|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   mame,molim pomoć..
26.1.2011 11:36:33   
Mery Du
ovako;trenutno sam trudna 19 tjedana,nezaposlena sam,ali nisam redovito prijavljivana na zavodu,imam zdravstveno,pa me zanima zna li koja od vas funkcionira li još uvijek onaj sustav da se ja sad 1.2.negdje prijavim u radni odnos,platim mirovinsko 3 mj i dr me stavi na komplikacije nakon ta 3 mj,imam li tad pravo na porodiljnu naknadu?u prvoj trudnoći,2008 na isti takav način sam ostvarila pravo na porodiljnu do 1.navršene godine dana djeteta.molim vas ako išta znate o tome da mi pišete!hvala!user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 11:42:29   
drugasrecica
mislim da ti sve još funkcionira tako kako si napravila 2008. , koliko ja znam nije se ništa mijenjalo

_____________________________

Moje dvi srećice
Lea 10.12.2008.
Rina 17.12.2010.

(Odgovor članu Mery Du)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 13:27:51   
Mery Du
ko zna postoji li još kakav načnin?

(Odgovor članu drugasrecica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 13:32:51   
pepeljuga
Nisam ti sigurna al ja mislim da moras raditi najmanje sest miseci da bi ostvarila naknadu.

_____________________________

Ništa u životu nije tako loše, da nebi moglo biti i gore, ali ni tako dobro da nebi moglo biti bolje!! :))


(Odgovor članu Mery Du)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 14:06:44   
dalila
a vjerojatno funkcionira, ja mislim da oni gledaju prosjek plaće unazad 6mj. ali pazi ne zadnjih 6mj već ti preskaću zadnju isplaćenu plaću tako nekako. pitaj malo u zdravstvu.

(Odgovor članu Mery Du)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 14:13:42   
tinka25
To ti više ne funkcionira tako. Prema novom zakonu moraš raditi dvije godine. Ja sam tako htjela prošle godine, pa znam. Valjda su i oni zbog toga mijenjali zakon. Kao nezaposlena ćeš imati 1663 kn rodiljne naknade

_____________________________

Nikola, 28.5.2010., 3950, 52 cm

Petar, 12.10.2011., 3600, 49cm

(Odgovor članu dalila)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 14:34:20   
ELISABETH
Prijateljica mi je sad u istoj situaciji, otvorila je bolovanje zbog komplikacija kao nezaposlena osoba i prima 825kn naknade do porodiljnog a od tada pa do djetetovog prvog rođendana će primati 1663 kn

_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu tinka25)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 16:31:15   
LUNA000
zar se može otvoriti bolovanje ako si nezaposlen?????

_____________________________

A:31.10.2005.
N:27.12.2006.
L A 30.05.2011.

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 17:10:58   
mišica 666
ne može moraš se negdje prijaviti fiktivno da bi otvorila bolovanje.

_____________________________

16.06.2004.

28.06.2010. !!!!

Prije nego što prijeđeš ulicu uhvati me za ruku. Život je ono što ti se dešava dok ti razmišljaš o drugim stvarima.

(Odgovor članu LUNA000)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 17:58:04   
ELISABETH
meni je prijateljica rekla da može user posted image

_____________________________

Ivona, 17.06.2009.

While we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Angela Schwindt

(Odgovor članu mišica 666)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 18:13:08   
keksić
nemože

_____________________________

03.11.1999. - prva srećkica moja iva (iva- šljiva)
15.02.2010. - druga srećkica moja vendy (vendica -švendica)

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 18:27:18   
bellly
mislim da moraš biti najmanje prijavljena 6 mjeseci...

a što se tiče bolovanja kao nezaposlena osoba, mislim da nemože... meni je frend pokušavao nešto sredit, tj vidjet jel možemo tako. ali nije moglo. dobivala sam naknadu tek kad sam rodila. prije ništa.

(Odgovor članu keksić)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 18:36:13   
Mery Du
neznam više niš...user posted image  otići ću ja sutra na mirovinsko pa pitat,nadam se da će bit ljubazni pa mi objasnit...

(Odgovor članu bellly)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 18:46:25   
zara13
ako ostaneš prijavljena dobiješ komplikacije tako sam i ja prijavili me nakon mj i pol otvorili komplikacije ali mi nisu dali otkaz i sad dobivam komplikacije,ali ako ti daju otkaz i odeš na biro tek dobiješ kad rodiš porodiljni ,tako su meni rekli

(Odgovor članu Mery Du)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 18:59:59   
Mery Du
hvala zara,sad mi ja lakše,baš sam pomislila da ću ostat bez ičeguser posted image  i mislila sam ja ostat prijavljena,znači ima se pravo tak kad se prijavi,ali nisam znala da već nakon mj i pol možeš na komplikacije.a kolko ranije prije poroda si se prijavila?

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 19:10:51   
zara13
ja sam ti bila tri mj trudna kad su me prijavili i nakon mj i pol me na komplikacije metnuli ali zamoli si ginekologa neka ti napiše nešto zbog čega moraš biti na komplikacijama jer su mene zvali na zdravsto i nosila sam papire da provjere oni kod svoga doktora dali je to opravdano pošto sam nakon mj i pol od prijave otišla na komplikacije ,i dobivam 800 i još nekaj sitno novci sad idem od veljače na porodiljni baš,glavno je sam da ti otkaza nedaju (.to knjigovođa nosi zahtjev za komplikacije na hzzo inače)

(Odgovor članu Mery Du)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 19:21:43   
Mery Du
user posted image  puno ti hvala na odgovoru,lijepo ću ja to još sutra izvidit pa ću ti bašjavit jel još uvijek može tak,iskreno se nadam da može alak si ti eto prošle god mogla,valjda se do sad nije niš mijenjalo,budem vidila

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 19:35:52   
zara13
važi,mene su krajem osmog prijavili ,tak nekak a 13.10.sam na komplikacijama,a u ta dva i pol mj se valjda ni ništa promjenilo.pa knjigovođa bi ti to trebao sve znati,ja nisam znala da ču dobiti komplikacije jer su mi rekli svi da kao trebaš biti 6 mj prijavljena i kad me zvali na zdravsto radi papira malo sam ostala paf jer se nisam nadala ničemu do porodiljnoga.sretno,držim ti figeuser posted image

(Odgovor članu Mery Du)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: mame,molim pomoć..
26.1.2011 19:53:58   
Mery Du
hvala punooooo na lijepom objašnjenju i odgovoru,i hvala što držiš fige!user posted image  bude valjda i meni upalilo!lijepo ću se prijavit sljedeći tjedan u "radni odnos" i oćekivat..

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: mame,molim pomoć..
27.1.2011 8:42:31   
ema55
ti si već trudna 19 tj. sad ti je to sve postroženo što se tiče zakona, bit ćeš pod povećalom budući da sikao trudna zaposlena. fren mi radi na socijalnom, i kaže da dosta to sad gledaju. drugo je da si ti već bila u radnom odnosu. ako ćeš to raditi tako, pazi na koje radno misto ćeš se zaposliti, ima ih dosta šta se zaposle po samoposlugama, a zna se da to i nije baš posal za trudnicu. niko se neće na takvim poslovima zaposliti u trudnoći.
nemoj me krivo shvatiti ja ti samo kažem da budeš oprezna i ti i tvoj "poslodavac". ako se ne budeš nigdje prijavljivala dobivat ćeš 1600kn 1 god otkad se dijete rodi, i bit ćeš mirna, tako da ti se ne isplati živcirati po meni i riskirati za koju stotinu više.
sretnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu Mery Du)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: mame,molim pomoć..
27.1.2011 9:04:03   
ana*
Nemaš. Zakon se promjenio sa  01.01.2009. Da bi imala pravo na naknadu sa hzzo-a moraš imati godinu dana
staža u komadu ili 18 mjeseci u dvije godine. Ako imaš manje od toga sve dok si na bolovanju dobivat ćeš 830 kn.
Tek kad pređeš na rodiljni dopust, to je 45 dana prije termina možeš dobivati 1600 kn.

_____________________________

Ljubav se zove Luka- 01. 04. 2011

(Odgovor članu ema55)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: mame,molim pomoć..
27.1.2011 9:23:41   
mariola
Ako se prijaviš u radni odnos dovoljno ti je mjesec dana radit pa ići na komplikacije. Dobivala bi minimalni iznos komplikacija oko 830kn i minimalni iznos porodiljne 1600kn. Ako se ne prijaviš u radni odnos imat ćeš porodiljnu tek kad rodiš.
Ovo što cure pišu da je bitno 6, 12 ili 18 mjeseci je bitno za veći prosjek komplikacija koji može biti do 4200kn i porodiljne koja može biti do 2600.

_____________________________

Sretna i ponosna :)
Toni i Laura
♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(Odgovor članu ana*)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: mame,molim pomoć..
27.1.2011 9:45:02   
ema55
Točno je kako kažw Mariola. Samo sam tila svratiti pozornost na to da ćeš biti pod povećalom i ti i poslodavac budući da ti tek trebaš osnovat radni odnos, a trudnu ženu koja traži posal i nakon mjesec dana ode na komplikacije gledaju pod povećalom.

_____________________________

princezica mamina najdraža, i ljubav najveća:)-09.11.2009.

(Odgovor članu mariola)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: mame,molim pomoć..
27.1.2011 18:48:27   
joszde
IZVORNA PORUKA: Mery Du

ovako;trenutno sam trudna 19 tjedana,nezaposlena sam,ali nisam redovito prijavljivana na zavodu,imam zdravstveno,pa me zanima zna li koja od vas funkcionira li još uvijek onaj sustav da se ja sad 1.2.negdje prijavim u radni odnos,platim mirovinsko 3 mj i dr me stavi na komplikacije nakon ta 3 mj,imam li tad pravo na porodiljnu naknadu?u prvoj trudnoći,2008 na isti takav način sam ostvarila pravo na porodiljnu do 1.navršene godine dana djeteta.molim vas ako išta znate o tome da mi pišete!hvala!user posted image
i ja sam čula da to više ne vrijedi došli neki novi zakoni .

_____________________________

30.04.2010. STIGLA NAŠA PRINCEZA

(Odgovor članu Mery Du)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: mame,molim pomoć..
29.1.2011 20:11:04   
Mery Du
izvidila ja svoju situaciju,pa eto ako još nekome pomogne;trudnice koje nisu u sustavu rada (ako niste zaposleni i ako niste na burzi rada) imate pravo na porodiljnu naknadu bez ikakve prijave i bez ičega,potrebno je samo da imate neprekidni prebivalište u hr 5 god.kad se dijete rodi sa potrebnim dokumentima (popis dobijete na mirovinskom) i to je,godinu dana imate pravo na 1663 kn mjesečno.user posted image srećom pa više ništa osim "traženja posla" neide preko burze...

(Odgovor članu joszde)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

dojenje, koliko dugo?
lillyfee

koliko dugo ste ili planirate dojiti svoju bebu?

3-6 mj (18%)

6-9 mj. (14%)

oko 12 mj. (46%)

ne planiram/nisam dojila (9%)

moj odgovor (13%)


Broj svih glasova: 87

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Sve najbolje!