|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   poticanje poroda gelom
2.11.2014 18:05:00   
girlpower
Dobra vecer! Evo mene s par pitanja...sutra ce mi seki doktori stavljati gel kako bi pokrenuli porod.inace otvorena je 2,5 prstica,plodna voda mlijecna,cep otisao prekjucer..zana me kako djeluje taj gel? Koliko poslije njega krenu trudovi? Bole li kao prirodni ili jace/ ja imam iskustva samo s dripom..pa pitam ako netko zna sto mozemo ocekivati..kad vec idem s njom da barem nesto znamuser posted image user posted image unaprijed zahvaljujem.pozzz

_____________________________

13.04.2000 miko
20.02.2003 gago
17.06.2005 beba
15.08.2010i jedina princeza zvana JEJA
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: poticanje poroda gelom
2.11.2014 23:17:45   
andydea
Ej draga..nisam bila nikad pod gelom ali bila je moja najbolja frendica..navodno je isto kao i drip..i bolovi su kao i trudovi identicni kao pod dripom..osim sto se sporije otvara..Drip je po tome pitanju brzi..ali vjerovatno ce joj spiciti i drip..
Ja se jezim svega toga..zelim joj svu srecu i lagan porod..evo meni je termin preksutra i makar sam u bolovima i trudovima vec tjednima..nadam se da cu izbjeci i gel i drip <3

_____________________________

LAURA 11.01.2002
LANA 23.05.2006
DIAN 21.08.2012-mamin lavić (4180g,50cm)
Mrvica (anđeo)- 29.10.2013
MARIA ROSA 4.11.2014 -4,460 g, 54cm (mamina bumbarica )

(Odgovor članu girlpower)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: poticanje poroda gelom
3.11.2014 1:11:40   
girlpower
Ah ona jadna opet sretna da se tu nesto pokrene..vec je tri tjedna u bolnici..mucenje svaki dan..ja molim boga da joj bude islo brzo i da odahne..ti se drzi i zelim ti brz i lak porod..i da user posted image bude super

_____________________________

13.04.2000 miko
20.02.2003 gago
17.06.2005 beba
15.08.2010i jedina princeza zvana JEJA

(Odgovor članu andydea)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: poticanje poroda gelom
3.11.2014 10:10:11   
keyt
Evo ovako, ja sam prošla iskustvo s gelom u 41+1, totalno zatvorena, kontrola plodne vode nemoguća i ležala sam par dana u bolnici zbog lagano povišenog krvnog tlaka. Dakle, gel su mi dali na totalnu zatvorenost i nakon 6 do 8 sati sam se otvorila pola prsta. Prvi gel je samo za otvaranje i ako se nakon njega otvoriš ide drugi gel za otvaranje i prve trudove, a ako si i dalje zatvorena onda opet samo gel za otvaranje. I tako dva tri puta, uglavnom, ne sjećam se više točno, ali postoji u predrađaonici točna šema kako se daje, uglavnom postoji ograničenje nakon kojega se ide na carski rez. Tako sam ja završila na carskom rezu jer mi je nakon 36 sati indukcije skočio tlak.
Da odmah razjasnimo, indukcija je poticanje poroda i otprilike ima svoja porođajna doba kao i prirodni. Sve jednako boli kao i prirodno, barem ja tako mislim jer nije mi bilo nesnosno, ali s obzirom da nisam postigla vrhunac trudova, nisam kompetentna govoriti. Tvojoj sestri može odmah nakon gela krenuti brzo otvaranje, tako da ne mora biti slučaj kao i kod mene. Ja indukciju nisam odbijala niti bih ikada jer smatram da liječnici znaju što rade, pogotovo ako je dijete zrelo za van. U ovakvim situacijama nisam pobornik prepuštanja prirodi jer priroda nije uvijek dobronamjerna i humana, sjetite se samo što se dogodilo Majalesi user posted image

(Odgovor članu girlpower)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: poticanje poroda gelom
3.11.2014 10:11:49   
elina
Prošla sam u prvom porodu, gel, drip, bušenje vodenjaka ma sve.....ugl. ruka puna gela i mažu ti ušće , trljaju do boli....nije baš najugodnije,al uvijek me tješilo da je to samo taj tren i za koji sat će sve biti ok i toj boli ni traga....

(Odgovor članu girlpower)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: poticanje poroda gelom
3.11.2014 10:27:32   
girlpower
Hvala cure na odgovorima..ma nije ni ona protiv indukcije..naprotiv moli se vec da rodi jer cijela trudnoca joj je bila izrazito stresna..pa.sada kad je vec na kraju da i to prodje..samo.sam eto pitala da znam sto ce biti makar od prilike..da joj budem od neke pomoci kad cu vec biti uz nju..hvala na info..ako tko jos sta zna..ima koje iskustvo jos pisite mi..ja sam sva na iglicama..prvi put cu postati necija tetka...jedva cekamuser posted image
user posted image

_____________________________

13.04.2000 miko
20.02.2003 gago
17.06.2005 beba
15.08.2010i jedina princeza zvana JEJA

(Odgovor članu elina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: poticanje poroda gelom
5.11.2014 15:33:57   
angel@
evo da i ja kažem svoje iskustvo.... po meni je gel lakši nego drip jer je po meni to samo poticanje tvojih trudova....meni je moj princ izazvao puknuće vodenjaka iz mene je doslovno voda lila...došla sam u rodilište otvorena samo 1 prst smjestili me u rađaonu i dali mi gel ja u početku nisam ništa osjećala a onda su trudovi počeli u razmacima od 5 min pa do 3 minute...s tim da sam ja iza svakog truda uspjela i odspavati.... mislim da je lakši gel nego drip jer sa gelom se stigneš bar malo odmoriti,a sa dripom ne stigneš jer samo slijedi jedan iza drugog....

_____________________________

** 27.11.2010.- najsretniji dan u mom životu-naše vjenčanje
**14.9.-mm Danijel-moja ljubav,ponos i najveća podrška
**07.6..- stigao nam David mamino i tatino najveće blago :-)))


Nebo strpljive voli....

(Odgovor članu girlpower)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: poticanje poroda gelom
6.11.2014 23:13:01   
Kazimira
Ja sam dobila gel u prvoj trudnoći.....vodenjak mi je pukao u 7 ujutro, a u bolnicu sam tek otišla oko 15.00 jer nisam imala nikakve trudove, a htjela sam sve prirodno....boks sam dobila tek u 20.00, a gel u 1.00 u noći....trudovi su krenuli čim je doktor izvadio prsteuser posted image ...rodila u 8.20.....kao po njihovom je to dugo da mi plodna voda curi, a nema ni trudova ni ti sam otvorena......zato je drugi porod išao školski i bez gela......user posted image

_____________________________

....stigao nam Kaspi.....pa Vili....pa Bal.....

Where love is, no room is too small <3

(Odgovor članu angel@)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos maloj djeci?

Oznake

Sve najbolje!