|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisani korisnik]
14.9.2009 12:45:33   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu mirna)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: jeste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 12:46:18   
mirna
Ali u biti onda ocjena iz vjeronauka utječe na konačni uspjeh?

To mi nije baš ok...

Slažem se cvrčak...Trebale bi biti barem dvije opcije vjeronauk ili odgoj o religijama opcenito. U slo ima stvar koja se zove etički odgoj ili nešto slično i tamo se djeca uče o religijama. Vjeronauk je odvojen i ne održava se u školama..


< Poruku je uredio mirna -- 14.9.2009 12:48:21 >

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 27
   [Obrisani korisnik]
14.9.2009 12:50:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu mirna)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: jeste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 12:51:36   
dominik
naravno da ulazi u ocjenu...vjeronauk bi po meni u skoli trebao uciti o nekim vecim religijama a u crkvi koju crkvu izaberes

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 12:56:57   
elle1
dijete mi je jos premalo za skolu ali mogu reci da ja kad sam isla u skolu uvijek su imala prednost djeca ciji su roditelji doktori,zubari(uglavnom oni koji imaju love)bili omiljeni kod ucitelja,i to mi je bilo uvijek krivo,...-cast izuzecima koji su stvarno rijetki,tako da na osnovu toga nisam bila zadovoljna

vjerujem da se sad to dovelo u normalu i da nije vise tako.....user posted image

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 13:41:07   
ivanaa
Patrik je dobio 3 iz glazbenog u prvom razredu jel tiho pjeva...sam pred cjelim razredomuser posted image

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 14:10:33   
ninolina
Patrik je dobio 3 iz glazbenog u prvom razredu jel tiho pjeva...sam pred cjelim razredomuser posted image

ovo mi je strašno. Ja bi išla na razgovor s tom učiteljicom.user posted image user posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu ivanaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 14:59:27   
ivanaa
naravno da sam isla,i pedagogu

_____________________________

Prvu polovicu života unište nam roditelji,drugu dijeca.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 15:04:51   
Thea
Ja sam svoje o učiteljima već rekla na jednoj nedavnoj temi pa mi se ne ponavlja ponovo.Slažem se da bi oni kad se školuju za svoje zvanje morali proći psihotestove jer mi nije jasno da se mogu izderavati na djecu u smislu:" vražja djeca,svi ste glupi itd" Ili na vjeronauku časna sestra koja ocjenjuje crtanje,bojanje ili djeci u prvom razredu priča da nema Djeda Božičnjaka niti sv.nikola i za zadaću da djeci da napišu s čim se mažu mrtvaci da budu lijepi...user posted image user posted image
U našu školu ide dijete u 8 rezred sa cerebralnom paralizom i svaki sat kad zvoni je u školi ili mama ili tata,a većinom deda koji ga vodi do drugog razreda u prizemlju i li čak na kat.Pod velikim odmorom ga vode do hrane pa nazad ..Grozno da kad je već u školi da mu ne može koji učitelj pomoći i što je najvžnije ne obaziru se na njega...
Smatram da definitivno školsto u Hrvatskoj je palo na niske grane i da treba nešto poduzeti ,a ne kad oni krenu u štraj još im više podići plaće...


_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 15:21:41   
lema
Ja nisam zadovoljna dapaće razoćarana sam!! Od ove godine imam 2 školarca i starija mala mi je 3 raz to je za mene katastrofa!!! Na poćetku prvog razreda je bila sva sretna joj škola trudila se i sve a ja sam vidjela sa vremenom da sve manje ima zainteresiranost za školu!! Kad sam je pitala šta je moje dijete me pitalo mama pa šta ja nisam ko i druge curice???? user posted image Tu je sve krenulo to je jedan od problema ućiteljica je radila razliku u dijeci one roditelje pošto ona ima 33 god. koje pozna sa kojima se družila ta dijeca su imala privilegiju joj nema veze jer nisi napisala a mojoj maloj dernjava! Prošle godine u 2 raz. mi je došla kući plaćići ja je pitam šta je bilo kaže piški mi se mama , pa šta nemate vece ja u šali a ona mi kaže pa ućioteljica mi je rekla da lčažem i nije me pustila!!! Ona jadna i tako ima problem sa mjehurom zamislite da se nedaj bože popiškila u razredu dijeca bi je ismijavala a ona??? Ima još puno slićnih situacija! Onda nastava im traje od 13 i 30 do 15 h eventualno do 16 i 30 ma šta to je nastava i onda joj ono što je ona trebala odradit sa njima na nastavi da po 5 stranica za zadaći da ja sa njom doma radim pa onda ni netreba u školu više ja sa njom radim ali zna sazvat sastanak vaša dijeca su unazađena ono neznaju ovo oni se ne trude.... Ma molim te svaka ćast iznimkama ali ja sam jako ljutaa i nebi im baš dala te bajne plate koje oni traže jer su većina nesposobni za odradit PEDAGOŠKI dio pravilno sa dijecom!!! Ćim se moraju nekom više posvetit odma ih je muka. Sada ćemo vidjeti kako će mala u prvom!!! Ja sam se raspisala ali stvarno sam ljuta jer ko što u niti jednom poslu ne mješaš privatno i poslovno ili ljutnju i nezadovoljstvo ne nosiš na posao tako bi i  oni trebali bit profesionalni!!

(Odgovor članu dominik)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 20:41:48   
Viky
IZVORNA PORUKA: anne

Jedno je opći sistem koji sav škripi.
Na nižoj razrednoj razini sve ovisi o učitelju.
Ima dobrih starih koji se znaju približiti svakom djetetu i onih koji su nedodirljivi i samo čekaju penziju.
Mladi mogu biti jako entuzijastični i puni ideja, ili pak nestručni i neiskusni.


slažem se...


_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 20:45:48   
inna

IZVORNA PORUKA: Thea

Ja sam svoje o učiteljima već rekla na jednoj nedavnoj temi pa mi se ne ponavlja ponovo.Slažem se da bi oni kad se školuju za svoje zvanje morali proći psihotestove jer mi nije jasno da se mogu izderavati na djecu u smislu:" vražja djeca,svi ste glupi itd" Ili na vjeronauku časna sestra koja ocjenjuje crtanje,bojanje ili djeci u prvom razredu priča da nema Djeda Božičnjaka niti sv.nikola i za zadaću da djeci da napišu s čim se mažu mrtvaci da budu lijepi...user posted image user posted image
U našu školu ide dijete u 8 rezred sa cerebralnom paralizom i svaki sat kad zvoni je u školi ili mama ili tata,a većinom deda koji ga vodi do drugog razreda u prizemlju i li čak na kat.Pod velikim odmorom ga vode do hrane pa nazad ..Grozno da kad je već u školi da mu ne može koji učitelj pomoći i što je najvžnije ne obaziru se na njega...
Smatram da definitivno školsto u Hrvatskoj je palo na niske grane i da treba nešto poduzeti ,a ne kad oni krenu u štraj još im više podići plaće...




profesor sam po struci, ali eto moram te potpisati. Nisam radila u struci, ali svašta sam vidjela na praksi. Čak mi je i profa kod koje sam imala ogledni sat rekla da se previšem trudim, a da do male beštije ne cijene. Samo sam prokomentirala da mi je to posao, a klinci su fakat bili divni i super su sudjelovali iako se radilo o 7. razredu, a tada su već pomalo fakini

_____________________________

Dominik - 18.2.2009.

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 20:52:11   
Viky
IZVORNA PORUKA: mariola

Imaš pravo Ivanaa. Kad mi na poslu nešto ne napravimo savršeno, slijedi tortura. A njih u školstvu niko ne kontrolira. I kakvo je to školstvo kad predaju babe od 70 godina. A mladi školovani učitelji, koji su puni novih ideja, s modernim stajalištima i tehnikama i metodama učenja su na burzi.
Nemam nikog bliskog u školi ali imam u vrtiću. Moja nećakinja u 2 godine vrtića tamo ništa nije naučila. Ni jednu pjesmu,a dalje da ne govorim. Sve što im tete daju su flomasteri i crtani. Maloj je predosadno tamo.
Znam da su mladi ljudi puni volje i ideja ali su jadni doma nezaposleni jer po školama rade babe. Kako u školstvo tako i u vrtićima.Nema se šta ko vrijeđati i naći uvrijeđenima ali se svi na žalost svaki dan susrećemo s lošim primjercima.user posted image

ja sam odgajatelj,ali me nisi uvrijedila...
Ali samo zato što sebe ne vidim u ovome što si napisala.Moja djeca odlaze zadovoljna i spremna za školu.
Volim svoj posao,radim ga sa ljubavlju i sretna sam što sam odgajatelj.
U svakoj struci ima svega...kad se samo sjetim neljubaznih prodavačica...
Jedino se nebi složila s tobom u vezi ovih "baba"...na žalost i one trebaju odraditi svoj radni vijek i zaraditi svoju penziju.A mislim da su zaslužile poštovanje nakon toliko godina davanja djeci. One možda nemaju snage više kao nekada,ali mislim da itekako pruže djeci ono najbitnije.
Ponavljam,vjerujem da ste nezadovoljne...na žalost ima svega u ovoj našoj državi...
ali,vjerujte...nije sve tako crno...ima još uvijek prekrasnih ljudi u školstvu zbog kojih se treba boriti.
Uvijek je najvažnije RAZGOVARATI,RAZGOVARATI,RAZGOVARATI...


_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 21:57:51   
Ruža
Čitam sve ove događaje od danas i rasplakala sam se, strašno, sramotno, ponižavajuće i definitivno rasprave i napadanja bez razloga, vrijeđanja???
Ma koji vam je vrag svima? user posted image user posted image user posted image
Ljudi dragi pa sa kojom ste vi strukom u ovoj našoj državi zadovoljni? U što smo se svi pretvorili uključujući i našu djecu?user posted image user posted image  Svi ganjamo i ističemo neka naša prava, a jeste li svi zaboravili da svi mi imamo i neke obveze skupa sa svojom djecom?
U svakoj struci ima kukolja, ne poričem to. Ali toliko pljuvati i vrijeđati ljude kojima svakodnevno povjeravate svoju djecu??? Jeste li svjesni da u velikom broju slučajeva ti isti učitelji provedu više vremena dnevno sa djecom nego roditelji? Da su im ruke maksimalno vezane na svim razinama jer se na svakom koraku spotiču na svačija prava, dok obveze čuče u nekom prikrajku??? Zapitate li se zašto je toliko malo stručnog kadra u prosvijeti i zašto svi bježe iz nje kad je toliko bajna??user posted image  Novine su pune natječaja za učitelje i nastavnike, ne vidim da se toliko otimaju za ikoju drugu struku.

Ma na stranu učitelje, ali zapitajte se kakvi smo mi to ljudi koji samo pljujemo po svakoj struci, ne poštujemo više nikoga. Pogledajte samo nivoe vrijeđanja danas na Raji?? Kakav svijet to stvaramo za našu " obožavanu djecu"?
Zar im doista želimo stvoriti takav svijet pun ogorčenja svime, nepoštovanja prema ikomu?

Razapnite me, osudite koliko hoćete ali ova Raja je i moje dijete i ja sam sudjelovala u njezinu stvaranju i srce mi puca kad vidim u što se pretvara.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 21:59:14   
FIONA
user posted image user posted image user posted image user posted image ..tebe sam Ružice moja čekala....

mene zanima a tko je nas školovao da smo tak pametne...iiihiihhiihihihi...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 22:02:41   
Viky
Ružo,u potpunosti se slažem s tobom

_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 22:04:52   
Nika 24052006
Ja nemam baš puno veze sa školstvom,ali moja je kuma učiteljica razredne nastave i mogu dati ruku u vatru da je izuzetna učiteljica,cijelu sebe daje u taj posao i u djecu s kojom radi.Ima i dijete sa posebnim potrebama u razredu,svaki dan kod kuće priređuje program za to dijete i totalno mu se prilagođava.Ne znam,jait ću se kad budem imala školarca.Sljedeći mjesec Nika kreće u igraonicu,raspitala sam se malo o uvjetima od cura čija djeca već idu u istu,i kažu da su tete odlične,da se ništa ne plašim,pa vidjet ćemo.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 42
   [Obrisani korisnik]
14.9.2009 22:07:40   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Viky)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 22:09:01   
Ruža
Sad idem sa teme, ali cijeli vikend nisam stigla do raje, dok sam pripremila sve oko roćkasa, isfeštali se jučer, noćas nisam spavala, jutros otišla u 7 iz kuće vratila se na pola sata popodne i otišla natrag na posao do 8, sise samo što ne eksplodiraju, okupala i uspavala Đurca i jedva sam dočekala da zasjednem napokon za našu RAJU, da se pohvalim, smirim, pojadam, nasmijem, oraspoložim, pojelim sa vama sve...
I dočeka me ovo.. user posted image user posted image user posted image Evo tulim i ne mogu prestati..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 22:11:29   
FIONA
Ruuuuužooooo ružiiiceeee muče te hormončeki...mlijekeco je malo udarilo...user posted image user posted image user posted image ...

a ja sam te dočekala pa ti meni tak...ma daj 

user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 45
   [Obrisani korisnik]
14.9.2009 22:13:31   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu FIONA)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
14.9.2009 22:47:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ruža

Čitam sve ove događaje od danas i rasplakala sam se, strašno, sramotno, ponižavajuće i definitivno rasprave i napadanja bez razloga, vrijeđanja???
Ma koji vam je vrag svima? user posted image user posted image user posted image
Ljudi dragi pa sa kojom ste vi strukom u ovoj našoj državi zadovoljni? U što smo se svi pretvorili uključujući i našu djecu?user posted image user posted image  Svi ganjamo i ističemo neka naša prava, a jeste li svi zaboravili da svi mi imamo i neke obveze skupa sa svojom djecom?
U svakoj struci ima kukolja, ne poričem to. Ali toliko pljuvati i vrijeđati ljude kojima svakodnevno povjeravate svoju djecu??? Jeste li svjesni da u velikom broju slučajeva ti isti učitelji provedu više vremena dnevno sa djecom nego roditelji? Da su im ruke maksimalno vezane na svim razinama jer se na svakom koraku spotiču na svačija prava, dok obveze čuče u nekom prikrajku??? Zapitate li se zašto je toliko malo stručnog kadra u prosvijeti i zašto svi bježe iz nje kad je toliko bajna??user posted image  Novine su pune natječaja za učitelje i nastavnike, ne vidim da se toliko otimaju za ikoju drugu struku.

Ma na stranu učitelje, ali zapitajte se kakvi smo mi to ljudi koji samo pljujemo po svakoj struci, ne poštujemo više nikoga. Pogledajte samo nivoe vrijeđanja danas na Raji?? Kakav svijet to stvaramo za našu " obožavanu djecu"?
Zar im doista želimo stvoriti takav svijet pun ogorčenja svime, nepoštovanja prema ikomu?

Razapnite me, osudite koliko hoćete ali ova Raja je i moje dijete i ja sam sudjelovala u njezinu stvaranju i srce mi puca kad vidim u što se pretvara.


user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu Ruža)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
15.9.2009 12:13:09   
Zvonki
Ružo, svaka čast na ovom tekstu. user posted image

Što se tiče jesam li zadovoljna školstvom, za sada jesam. Imam samo pozitivna iskustva.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: jaste li zadovoljni sa skolstvom
15.9.2009 12:30:21   
Ninaa
Moje dijete je još daleko od škole,ali ja sam još uvijek u klupama fakultetskim i svašta sam doživjela, ali nemožemo sve strpati u isti koš. Od tih akademskih građana i ljudi koji su doktorirali u svojoj struci stvarno ima idiota i kretena, ali nisu svi takvi. Ja sam dvije god. izlazila na upravno pravo i lik me jednostavno nije pustio jel mu se oćito nisam sviđala. Tek kad je dobio otkaz prošla sam i imala 33 boda od 40 na pismenom dakle nisam glupa. I ne tvrdim zbog toga da su svi profesori idioti i takvi. Dobro to sad nema veze s temom puno.  
Međutim u potpunosti se slažem s Ružom, krasan tekst. U svakoj grani ima kukolja, ali ruku na srce koja od vas bi radila taj posao za 5000 kuna? Među svim tim groznim učiteljima stvarno ima divnih ljudi koji se posvećuju djeci i trude se olakšati im, ali mislim da dosta i roditelji svaljuju svoj dio na njihovu grbaču pa zbog zločeste i neodgojene djece zanemaruju onu koja su dobra i spremna učiti. Primjer moja susjeda ima curicu za prvi razred. Mala je totalno neodgojena, tuče se lupa ostalu djecu, slabo priča, jel mama mora raditi na poljoprivredi, a baka je čuva i hoda za njom sa šibom i prijeti joj. Prestrašno. I sad mama veli da jedva čeka da dijete krene u školu da je tam nauče pameti i odgoje, hallo.

_____________________________

Mamine srećice 14.03.2009. i 2012.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 49
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!