|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 11:58:52   
Bebys
Alarmantna zvona Najgori mogući razlozi za ulazak u brak Getty Images Muškarci i žene iz različitih razloga uplovljavaju u bračne vode, međutim, istraživanja su pokazala da su, dok koračaju prema oltaru, svjesni toga da im je brak osuđen na propast.Kada čuju svadbena zvona mnogi parovi to ne primaju s oduševljenjem. Dok se spremaju jedno drugome izreći sudbonosno "da" svijesni su da brak neće potrajati.

Kako bi otkrio zašto je to tako, Carl Weisman napravio je istraživanje u kojem su sudjelovali razvedeni parovi i sve je podatke sakupio u knjizi Serious Doubts: Why People Marry When They Know It Won't Last, prenosi blic.rs.

Među 1.036 razvedenih ljudi našao je poveznicu: svi su ignorirali svoj unutarnji glas koji ih je upozoravao da njihov brak neće potrajati.

Weisman je u svojoj knjizi naveo 11 glavnih razloga zbog kojih ljudi ulaze u brak koji je od samog početka osuđen na propast.

1. Niste više htjeli biti sami.
2. Smatrali ste da ne možete pronaći nekog boljeg od tog partnera.
3. Nadali ste se da će se on u braku promijeniti.
4. U brak ste ušli zbog pritiska roditelja.
5. U brak ste ušli iz financijskih razloga.
6. U brak ste ušli zbog neplanirane trudnoće.
7. Brak vam je poslužio kao bijeg od obitelji.
8. Smatrali ste da će brak popraviti ono što ne valja u vezi.
9. Partner je vršio pritisak.
10. Htjeli ste djecu.
11. Brak vam se činio kao logičan sljedeći korak nakon dugogodišnje veze.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 11:59:43   
Bebys
moje misljenje da ima jako puno tocnosti u ovome...  jako punouser posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:00:08   
FIONA
to je istina...ja znam barem svaki drugi par oko sebe da ima jedan od tih razloga...a na prvom mjestu je bebač!

_____________________________

"Dječji život je poput komada papira na koji svako ostavlja bilješku."

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:01:30   
Bebys
pa da i onda se svi rastanu..uglavnom sam to gledala u zivotu jako cesto puta

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:03:03   
leilany
istina FI.... a poludim kad cujem ono( najcesce zenske) da kaj budu cekale kad ce bit stare....ko ce ih htjet...i te spike...ma daaaaaaaj...i onda sa 30 polude i rastanu se svejednouser posted image user posted image



_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu FIONA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:03:09   
Bebys
kada sam bila djevojka...rekla sam sebi i toga sam se drzala kao PIJAN PLOTA...nikada trudna u brak...nikada...i ostvarila sam to..iako mislim da ljudi koji su jako dugo u vezi pa se desi djete..nije strasno jer su i zivili vec kao i da su vjencani ali ono idem par mjeseci i user posted image pa brak ajme...katastrofa...
ali ima i masa drugih razloga ovdje koja je jako istinita...jakouser posted image

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:05:05   
malizia
kod mene je ovo pod broj 2 i stvarno nisam mogla boljeg naći.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:08:31   
Bebys
kod mm je broj 1. i broj 10.
ali mislim da to i nije tak lose..
a kod mene je puno od navedenog...nazalost ali ja sam prvo s njime ZIVILA par mjeseci pa kad je SVE SJELO NA SVOJE...onda sam mu rekla onako MUDRO...necu nevjencano zivit i to je bilo to...
da je savrseno a jjjjjjjoooooooooooojjjjjjjjjj   daleko je od toga...ali da nije ni lose isto tako...neka ZLATNA SREDIN...ima dana za poludit a ima dana isto ljepih...bar za sada...

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:08:36   
ejmama
meni je ovo pod 11, bili smo u vezi skoro 7god i kad samo si sredili kuću za živjeti tad smo se i oženili.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:09:06   
malizia
kuk kuc u drvo da ga ne urečem, do sad savršeno trpi moje gluposti, ne znam koji bi, ne smin ga hvalit...............user posted image

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:10:06   
Bebys
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: malizia

kuk kuc u drvo da ga ne urečem, do sad savršeno trpi moje gluposti, ne znam koji bi, ne smin ga hvalit...............user posted image

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:11:21   
adryosijek
da ima  tocnocti al moze se zivit u vanbracnoj vezi u kojoj osjecas manji pritisak i imat djecu ... bolje neg iz nekog ocaja uc u brak i brzo ako ti pukne moras samo bacat pare za rastavu ...jer zena ima sva prava van braka kao i u braku ako ima djete s njim .. 

_____________________________

moja mala cura je moje sve...

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:14:04   
ilda
Sve je to jos i dobro kada shvate da su pogrijesili pa se razvedu,ali problem je kad iz nekih razloga da li zbog djece,okoline i sl.ostaju u tim brakovima bez ljubavi,postovanja i svega ostalog sto cini jedan brak. Imam prijateljicu koja se udala za muskarca starijeg od nje 15 godina,jer je htjela pobjeci od mame alkoholicara,ujaka i djeda koju su takoder bili alkoholicari i svi redom su je maltretirali i zapovjedali sto smije a sto ne....Ona je jos uvijek u braku,ima sina koji je 5 razred OS...nevoli muza,nije ni najmanje sretna s njim ali gdje ce ni skole zavrsila nije,ni posao nema...rado bi uzela dijete i otisla ali kuda i kako...e to je pakao od zivota user posted image user posted image

_____________________________

Prije braka imala sam šest teorija o odgoju djece.Sad imam šestero djece nijednu teoriju....

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:14:28   
leilany
 a mislim  kad cujem...moje je savrseno ovo ono...odma mi sila na šekret...user posted image
nijedan brak nije savrsen jer nijedan covjek nije savrsen....
svaki dan je novo ulaganje,davanje i primanje....i da ne duljim bla bla....
..ja sam sa mm zivjela prije nego smo se ozenili...a ozenili smo se samo zbog djeteta da nemamo onu silnu zajebuser posted image anciju  oko papira....jer nit meni nit njemu taj papir ne znaci nista(mi smo josefina lisac i karlo metikosuser posted image user posted image )....mozemo biti 1oo god skupa,ili 3mj,udat se pred Bogom i sve,al ak nije sudeno nije sudeno i basta....


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:15:07   
Bebys
IZVORNA PORUKA: adryosijek

da ima  tocnocti al moze se zivit u vanbracnoj vezi u kojoj osjecas manji pritisak i imat djecu ... bolje neg iz nekog ocaja uc u brak i brzo ako ti pukne moras samo bacat pare za rastavu ...jer zena ima sva prava van braka kao i u braku ako ima djete s njim .. 
  to se u svedskoj zove SAMBO zajednica..ALI nema sva moguca prava bas kao zakonita zena..nikada i nece imati...neke vece nijanse su u pitanju..
svetke (tako ih ja zovem) zive masovno tako ali ja to bas ne podrzavam....no svako sebi kroji svoj zivot...


p.s. adry osijek moja osijecanka....
konjici na avataru su toliko super da ih se ne mogu nagledati...user posted image


< Poruku je uredio Bebys -- 23.2.2010 12:17:17 >

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:15:29   
malizia
IZVORNA PORUKA: adryosijek

da ima  tocnocti al moze se zivit u vanbracnoj vezi u kojoj osjecas manji pritisak i imat djecu ... bolje neg iz nekog ocaja uc u brak i brzo ako ti pukne moras samo bacat pare za rastavu ...jer zena ima sva prava van braka kao i u braku ako ima djete s njim .. 


user posted image

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:15:44   
MILLA
uf.....pa više znam takve nego one druge. najjači su mi oni koje se "štite" od braka a ne od trudnoće... uglavnom....ne nalazim se na popisu...jednostavno se desila ljubav,obostrana,i jedan bez drugoga više nismo mogli "disati"..

_____________________________

mm & ja..18.12.2002.
Samuel... 30.12.2008.
Mila....???

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:18:07   
Bebys
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: MILLA

uf.....pa više znam takve nego one druge. najjači su mi oni koje se "štite" od braka a ne od trudnoće... uglavnom....ne nalazim se na popisu...jednostavno se desila ljubav,obostrana,i jedan bez drugoga više nismo mogli "disati"..

(Odgovor članu MILLA)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:18:36   
Bebys
IZVORNA PORUKA: malizia

IZVORNA PORUKA: adryosijek

da ima  tocnocti al moze se zivit u vanbracnoj vezi u kojoj osjecas manji pritisak i imat djecu ... bolje neg iz nekog ocaja uc u brak i brzo ako ti pukne moras samo bacat pare za rastavu ...jer zena ima sva prava van braka kao i u braku ako ima djete s njim .. 


user posted image

malizica ti bi onda u svedskoj skrenula...ako adry os ne kuzis...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:19:18   
Bebys
IZVORNA PORUKA: ilda

Sve je to jos i dobro kada shvate da su pogrijesili pa se razvedu,ali problem je kad iz nekih razloga da li zbog djece,okoline i sl.ostaju u tim brakovima bez ljubavi,postovanja i svega ostalog sto cini jedan brak. Imam prijateljicu koja se udala za muskarca starijeg od nje 15 godina,jer je htjela pobjeci od mame alkoholicara,ujaka i djeda koju su takoder bili alkoholicari i svi redom su je maltretirali i zapovjedali sto smije a sto ne....Ona je jos uvijek u braku,ima sina koji je 5 razred OS...nevoli muza,nije ni najmanje sretna s njim ali gdje ce ni skole zavrsila nije,ni posao nema...rado bi uzela dijete i otisla ali kuda i kako...e to je pakao od zivota user posted image user posted image
ilda u pravu si sto posto...
a koliko ih takvih ima...user posted image

(Odgovor članu ilda)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:20:47   
ilda
Nitko nije rekao da je brak savrsen jer kao takav ne postoji...u svakome braku ima problema i na svakome se treba raditi ako zelimo da potraje.
Ipak meni taj "papir" nesto znaci...ne zbog djece nego zbog mene.........

_____________________________

Prije braka imala sam šest teorija o odgoju djece.Sad imam šestero djece nijednu teoriju....

(Odgovor članu leilany)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:22:17   
pako
Ima jako puno točnosti u tome. Može se jako lijepo živjeti i kako ja kažem bez "tog papira". Recimo ja nisam udata za svog "mm", zajedno smo već deset godina, još od osnovne škole, super se slažemo i jako nam je lijepo zajedno, naravno da ima nekad i neka svađa ali nije to ništa srtašno. Kad sam ostala trudna svi su očekivali da se ženimo,ali mi to nismo htjeli, ne iz tog razloga jer neželimo se ženiti, to mi je jedna neostvarena želja koja će se ispuniti nadam se što prije, već nemamo love i nismo htjeli zbog svadbe ulaziti u dugove, radije smo kupili sve što nam je trebalo za dijete. Hvala Bogu roditelji su nas razumjeli i podržali jer i oni sami nemaju da nam plate svadbu kao neki,a na to mi nebi niti pristali. Evo sad sam opet trudna i nitko više svadbu ne spominje jer smo rekli da ćemo prvom prilikom napraviti svadbu, ali zbog nas naravno ne zbog nagovora drugih jer bi to neki htjeli. 

_____________________________

PATRICK 30.04.2008. 01:55h
MATEO 06.03.2010. 01:17h

(Odgovor članu adryosijek)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:22:58   
malizia
e zato triba učit, a ne odma udati se, rekla bi moja pokojna baba; ćerce nije udaja vrata od raja, prvo ti školu završ.

(Odgovor članu Bebys)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:25:20   
leilany
IZVORNA PORUKA: ilda

Nitko nije rekao da je brak savrsen jer kao takav ne postoji...u svakome braku ima problema i na svakome se treba raditi ako zelimo da potraje.
Ipak meni taj "papir" nesto znaci...ne zbog djece nego zbog mene.........


svaka cast svakome,svako za sebe zna najbolje...
ja samo iskreno iznosim kaj mislim....i mislim i stojim iza toga da mi "taj papir" nist ne znaci...
kaj mi vrijedi kad su mi napisali pod zanimanje da sam ekonomista a nisam,a mm da je neki precizni mehanicar a nijeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ....eto imam i sprdnju na papiru..sve krivo upisanouser posted image user posted image
bitna je ljubav ....i nista vise...user posted image user posted image


_____________________________

BEK 27.o5.o9.

(Odgovor članu ilda)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Najgori razlozi za ULAZAK U BRAK
23.2.2010 12:25:53   
Bebys
pako ja sam se udala u svedsku i razumijem te ali meni je bilo lakse nego tebi ti si u okruzenju s tvojima pa je teze ostvariva moja ideja...mi smo odlucili jednostavno...vjencati se sami ovdje sam kumovi i mi ...i user posted image   ja cak nisam dala niti vjencanicu nista...mm samo odjelo i ja isto odjelo i to je to...najvise smo ulozili za prstenje i to je to.
malo nije bilo svejedno mojima doma ali briga me bilo ...za to...treba platiti sve to...a to je masa love + sto sam ja morala platiti i rjesavanje svih mogucih papira i prevoda da ovdje mogu ziviti...nista nije dzabe...user posted image

(Odgovor članu pako)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!