|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kupanje u kadi u trudnoći
31.5.2010 12:07:25   
frnbhr36
hej drage moje trudnice i rodilje user posted image
Šta vi mislite o ovoj temi?
kakva su vaša iskustava?
Mene je strah malo kupanja u vrućoj vodi jer dolazi do pregrijavanja tijela a to nije dobro za bebu može dovesti do preranog porođaja ili do nekih tjelesnih deformacija zbog prevelike temperature.user posted image
Mada bi se voljela okupati u kadi s vremena na vrijeme user posted image

_____________________________

Blagoslovljena :-)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
31.5.2010 12:15:07   
ninolina
ili do nekih tjelesnih deformacija zbog prevelike temperature

ovo stvarno nisam nikad čula...a i ne možeš se kupati u vrućoj vodiuser posted image ...mislim toplijoj ok...Ja sam se kupala u sve četri trudnoće i sve je ok


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu frnbhr36)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
31.5.2010 12:16:36   
skorodolazi beba
vruca voda nije nimalo pozeljna u trudnoci...ali zato topla je u redu...

no posto su trudnice osjetljive na svakakve bestije a voda (pogotovo ona iz kade) idealna za bakterije nije se bas pozeljno kupati u kadi...

no ja sam si na pocetku ipak prustila tu i tamo leci u krevet sad sam vec u 35tj. i vise mi nije svejedno legati u kadu tako da to odgadam za koji mj...user posted image

(Odgovor članu frnbhr36)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
31.5.2010 12:21:43   
frnbhr36
Da, da.....kažu pogotovo nije poželjno u prva 3 mjeseca trudnoće kad se razvijaju svi organi kod bebe jer se tijelo u tom periodu ne smije pregrijavati, tjelesna temperatura ne smije biti preko 39 stupnjeva, a tebi u vrućoj kupki tjelesna temperatura ide i preko toga.

_____________________________

Blagoslovljena :-)

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
31.5.2010 12:23:06   
ninolina
dobro ja se nisam kupala u prvim mjesecima...nekako mi je tuširanje više pasalo ali sam kasnije guštala i to do samog poroda

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu frnbhr36)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
31.5.2010 12:30:54   
mišica 666
kolko znam tjekom trudnoće se baš ne preporuća točanje u kadi pogotovo ako ste skloni upalama i gljivicama jer voda iz kade pogoduje razvijanju tih problema. meni je uvjek draže tuširanje pa tako i u trudnoći. 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
31.5.2010 12:32:41   
lee
doma imam tuš kabinu tako da se nisam kupala u kadi..ali nisam imala neku želju za tim.ja sam izbjegavala bazene....samo sam jako voljela one gelove za tuširanje koji su jako mirisali po cvječu..ajme znala sam gel u tri puta tuširanja potrošiti...user posted image

_____________________________

Alex 2.5.2009
pravi sam decko veliki :) stize mi brat 11.12. 2013

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
31.5.2010 12:35:41   
pako
ja sam se kupala u obje trudnoće, baš sam guštala,user posted image zato sad od ova svoja dva hahara nemrem, tuširanje mi traje 2 minute jer toliko najviše mogu provesti bez mene a da P ne viće "mama"user posted image

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
31.5.2010 13:08:50   
cuba
Imam tuš kabinu tako da se i nisam mogla kupati u kadi iako nikad ni nisam volila kupke. Nekako mi se uvik bilo draže tuširati. A i brzo se smežuram user posted image user posted image ko bakica nakon 5 minuta.

_____________________________

Roko i Dino user posted image

(Odgovor članu pako)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
31.5.2010 14:29:07   
pincirotvajler
ja se nisam u trudnoći kupala u kadi, samo tuširala


_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
31.5.2010 14:34:30   
ZVRK
ja imam tuš kabinuuser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
31.5.2010 14:35:49   
bubamara787
ja sam se kupala do mile volje u obje trudnoce... i nisam imala nikakvih problema.... one su oduvijek bile lude za kupanjem... a i ja sam jos uvijek... ali nazalost nemam bas vise vremena za to... user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Marta 05.04.2008.
Katarina 12.10.2009.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
31.5.2010 23:20:07   
dikac
znam da se ne preporuča kupanje u kadi, ali meni je to bio toliki gušt da sam se stalno točala, pogotovo u zadnjem tromjesječju jer me je to opuštalo.

(Odgovor članu bubamara787)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
31.5.2010 23:47:18   
MiniMama
ja sam imala samo tus kadu, ali me zato od mm seka tetosila user posted image
dosli bi na rucak kod sveki, ja bi se iza rucka naravno onesvjestila pola sata u bivsoj sobi mm, a sogi bi me probudila s kavicom serviranom na rub kade user posted image (da bi bilo tko drugi u pitanju, ne bi usla u kadu, ali znam da je sogi temeljita cistilica i da je veci hipohondar od mene pa je kadu ribala prije moje kupke i poslje da ispere litre ulja koje bi ja natrpala unuta ). sad me sjetilo, moram u hvalionicu.
nikad mi nista nije bilo, a zbilja je prekrasno. bar to malo da ublazim gravitaciju koja djeluje na moje tri trudnicke tone user posted image

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
1.6.2010 9:35:16   
frnbhr36
Koja vam je bila temperatura vode u kadi?
Vruća kupka ili mlaka?

_____________________________

Blagoslovljena :-)

(Odgovor članu MiniMama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
1.6.2010 12:07:22   
ninolina
IZVORNA PORUKA: frnbhr36

Koja vam je bila temperatura vode u kadi?
Vruća kupka ili mlaka?

pa ja sam onako da mi je ugodno topla...kasnije sam doljevala topliju kako se hladila


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu frnbhr36)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
1.6.2010 13:01:59   
Bebys
samo tus...imam...ali da imam i kadu bi sigurno uzivala...ALI PAZI NE VRUCA VODA...NEGO TOPLA...jako pazi

(Odgovor članu cuba)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
26.7.2010 18:19:58   
Mommy
Ja sam se do sada jednom okupala, ali budući da je bilo vruće voda je bila mlaka i stvarno sam guštala sa mm-om :). Ako bude i dalje sve u redu sigurno ću još uživati u kupki i finim mirisima jer to obožavam!

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
26.7.2010 19:07:09   
nemammaste
Ne usudim se kupati, samo tuširanje. Kupat ću se na porodu ako bude sve ok user posted image

(Odgovor članu Mommy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
27.7.2010 8:51:56   
Leluška
U prvoj trudnoći sam se tuširala jer nam kda još nije bila nariktana. A obzirom da sam inače sklonija infekcijama i ovu trudnoću ću se tuširati, a ne izležavati u kadi...user posted image

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
29.7.2010 21:18:44   
tinad
ja sami inače ljubitelj kupanja, ali u trudnoći mi više paše tuširanje

(Odgovor članu Leluška)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
9.8.2010 11:51:31   
Buhica
Drage moje,
mene je u zadnjem tjednu (koji btw. još uvijek "gulim" - termin je 14.08.2010.) uhvatila neopisiva želja za kupanjem u kadi. Muža sam poslala da mi dezinficira kadu, a ja sam stavila par kapi lavande i malo ulja za tuširanje i uvalila se...
Nisam požalila. Osjetila sam onaj super osjećaj bez dodatnih 15 kila i preporodila sam se! Bila sam si lagana ko perce. Šteta što na Sv. duhu nemaju kadu za porode, odmah bih pristala.
Mislim da, ako voda nije prevruća 15-20 minuta opuštanja jako puno znači, pogotovo kad ne možeš više spavati kak' spada, jer te kukovi rasturaju i sve kosti ti "škljocaju", svaki oblik opuštanja dobro dođe.
Žao mi je što se nisam prije sjetila kupanja.

(Odgovor članu tinad)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
9.8.2010 12:00:43   
elle1
inace se ne preporucuje kupanje u kadi tokom trudnoce radi mogucih infekcija...pogotovo ako si otvorena....ali eto i ja sam si priustila koji put i nije nista bilo...Bogu hvala

(Odgovor članu Buhica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kupanje u kadi u trudnoći
9.8.2010 12:11:28   
.dada.
Ja sam se kupala,mogu reči tjedno bar 2 puta u kadi...I,nisam imala pojma da se to kao ne smije iliti ne znam kajuser posted image . A, s bebicom je sve bilo u redu.user posted image

(Odgovor članu elle1)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!