|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovima d...
12.1.2011 10:47:23   
nina2108
Ovako imam malu bebu i plijesan po zidovima.Da li mi netko može reći šta kupiti protiv plijesni?I ako netko zna di se može kupiti muffa killer čula sam da je to ok?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
12.1.2011 10:50:45   
BruMa
Ima od Jub-a algicid i jubocid.Mi smo to kupili i prvo namazali zid sa tim algicidom a onda još u boju stavili  jubocid.Za sad je sve u redu.Za taj muffa nisam čula

_____________________________

Bruno 26.04.2006.♥♥♥
Mateo 18.12.2009.♥♥♥
http://www.youtube.com/watch?v=_1_MydgRFZw&feature=player_embedded


(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
12.1.2011 11:21:05   
crex
i mi imamo takvih problema.

jedina prava pomoć bi bila dodatna izolacija zidova - dakle građevinski radovi. A za to nemamo love.
Jubocidi pomažu ali ne 100% (isprobali)
Jako je važno redovito prozračivati  - otvori sve prozore na sobi  5-10 minuta bar dva puta na dan. ako se soba brzo prozrači, zrak će se izmijeniti, a neće se ohladiti pod,zidovi i namještaj pa će se temperatura brzo vratititi.
Grozno je to što nam bebice trebaju dovoljno vlage u zraku, a ista stvar je super za te gljive koje rastu na zidovima.

(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
12.1.2011 12:51:48   
Ruža
Razrijedi domestos tek toliko da ga možeš našpricati i stavi u neku pumpicu, s tim pošpricaj zidove. Tako sam ja istrijebila svoju. Inače mi se pojavila u kutevima vanjskih zidova u sobi koju nisam grijala, a tamo sam sušila veš. 

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu crex)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
12.1.2011 13:03:07   
mirna
Muffa killer možeš kupiti u većim dučanima, mi smo ga ovdje u slo pronašli u sparu (ali neka druga marka), sigurno ga ima i u bauhausu i sličnim trgovinama...

Ali nakon upotrebe trebaš zidove dobro oprati i prostoriju dobro prozračiti... ja isti dan bebu ne bi stavljala u to prostoriju...

i mi se borimo s plijesnijom na vanjskim zidovima (u coskovima)....user posted image Kao rijesenje planiramo sagraditi novu kucu s boljom izolacijom... user posted image

(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
12.1.2011 13:06:35   
nemammaste
U Bauhausu kupili neki MELLERUD gel bez klora,pošprica se i ostavi najmanje sat vremena djelovati pa prebriše vlažnom krpom.To je baš za dnevne,spavaće i dječje sobe,navodno nije štetan.Čini mi se ok

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
12.1.2011 13:14:57   
ZVRK
ja pšpricam sa varekinom

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu nemammaste)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
12.1.2011 14:13:48   
ikica84

IZVORNA PORUKA: ZVRK

ja pšpricam sa varekinom

isto i sve se skine!!

_____________________________

ANDREJ 02.01.2010.
VIKTOR 24.09.2011.
mamine srece najveceeeeeee!!!!

(Odgovor članu ZVRK)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
12.1.2011 22:03:52   
Tratina
ajme i nama se navukla plijesanj... inače prije nismo imali problema sa tim a sad svako malo nikne neka nova gljivica user posted image

(Odgovor članu ikica84)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
12.1.2011 23:05:01   
pula25
Ja sam nedavno uspješno riješila taj problem. U trgovini bojam i lakovima kupila sam od Ceresita sredstvo protiv plijesni (dođe oko 60 kn). Prvo trebaš suhom krpom obrisati zid od plijesni, nakon toga pošpricati sva mjesta koja su bila pljesniva i ostaviti da se osuši. Prostoriju dobro provjetriti i nakon 3-4 sata može se prefarbati. Prvih 1-2 dana se malo osjeti miris na varekinu ali nije strašno. Uglavnom ovisi o količini vlage ali stvar drži min 6 mj. Nama evo već 4 mj. sve ok dok sa onim prijašnjim jubicidima i sl. već nakon 2 mj. bi se znalo pojaviti.
Sretno

_____________________________

MALI ANĐEO NAM DOŠAO...
...NIKA 21.10.2009

(Odgovor članu Tratina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
13.1.2011 7:58:35   
Bebys
vlaga je razlog pljesni odnekuda ti voda vlazi po zidu....
prvo premijesti bebu odatle jer je TO JAKO OPASNO ZA ZDRAVLJE...zrak takav...to znam vec odavno

a onda trazi UROK OD KUDA TO DOLAZI..I TO RIJESI...jedino tako ces uspijeti sretno

(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
13.1.2011 10:46:09   
nina2108
Ajme ja za sad još imam samo jednu sobu u kojoj nije plijesan i tu sam sad preselila bebu .Imamo kuću na kat prvo smo spavali u prizemlju pa se tam pojavila vlaga i sad sam se preselila s bebom na kat i proširilo mi se gore (gdje nikad nije do sad) i ja sam sad u dnevnom boravku s bebom nemam više kamouser posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
13.1.2011 10:48:29   
nina2108
IZVORNA PORUKA: mirna

Muffa killer možeš kupiti u većim dučanima, mi smo ga ovdje u slo pronašli u sparu (ali neka druga marka), sigurno ga ima i u bauhausu i sličnim trgovinama...

Ali nakon upotrebe trebaš zidove dobro oprati i prostoriju dobro prozračiti... ja isti dan bebu ne bi stavljala u to prostoriju...

i mi se borimo s plijesnijom na vanjskim zidovima (u coskovima)....user posted image Kao rijesenje planiramo sagraditi novu kucu s boljom izolacijom... user posted image
Jel taj muffa killer talijanski?Jel bi mi mogla poslat sliku kak to izgleda pa bi ja pogledala tu u spar-u?

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
13.1.2011 12:14:38   
Bebys
pa pokusaj otkriti odakle dopire vlaga MORATE NACI UZROCNIKA VLAGI I ISKORIJENITI GA...to ce ti jedino pomoci zauvijek

(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
13.1.2011 12:32:51   
mirna
Nina ova sredstva su sve u biti ista, mislim da je to nesto slicno kao varekina jer ima slican miris. Nema potreba da kupis bas taj muffa killer, možeš i neki drugi jer to ti je sve isto. Neki imaju krace vrijeme djelovanja.... Ali time neces ukloniti uzrok i plijesan ce se ponoviti nakon nekog vremena. Vjerojatno vam ulazi vlaga s poda ili negdje oko kuce  ako ti se je u donjem katu prvo pojavila... da se to popravi bi vjerojatno treballi odkopati sve oko kuce do temelja... možda napraviti drenažu...user posted image to ti laički govorim jer mojeg stručnjaka nema doma...

(Odgovor članu nina2108)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
4.2.2011 19:47:23   
tinad
Moj brat je imao isti problem,probao je sa svim mogućim sredstvima koje postoje u trgovini,kako ja radim u građevini raspitala sam se i pronašla firmu Ocinje Market iz Dubrovnika,oni imaju razne smjese za ovakve i sl. probleme. Rade za firme u cijeloj Hrv.ali nije problem kupiti i za fizička lica. Nama je pomoglo.

_____________________________

Gabriel stigao 07.11.2010.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
13.2.2011 17:04:56   
Fever
mi smo u novogradnji pa smo imali gljivice user posted image ali jer smo dosta grijali, koristili smo muffa killer i super je, iza njega se nikad ne vrate i onda taj dan drži otvorene prozore i nemojte spavat u toj sobi ili našpricaj ujutro i cili dan nek se zrači! meni je mm to kupio negdje gdje se prodaje boje i lakovi Cromos nešto! samo nam sad zajeb, u kuhinji su došle i 2 elementa a nemogu to pošpricat jer moran odmontirat cilu kužinu?! user posted image

_____________________________

Princeza naša Matea 28.12.2010.

Princeza naša Mia 14.03.2013.

(Odgovor članu tinad)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
13.2.2011 17:38:06   
Indy
ocat.  krpa namočena u ocat i  trljaj, da vidiš kako skida plijesan. poslije naravno, izračiti prostoriju.

_____________________________

moji veliki decki, Patrik i Dominik
"Biti majka puno radno vrijeme jedan je od najbolje plaćenih poslova. Uzevši u obzir da je plaća čista ljubav"

(Odgovor članu Fever)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
14.2.2011 21:35:32   
Leluška

IZVORNA PORUKA: ikica84


IZVORNA PORUKA: ZVRK

ja pšpricam sa varekinom

isto i sve se skine!!

I ja isto - stavim je u štrcaljku i pošpricam. I kada sam prefarbavala zidove u boju sam stavila sredstvo protiv plijesni. Sad je ok iako još na drugim mjestima imamo plijesni, a to skidam varekinom...

(Odgovor članu ikica84)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
23.2.2011 19:10:14   
nina2108
curke evo sam da vam kažem da sam plijesan sredila sa jednim talijanskim proizvodom koji se zove muffa stop ima ga u merkuru i u sparu

(Odgovor članu Leluška)
Neposredna veza do poruke: 20
   [Obrisani korisnik]
23.2.2011 19:50:05   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu nina2108)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
23.2.2011 19:53:04   
mama mery
ja imam straso puno vlage u stanu s time dolazi i plijesanjuser posted image user posted image
krecimo svake godine proslu smo preskocili ali cemo sad u 3mj.



_____________________________




(Odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Molim hitno pomoć-imam plijesan po zidovi...
25.5.2016 12:12:53   
Mama Lina
Imam isti problem...prije desetak dana sam kupila muffa killer i sakupljač vlage..muffa killer sam kupila u boje i lakovi za nekih 30-ak kn, a sakupljač vlage u DM-u za nekih 90 kn i u pakiranju je bila ta velika tableta od pola kile te sam to stavila na ormar u spavaćoj sobi i svaki dan se malo napuni vode pa ispraznim, a muffa killer sam stavila na mjesta gdje mi je izbila plijesan s tim da sam prije toga obrisala suhom krpom tu plijesan pa pošpricala pa se nakon 15-20 min ispere s vodom i evo od tad se nije vratilo...vidjet ć koliko će trajati user posted image ipak, mislim da je to kratkoročno riješenje i da se treba na neki drugi, možda profesionalniji način jer se ovo treba sanirati što prije moguće...

(Odgovor članu mama mery)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!