|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: štetne tvari u prehrambenim proizvodima
10.3.2010 8:21:19   
pikachu
IZVORNA PORUKA: FIONA

IZVORNA PORUKA: cvrčak

Ja se tih baba najviše bojim(s razlogom),ali neću te plašiti. Već sam pisala nema šanse da odem na tržnicu i kupim "domaće"


a dobro moja mama ima veli vrt i deda još dela sve i svašta pa ne gledam tak...al znam i ja pričica o kumicama koliko hoćeš!!!



I ja isto znam svašta...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: štetne tvari u prehrambenim proizvodima
10.3.2010 8:24:48   
MILLA
ma daj?? user posted image pa ove babe poznam! šta govnom gnoje? šta??

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: štetne tvari u prehrambenim proizvodima
10.3.2010 8:30:18   
FIONA
ima jedna iz sela mog dede i ide na plac nosi sir i vršhnje i mleko...i sad pošno ju znam od kad znam z asebe uvijek uredn ai fini žena reko idem k njoj s mamom doma da kupimo sir i vrhnje...kad mi se nije zmučilo...na prvu je uredna allliiiiii...ne pere ruke, zdjelice poplahne samo u hladnoj vodi...muhe joj hodaju po stolu po sirevima....ma gleeeeee....dukat zagrebački rules!!!....nakon toga smo otišli uzimat jednoj drugoj ženi koja je provjereno čista...onda jedna u busu i ide na plac prodavat...i pita ju druga a kaj buš prodavala kad niš nemaš sa sobom...veli ona pa idem prvo na zelenu tržnicu tam kupim i prodajem pod vsoje...ko bi se više zajeb...  na polju kad imaš sv etu i jeftinije...a kaj ovi iz grada znaju...čak mi se vraćaju....moj deda je par puta kad smo imali jako puno jabuka otišl s njima na plac...prodal ih je u roku dva sata...nisu špricane i tak izgledaju...borili se ljudi jel su skužili po mirisu i izgkledau da su prave dommać!!!...ma ima svega....tak da nije ni kumica i plac pouzdano...ili ono fora da kod kumice kupiš jaje s žigom...onda su našle žnoru pa kupuju ali prije žigiranja da ne bi bilo neugodnosti!!!...ima i toga da u dućanu ima etiketa pa kao znaš...samo jel znamo...ne znam baš...user posted image

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 28
   [Obrisani korisnik]
10.3.2010 8:31:22   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu MILLA)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: štetne tvari u prehrambenim proizvodima
10.3.2010 8:36:23   
MILLA
istina je da kad prolazimo autom pored njiva (kojima nema kraja kolko su velike) moraš pozatvarat prozore koliko smrde govna!! user posted image   a kao djete sam toliko puta ugazila upravo u "to" gnojivo. 

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: štetne tvari u prehrambenim proizvodima
10.3.2010 8:41:31   
pikachu
IZVORNA PORUKA: FIONA

dukat zagrebački rules!!!....



Ovo sa sirom i vrhnjem i ja znam...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sunce naše malo, stigla si...
Vita-10.08.2009.
Ponosni T&M

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 31
   [Obrisani korisnik]
10.3.2010 8:43:01   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu MILLA)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: štetne tvari u prehrambenim proizvodima
10.3.2010 9:00:01   
FIONA
IZVORNA PORUKA: cvrčak

ima i toga da u dućanu ima etiketa pa kao znaš...samo jel znamo...ne znam baš...


Je fI SAMO sumnjam da bi netko olako stavi ime svoje firme na nešto neprovjereno. Nije da sam baš puna povjerenja, i daleko od toga da mislim kako nam državne inspekcije savršeno rade svoj posao,ali moraš vjerovati da ga rade,jer ako baš u ništa ne vjeruješ..onda hebi ga.. Ak me kužiš što sam htjela reći.
Imaš ljudi koji kažu i tko zna što je u dječjim kašicama,sigurno lažu.. Ne treba ići u krajnosti,ali jednu zdravu dozu razuma treba uvijek zadržati i odvagnuti što je bolje.


a je, istina je....
nemreš bit ni hitler i niš ne jest jel kao nije dobro...al činjenica je ta da smo mi generacije i naša djeca puno nezdravije nego naši roditelji i umjesto da se obzirom na spoznaje i znanje bolje hranimo mi smo još gori i gori...ispada d aje ipak novac vrijedniji od zdravlja...

izgleda s at aetiketa negdje nečemu služi ali koliko služi nama malim ljudima koji kupujemo da bi ostali živi jel moramo jest...skoro pa niš...di bi ja došl ada svaki dek koji uzmem u velikom dućanu gledam odotraga...i na kraju jedem ista govna kao da i nisam pratila...aaaahhhhh...ne bum se preveč zamarala...ja i dalhe papam domaći špek kaj se još sušu na tavanu i jajca kaj mi deda pokupi pod svojim kokama pa ima malo nade da nije sv etak crno u mom friđu...user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: štetne tvari u prehrambenim proizvodima
10.3.2010 9:10:13   
novamama
ko ima mogućnosti najbolje je da sadi sam....ali i ovdje je problem tretiranog sjemenjauser posted image

ja sam barem malo pokušala zaštititi olivera, sadila sam vlastitu blitvu....ljeti smo na otoku, tamo je sve zdravo, blitva sama iz zemlje raste, na divlje....

mlijeko mu nisam davala, pa nemamo tih problema...

isto kupim svježi sir u dućanu, no u zd, nemamo kumice pa...

ne vjerujem im ni ja....ovdje se isto svašta radi...

npr. putarica da bude puterastija zalijeva se čarlijem razrijeđenim u vodi...
blitva se zalijeva vodom iz crne jame (bilo bi dobro da su samo izmetine tu, nego ima i detrdženata i tko zna čega...)

a sve da bi povrće bilo lijepo i izgledalo zdravo!!!

jesmo li i mi samo krivi malo? kada ste zadnji put kupile jabuku sa rupicom od crva?

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: štetne tvari u prehrambenim proizvodima
10.3.2010 9:14:06   
Marta j
Kada bi gledali sto je zdravo nebi nista niti jeli niti pili.

Ja imam svoje voce i povrce tako da to nekupujem,mesa isto imam dosta svog.

Kako se mi bavimo velikim uzgojem voca i povrca za prodaju gledamo da ga sto manje tretiramo kemijama imamo i jedan dio koji se nicim ne tretira to nam je lani bio prvi projekt eko uzgoja.


_____________________________

Uzivam uz svoja tri musketira....

M&M-10.6.2006

Mate-11.05.2009

Antonio-29.6.2011

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: štetne tvari u prehrambenim proizvodima
10.3.2010 9:19:21   
MILLA
IZVORNA PORUKA: novamama



jesmo li i mi samo krivi malo? kada ste zadnji put kupile jabuku sa rupicom od crva?


pa ja kupujem sve tako...više deformirano nego lijepo. mrkve nisu nikad pravilne,več se račvaju u nekoliko manjih ,još i zemlj na njima ima,sasvim drugačije od onih kupovnih. jabuke isto nepravilne...ništa sa pijace gdje kupujem nije ni sjajno ni pravilno ko u dučanima. ljetos sam saznala da se u one lijepe i velike paprike ,mesnate stavlja otrov za škorpione da bi bile tako primamljive ..fuj!!

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: štetne tvari u prehrambenim proizvodima
10.3.2010 9:20:53   
lidac0605

IZVORNA PORUKA: pikachu

IZVORNA PORUKA: FIONA

dukat zagrebački rules!!!....



Ovo sa sirom i vrhnjem i ja znam...user posted image user posted image user posted image

To i ja znam za domaći sir i vrhnje user posted image Al i inače imam fobiju od tih domaćih sireva,vrhnja i toga mliječnoga jer sam nažalost vidla dosta ljudi koji su od toga dobili listeriozu-čak i 2 trudnice koje su zbog toga pobacile-tak da bežim od toga...kaj ćeš,profesionalna deformacija...nemrem si pomoć
A bilo je i slučajeva botulizma od domaće šunke,kupovnog mascarponea...

_____________________________

"Children will not remember you for the material things you provided,but for the feeling that you cherished them"


(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: štetne tvari u prehrambenim proizvodima
10.3.2010 11:01:05   
mirna
isprintala sam ovo i pronasla E330 u mozarelli koju cu danas koristiti... prepala sam se i sada malo gledam sto je taj E330, ali to je obicna limunska kiselina koja nije stetna. Netko je očito napravio pogresku..

Dakle E330 nije stetan... ovdje sam to pronasla: http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=53&idt=96030

i ovdje: http://hr.wikipedia.org/wiki/Prehrambeni_aditivi


< Poruku je uredio mirna -- 10.3.2010 11:03:42 >

(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: štetne tvari u prehrambenim proizvodima
10.3.2010 11:36:28   
maja
Evo ovako, iz pouzdanih izvora od šogorice sa prehrambenog fakultetauser posted image
Ti E-proizvodi nisu stavljeni u velikim količinama da bi mogli biti tako jako štetni po zdravlje.
Kad kupujete mlijeko uzmite ono sa najvećom masnoćom jer su svi ovi light proizvodi i mlijeko i jogurti zapravo razrijeđeni sa vodom.
Čokolino je sami šećer.
Najbolja čokolada je ona švicarska Lind (tako nešto) a vidi se i po cijeni, a najgora Milka zbog slatkoće!

Što se tiče babica i njihovog vrhnja to nisam nikada kupovala jer mi je nekako gadljivo, a radila sam u jednom kiosku na placu pa vidjela šta te bakice rade, kupe češnjak od ovih većih, malo ga otrijebe i prodaju pod domaći.
Salatu kad kupujete je sva lijepa, zelena i teška na kilaži jer je namaču u vodi da upije.



_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: štetne tvari u prehrambenim proizvodima
11.3.2010 20:24:44   
anta
Ja vam živim na selu. Moja susjeda vam prodaje na tržnici već godinama. A najviše mi je žao tih ljudi koji možda i zadnje novce izdvoje da bi kupili zdravo, jer su bolesni. Oni vam prskaju kupus i za 2 dana već prodaju na tržnici. E to vam je živi karcinom a ne Cedevita user posted image . Iako ne bih ulazila niti u njen sastav. user posted image
Oni tvrde ljudima da je ekološki i da je domaće. Isto tako grah kupuju u kauflandu a onda preprodavaju, jer je tako isplativije.
A za uvjete u kojima prave sir da ne govorim. user posted image Ima i puno odurnijih stvari koje se rade, al ne bih o njima tu na forumu, jer zaista su gadne.
Zato vam ja savjetujem - ili kupite u trgovini, gdje je koliko toliko provjereno ili najbolje od susjede neke poznanice koja živi na selu, jer susjedi najbolje znaju ;)

(Odgovor članu pikachu)
Neposredna veza do poruke: 40
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!