|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Lutkica za dojenje
30.10.2009 17:07:27   
ejmama
Upoznajte Bebe Gloton, iliti na engleskom Baby Glutton, a na hrvatskom Beba Proždrljivica. Ona je lutkica iz Španjolske i ne samo što jede, plače, piški i kaki poput ostalih sličnih lutkica, već vam pruža mogućnost i da ju dojite kao pravo dijete. Točnije, ne vama, nego vašem djetetu.

Beba Proždrljivica dolazi u paketu s majicom, koja, baš na mjestu gdje bi trebale biti bradavice vaše kćeri, ima cvjetiće. Kada cvjetići procvjetaju, vrijeme je za dojenje. Ova lutkica najnoviji je izum i daleko je najbliže dogurala do dočaravanja djevojčicama istinske majčinske uloge. No, je li im to potrebno? Kritičari tvrde da je presugestivno i seksualno.

[link=http://budi.in/controls/imgSizer.aspx?img=19826&w=0&h=0][/link]
No, ne tvrde to samo konzervativni kritičari, kako bi se možda dalo naslutiti. Zabrinutost zbog ove lutkice dijele i svjetski mediji i blogeri, koji smatraju da su se autori ove lutkice poigrali s temeljnim vrijednostima te da je riječ o vrijeđanju i ismijavanju. Fox News tako ističe da je dojenje nije prikladno za djecu, da je prezrelo za njih te da čak može potaknuti želju za trudnoćom u djevojčica. Drugi se pak zadržavaju na kritici da je to previše prerano.
 
Ipak, postoje i oni koji ističu da je dojenje sasvim prirodna stvar te da će dapače razviti svijest u djevojčica da njihovo tijelo nije samo seksualni objekt.

Što vi mislite? Treba li Bebu Proždrljivicu prihvatiti kao nešto pozitivno ili je zaista previše prerano? Je li dojenje, odnosno, simulacija dojenja prikladna za male djevojčice?



_____________________________

H 07 E 09
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Lutkica za dojenje
30.10.2009 17:19:24   
Thea
http://www.budi.in/3849-clanak-treba-li-im-zaista-lutkica-za-dojenje.aspx




_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Lutkica za dojenje
30.10.2009 18:59:19   
Krky
Ja ne znam kaj bi mislila, nisam baš sigurna da bi to u budućnosti imalo kakve veze s time da li će dojiti svoje bebe ili ne niti sam mišljenja da su o tome razmišljali oni koji su je dizajnirali. Da li bi je kupila svom djetetu - vjerojatno ne. Razlog: cijena. A da li je štetna i ima li veze sa seksualnošću - ne vjerujem. 

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu Thea)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Lutkica za dojenje
30.10.2009 19:02:00   
ninolina
Što vi mislite? Treba li Bebu Proždrljivicu prihvatiti kao nešto pozitivno ili je zaista previše prerano? Je li dojenje, odnosno, simulacija dojenja prikladna za male djevojčice?

neznam kaj bi rekla. Mojoj je dosta gledanja kak ja već 3 godine hodam s golom cicom po kući ali sigurno bi ju to zanimalo da proba a onda završila u čošku kao i ostale hit lutkeuser posted image user posted image


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Lutkica za dojenje
30.10.2009 19:02:04   
natalijax
ja nema sanse da bi to svom djetetu kupila,mislim djevojcica od 3godine i na dalje da uci o dojenjuuser posted image

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Lutkica za dojenje
30.10.2009 19:49:35   
tikica_69
Zene, kupujemo im lutkice koje piske u tutu, kojoj dajemo bocicu, zasto onda ne bi i ove...i jedno i drugo i trece je nesto sasvim prirodno, a da su igracke danas prebolesne, jesu. Ne vidim im uopce edukativnu svrhu osim sto im se pregrubo docarava zivotna stvarnost i kao da nam djeca gube pravo na pravo neopterecujuce djetinjstvo...

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu natalijax)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Lutkica za dojenje
30.10.2009 20:02:48   
Krky
E možda da sam ja "na vrijeme" učila dojit, možda ne bi trebala imat 5ero da naučim tu vještinuuser posted image . U mladosti (djetinstvu) ko ne uči - kasnije se dobro namuči: Eh, što nije bilo takvih lutkica prije. 

_____________________________

MAMA SA 6 ******

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Lutkica za dojenje
31.10.2009 8:47:38   
Nika 24052006
Ja ju ne bi kupila,prvenstveno zbog cijene,a drugo,što ninolina kaže,za dan bi završila u nekom ćošku,kao i cijelo brdo igračaka koje već ima.Što se tiče prihvaćanja te lutkice općenito,zašto ne? Bar nije neka ratoborna i agresivna beba,iako ne vidim baš nešto edukativno u njoj.

_____________________________

Moje velike ljubavi
Nika 24.05.2006.
Ines 07.05.2010.

(Odgovor članu Krky)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Lutkica za dojenje
31.10.2009 9:03:01   
Thea
IZVORNA PORUKA: Nika 24052006

Ja ju ne bi kupila,prvenstveno zbog cijene,a drugo,što ninolina kaže,za dan bi završila u nekom ćošku,kao i cijelo brdo igračaka koje već ima.Što se tiče prihvaćanja te lutkice općenito,zašto ne? Bar nije neka ratoborna i agresivna beba,iako ne vidim baš nešto edukativno u njoj.


potpisujem sve napisano, a  i dodala bi da je to još jedna propaganda za dojenje pa mi recite da nisu malo preagresivni!!


_____________________________

T & R - 28.09.1996.
Klaudia - 14.01.1997.
Antonio - 11.09.2000.
Valentino - 04.02.2009.

(Odgovor članu Nika 24052006)
Neposredna veza do poruke: 9
   [Obrisani korisnik]
31.10.2009 9:12:14   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Thea)
  Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!