|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problem s hranom bebe od 3 mj
16.9.2011 11:04:20   
Anoniman
Ovako, moj malac je jak i na plavom je novolacu al nije mu dovoljno jako. Kaže mi pedica da je i od zubića nervozan al da mu kupim i probam dat malo rižinih pahuljica ili neko First milk s probiotikom..Kako da mu umješam? Sad jede po obroku 150 ml AD. Hvala
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
16.9.2011 11:33:01   
mala99
Prerano je za rižine pahuljice, tek od 4 mj. možeš...

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
16.9.2011 11:42:15   
ninolina
po čemu si zaključila da nije dovoljno mu...Moj je jeo ad svakih sat i pol do 2. Ja mu isto nebi dala još...ali ako je plačljiv, nervozan probaj promjeniti hranu prije i da jel mu daješ čaja...Možda je samo žedan

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
16.9.2011 13:06:56   
mayathebee
Jesi sto posto sigurna da mu nije dosta klope? Meni je to malo prerano za bilo kaj, bar još mjesec dana. Koliko često ti jede, i koliko dnevno obroka ima? 150ml po obroku je stvarno dosta za tu dob. Jel mu daš malo toplog čaja, ili malo vode između papice?

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
16.9.2011 13:09:51   
anaxx
IZVORNA PORUKA: mala99

Prerano je za rižine pahuljice, tek od 4 mj. možeš...


slažem se!!!

_____________________________

mama jednog velikog i jednog malo manjeg dečka... dva mamina zlata... dočekali smo i Katju ... treće zlato u maminom srcu :)

(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
16.9.2011 13:20:44   
Anoniman
A pa tako je rekla doktorica nakon par testiranja.Mlijeko mu paše, al da mu malo pojačam. Da je u nekim situacijama od 3 mj u redu. Ima 7 kg i 65 cm. Ne znam.Kaže danas prije spavanja.Pije čaj, nije žedan, jede svaka 3,5h po 150 ml.user posted image

(Odgovor članu anaxx)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
16.9.2011 13:21:59   
mamacita
Rano i pre rano je za rizine pahuljice. Pricekaj barem jos 1 mjesec.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
16.9.2011 16:00:03   
Tanjica Tanja
Logično je i sasvim u redu da misliš da mu nije dosta ili da hrana nije dovoljno jaka....međutim, mišljenja sam da roditelji (kad je dijete nervozno ili plačljivo) odmah posežu za hranom kao sredstvom. Moj savjet ti je da mu ne daješ pahuljice jer ćeš ga samo napucati kilama, opteretiti želudac, a dugoročno neće biti efekta jer će želudac vrlo brzo tražiti još više....on ti sad već ima solidno kila za svoju dob.
To je samo moje mišljenje, vidjela sam par slučajeva i sama sam jedna od njih pa govorim iz iskustvauser posted image


_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu mamacita)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
16.9.2011 16:03:49   
mišica 666
meni se to jedeje svako 3,5 sata čini ok za bebicu od 3 mjeseca. Ja isto nebi ništa dodavala bar još koji tjedan.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
16.9.2011 16:25:23   
mayathebee
150 ml Ad-a svaka 3,5 sata je skroz ok! Zapravo super. Bolje da ostane tako nego da mu opteretiš i proširiš želudac, mali je on još. Bila bi frka da gubi ili ne dobiva na težini, ali velika je bebica, pa ne brini!

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
16.9.2011 17:25:33   
mala99
Pa zapravo to je i idealno, ja ne vidim problemuser posted image  Nikakva dohrana još..

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
16.9.2011 17:29:09   
bubaMaja
S ima 7 mjeseci i ima toliko kila...

_____________________________

Blagoslovljeni najljepšom zvjezdicom s neba - došla nam je naša Stella 6.2.2011.

(Odgovor članu mala99)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
16.9.2011 18:08:56   
Anoniman
Nije imao na 3 kg kad se rodio, pa je pao još u inkubatoru i on stalno traži jest. Zato ga vodim i privatno doktorima jer želim sve temeljito obavit. Nije da ga volim šopat al urla, poljubičasti dok ne dobi svoju dozu. Bljucne malo. 3 doktora iz dj.poliklinike su se danas složila da je napredan i da mu lagano pojačam mlijeko prije spavanja. Dakle, hoće li mi tko reći kako da mu pripravim tu dozu? Koliko vode na koliko žlica?

(Odgovor članu bubaMaja)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
17.9.2011 0:05:12   
lilia
First milk se rade sa vodom i zamjenjuju adaptirano mlijeko, slijediš upute, nije problem.
A za rižine pahuljice ovako: ja sam kupila one od milupe 4 mjeseca i u već gotovo adaptirano mlijeko stavila onoliko koliko piše iza na kutiji. Poslije sam stavljala onako, odoka. Protreseš i gotovo. Taj obrok prije spavanja će ga malo zasititi.
Ako su već tako doktori savjetovali iako i ja mislim da je rano.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
17.9.2011 10:24:38   
Anoniman
Hvala, tako sam i napravila.Popio je sve, spavao je dobro, 6,5h pa se probudio. Na tijelu nema ništa od ospipa. Od djeteta do djeteta je velika razlika i 2 tjedna može nekome puno a nekiome malo značiti. Zato sam ga dala testirati. Ako piše 4mj na kutiji to ne znači da će djetetu od 5 mj odgovarat. Tako su mi objasnili, zato i piše savjetujte se s pedijatrom.user posted image

(Odgovor članu lilia)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
17.9.2011 11:17:25   
Anoniman
Draga moja, bebe sa 3 mjeseca prolaze kroz SKOK U RAZVOJU, to znači da traže više jesti jer se naglo razvijaju. Osobno mislim da su rižine pahuljice još malo preteške za njegov organizmić, ali mlijeko, koje god da koristiš, možeš mu dati češće. Znam da se kod dojene djece treba stavljati na prsa češće i na zahtjev, da si navuče mlijeka, pa valjda i malci na formuli trebaju više klope, ne? user posted image

Skokovi u razvoju kod beba su sa 3 tjedna, 6 tjedana, 3 mjeseca, 6 mjeseci, 9 mjeseci, tako da znaš šta te čeka. Sretno!

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
17.9.2011 15:05:59   
Anoniman
Očito moje dijete ima jače potrebe za hranom, al paše mu. Da, još me puno muka čeka, al tek smo počeli...user posted image . Diplomirani sam predškolski pedagog i učila sam na predavanjima prof. Jovančevića ovo (divan pedijatar) o skokovima u razvoju i pričao je o individualnosti beba al tad glupača nisam slušala..user posted image .bye

(Odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
17.9.2011 16:01:19   
zara13
moja bebica je na bebimilu i ja sam njoj sa 3 i pol mj dala u zadnji obrok rižine pahuljice ništa joj nije bilo stavila sam žličicu da joj baš nije bilo gusto i sve je smazala i lijepo spavala ,par dana prije 4 mj sam joj pokušala dat kašicu papala je piše da treba dat 2-3 žličice moja je počela vrištat dok joj nisam dala pa sam joj dala koliko je htjela sa 4 mj pedijatar me pitao dal sam joj pokušala dati i da lagano može početi sa svime papati.sad ima 5.5mj gdje god čitam piše zamjenit jedan obrok kašicom ostalo mlijeko mora piti ,kak da joj dam kad neće danas sam 3 bočice bacila jel ona neće i neće rađe joj dam kašicu i znam da se najela a bebimila nekako popije u noći i kad ide spavati i znam joj zakamuflirati u kašicu.svako poznaje svoje dijete i vidi šta mu paše ako ti je privatnik tako reko pokušaj mu dat pa češ vidjetiak će jest i biti dobro davaj mu i dalje

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
17.9.2011 17:20:14   
Anoniman
Pa 3 pedijatra su mi to potvrdila i samo sam upitala kako se to radi...D; Hvala Zara, djeca su nam vršnjaci, super spava, pa ću vidit.

(Odgovor članu zara13)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Problem s hranom bebe od 3 mj
23.9.2011 22:45:50   
Bebač i ja
ja svog Ljepotana hranim sa 125 ml svaka 3 sata...
i sa 2 mjeseca i 20 dana  ima 6100 kg i 65 cm.... user posted image


(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!