|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prezahtjevni roditelji
20.8.2009 16:36:36   
tikica_69
Nažalost, takvi roditelji ne mogu uskladiti svoje ciljeve s djetetovim mogućnostima, opterećuju ga prevelikim očekivanjima i zahtjevima te stalno teže vanjskom efektu: dobroj ocjeni, uspjehu.

Volim te zbog tebe

Zbog konflikta između roditeljskih maštanja o djetetu i djetetovih sposobnosti i talenata, dijete postaje žrtvom roditeljskih očekivanja. A još je gore ako samo dijete prihvati ta očekivanja te i samo počne postavljati previsoke zahtjeve pred sebe. Takva djeca postaju perfekcionisti, u svemu moraju biti najbolji, a ako nisu pojavljuju se psihosomatske smetnje (trbuhobolje, glavobolje). Njihovi roditelji često za sebe navode da nisu oni ti koji teže uspjehu, već da dijete ima previsoke aspiracije, što je često i točno, jer je dijete vrlo rano naučilo prepoznati očekivanja i zahtjeve roditelja te se u želji za roditeljskim prihvaćanjem tome pokoravalo.

Ne želim ili ne mogu

Ako roditelji ne prihvaćaju i ne vrednuju dijete zbog njega kao osobe, nego ga vrednuju i procjenjuju kroz njegove uspjehe, odnosno koliko su u stanju njih kao roditelje učiniti sretnijima i zadovoljnijima, djeca mogu reagirati depresijom, anoreksijom, stalnom anksioznošću. Pretjerana težnja roditelja za uspješnim djetetom može biti znak njihove nesigurnosti i neostvarenih ambicija. Njihovo dijete nema dozvolu za slabije ocijene, za neuspjeh; roditeljske poruke su: "Ti to možeš, ali nećeš. Ne trudiš se dovoljno." A istina je zapravo da djeca žele, ali ne mogu.
Neka djeca na poruke roditelja "Sve smo ti omogućili, imaš više nego druga djeca jer smo se mi žrtvovali za tebe, a ti svejedno ne uspijevaš" postaju autodestruktivna, kažnjavaju se, samoozljeđuju se, neki pokušavaju suicid jer se nikako ne mogu odužiti roditeljima za velikodušnost i požrtvovnost.

Otkrijte i razvijajte talente

Roditelji trebaju usmjeriti djecu na ono za što imaju sklonosti i sposobnosti, za što su razvojno zreli i sposobni, a ne na ono što je roditeljsko očekivanje ili je iznad dječjih mogućnosti. Trebaju pokazati poštovanje i interes za ono što dijete radi čak i kad misle da je to nevažno. Dobar roditelj će motivirati i poticati dijete da se razvija postepeno, a neće ga tjerati da bude savršeno. Dobar roditelj će iskoristiti utjecaj da pozitivno motivira svoje dijete, te će zajedno s djetetom istraživati razne mogućnosti koje su pred djetetom. Pri tome će voditi računa o djetetovim razvojnim i emocionalnim potrebama i neće biti usmjeren na zadovoljenje vlastitih potreba kroz svoju djecu.


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prezahtjevni roditelji
20.8.2009 16:40:26   
Ruža
Nadam se da neću postati takva..user posted image
Poznato mi je jako, u životu od mame nisam dobila ni jedan bravo, niti sam osjetila da je ponosna na mene, sve se očekivalo i podrazumjevalo.Trebale su mi godine da shvatim da se ne trebam više dokazivati i da ju prihvatim takvu kakva je.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prezahtjevni roditelji
20.8.2009 16:47:16   
tikica_69
Da...i kod mene je bila takva situacija. Mislim da je to toliko utjecalo na mene da sad svoje klince maksimalno oslobadjam svega i svacega i onda za nagradu dobijem teske lenjivce user posted image

_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 3
   [Obrisani korisnik]
20.8.2009 16:49:26   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(Odgovor članu Ruža)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prezahtjevni roditelji
20.8.2009 16:53:04   
Ruža
Toga je i mene strah Tiki. Nisi pametan koliko očekivati i tražiti?
Premda vidim da se i sama povodim za onom očekuj maksimum da bi dobio minimum.user posted image

Nikada neću zaboraviti dan kad sam diplomirala i navečer feštamo, pitaju me što kaže mama, a mene nitko nije ni nazvao, a kamoli čestitao.user posted image I kad sam joj spomenula to, samo je rekla da je to ionako formalnost.

_____________________________

Samo luda mama...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prezahtjevni roditelji
20.8.2009 16:55:00   
mama mery

IZVORNA PORUKA: Ruža

Nadam se da neću postati takva..user posted image
Poznato mi je jako, u životu od mame nisam dobila ni jedan bravo, niti sam osjetila da je ponosna na mene, sve se očekivalo i podrazumjevalo.Trebale su mi godine da shvatim da se ne trebam više dokazivati i da ju prihvatim takvu kakva je.




isto tako

_____________________________




(Odgovor članu Ruža)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prezahtjevni roditelji
21.8.2009 13:16:51   
lavica81
hvala bogu ja nisam imala takvih problema

(Odgovor članu mama mery)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prezahtjevni roditelji
21.8.2009 13:33:10   
koka
nadam se da neću postat takvauser posted image
zato sad kad mi Rokić nešto nacrta ili napravi mi ga odmah pohvalimouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Idi Ga Mama - klikni me :D
Mila Puže - klikni me :D


(Odgovor članu lavica81)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prezahtjevni roditelji
21.8.2009 13:40:00   
tikica_69
Ja bi svoje cesce trebala hvaliti user posted image
Stalno samo vicem...


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu koka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prezahtjevni roditelji
30.8.2009 21:03:39   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ja bi svoje cesce trebala hvaliti user posted image
Stalno samo vicem...



I jos nisam proradila na tome user posted image


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prezahtjevni roditelji
30.8.2009 21:04:58   
anne
Ja sam često prezahtjevna.
Pokušavam biti svjesna toga pa se malo ublažim.

_____________________________

PETRA 19.05.2006.
SAMUEL 19.08. 2008.
1 anđeo
REBEKA 20.07.2012.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prezahtjevni roditelji
30.8.2009 21:20:00   
ZVRK
ja se smatram zahtjevnom ali ne baš previše,ali ja i zvrkić puno toga šta on treba napraviti sprovedemo kroz igru

_____________________________

Život ponekad traži od nas više no što mislimo da možemo podnijeti.IPAK,vrijedi se potruditi!
zvrkić došao 17.06.2005.
zvrkica došla 08.12.2010.

(Odgovor članu anne)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!