|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisani korisnik]
7.10.2008 9:01:36   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Upitne odgojne metode
7.10.2008 9:12:43   
troubled
lilivana, mislim da se odlično razumijemo...opisala si jedan moj tipičan dan...
ja sam samohrana mama, papirnato 5 godina, a praktički od prvog dana...

roditelji - prijatelji....meni je to dvoje neraskidivo...podrazumijeva se user posted image
jedno bez drugoga nije najsretnija kombinacija na koju god stranu da kreneš...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 52
   [Obrisani korisnik]
7.10.2008 9:38:06   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Upitne odgojne metode
7.10.2008 9:45:09   
sanjalica
postupak tate s početka priče je definitivno za svaku osudu....
ali... svatko od nas priča iz svoje perspektive... ja pričam iz perspektive majke dva dečka, koji zaista znaju biti nemogući... ne zločesti.... neposlušni ... u duetu... dakle ja moju situaciju zaista ne mogu uspoređivati s majkom jedne djevojčice (koje su same po sebi često mirnije i razumnije od dječaka).... ne tučem djecu po glavi.... ali po guzi dobiju ... ne zlostavljački, nego kada to ostaje jedini način "prijateljskog uvjeravanja"... i ne mislim da ih teroriziram... niti da u tome griješim....

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 54
   [Obrisani korisnik]
7.10.2008 9:53:32   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu sanjalica)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Upitne odgojne metode
7.10.2008 9:58:36   
sanjalica
svaka čast lilivana... možda ću se ja kada dođe treće već oprostiti od svojih  živaca... user posted image , pa ću opet biti potpuni diplomat (nije da sada uopće nisam diplomat... to je i meni prva stepenica)... a i ... nadam se biti to vrijeme doma, pa će i time stvari malo drugačije izgledati...

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Upitne odgojne metode
7.10.2008 10:31:35   
cokolada
Potpisujem troubled i lilivanuuser posted image
Sve je u organizaciji, ja sam majka deckica vrlo zivog pa uspijevam ga na taj nacin odgajati i ostale stvari uz posao obaviti.
Ne trebam potrositi 2 sata da mu objasnim jer ga otpocetka tako odgajam pa dijete samo vec zna, pita itd. ne kazem da nema dana kada je nemoguc i trazi maksimalno paznju ali i tada mu uspijem svojim metodama objasniti i ne dodjem u napast da ga udarim i ne potrosim vise od nekoliko minuta vremena.
Sama rijec odgajati dijete ima puno dublje i zahtjevnije znacenje i oprostite ali meni je dijete prije peglanja i kuhanja i spremanja. Ali doma nam je jako uredno, dijete ima svaki dan cistu i ispeglanu robu, muz svaki dan nosi kosulju i odijelo (zbog posla), ispeglano itd. Jedinu pomoc imam zenu koja mi dodje jednom tjedno temeljito pospremiti sto ne znaci da svaki dan nemam za spremiti nered, kuhinju.
Dodjemo doma iz vrtica, malo se podruzimo, zajedno kuhamo, pospremamo i postavljamo stol, spremamo, istina da traje duze nego da to sama radim ali u konacnici smo oboje zadovoljni i ispunjeni.
Sto se tice "roditelji prijatelji" vec sam pisala da sam po toj metodi ja bila odgajana, bez batina uz razgovore. Razgovori ne u smislu stalnog tumacenja vec sam u sve bila upucena i iz razgovora i razmisljanja roditelja sam znala sto je dobro i pozeljno a sto nikako ne. Nekada sam to znala i prekrsiti pogotovo u pubertetu ali tada sam sama shvatila da su bili u pravu. Npr. nakon srednje skole je bila normalna stvar da moram na fakultet, nije mi palo napamet da ne bi isla ne zato jer sam se bojala batina vec sam znala da je to "normalni" slijed dogadaja. U srednjoj skoli, moja najbolja prijateljica iz osnovne skole i dio drustva su poceli sa marihuanom i ostalim, ja nisam makla sam se od njih jer sam znala sto je to od roditelja i da to nesmijem i da ne nabrajam dalje.
To ne znaci prijatelji u smislu nasih vrsnjaka vec odnos u kojem dijete moze reci sto ga muci, da se ne boji roditelja, dijete nije omalovazavano (a i po guzi je omalovazavanje) i sigurna sam da ce takvo dijete biti sretnije i sigurnije u sebe kasnije u zivotu.
Djeca najbolje uce kroz igru i svakodnevni zivot i situacije.

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 57
   [Obrisani korisnik]
7.10.2008 11:02:07   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu cokolada)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Upitne odgojne metode
7.10.2008 13:49:11   
FIONA
vidim da smo smo se svele skoro na isti nazivnik i to mi se sviđa!!!user posted image user posted image user posted image
Možda način kako sam vam ja objasnila batine nije sjelo kako sam mislila reči pa me  sanjarica nadopunila...tata iz početka nije normalan i ne zaslužuje da bute roditelj i slažem se sa tvdnjom da niti jedna krajnost nije dobra (mislim da sam to i napisala ranije)...isto tako opet ću reći da se svi mi prilagođavamo svojem djetetu ili djeci prema njihovim karakterime i oni isto tako prema nama i našim karakterima i svi smo različiti!!! Svi želimo najbolje i to je najbitnija stvar kada si mama ili tata....

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Upitne odgojne metode
3.2.2009 11:36:09   
Zvonki
Nema mi ništa tužnije kad vidim kako odrasli šamaraju i pljuskaju ta mala stvorenja. Nekoliko sam puta to vidjela na javnnim mjestima i sve što mogu reći je da mi se tlak dignuo do max. I još kad se sjetim da ta naša dječica nisu sama od sebe usvojila neke navike. Ipak te stvari od nekog vide...

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Upitne odgojne metode
3.2.2009 11:39:14   
Zvonki
Draga lilivana. Ja ti mogu reći iz vlastitog iskustva. Ako sa prvim djetetom postupaš kako treba, vjeruj da će i drugo, ma koliko imala manje vremena za njega usvajati navike od ovog starijeg.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Upitne odgojne metode
3.2.2009 21:33:21   
Njofra
Pa nažalost budala svuda uvijek ima i žalostno je što takvi mogu imati dijecu.user posted image

_____________________________

mama

Princezica 13.11.1998.
i
Njofra 14.8.2006.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Upitne odgojne metode
3.2.2009 22:06:38   
dominik
dala bi ja vama svog dominika na par sati pa da probate sa diplomacijom user posted image user posted image user posted image user posted image datum rodjenja 06.06.06. iliti 666 sve govori...ali kad ga po guzi malo preko pelene...nakon par sekundi dodje mi da si ruku odrezem...svaki puta si kazem polako i strpljivo ali kad...

(Odgovor članu Njofra)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Upitne odgojne metode
3.2.2009 22:08:07   
božica
06.06.06
 user posted image

_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Upitne odgojne metode
3.2.2009 22:09:43   
dominik
ah sta ces milo dijete user posted image

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 65
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!