|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko utječemo na djecu?
28.2.2009 13:49:13   
božica
Dijeca uće od nas roditelja
Utjecaj roditelja na stvaranje loše slike djeteta o sebi je nesvjestan. Oni misle da to čine za dobro djeteta. Kad netko kaže da dijete ima „istu narav kao i otac“, to nije zato što ju je dijete naslijedilo, nego zato što je tako uvjetovano, naučilo je takvo ponašanje od oca.

Dijete u ranoj dobi nema sposobnost samoproučavanja s ciljem preoblikovanja stavova, no neće ni biti potrebe za tim ako roditelji odigraju svoju ulogu prema pozitivnom scenariju. Zamislimo dijete bez strahova, koje lakim korakom kroči kroz život,a sve čega se dotakne pretvori se u zlato. Zamislimo da su nas od početka učili kako misliti za uspjeh. Gdje bi nam bio kraj? Shvatili bismo da nema kraja.


Sa svojim ponašanjem jako utječemo na djecu trudimo se koliko god možemo da nam djeca odrastu u jedne samopouzdane čvrste osobe

Potičemo ih kada se žele popeti na penjalicu,kada želi oprati suđe,kada se želi sama skinuti,kada sama opere zube..
samo tako -ti to možeš -kako si lijepo ispuhala nos...



članak
http://www.ringeraja.hr/naucite-dijete-misliti-za-uspjeh-2_511.html


_____________________________

idem micat rit...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko utječemo na djecu?
28.2.2009 13:52:09   
mlada mama
to je istinauser posted image i trudim se uvijek tako postavljati prema njemu

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko utječemo na djecu?
28.2.2009 14:04:55   
dikac
od ovih teoretskih savjeta zaboli me glava i sve je lijepo dok to čitam, ali naravno da ne mogu protiv svog karaktera i da se ponašam u skladu s njim. možemo pročitati knjige, članke o odgojnim metodama i sve je to super samo sam mišljenja da na kraju postupimo onako kako je nešto usađeno nama i da ne možemo protiv sebe, teško se je mijenjati.
kad bi teorija bila lako provediva u praksi, onda bi svi mi bili svaršeno uspješni, a naša djeca također.

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko utječemo na djecu?
28.2.2009 14:07:54   
božica
dikac slažem se s tobom i kužim te

zanimljivi su takvi članci zar neuser posted image




_____________________________

idem micat rit...

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko utječemo na djecu?
28.2.2009 14:10:22   
Lady3
Sve je to super,ali treba to znati i sprovesti u djelo..Nisu sva djeca ista i istoga karaktera..Svatko poznaje svoje dijete najbolje i prema tome se ravna..user posted image

_____________________________

Šta je sreća?Znati što se
hoće i to strastveno željeti:)


(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko utječemo na djecu?
28.2.2009 15:47:56   
Ruža
IZVORNA PORUKA: dikac

od ovih teoretskih savjeta zaboli me glava i sve je lijepo dok to čitam, ali naravno da ne mogu protiv svog karaktera i da se ponašam u skladu s njim. možemo pročitati knjige, članke o odgojnim metodama i sve je to super samo sam mišljenja da na kraju postupimo onako kako je nešto usađeno nama i da ne možemo protiv sebe, teško se je mijenjati.
kad bi teorija bila lako provediva u praksi, onda bi svi mi bili svaršeno uspješni, a naša djeca također.


U potpunosti potpisujem. Najlakše je savijetovati iz stajališta promatrača.
O.k. sve za pročitati, ali koliko je primjenjivo u praksi?user posted image

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko utječemo na djecu?
28.2.2009 15:56:37   
Florijan Jakov
nisam pročitala tekst u cjelini, ali na ovaj izvojeni dio mogu reći samo jedno... svi smo mi odrasli kako smo odrasli i roditelji su nas odgojili najbolje kako su
znali, no važno je da svatko od nas prepozna svoje manjkavosti i propuste te  ne ponavlja iste kod svoje djece.

_____________________________

FJ JE FRAJER

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko utječemo na djecu?
28.2.2009 21:16:56   
PRINCEZINA MAMA
IZVORNA PORUKA: Ruža

IZVORNA PORUKA: dikac

od ovih teoretskih savjeta zaboli me glava i sve je lijepo dok to čitam, ali naravno da ne mogu protiv svog karaktera i da se ponašam u skladu s njim. možemo pročitati knjige, članke o odgojnim metodama i sve je to super samo sam mišljenja da na kraju postupimo onako kako je nešto usađeno nama i da ne možemo protiv sebe, teško se je mijenjati.
kad bi teorija bila lako provediva u praksi, onda bi svi mi bili svaršeno uspješni, a naša djeca također.


U potpunosti potpisujem. Najlakše je savijetovati iz stajališta promatrača.
O.k. sve za pročitati, ali koliko je primjenjivo u praksi?user posted image


potpisujem! Dok je Petra bila manja znala sam pročitati članke vezane uz bebe,odgoj i sli. ali nikada nisam kao neke mame bolesno se držala onoga što piše jer ipak je teorija jedno,a praksa drugo

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko utječemo na djecu?
28.2.2009 21:41:17   
dikac
IZVORNA PORUKA: božica

dikac slažem se s tobom i kužim te

zanimljivi su takvi članci zar neuser posted image




zanimljivi jesu, tjeraju na razmišljanje, dobro je tu i tamo stati na loptu, preispitati se kako postupamo prema svojoj djeci, a onda kako ćemo reagirati u neočekivanim situacijama je nešto što je teško kontrolirati....

(Odgovor članu božica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko utječemo na djecu?
28.2.2009 21:53:53   
mirna
Potpisujem f.j., ali i tvoj zadnji post dikac.

Ne treba se svega drzati sto negdje procitas, ali valja ponekad razmisliti i preispitati vlastito ponasanje.

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko utječemo na djecu?
28.2.2009 22:39:47   
Ruža
IZVORNA PORUKA: mirna



Ne treba se svega drzati sto negdje procitas, ali valja ponekad razmisliti i preispitati vlastito ponasanje.



I to svakako.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko utječemo na djecu?
28.2.2009 23:33:27   
tikica_69
Dijete se rodi bijelo kao zid....u svom odrastanju ona kopija nas i okoline....

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!