|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   tražim li previše ?
28.10.2009 15:37:37   
sanjalica
imam osmogodišnjaka (8,5) u drugom razredu OŠ..... odličan je đak, nije problematičan... sve je super....

ali ne voli pisati zadaće i učiti.... svaki dan cjelodnevno nagovaranje.... onda sjedne, pa je gladan, pa je žedan, pa mora u wc.....

vidim da većina roditelja puno sjedi sa svojom djecom, pišu zadaće s njima.... ja to ne želim... ne iz svoje lijenosti, nego zato što mislim da je vrijeme da shvati da je škola njegova obaveza.... mada sam priprema torbu za sutradan, trebao bi se sam toga i sjetiti, trebao bi sam uzeti pisati zadaću, a ne da ga podsjećam i tjeram na to.... objašnjavam mu da sam uvijek tu da mu pomognem ako zapne, ali da je sve drugo do njega.... al' ne ide nam baš.... pretjerujem li ?

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: tražim li previše ?
28.10.2009 15:39:47   
ejmama
Ja mislim da bi se i ja ponašala kao i ti!

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: tražim li previše ?
28.10.2009 15:42:00   
Florijan Jakov
imam 2 sestre, svaka ima svoju priču

1. - ima radne navike od prvog dana škole, nikada je nisi morao podsjećati na zadaću, sva je uredna i po "špagi" kaj se škole tiče .. i danas, u srednjoj, je takva

2. - sve je važnije od škole, na sve se treba podsjećati, nagovarati, masu puta je otiša s nepotpunom zadaćom ili bez nje u školu i tako ...

možda s drugim bude više sreće user posted image


_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: tražim li previše ?
28.10.2009 15:45:46   
sanjalica
muči me to zato što je stvarno pametnica.... ima sve odlične ocjene, ide na napredne matematičare, na recitatore....
ali bez radnih navika, bojim se da će u 5. razredu (a i to će brzo), kada krene predmetna nastava biti gadne frke.....

_____________________________

Ja nisam luzer, ne, naprotiv
Meni je osmijeh light motiv...
P 2001
M 2003
K 2009

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: tražim li previše ?
28.10.2009 15:47:45   
zaba
ja volim red,rad i disciplinu.Najvjerojatnije bi napravila kao ti.Javim kad dođemo do škole.user posted image

_____________________________

lucija je svjetlo u mom životu
07.05.2005.

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisani korisnik]
28.10.2009 15:49:46   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu ejmama)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: tražim li previše ?
28.10.2009 16:06:25   
mišica 666
ne tražiš previše što mu prije usadiš radne navike biti će mu lakše u životu.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: tražim li previše ?
28.10.2009 16:08:41   
inna
slažem se s curama...od početka ih treba učiti da je škola njihova obaveza i da moraju biti odgovorni

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: tražim li previše ?
28.10.2009 17:13:04   
tikica_69
Moj stariji je isti takav kad treba uciti ili spremati.....nakon minute je zedan, pa mu se kaka i sve ostalo.
Sad imam tehniku da prije nego se primi posla, natjeram ga da ode na wc, popije vode i obavezno ga pitam da li je sad sperman za ucenje i obveze jer ako nije nek obavi sve sto mora u narednih 5 min. pa nek se primi posla.
Za sada pali user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: tražim li previše ?
28.10.2009 17:47:00   
natalijax
IZVORNA PORUKA: ejmama

Ja mislim da bi se i ja ponašala kao i ti!
i ja user posted image

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 10
   [Obrisani korisnik]
28.10.2009 17:49:53   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu natalijax)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: tražim li previše ?
28.10.2009 18:03:18   
Zvonki
Imam isti problem i rješavam ga tako da joj ne pomažem oko škole, odnosno, pomažem kada je pomoć realno potrebna. Ali da ću sjediti s njom i čitati lektire, a to ne. Ja je prva pročitam i nakon što je ona pročita diskutiramo zajedno. Lektiru pregledam kad je gotova i gotovo. Malo pomalo trebaš obaveze prepuštati njemu. To je za njegovo dobro. Pa najlakše je umjesto djeteta odraditi jer puno više živaca treba dok ono to učini samo. I ja se toplo nadam da će nam se trud jednom i isplatiti.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: tražim li previše ?
28.10.2009 18:56:14   
Ruža
Naravno da ne tražiš previše. Moraju biti svjesni svojih obveza i naučiti se nositi sa njima.
Iskreno mene je strah da ću biti prezahtjevan roditelj kad Đurac krene u školu jer mojim roditeljima ni maksimum nikada nije bio dovoljan. Vidim da već sada naginjem k tome.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: tražim li previše ?
28.10.2009 19:13:51   
dominik
koda slusam svoju sestruuser posted image necakinja ima 9 godina i ful je pametna i inteligentna ali je lijena ko guzica i sestru moju to izludjuje svaki dan...dan danas joj pregledava zadace, uci sa njom i sve popratne aktivnosti

(Odgovor članu sanjalica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: tražim li previše ?
28.10.2009 21:32:29   
Viky
ne pretjeruješ...treba biti dosljedan i trud će se isplatiti...
u protivnom radimo medvjeđu uslugu svojoj djeci...


_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: tražim li previše ?
29.10.2009 7:47:26   
Zvonki
IZVORNA PORUKA: Ruža

Naravno da ne tražiš previše. Moraju biti svjesni svojih obveza i naučiti se nositi sa njima.


Ružo, znači li to da bi ih ipak trebali koji puta pustiti da pogriješe, odnesu manjak pribora ili zaborave knjige? Ne znam...Zbunjena sam. Dođe mi da je pustim da se sama opeče koji puta pa će valjda sljedeći puta misliti, ali predvlada ono da joj ja sve popakiram samo da ima sve na nastavi. Mislim, ona je odličan učenik,ali uopće ne pridaje važnju tim stvarima. Isto se bojim viših razreda user posted image  
I kaže učiteljica da daje samo pola od sebe. I da da sebe cijelu da bi bila lumen. Ali ma kakvi. Moje sunce se provlači kroz ušicu igle. Kako je potaknuti da se više potrudi? Da joj učenje ne bude mučenje (a i nama).


_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: tražim li previše ?
29.10.2009 10:45:53   
FIONA
a čuj Zvonki jel ima koju radost ili zanimaciju koja joj ispunjava i razveseli ju nakon škole...sa time probaj balansirati...
znam samo da sam ja obožavala iči na trening a moja stra nikada nije samnom učila ili čitala...ali nikada...samo je rekla...dobiješ li jedan manje od četiri iz tog i tog predmeta ne idem na trening dok ne popraviš...onda, ja sam obožavaja svvojeg cucka....svaki dan kad sam mogla bicikli i moja nara samno i na breg....satima ako treba...samo je rekla...da se nisi približila Nari ako nije zadaća napisana...ako nečeš biti dobra u školi neče biti niti NRE DAT ĆU JU U RUKE NEKOG TKO JE ODGOVORAN...AKO NE ZNŠ BRINUT O SEBI KAKO MOŽEŠ ZA NEKOG DRUGOG ....
to su mi bili poticaji i radosta....
probaj ju animirati ali ne sa školom...

ja ti sad govorim kaj je meni pomoglo...ali svako dijete je drgačije...

sretno!!!


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!