|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tuna
20.1.2010 14:48:29   
FIONA
IZVORNA PORUKA: Mačak

Morski pas, sabljarka, bakalar i tuna

Ograničite jedenje morskog psa, sabljarke, bakalara i tune jer oni sadrže opasno visoke količine metilirane žive koja je nusproizvod industrijskog otpada. Živa prolazi kroz placentu i u velikoj količini može ozbiljno oštetiti bebin živčani sustav. Male količine žive također mogu utjecati na živčani sustav, rezultirajući teškoćama u razvoju. Obzirom da se živa zadržava u tijelu, mudro je izbjegavati ove vrste riba i ako planirate trudnoću ili dojite. Tuna iz konzerve smije se jesti najviše jednom tjedno.
user posted image
*još 1 članak o tuni u trudnoći. Ja odustajem od tune, nisu loše ni sardineuser posted image


bitno da je riba...kad ju smelju kao da znaš kaj žvačeš....ja u trudnoći nisam razlokovala paradajz od krastavca...sve mi se gadilo...user posted image

Mačka..sretno i dobro nam došla...user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Mačak)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Tuna
20.1.2010 14:49:28   
maja
Ma ja sam za tunu čula još u prvoj trudnoći i nisam je jela, moram priznati da se u ovoj baš i ne pridržavam toga. Pojedem onu iz konzerve možda dva puta mjesečno. Ajd bum prestala, prebacit ću se na neku druguuser posted image

_____________________________

"Dok je prije postojalo samo jedno bez čega ne mogu živjeti, sada je nastalo dvoje.
Nije bilo diobe - moja se ljubav nije sada podijelila između njih; nije to bilo tako. Prije kao da mi je srce naraslo, nabujalo do dvostruke veličine u tom trenutku."

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Tuna
20.1.2010 14:50:05   
Mačak
user posted image To je točno, zapravo šta god da jedemo nije normalno ni zdravo, ne znam ni sama, po svemu tome najbolje se hermetički zatvoriti i ne jesti, ne disati, ne ništauser posted image user posted image user posted image
MOŠ MISLIT!!!!!!!!user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Tuna
20.1.2010 14:52:06   
FIONA
IZVORNA PORUKA: Mačak

user posted image To je točno, zapravo šta god da jedemo nije normalno ni zdravo, ne znam ni sama, po svemu tome najbolje se hermetički zatvoriti i ne jesti, ne disati, ne ništauser posted image user posted image user posted image
MOŠ MISLIT!!!!!!!!user posted image


samo uživaj...ja sam bila mrtva i tamo u četvrtom mjesecu navalila na šveps...pila sam dvije flaše na dan...i niš drugo....onda je moj muž pitao doktoricu jel da sma kao luda kaj da radi samnom...ona kao majka troje mu je rekla...ja sam u zadnoj pila kampari a inače ne okusim alkohol...to vam je tak nek si priušti ak joj paše....user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Mačak)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Tuna
20.1.2010 14:57:26   
Mačak
Točno, sve ove gluposti šta nam pišu po knjigama i novinama, kao ne smiješ ovo, ne smiješ ono, pa zapravo više toga ne smiješ nego što smiješ, pa nisam bolesna ili oduzeta da ne smijem živjetiuser posted image .
Iskreno ja jedem i pijem ono što mi paše, pa ne traži me to moj mozak, nego moja beba i šta da joj već sad uskraćujem želje, kako da ne. Ajde, šta su neše mame jele i pile kad se ništa nije znalo šta je štetno, pa gle nas sad, šta nam faliuser posted image user posted image user posted image , meni baš ništ!!!!!!!!user posted image

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Tuna
20.1.2010 14:59:24   
Bebys
eno sam napisala pod KROKETE kroketi od tunjevine pa si vidi to...macak

(Odgovor članu Mačak)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Tuna
20.3.2010 12:34:29   
adryosijek
jela sam tunu onu iz konzerve ahh nisam ni ja znala da je stetno za bebu kad obozavam ribu i tunu

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu scarlet)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Tuna
29.7.2010 21:28:33   
tinad
Pojedem 1 mjesečno tunu iz konzerve iako znam da nije pametno jesti je u trudnoći ali što je više zdravo danas user posted image

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Tuna
6.8.2010 19:06:43   
Bablica
ma ja tunu jedem kad mi gušt dođe, evo baš danas paštu s tuno radila, a neki dan paštetu od tune - naravno iz konzerve.
Valjda neće bebici niš bit, svi mi kažu da su jeli i da je sve ok bilo!

_____________________________

Korina 28.10.2010 naš najljepši anđelić

"Život nagrađuje one koji ustraju"

Karlo 10.04.2012

(Odgovor članu tinad)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Tuna
7.8.2010 6:50:26   
nemammaste
Moram vam priznati da nisam uopće htjela jesti tunu u trudnoći i da jedva čekam smazati ju!!! user posted image  user posted image  user posted image

(Odgovor članu Bablica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Tuna
7.8.2010 10:06:49   
tita
Ja je nisam jela u trudnoči,niti plodove mora školjke,i još nešto ali se ne sječam šta!!!!Ribu obožavam!!!

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Tuna
27.8.2010 12:25:13   
Lilija
Da li je zdrava skuša u konzervi sa povrcem, obozavam je?user posted image

(Odgovor članu tita)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Tuna
27.8.2010 12:28:17   
ninolina
dobrodošla Lilija....ako ti paše ponjamaj, zašto ne...i ja ju obožavam...nemoj ju jesti prečesto ali jednom tjedno njamaj

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Lilija)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Tuna
27.8.2010 14:05:34   
lilia
Dobrodošla imenjakinjo sa j. Nemoj pretjerivat sa ribama u konzervi ali tu i tamo, priušti si.user posted image  Sretno

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Lilija)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Tuna
27.8.2010 14:10:14   
Točkica28
pa tu i tamo se moze, ja tunu volim sa vrhnjem i zelenim rezancima
mljac


_____________________________

Točka do točke točkica...
11.10.2010.Šimac <3, 17.1.2013. Mini Šimac <3
Naše sve <3 <3

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Tuna
27.8.2010 21:16:52   
Lilija
Hvala vam svima na odgovorima, al me zbunjuje kad citam po internetu sta se smije jesti, a sta ne..Prva mi je trudnoca, pa me sve interesuje. user posted image  

(Odgovor članu Točkica28)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Tuna
11.1.2011 12:14:50   
Bubi1982
kad sam ja pitala doktora za to pogledao me ovako user posted image user posted image
i rekao : pa onda bi svi već špomrli da toliko žive ima u ribama... nećeš ju valjda jesti svaki dan pola kile (kao onaj neki glumac koji je nakon 20 godina konstantnog jedenja samo ribe, ničega drugoga od mesa, dobio akutno trovanje živom i skoro umro). Znači ako planirate biti trudne 20 godina i jesti samo tunu, pripazite user posted image


_____________________________

*** 14. 05. 2011. ***

(Odgovor članu Lilija)
Neposredna veza do poruke: 42
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!