|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Biljka novca - crassula
29.4.2010 22:35:27   
mirna

Crassula je biljka iz porodice sukulenata i postoje različite vrste:
user posted image

1. Crassula ovata ''Jade''
2. Crassula argentea ''monstrose'', ''gollum'' & ''hobbit''
3. Crassula argentea "Finger Jade"
4. Crassula arborescens "Silver Dollar Jade"
5. Crassula portulacea minima "Mini Jade"
6. Crassula ovata "Whirly Bird"
7. Crassula ovata "Lemon & Lime"


Crasula – još se naziva biljka novca i ona je na prvom mjestu kada je u pitanju energiziranje sektora bogatstva i blagostanja (istok i jugoistok).

Izuzetno povoljne biljke su:

user posted image

Spathiphyllum – biljka koja je jednostavna za održavanje, ne zahtjeva puno svjetla a osim toga dobro upija negativna zračenja iz elektronskih uređaja .

Schefflera – dekorativna biljka koja raste u visinu ( simbolizira rast i napredak ) te također ne zahtjeva puno svjetla .

user posted image
Bambus – simbolizira dugovječnost.

Calathea – sve vrste.

Ficus benjamin – voli jako svjetlo , ali ne podnosi propuh .

Zamioculacas

cvjetnice poput orhideje, božura, narcisa i ljiljana


Ne preporučuju se:

Sve biljke s trnjem ili iglicama poput kaktusa.

Biljke koje imaju oštre listove poput sablji ( na primjer palme ). One su nepovoljne jer energiju prostora pretvaraju u agresivan oblik.

Ne preporučuju se Agava, Yucca (drvo života), Dracaena, sve palme i Diffenbachia.

Bonsai je simbol sputane prirode i izuzetno štetno djeluje u bilo kojem prostoru .
user posted image
Biljka "slonova noga" je izuzetno nepovoljna (simbolizira nazadovanje i spriječen razvoj).

Biljke koje rastu prema dolje (npr. puzavci) predstavljaju nazadovanje.

Suho cvijeće nema života, ono predstavlja mrtvu energiju i smrt te ga nije dobro držati u prostoru.

Umjetno cvijeće od svile treba redovno čistiti, te svakih 6 do 12 mjeseci zamijeniti novim.


Najpovoljnije mjesto za biljke je istočni, jugoistočni i južni dio doma ili prostorije.
Njegujte svoje biljke, uklanjajte ocvale cvjetove i uvelo lišće, redovno režite grane koje su previše izrasle i dodajte hranjive sastojke u zemlju. Biljke će vam to vratiti svojom ljepotom i pozitivnom energijom.

Najvažnije od svega je održavanje svježeg izgleda biljke, redovno zalijevanje i odstranjivanje trulih i suhih listova.

Feng-shui zaista djeluje, ali isključivo kao pravilno korištenje energija. Ne trebate dati ogroman novac feng-shui majstoru, da bi vam rekao kako trebate dobro očistiti dom, a čist dom je pola dobrog feng-shuija. Pored temeljitog čišćenja doma i bacanja nepotrebnih, starih i oštećenih stvari, potreban vam je kompas da odredite strane svijeta, simboli i aktivatori prostora, koji predstavljaju energije pojedinih sektora.

Svi mi u svom domu imamo dosta aktivatora za koje nismo ni svjesni kako nam mogu donijeti pozitivnu energiju samo ako ih pravilno koristimo, ali često nesvjesno privučemo mrtvu energiju raznim dekoracijama od suhog cvijeća, umjetničkim slikama sa negativnim prizorima,  posebno ako ih držimo u sektoru bogatstva i blagostanja (jugoistok), pa je takve stvari potrebno odstraniti iz doma.

< Poruku je uredio mirna -- 29.4.2010 22:42:52 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Biljka novca- crassula
29.4.2010 22:37:50   
mirna
Evo ako zelite vise novca nabavite krasulu i maknite one nepovoljne biljke...user posted image user posted image user posted image tako kaze feng shui...

Ja je imam doma na selu i nisam ni znala kako se zove ni da dobrovoljno utjece na financije... kada dodjem tamo odmah je stavljam u boravak i presadit cu je nakon ne znam koliko godina...user posted image

< Poruku je uredio mirna -- 29.4.2010 22:38:16 >

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Biljka novca- crassula
29.4.2010 22:39:56   
leilany
a zato mene sora agresiva i zivcanoca ja imam svo krivo cvijece u kuciuser posted image user posted image
salim se....al samo ovo prvo...za agresivu al ne i za zivcanocuuser posted image ....


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Biljka novca- crassula
29.4.2010 22:44:16   
anuska08
user posted image user posted image user posted image ja imam slonovu nogu koju obožavam i koju sam dugo željela i ispada jako zločesta biljčicauser posted image user posted image

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Biljka novca- crassula
29.4.2010 22:46:34   
ejmama
Ja sam Slonovu nogu dala svekrvi neki dan jer se Ena najela zemlje, spasila nas je nazadovanja , sad ćemo vidjeti jeli istina.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Biljka novca- crassula
29.4.2010 22:53:08   
anuska08

IZVORNA PORUKA: ejmama

Ja sam Slonovu nogu dala svekrvi neki dan jer se Ena najela zemlje, spasila nas je nazadovanja , sad ćemo vidjeti jeli istina.

Onda si sveki baš usrećila!! Baš si dobra nevjesta!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Biljka novca- crassula
29.4.2010 22:56:31   
ejmama
IZVORNA PORUKA: anuska08


IZVORNA PORUKA: ejmama

Ja sam Slonovu nogu dala svekrvi neki dan jer se Ena najela zemlje, spasila nas je nazadovanja , sad ćemo vidjeti jeli istina.

Onda si sveki baš usrećila!! Baš si dobra nevjesta!user posted image user posted image user posted image


Što je najbolje od kad ima moju Slonovu nogu lova joj se ljepi samo tako.


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Biljka novca- crassula
29.4.2010 23:21:38   
CallamityJane
ja sam neki dan vidjela da mi je kaktus jadan ne uvenuo nego se raspao user posted image
jos samo ona jadna callanhoe nekako uspijeva se odrzati i oduprijeti mom konstantnom nemaru user posted image

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 8
   [Obrisani korisnik]
29.4.2010 23:32:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu CallamityJane)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Biljka novca- crassula
29.4.2010 23:42:34   
novamama
dobila sam crassulu, i baš je bila velika...darovali su mi je frendovi iz slovenije, mirnauser posted image ..i rekli su mi da je to biljka novacauser posted image
ugl, rasla je 5 godina, a onda se smrzla, prvo prošle zime kad je pao snijeg - jedva sam je spasila, ali ove zime sam je opet zaboravila maknuti kad je snijeg padao tako da je opet stradala, ovaj put joj nije bilo spasa...
ugl, morat ću nabaviti novu, jer s njom su otišle i pareuser posted image

trenutno doma imam orhideju! oduševljena sam jer nisam znala da ju je tako jednostavno držatiuser posted image

na terasi su mi maćuhice (jeste znale da narančaste mirišu?), a vrt mi je pun cvijeća kojega smo posadili netom prije nego se roza rodilauser posted image - karanfili, i još svašta nešto tako malo - jaglaci, maćuhice, kadifice, i ne znam kako se zovu ali su predivne!!!

obožavam cvijeće!!!

e, da...već su mi prošli zumbuli i frezije - obožavam ih jer mi jave: proljeće je!!!!!

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Biljka novca- crassula
30.4.2010 7:44:13   
danery
ajme,a ja samo crassule imam user posted image user posted image user posted image

i to 3,i zamiju,i spatifilum...no ajd,potkrala se tu i jedna mala dracena...user posted image

ali više je mamipara u kući nego onih štetnih user posted image user posted image

inače ne pratim feng shui,kosa mi se diže od njega,a mm ga zove FRENCH SHIT user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...bejb...our be(a)st.....

....mini gospa....

bogo....priti pliiiiiiiiiz,očuvaj me od baba u životu,od ostalog ću se sama čuvati..... ;)

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 11
   [Obrisani korisnik]
30.4.2010 7:56:55   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Biljka novca- crassula
30.4.2010 8:31:40   
Jack_Tequila
Br. 1. kad sam vidio da piše "biljka novca", pomislih: svi problemi su mi riješeni! Evo biljke na kojoj raste keš!

Kad ono qrac.

Br. 2. Mrzim cvijeće. Samo smeta pod nogama. Osim toga, moram ga svako malo zalijevati jerbo ova moja kuka da ne stigne.

U par navrata, kad nije gledala, zapišao sam cvijeće po dvorištu da živina svene.

Kad ono počelo rasti još jače, mamumunataknem.

Br. 3. Mrzim cvijeće.

user posted image


_____________________________

23.01.2010. > Zvijezda je rođena!

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!