|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   decko govori kao curica
19.7.2011 21:39:09   
zvrkolino
Moj cetverogodisnjak govori ko curica,nekad neke rijeci govori po muski.Sad me zanima dali ga treba ispravljati u govoru ili ignorirati pa se s vremenom promijeni?Ponekad ga ispravljamo pa nas poslusa a nekad u inat bas nece.Zanimaju me vasa iskustva i savijeti .
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: decko govori kao curica
19.7.2011 22:23:29   
mišica 666
možeš li malo pojasniti to priča ko curica? 

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu zvrkolino)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: decko govori kao curica
19.7.2011 22:27:05   
adryosijek
user posted image mislis u zenskom rodu.. npr ja sam gladna,itd pa ja da moja prica kao da je musko ,ispravljala bi ju naravno,

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: decko govori kao curica
19.7.2011 22:54:07   
Nika 24052006
Mama mi pričala da je tako moj brat pričao u ženskom rodu.Odrastao je uz nas dvije sestre,pa je njemu to bilo normalnouser posted image ...Ona ga je malo ispravljala,ali u biti je prestalo samo od sebe kad se počeo više družiti sa dječacima.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: decko govori kao curica
19.7.2011 22:57:03   
mamacita
Ispravljaj sada, kad je jos sve u zacetku. Ja svog malenog ispravljam ako mu se zaleti koja po zenski. Mislim da mama i tata trebaju biti svjesni pravilnog odgoja od tako malih nogu, nesto sto nam je sada mozda slatko, moze sa djetetom ostati jako dugo i sto vrijeme vise prolazi to ce promjene biti teze.

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: decko govori kao curica
20.7.2011 11:59:58   
mirna
Moj mali je to radio na pocetku, oko druge godine. Prestao je sam od sebe...Tata se ozbiljno zabrinuouser posted image , ali to je bila samo faza...

Vjerojatno je oko njega vise zena nego muskaraca... 4 godine je vec puno, ali ja ga ne bi ispravljala u spontanom govoru.. Bolje da odvojis neko vrijeme bas za ucenje i vjezbu govora u muskom rodu i neka se vise druzi s djecacima. Sigurno nece cijeli zivot govoriti na taj nacin.user posted image

< Poruku je uredio mirna -- 20.7.2011 12:00:35 >

(Odgovor članu zvrkolino)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: decko govori kao curica
20.7.2011 12:08:40   
mariola
Od moje šogi mali priča skoro sve u ženskom rodu: papala sam, kupala sam se a ako priča o Toniju kaže: T je rekao. Ispravljamo ga svi.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: decko govori kao curica
20.7.2011 20:30:42   
bubaMaja
nek se više druži s muškima pa će sam od sebe početi pričati u muškom rodu. tako priča jer je stalno s ženskinjama.. to je normalna faza govora i treba dobro paziti ako se misli ispravljati.. ne mu reći,NE ili tako pričaju cure ili nešto slično nego samo ponoviti u pravom rodu ono krivo kaže: npr: Bila sam vani.. a vi kažete:da, bio si vani. ili tako nešto.. ja nisam baš za ispravljanje , trebalo bi se brzo i samo povući

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: decko govori kao curica
28.11.2011 14:25:37   
Tratina
Tako je i meni od prijateljice mali. Ali on je tamo do 5. godine sve radija ka i curica. Od pričanja do najdražih igračaka koje su bile šminke, cipele na štikle, plakanja kad bi mu rekli "ali ti nisi curica, ti si momak"... Uf...  stvarno gadno bilo za čut. Sad ima 6 godina i priča normalno u muškom rodu. Prošlo ga je samo od sebe. Jedino šta i dandanas nije baš zagrijan za balune i autiće već za plišane igračke, glazbene igračke i sl.

(Odgovor članu bubaMaja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: decko govori kao curica
13.7.2012 11:48:40   
valnea
a mislim da je to normalno ako odraste uz sestre ili se igra s curicama... i moj mališan je imao tu fazu ali smo ga ispravljali i brzo je prestao :)

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: decko govori kao curica
13.3.2013 14:41:54   
troubled
ko da čitam o mom franku... user posted image user posted image user posted image
uglavnom samo sa curama, magda mu je pojam...

ja: kako ti je bilo u vrtiću?
franko: lijepo sam se igrala, nisam plakala, spavala sam i sve, sve sam pojela user posted image user posted image user posted image
ne ispravljamo ga previše...ponovimo za njim točno i kažemo da tako govore dečki...polako počinje i on neke glagole točno govoriti...nismo zabrinuti niti malo user posted image

_____________________________

imam novi ticker :)

(Odgovor članu valnea)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: decko govori kao curica
13.3.2013 14:50:17   
snowwhite
tako i moj počeo sad pričat i ponavlja za sekom: ide jesti i viče jela,ide piti viče pila :-D

(Odgovor članu troubled)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!