|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rh negativan faktor i trudnoća
25.10.2009 17:01:37   
Nika 24052006
Čula sam da se osobama koje imaju negativan rh faktor ne preporuča treća trudnoća.Navodno se dijete može roditi sa svakakvim anomalijama.znate li što o tome?

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
25.10.2009 17:32:05   
troubled
ja sam negativna....u današnje doba strogih kontrola nema takve opasnosti...i pauli i magdi su odmah u rodilištu odredili krvnu grupu...za paulu nije trebalo ništa jer je i ona negativna....magda je pozitivna pa su mi dali rogan - injekciju za eventualne buduće trudnoće....ta injekcija jedino tome i služi user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
25.10.2009 17:36:28   
Nika 24052006
Aha,tako.I Niki je odmah u rodilištu određena grupa,a ja sam primila igg (injekciju imunoglobulina da mi tijelo ne bi sljedeću trudnoću prepoznalo kao strano tijelo i odbacilo plod).Znači još ću primiti pokoju bocu.user posted image

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
25.10.2009 19:24:28   
ejmama
Ne mora značiti da ćeš dobiti ako beba bude negativna kao i ti onda nečeš dobiti opet. Meni su prvi put dali i sad su mi opet dali i nitko mi nije rekao da zbog toga nemogu na treće.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
25.10.2009 20:58:37   
natalijax
moja mama je dobila tu injekciju kad je rodila brata,on je cetvrti po redu i sva sreca sve je u redu sa bracom

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
25.10.2009 22:03:15   
Ninaa
Pa ja znam više žena koje su Rh- i imaju troje zdrave i prekrasne djece, u današnje vrijeme to nije opasno.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
26.10.2009 8:42:51   
Nika 24052006
Hvala cure,nisam bila baš upućena u to,a tako sam načula da je to kritično.Valjda me zbog toga svega šalju kontrolirati krv na kraj 5 mj trudnoće,pa onda na kraj 8.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu Ninaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Obrisani korisnik]
26.10.2009 8:46:27   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu troubled)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
5.11.2009 16:11:33   
zozo1
Evo samo za informaciju. Ja sam negativna, suprug pozitivan i u toj kombinaciji je bitno da se radi provjera krvi u 5 i 8 mjesecu zbog toga što postoji mogućnost  da je dijete pozitivno po suprugu i da dođe do "miješanja krvi", sve u svemu, provjeravaju se ta strana tijela u tvojoj krvi. Prvi puta rodila sam dečka koji je pozitivan te sam u roku 72 sata morala primiti injekciju. Sestra mi je isto negativna i rodila je prije mjesec dana na svetom duhu pozitivnu curicu pa je po uputi liječnika suprug morao kupiti u ljekarni tu injekciju kako bi ju u 72 sata primila. Sada sam u 26 tjednu trudnoće i također moram nekoliko puta vaditi krv da se vidi da li je sve ok. Prije prve trudnoće sam imala spontani pobačaj i također sam dobiti tu injekciju da mi slijedeće dijete ne bi imalo nekih anomalija ili da moje tijelo ne bi odbacilo plod kao strano tijelo. Nadam se da nisam zakomplicirala.user posted image
U današnje vrijeme rh negativan faktor ne predstavlja nikakve probleme kao što je to nekad bilo.
Pozdrav i bez straha. user posted image

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
22.11.2009 21:06:57   
varda00
ja sam negativ 0, muz jos neznam,uskoro cu saznat,kasni mi menga 5 dana ko sto nikad dosad,stalno ciljam da je radi kasne ovulacije,a pripremam se za hsg,pa samo cekam da dobijem i da odem jos i na ove pretrage,jer sve sam prosla i u redu sam,a muzu  je spermogram 50% pokretljivo.trudimo se vec godinu i pol,imala sam kiretazu nakon 6 tjedana,prije pola godine,i stalno iscekivam bebaca,al nece nas.znaci kasni mi samo 5 dana,necu testove kupovat jer sam ih pokupovala mali milion,nemam nekih simptoma osim sta me grudi jako bole sa strane .zene dal je neko bio u ovoj situaciji?user posted image

(Odgovor članu zozo1)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
23.11.2009 7:47:30   
Nika 24052006
Ja nisam bila u sličnoj situaciji,ali to+i mogu reći da su me u prvoj trudnoći isto jako boljele grudi.Moj ti je savjet da odeš izvaditi krv,tako ćeš biti najsigurnija jesi li trudna ili ne.Od srca ti želim da ti se ostvari tvoja želja!!!

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu varda00)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
4.12.2009 0:35:53   
varda00
evo da se javim nakon nekog vremena,ono moje kasnjenje,5 dana,svelo se na tjedan dana da na kraju napravim test i pozitivanuser posted image ,jupiiii....user posted image  i odem ja na pregled,ultrazvuk,nevidi se nista. nakon 4 dana vadim betu,3800,isti dan kod drugog ginekologa na ultrazvuk,taman se maternica otvara a ploda jos nema,dakle 5+2 trudna.nakon 2 dana opet betu vadila i narasla na 7500,kazu dobro,imam  smedji iscjedak koji traje vec 5 dana,i dok imam taj iscjedak tek sam pocela osjecati to neko brljanje u maternici,kao da cu dobit. dakle sve se ovo desava u ovom istom tjednu,i sutra opet idem na ultrazvuk,nadam se da je sve ok,drz te mi figeuser posted image

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
4.12.2009 7:05:25   
huanita
Držim ti fige i navijam da ste 2 u 1!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

J 4.5.2001.
I 18.6.2009.

(Odgovor članu varda00)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
4.12.2009 8:30:15   
Nika 24052006
I ja ti držim fige...Nadam se da siuser posted image !!!

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu huanita)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
4.12.2009 8:40:18   
ZVRK
user posted image user posted image user posted image zA user posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
4.12.2009 15:47:37   
varda00
user posted image evo me,taman od doktora,pogleda me je na ultrazvuk  opet,ma nije ni ugura onu sondu kako triba odmah mi kaze O,OVO IZGLEDA DOBRO, ,ja cila sritna,zumanjcana vrecica i embrionatni odjek je na mjestu,otkucaja jos nema jer je rano,6. tjedan,narucio me tek za 10ak dana,uh,koje olaksanje,samo molim Boga da se bude dalje razvijalo kako treba e onda sam na konju.user posted image

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
5.12.2009 8:44:56   
Nika 24052006
user posted image user posted image user posted image  varda,veselim se skupa s tobom...Sretno za ubuduće.Javi kako je prošlo.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu varda00)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
8.12.2009 11:54:04   
ZLATKA
bog curke
ja sam se usudila uključiti na trudnički forum nakon nekog vremena
trudnoća nam je uspjela na četvrtoj potpomognutoj pa sam dugo bila suzdržana
sada sam u 12-tom tjednu i malo sam udahnula
nego , vezano uz rh- , ja sam nula 0-,  a suprug 0+
ima li netko neko znanje o toj kombinaciji?


_____________________________

3 x stimulacija (1x nema odgovora na stimulaciju)
2 x ICSI = 0
u 4-tom postupku - beta 4984
17.06. 2012.došlo na svijet naše blago
trenutno druga beba na putu, potpuno prirodno
jer nada i vjera su naši najbolji prijatelji...

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
8.12.2009 11:57:08   
Bebys
zlatka ja sam djete takvih roditelja moj otac je 0 pozitiv a majka 0 negativna i ja i seka imamo obje krvnu grupu oca moga jer je jaca 0 pozitivne smo obje...
moja mama je imala problema dobivala je inekcije da s nama bude sve u redu to je obavezno a to ti treba i ginekolog reci..ali to samo ako je majka 0 negativan...
nema nikakvih problema i nebrini se...moja mama je super iako su joj rekli da vise od troje nesmije roditi radi te kombinacije...

(Odgovor članu ZLATKA)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
8.12.2009 11:59:06   
Bebys
postoji jedna inekcija koju majka dobije da sve bude o.k. a vidim ti si negativan faktor.
to ti treba ginekolog reci obavezno...pazi ako je moja mama 70-tih godina tako dobila onda je sad jos bolje sigurno...samo vidi s ginekl . i nebrini sve sve drugo je bilo o.k.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
8.12.2009 12:08:22   
ejmama
IZVORNA PORUKA: ZLATKA

bog curke
ja sam se usudila uključiti na trudnički forum nakon nekog vremena
trudnoća nam je uspjela na četvrtoj potpomognutoj pa sam dugo bila suzdržana
sada sam u 12-tom tjednu i malo sam udahnula
nego , vezano uz rh- , ja sam nula 0-,  a suprug 0+
ima li netko neko znanje o toj kombinaciji?



Probaj tu na kalkulatoru vidjeti. ja mislim da će ti provjeravati krv kao i nama ostalima Rh- Tek kad rodiš ako djete bude + dobiti ćeš inekciju, ja sam je dobila poslije oba poroda jer su cure bile pozitivne na Tatu. 0- je takva grupa da npr. da ti zatreba krvi možeš primiti samo 0-.

Čestitam ti na trudnoći i nemoj se brinuti, pratit će dr.


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu ZLATKA)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
8.12.2009 12:09:33   
ZLATKA
hvala ti bebys
nisu mi do sada ništa još rekli , ali sad ću na idućem pregledu baš pitati
nadam se da inekciju nisam do sada već trebala dobiti...

_____________________________

3 x stimulacija (1x nema odgovora na stimulaciju)
2 x ICSI = 0
u 4-tom postupku - beta 4984
17.06. 2012.došlo na svijet naše blago
trenutno druga beba na putu, potpuno prirodno
jer nada i vjera su naši najbolji prijatelji...

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
8.12.2009 12:11:18   
zozo1

Moji roditelji su bili takva kombinacija, i ja i sestra pokupile smo krvnu grupu  -0 od mame.
Nakon poroda u roku od 72 sata dobiti ćeš injekciju .... imaš moje iskustvo već ranije napisano

Evo samo za informaciju. Ja sam negativna, suprug pozitivan i u toj kombinaciji je bitno da se radi provjera krvi u 5 i 8 mjesecu zbog toga što postoji mogućnost da je dijete pozitivno po suprugu i da dođe do "miješanja krvi", sve u svemu, provjeravaju se ta strana tijela u tvojoj krvi. Prvi puta rodila sam dečka koji je pozitivan te sam u roku 72 sata morala primiti injekciju. Sestra mi je isto negativna i rodila je prije mjesec dana na svetom duhu pozitivnu curicu pa je po uputi liječnika suprug morao kupiti u ljekarni tu injekciju kako bi ju u 72 sata primila. Sada sam u 26 tjednu trudnoće i također moram nekoliko puta vaditi krv da se vidi da li je sve ok. Prije prve trudnoće sam imala spontani pobačaj i također sam dobiti tu injekciju da mi slijedeće dijete ne bi imalo nekih anomalija ili da moje tijelo ne bi odbacilo plod kao strano tijelo. Nadam se da nisam zakomplicirala.user posted image
U današnje vrijeme rh negativan faktor ne predstavlja nikakve probleme kao što je to nekad bilo.
Pozdrav i bez straha. user posted image
IZVORNA PORUKA: zozo1


(Odgovor članu ZLATKA)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
8.12.2009 12:12:38   
ejmama
Kod nas se ta inekcija dobije besplatno

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu zozo1)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Rh negativan faktor i trudnoća
8.12.2009 12:12:43   
ZLATKA
ejmama,  hvala i tebi puno
sad sam se fino umirila...

_____________________________

3 x stimulacija (1x nema odgovora na stimulaciju)
2 x ICSI = 0
u 4-tom postupku - beta 4984
17.06. 2012.došlo na svijet naše blago
trenutno druga beba na putu, potpuno prirodno
jer nada i vjera su naši najbolji prijatelji...

(Odgovor članu ZLATKA)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!