećaj u ponašanju?
26.7.2010 22:35:11   
mirna
Kakav vam je pristup Ira?

Mozda ce nekome drugome isto dobro doci... eto vidis da su to sve samo faze... nakon 4. godine je malo lakse...user posted image

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Poremećaj u ponašanju?
26.7.2010 22:40:35   
Ira_
U Mirna jesi me utješila, pa zar još 2 godine?!?!??!?
Taktika je ta da samo jedno od nas dvoje se upetlja, a drugo mora ostati po strani i ignorirati ju kao da nije tu. Čak smo primjetili da se lakše smiri kada sam ja ta koja ignorira, a tata glumi autoritet. Do kada će to potrajati, nemam pojma. Nadam se da nam neće još dugo trebati izmišljanje pristupa za njeno divljanje.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 37
   [Obrisani korisnik]
26.7.2010 22:53:46   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Ira_)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Poremećaj u ponašanju?
29.7.2010 21:22:21   
Tsmee
Ira, pričala sam malo sa svojom kolegicom koja je dječji psiholog i baš radi s klincima i njihovim roditeljima. Ona kaže da teško da je tu riječ o poremećaju ponašanja. Općenito, poremećaji ponašanja se ne dijagnosticiraju tako rano. Riječ je najvjerojatnije o jednoj fazi koja će proći uz tvoj manji ili veći angažman. Također, treba se zapitati zašto to u vrtiću ne radi. Ponašanje nije konstantno već je očito situacijski uvjetovano. Ona iz nekog razloga to radi doma. Da je u pitanju poremećaj, ona se nigdje ne bi mogla kontrolirati.
Teško je sad napisati što da radiš i kako da se nosiš s time jer to je strašno teško za podnijeti bilo kome, a kamoli ne roditelju. Kod moje je kod takvih ispada pomagalo mjesto na kojem ona sjedi dok se ja par metara od nje igram s kockama i smije doći tek kad se smiri (tu treba i pomoć mm jer ona krene prema meni urlajući, a on je vraća na mjesto). No to ne znači da će kod tvoje curice isto upaliti.
Ja bih na tvom mjestu pokušala posjetiti psihologa ne zato da njoj dijagnosticira poremećaj već da vama pomogne nositi se s time. AKo trebaš kakve detalje, javi mi se na pp.
SRETNO! Drži se, znam da nije lako...user posted image

E da, i ne bih sad otvarala raspravu, ali moje je mišljenje da je ne bi trebala udarati. Jer na agresivu se može odgovarati samo agresivom. Udaranje nema veze sa strogošću već bespomoćnošću roditelja...

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Poremećaj u ponašanju?
19.8.2010 12:07:58   
mamicaa
Draga po tvom opisu mislim da ima blagi ADHD, ali to bi ti trebala dijagnosticirati defektolog kao kod moga Daje, djeca ispod 8 god. nemaju poremećaj u ponašanju već poremećaj slike o sebi koja u odrasloj dobi prelazi u poremećaj u ponašanju. S takvom djecom zahtjeva se mnogo više rada i rad kod stručnjaka, ili neka tjelesna aktivnost kao gimnastika, košarka, da dijete se ispuca, tj. iskoristi svoju energiju u pozitivno. Ja sam Daju dala na terapijska jahanja. I vidim puno pomaka na bolje.

(Odgovor članu Tsmee)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Poremećaj u ponašanju?
20.8.2010 15:24:19   
Dzidzojko
user posted image


(Odgovor članu mamicaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Poremećaj u ponašanju?
20.8.2010 16:06:02   
Dzidzojko
 Draga Ira, problem koji imas sa svojom cerkom nije nije mali, a to ti kao student socijalne pedagogije (prevencija i tretman poremecaja ponasanja) mogu reci mirne duse. to stvarno lici na adhd, hiperkineticki sindrom a on iziskuje poseban tretman i metod vaspitanja od strane strucnjaka i roditelja. Dobro je da je na vrijeme prepoznat problem jer se obicno prepoznaje po polasku u skolu kad su vec posledice dugorocne. Obavezno se obrati nekom socijalnom pedagogu koji radi sa adhd-om. on ce ti jedini moci dati detaljne smjernice o nacinu na koji moras pristupiti problemu. Ono sto se ne smije raditi sa djetetom je stalna promjena pristupa, od popustljivog ka ostrom. Doslednost i unapred definisana pravila su jedini nacin na koji se djetetu moze pomoci  

(Odgovor članu Dzidzojko)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Poremećaj u ponašanju?
20.8.2010 16:13:04   
Tsmee
IZVORNA PORUKA: Dzidzojko

Draga Ira, problem koji imas sa svojom cerkom nije nije mali, a to ti kao student socijalne pedagogije (prevencija i tretman poremecaja ponasanja) mogu reci mirne duse. to stvarno lici na adhd, hiperkineticki sindrom a on iziskuje poseban tretman i metod vaspitanja od strane strucnjaka i roditelja. Dobro je da je na vrijeme prepoznat problem jer se obicno prepoznaje po polasku u skolu kad su vec posledice dugorocne. Obavezno se obrati nekom socijalnom pedagogu koji radi sa adhd-om. on ce ti jedini moci dati detaljne smjernice o nacinu na koji moras pristupiti problemu. Ono sto se ne smije raditi sa djetetom je stalna promjena pristupa, od popustljivog ka ostrom. Doslednost i unapred definisana pravila su jedini nacin na koji se djetetu moze pomoci  


Dragi Dzidzojko, oprosti, ali moram reagirati. Mislim da kao budući socijalni pedagog moraš znati da se ovakve ishitrene dijagnoze ne daju na prvu, a posebno ne na temelju opisa druge osobe već da se dijete treba pomno pregledati i testirati.
Nadam se da ćeš do kraja fakulteta ipak shvatiti kakve posljedice ovakvo ishitreno "postavljanje dijagnoze" može imati.

Ira, molim te nemoj dopustiti da ti dijete na prvu etiketiraju nestručne ili polustručne osobe. Kako sam ti već napisala, svajetujem ti da posjetiš psihologa da se umiriš. Ukoliko je potrebna i pomoć defektologa, psiholog će ti je svakako savjetovati.
Javi kako ide!

_____________________________

Već nas je puna kuća...

(Odgovor članu Dzidzojko)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Poremećaj u ponašanju?
20.8.2010 23:08:55   
Ruža
IZVORNA PORUKA: Ira_

Elinamama ona ide u vrtić godinu dana i interesantno je to što tamo to ne radi, nego kod kuće. Općenito to se dešava od 16 sati pa na dalje. A i ignoriranje smo probali, i jednostavno ne prestaje po sat vremena urlati. Nema druge, nego kada budem na GO odvesti je kod doktora i vidjeti šta kaže.
Mislila sam da je netko od Vas imao slična iskustva, hvala Bogu pa niste! Želim Vam da tako i ostane!!!
Hvala na savjetima!


Jesi pitala tete u vrtiću za savijet?

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Ira_)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Poremećaj u ponašanju?
20.8.2010 23:10:54   
njanja
Ira, javi nam ima li novosti.....

_____________________________

JAN, moja najveća ljubav, sreća, ponos, uspjeh i poticaj!


"Kad poljubim lice tvoje da izmamim osmjeh,
Onda pouzdano razumijem čari neba u svjetlu zore".
-Tagore-

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Poremećaj u ponašanju?
6.9.2010 18:31:55   
Gogule
IZVORNA PORUKA: njanja

Ira, javi nam ima li novosti.....


_____________________________

ROKO 20.10.2005.
KLARA 20.08.2009.

(Odgovor članu njanja)
Neposredna veza do poruke: 46
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!