|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kantarionovo ulje
10.1.2010 15:08:25   
MILLA
neki se dan nahladila i probadalo me u jajniku da se nisam mogla uspraviti. imala sam bjeli iscjedak,pojačani,sve me počelo peći...užas! bolilo me za poludit! a mm mama svaki put kad joj je tako uzme kantarionovo,namoči u tampon,tako 2 dana....i zdrava,nikad upale. pa sam i ja probala,staviljala sam svaka 2-3h i drugi dan ko nova!! nisam znala da je tako djelotvoran. ona mi godinama to govori...kantarion ili sama napravi ili ga kupi od jedne tete,domači...uglavnom,prepoučam vam ....user posted image

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 15:10:14   
ninolina
super da ti je pomoglo, ja neznam kakvo je to uljeuser posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 15:22:48   
pepeljuga
Ma to ulje je super,doli kod nas na otoku ima par koji ga sami prave....

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 15:24:54   
MILLA
nekakva biljka,jako je ljekovita za dosta toga. za gljivične infekcije,rane,opekline,bolove u leđima,kralježnicu...

user posted image

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 15:25:13   
tikica_69
cula sam za njega ali nikad nisam znala za sto sluzi user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 15:26:56   
pepeljuga
Ulje od gospine trave,ma sluzi za sve zivo,upale,opekotine

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 15:28:08   
pepeljuga
etika s posebnom namjenom /  Ulja:

Kantarionovo ulje



Pomaže bržem zacijeljivanju rana i površinskih opeklina te štiti kožu od pojave dekubitusa.
Kantarionovo ulje je prirodni proizvod, dobiven maceracijom cvjetova kantariona (gospine trave) u hladno prešanom maslinovom ulju.
Kantarinovo ulje (naziva se i ulje gospine trave) bogato je hipericinom, taninima i flavonidima koji djeluju protuupalno i pomažu epitelizaciju, također djeluju povoljno i na lokalnu cirkulaciju.
Pomaže zacijeljivanju opeklina, rana i hemoroida. Blagotvorno djeluje kod nagnječenja, neuralgija i mialgija. Povoljan učinak ima kod iritacije i crvenila kože izazvanog prekomjernim izlaganjem suncu. Kantarionovo ulje preporuča se za njegu kože kojoj prijeti dekubitus.
Način pripreme Kantarionovo ulje: Više puta dnevno lagano utljati na oštećeni dio kože.
Može se koristiti kao oblog.
Kantarionovo ulje se preporuča:
- kod nagnječenja, neuralgija i mialgija
- kod iritacije i crvenila kože
- zacijeljivanju opeklina, rana i hemoroida

Neto količina: 60ml



Zdravlje - poremećaji:
njega kože
Pomoć za:
zacijeljivanje rana i opeklina,
user posted image
Pomaže bržem zacijeljivanju rana i površinskih opeklina te štiti kožu od pojave dekubitusa.


Kantarionovo ulje sastav:


Gospina trava - biljka
Hyperici herba

Ovaj proizvod se može kupiti

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 15:28:16   
tikica_69
A tooooo, to imam doma user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu pepeljuga)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 15:30:46   
MILLA
ovo sam našla na netu.... nama je više poznata kao gospina trava...

Gospina trava, Kantarija, Kantarion, Marina ruka, Bljuzga, Bljuzgavac, Smicaljka, Đavolji bijeg, Krvavac, Smaknež, Gorčin, Žućenica, Bogorodičina ruka, Trava od posjeka, Trava od izdati, Ivanova trava, Žuta metlica, Tantur, Bijeg, Gospino zelje i drugi. Ovi razni narodni nazivi sami po sebi mogu nam dosta reći o čudotvornoj ljekovitosti ove s pravom možemo reći BOŽIJE BILJKE. Od nje se spravlja čuveno KANTARIONOVO ULJE koje kad sazri dobija krvavo crvenu ljekovitu boju i čini prava čuda protiv svih vrsta rana, povreda i oboljenja kože i sluzokože našeg tijela. Ne treba nabrajati za šta je sve dobar čaj od kantariona jednostavno treba kazati ZA SVE JE DOBAR. Pored Hajdučke trave to je biljka broj DVA. Možete je bez bojazni upotrebljavati u svim čajnim kombinacijama.
KANTARIONOVO LJEKOVITO ULJE
Možete sami sebi napraviti izvrsno ljekovito kantarionovo ulje mnogo bolje i kvalitetnije nego u apotekama na sledeći način: Uzmite 2-3 šake pupoljaka i tek otvorenih cvjetova kantariona i stavite u flašu od jednog litra. Dolijte do vrha kvalitetno maslinovo ulje dobijeno hladno cijeđenim postupkom( ono je najkvalitetnije) ili ulje dobijeno od kukuruznih klica( neki tvrde da je ono najbolje), flašu zatvorite i stavite na toplo mjesto pored peći ili na sunce. Držite tako 30 - 40 dana povremeno mućkajući sadržaj. Nakon izvjesnog vremena ulje dobija crvenkastu boju koja ide do nijanse zagasito-ljubičaste( poput krvi crvena ), tada ga procijedite u manje bočice i držite na hladnom i tamnom mjestu unutrašnja vrata vašeg običnog frižidera. Na taj način vaše ulje će biti ljekovito i kvalitetno i do 3 godine dana. Poslušajte mene, moju malenkost i u to ulje sa kantarionovim cvjetovima, ubacite koju cvat Hajdučke trave, Bokvice bilo koje vrste, 3-4 lista Podbjela, cvata Kamilice i dobićete vrlo moćno protivupalno ljekovito ulje za širok dijapazon primjene. Čuda čini za sve rane, ozlede, povrede, kraste, opekotine, upale kože i sluzokože ( Sa hemoroidima ako ih imate doživjećete STOTU ). Odlično se pokazalo i za unutrašnju primjenu protiv crijevnih parazita, gastritisa, čireva itd.

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 15:34:52   
dominik
moji ga na moru rade..mi smo ga za sada koristili samo za opekline od sunca 

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 15:45:43   
ZVRK
ja sam ga koristila za dobiti bolju boju na moruuser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 15:49:00   
dominik
IZVORNA PORUKA: ZVRK

ja sam ga koristila za dobiti bolju boju na moruuser posted image


ja se jednom namazala pa mi dori iscurio iz ruku user posted image

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 15:51:25   
MILLA
inače ga nikako ne preporučuju za vrijeme sunčanja jer zna izazvati fleke ,nego nakon sunčanja. osobe svjetlije puti i osjetljive kože.izravnim kontaktom sa suncem mogu dobiti fleke.mada sam se i ja njime sunčala...najbolje za sunčanje je maslinovo,sok svježe mrkve i par kapi limuna...imala bi boju čokolada,u kratkom roku...ali nije za svjetlokože

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 15:55:56   
ZVRK
meni nije smetalo nasreću a pomoglo mi je sa suhom kožom na nogamauser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 16:19:42   
Monica
Da čula sam za to i da je zaista djelotvoran...ali sva sreća što ga nisam morala primjenjivati...

_____________________________

"Tko želi nešto napraviti nađe način,tko ne želi ništa napraviti nađe izgovor"

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 17:05:19   
Bebys
da ja sam bila u crikvenici na moru prije neke godine i covjek je to na trgu prodavao...i ja pitam sta je to kaze on GOSPINE TRAVE ULJE i veli da ta biljka raste visoko na velebitu i da je do nje tesko doci..a sad znam da se zove i tak katrinovo ulje...o.k.inace je fenomenalno za sve vrste stvari i ozljeda i upala i tak svasta...sam sto sam ostala bez toga sad jer nisam dugo u hr. bila...ali nadam se kupiti..kazu da je dobro i za piti malo na kasikicu ako imas kakvnih nutarnjih tegoba to mije rekao taj covjek sto je prodavao...i stvarno je istina...user posted image

(Odgovor članu Monica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 17:34:32   
riDoris

IZVORNA PORUKA: MILLA

neki se dan nahladila i probadalo me u jajniku da se nisam mogla uspraviti. imala sam bjeli iscjedak,pojačani,sve me počelo peći...užas! bolilo me za poludit! a mm mama svaki put kad joj je tako uzme kantarionovo,namoči u tampon,tako 2 dana....i zdrava,nikad upale. pa sam i ja probala,staviljala sam svaka 2-3h i drugi dan ko nova!! nisam znala da je tako djelotvoran. ona mi godinama to govori...kantarion ili sama napravi ili ga kupi od jedne tete,domači...uglavnom,prepoučam vam ....user posted image

Ja sa čajevcem radim na isti način, a prije spavanja znam staviti i par kapi na uložak.

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 18:13:45   
MILLA
IZVORNA PORUKA: riDoris
Ja sa čajevcem radim na isti način, a prije spavanja znam staviti i par kapi na uložak.


da,bravo,znam da je odličan..ali više poznajem kantarion i pri ruci mi je...znam da je čajevac odličan za prištiče i problematičnu kožu

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu riDoris)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 18:22:36   
riDoris
Inače koristim i jedno i drugo, ali u zadnje vrijeme više čajevac jer imam još kućnih zaliha, a po kantarion moram na 2 sata vožnje do kume, a kako sam se ulijenila u zadnje vrijeme, mislim da će morati ˝brdo Muhamedu˝user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 18:24:03   
lavica81
ovo je dobro znatiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 20:53:02   
BUMBIKA
Nisam do sada znala i super na novoj informacijiuser posted image user posted image

_____________________________

DINO 04.09. 2007

(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 21:34:18   
anuska08
Ja sam to koristila odmah nakon trudnoće. Mazala sam rez od šivanja time da brže zaraste i vjerujte mi pomoglo je. Iako će vam u bolnici reći da ne mažete ničim. A itekako pomaže kod hemeroida!

_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kantarionovo ulje
10.1.2010 22:23:29   
natalijax
nikad cula,al dobro da ti je pomoglouser posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kantarionovo ulje
11.1.2010 12:18:12   
gljiva
Super, baš ću si kupit i probat.
Da li se to smije koristit u trudnoći?

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kantarionovo ulje
11.1.2010 14:54:05   
anuska08
IZVORNA PORUKA: gljiva

Super, baš ću si kupit i probat.
Da li se to smije koristit u trudnoći?



Ja ti baš ne znam!!! Vjerojatnno da pitaš biti će neki za neki protiv! Kao i za sve u trudnoći!

< Poruku je uredio anuska08 -- 11.1.2010 14:55:02 >


_____________________________

Nika 26.08.2009.

(Odgovor članu gljiva)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!