|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gablec u rađaonici
10.4.2009 12:04:54   
božica
Novo istraživanje je pokazalo da jelo za vrijeme poroda nema negativnih učinaka na sam porod. Zapravo, uskraćivanje hrane trudnicama koje dugo rađaju moglo bi biti i kobno.

Još od 40-ih godina prošlog stoljeća rašireno je mišljenje da se ženi ne smije dopustiti jesti tijekom poroda kako bi se smanjio rizik aspiracije, to jest udisanja, hrane u pluća kod žena koje će možda zatrebati hitan carski rez u općoj anesteziji.

No, izvješće objavljeno na internetskim stranicama časopisa British Medical Journal pokazalo je da jelo ne utječe na trajanje poroda, potrebe za potpomognutim porodom (forceps ili ekstrakcija vakumom), ni na potrebu za izvođenjem carskog reza.

Autori istraživanja, štoviše, citiraju neke zdravstvene stručnjake koji misle da bi zabrana jela tijekom poroda mogla biti kobna za majku, njezinu bebu i porod općenito.

Zaključili su da jelo i piće može omogućiti majkama da se osjećaju normalno i zdravo, te zato praksa prisilnog posta za vrijeme poroda nije opravdana.

Na kraju su pozvali istraživače da buduća istraživanja usmjere na prikupljanje podataka o pogledima i iskustvima žena s jelom i pićem tijekom poroda.


Za MojDoktor: Lovro Lamot, dr.med.
nekA  samo istražujuuser posted image


Net.hr 06.04.2009.

_____________________________

idem micat rit...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Gablec u rađaonici
10.4.2009 12:06:39   
m600
ne vjerujem da će mi u tom trenutko biti do gablecauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Gablec u rađaonici
10.4.2009 12:19:37   
Zvonki
Po meni je totalna glupost braniti ženama da jedu (ako žele i ako im je uopće do jela). Kad sam prvi put rađala nisam 20 h ništa jela. Pa ti onda rodi. Zadnji puta kad sam rađala jela sam normalno i imala puno više snage za sam porod.

_____________________________

.-..-.
`·.·´
?/
/?
/ \ Bože, molim Te za strpljenje...I to želim odmah sada!


(Odgovor članu m600)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Gablec u rađaonici
10.4.2009 12:30:55   
ZVRK
kod mene nije bilo vremena za gablec ili išta drugo

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu Zvonki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Gablec u rađaonici
10.4.2009 12:38:43   
tikica_69
Ja sam si na putu do bolnice zviznula jednu cijelu Milku jer sam cula da daje energiju i da je dobro pojesti cokoadu prije poroda

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Gablec u rađaonici
10.4.2009 12:40:04   
ZVRK
znači da je meni išlo tako lako porod jer sam ja svaki dan pojela 1 milku.pa ga ''izbacila''jako brzouser posted image

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Gablec u rađaonici
10.4.2009 12:58:08   
Florijan Jakov
nije mi falilo jelo..meni je kronično nedostajala tekućina, bila sam žedna ko graba

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Gablec u rađaonici
10.4.2009 13:11:11   
ninolina
Meni su u sv.duhu dali piti koliko sam htjela, dok u vinogradskoj ne. Krepala sam od žeđi. Inače puno pijem i baš mi je falilo. A sa trećim nisam ništa jela od 8 navečer do onog trećeg danauser posted image . Koma

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Florijan Jakov)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Gablec u rađaonici
10.4.2009 14:01:39   
Ruža
Zahvalana sam im do neba što su mi dali piti, jer to inače nije praksa u našem ro. Klopica mi nije na pamet pala.user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Gablec u rađaonici
10.4.2009 14:03:43   
tikica_69
Ni meni u Vinogdradskoj nisu 10 sati dali ni kapi tekucine...samo sam infuziju primala user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Gablec u rađaonici
10.4.2009 20:54:27   
novamama
nama su na tečaju (koji je organizirala bolnica tj. rodilište) savjetovali da uzmemo sa sobom čokoladu (user posted image ) i bočicu vode - čokoladu za energiju, a vodu da ne dehidriramo...

sve sam ja to ponijela, ali mi nije na pamet palo nešto jesti...

neke žene se žale da su povraćale, zato nije dobro najesti se prije poroda il nešto takvo...ali, naravno, nije dobro niti biti gladan...zato je čoksa zakonuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

kasice
skorodolazi beba

Ako nemate domace povrce/voce dali cete radije kupiti u supermarketu frisko ili cete kupiti gotovu kasicu???

kupiti povrce/voce. (55%)

kupiti gotovu kasicu. (45%)


Broj svih glasova: 77

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!