|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   antidepresivi u trudnoći
8.10.2009 16:47:43   
sanja2
Curke i ostali naravno:-), pomagajte! U 28. tjednu trudnoće sam i prije 4 dana sam počela piti antidepresive jer više nisam mogla izdržati stanje u kojem sam se nalazila. Već 2 mjeseca idem na psihoterapije jer kad sam prestala raditi u 4. mj. trudnoće i ostala kući s malenim od 2 god. počela me hvatati depresija i panika kako ću ja sada sama s njim, nisam mogla noću spavati, tresla sam se od straha i nekako sam se ta dva mjeseca nosila s tim pomoću psihoterapija. Međutim, naglo se stanje počelo pogoršavati, imala sam takve napadaje panike i straha, depresije, da mi se činilo da to stvarno više ne mogu izdržati i da ne mogu više ni dana tako živjeti, tako da sam dobila AD koji je kao najmanje štetan za bebu i evo sam se stvarno već podosta smirila. Isto tako sve je bilo popraćeno prisilnim mislima da ću poludjeti, da sam grozna majka, da se neću moći brinuti o svojoj djeci, da neću biti u stanju roditi, da ću prošvikati totalno itd. Bez obzira na to što se AD-i ne preporučaju u trudnoći čitala sam, a rekao mi je i dr da je gore ovakvo stanje za dijete,a i da je razdoblje iza poroda emocionalno i psihički još teže, pa da je ovo i nekakva obrana za ono što dolazi. Curke moje drage, toliko sam bila jadna što mi se to dešava, ali sad pomalo prihvaćam i nadam se da će sve biti u redu i da će se moj bebač roditi živ i zdrav. Molim vas, pišite mi je li tko imao ovakvih iskustava u trudnoći i kako je prošao porod i iza poroda. Molim vas za malo ohrabrenja.:-(
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: antidepresivi u trudnoći
8.10.2009 17:17:11   
pincirotvajler
hej i ja sam loše, i išla sam psihijatru na šalatu prošli tj i rekla mi je da mi nemože pomoći, da je trudnoća loše vrijeme za rješavanje tako teških stvari..nek se javim kad rodim, a ja se baš bojim da će iza poroda biti još gore
bila sam baš razočarana, jer sam se nadala da će mi bar netko pomoći..rekla je da mogu samo razgovarati s nekim..
razumijem te, i uz tebe sam user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu sanja2)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: antidepresivi u trudnoći
8.10.2009 17:26:52   
ama
Ukoliko bi uspjela da saznas velike blagodati koje sa sobom nosi trudnoca i radjanje,tada bi ti iskusenja koja sa njima dolaze,postala puno laksa i draza.
Svi smo mi mastali kako cemo bit brizne majke zamisljali svoje djecake i djevojcice:::MEDJUTIM trudnoca kad dodje ja vjerujem da je svaka majka buduca pocela da razmislja i strahuje od raznih stvari,svi smo mi optereceni bili sa razmisljanjem neko vise neko manje nezove se trudnoca dzabe drugo stanje,ti si imala vec priliku da se upoznas sa ljepotom majcinstva i treba da te raduje sto si kuci sa svojim dijetetom a i njemu ce bit draze sto mu je njegova mama tu i moci  ces uzivat u trudnoci iskoriti to vrijeme u korisno a ne razmisljajuci o nekim nepotrebnim stvarima koje ugrozavaju tvoje psihicko stanje zabavi se snecim.Sve je nas zbunilo stalne promijene raspolozenja pretjerana osjetljivost bezrazlozno prolijevanje suza,to je sasvim normalno,prolazno stanje zbog cinjenice velikih promijena koje se desavaju u organizmu....nisi sama!!!!jedne prilike mi je rodica rekla da je dozivjela tesku depresiju posle oba poroda ali ju je brzo proslo....za mene su bitnija moja djeca od posla i od sveg!ja se nadam da ces se javit za kratko vrijeme i rec da uzivas u svemu jer nista se u covjekovom zivotu nedesava bez razloga budi sretna bit ces ponovo majka i nadam se da imas podrsku muza i obitelji....budi jaka i ubijedi sebe da mozes bez AD saberi i oduzmi zasto i zbog ceg......user posted image  

(Odgovor članu sanja2)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: antidepresivi u trudnoći
8.10.2009 17:46:27   
Viky
Moram se ubaciti...naime,ja sam shvatila da je kod sanje2  problem malo veći i da joj je trebala pomoć zbog učestalih napadaja panike.Mm radi na psihijatriji i vjerujte da ima slučajeva kad riječi utjehe nisu dovoljne.
Čovjeku koji ima napadaje panike i nekontrolirane promjene ponašanja nije dovoljno reći uživaj i ne misli loše,svima je tako...Čovjeku trreba pomoći i to podhitno jer je u ovom slučaju u pitanju majka koja treba podići svoje dijete na noge.Ne mogu ni zamisliti kako ti je,ali vjerujem da je teško.Sve smo mi prolazile neke osjetljive faze u trudnoći,ali rijetke su one koje su potražile stručnu pomoć.Ja vjerujem da je dr procijenio dobro da se stim sama ne možeš nositi i da te treba pripremiti na majčinstvo.Pitala si da li antidepresivi štete? Na žalost ti u tome ne mogu pomoći,ali vjerujem da liječnici znaju dobro i trebaš se snjima savjetovati.
Draga,drži se user posted image user posted image svi smo uz tebe!!!!!!


_____________________________

Tara 22.3.2004

"Bogatstvo se smiješi onima koji se osmjehuju"

(Odgovor članu ama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: antidepresivi u trudnoći
8.10.2009 18:21:40   
malizia
S zadnjim djetetom sam u trudnoći oboljela od teške depresije, kada sam vidjela da ne mogu više funkcjonirati otišla sam psihijatru, dao mi terapiju i spasila se. Bojala sam se što će biti nakon poroda, ali ništa, sve 5.
U potpunosti te razummjem, proći ćeuser posted image .

(Odgovor članu Viky)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: antidepresivi u trudnoći
8.10.2009 18:37:15   
ninolina
Moram se ubaciti...naime,ja sam shvatila da je kod sanje2 problem malo veći i da joj je trebala pomoć zbog učestalih napadaja panike.Mm radi na psihijatriji i vjerujte da ima slučajeva kad riječi utjehe nisu dovoljne.
Čovjeku koji ima napadaje panike i nekontrolirane promjene ponašanja nije dovoljno reći uživaj i ne misli loše,svima je tako...Čovjeku trreba pomoći i to podhitno jer je u ovom slučaju u pitanju majka koja treba podići svoje dijete na noge.Ne mogu ni zamisliti kako ti je,ali vjerujem da je teško.Sve smo mi prolazile neke osjetljive faze u trudnoći,ali rijetke su one koje su potražile stručnu pomoć.Ja vjerujem da je dr procijenio dobro da se stim sama ne možeš nositi i da te treba pripremiti na majčinstvo.Pitala si da li antidepresivi štete? Na žalost ti u tome ne mogu pomoći,ali vjerujem da liječnici znaju dobro i trebaš se snjima savjetovati.
Draga,drži se user posted image user posted image svi smo uz tebe!!!!!!

potpisujem drži se draga, znam kako ti je mene u trećoj trudnoći hvatala panika, najčešče izražena kao gušenje, a onda i nesvjestice ali nekako sam to progurala s normabelima i puno, puno priče s mužem


_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: antidepresivi u trudnoći
8.10.2009 19:02:46   
tikica_69
Postoji i on-line psiholoska pomoc. Znam da nije kao razgovor u cetiri oka ili antidepresiv, ali mozda ipak bar malo pomogne.

http://www.croatia.ch/psiholoska_pomoc/formular.php


_____________________________

E pa ova kokoš dok god može nesti jaja će pokušavati!!!
http://zalauru.blog.hr/
U iscekivanju.......

(Odgovor članu ninolina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: antidepresivi u trudnoći
8.10.2009 19:16:08   
dominik
prije prve trudnoce sam pila prozac i kad sam sazala da sam trudna naglo prestala iako mi je dr na rebru rekla da se proizv.prozaka "dice" kako je puno trudnica na njemu i sve je proslo ok...nakon kaj sam rodila nisam se vracala na tablete ali sad imam dvoje djece doma i mogu ti reci da mi zadnja 2 tjedna nije ok...neki dan sam imala osjecaj da mi netko drzi  cipeli na prsima i stisce...zraka niotkuda...suze  same od sebe krecu...tresla se...u prvoj trudnoci mi je mm pomogao..nadam se da ce i sada...ja se zaista nadam da bu mi pomogao...najgore je to kaj ti skoro nista ne moze pomoci dok sama ne promjenis pogled na sve...a do toga je dug put...

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: antidepresivi u trudnoći
8.10.2009 19:25:25   
sanja2
Cure, hvala vam svima na podršci, naravno da bih bila bez AD-a da sam mogla, ali bilo je prestrašno. Ni danju ni noću se nisam mogla smiriti, nisu pomagali normabeli, a zaboravila sam prije reći da sam 5,5 mj iza prvog poroda doživjela nešto slično, prisilne misli, strah i depresija, prestala dojiti i počela piti AD i pila godinu dana. Stvarno mi je pomoglo i nakon dva mjeseca što sam ih prestala piti ostala sam opet trudna (željeno i planski). 6 mj. sam bila super i onda mi se desilo u 4. mj. trudnoće to što mi se desilo. Nije meni posao važniji od djeteta, samo mi je važno da budem zdrava i normalna za svoje dijete, jedva sam čekala prestati raditi i posvetiti mu se, ali nisam očekivala da će se ovo ponoviti i to tako brzo i tako jako. 2 mjeseca sam se borila, ali zadnjih 10 dana je postalo prestrašno i mislim da sam pomogla i djetetu bez obzira na moguće posljedice (duboko se nadam da ih neće biti). Zanima me Malizia jesi li ti dobila AD i kako je protekao porod i je li beba bila ok i kako je bilo iza poroda? Ja se jednostavno nadam i pouzdajem u dragog Boga da će biti sve ok, zasad se nastojim iz dana u dan jačati i oporavaljati.

(Odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: antidepresivi u trudnoći
8.10.2009 20:04:38   
malizia
IZVORNA PORUKA: sanja2

Zanima me Malizia jesi li ti dobila AD i kako je protekao porod i je li beba bila ok i kako je bilo iza poroda? Ja se jednostavno nadam i pouzdajem u dragog Boga da će biti sve ok, zasad se nastojim iz dana u dan jačati i oporavaljati.


Inače imam blagu sklonost depresiji, ono pojavi se s vremena na vrijeme, ništa specijalno. Odmah pri samom startu u trudnoći bilo je ajme, panika, depresija, zraka bi mi nestajalo...... Dr. mi je dao xanax i jo neki ad kojem se ne mogu sjetiti imena. N a xanaxu je čak pisalo NE u trudnoći, a ja pila u ona udarna prva tri mjeseca koja su ključna za razvoj djetetovog mozga. Ali, liječnik je rekao da moram, onda znaš kakva sam bila.
Kada sam došla sebi počela sam se bojati za djete. Rodilo se djete koje je natprosječno napredno DOSLOVCE, pametnoooooooooo, lijepoooooooo, sve +5. Sretnoooooooooooo user posted image !

(Odgovor članu sanja2)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: antidepresivi u trudnoći
9.10.2009 9:00:18   
sanja2
Hvala ti Malizia, ma i ja vjerujem da će s mojim zlatom biti sve ok. INače ja prije 1. poroda nisam nikad imala s tim problema, ali sam par godina prije doživjela jednu veliku traumu i nisam se u biti stigla oporaviti od toga svega još ni dan danas, pa pretpostavljam da bi odgovor za moje stanje bio podosta u tome, premda dr-i uvijek tvrde da sve polazi od djetinjstva, ali ja sam imala sretno, pa možda sam po svojoj strukturi plašljiva i sklona preispitivanju, ali mislim da me ova trauma pomakla s mojih temelja i jednostavno se nisam na vrijeme s tim pozabavila. Ali nikad nije kasno. JOš jednom hvala ti što si podijelila svoje iskustvo sa mnom!Želim puno sreće tebi i tvojim zlatima:-)!

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: antidepresivi u trudnoći
8.12.2012 0:23:11   
aja91
Pozdrav!Nova sam na forumu. Sanja 2 pošto sam vidjela da si imala slican problem kao sto je moj sad,molila bih te da mi odgovoriš kako ti je prosla trudnoca s antidepresivima i koliko si tbl pila dnevno?.Naime ja planiram trudnoću, ali pijem 2 tbl zolofta dnevno ( 100 mg) pa me zanima mogu li na djetetu ostati posljedice zbog toga.Prije sam pila 4 tbl jer sam imala uzasno velike simptome OPK poremecaja i zato sumnjam da bih mogla izdrzati sa manjom dozom.Ako je još netko imao iskustva s ad bila bih mu vrlo zahvalna na odgovoru.

< Poruku je uredio aja91 -- 8.12.2012 0:25:54 >

(Odgovor članu sanja2)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: antidepresivi u trudnoći
26.11.2013 15:28:26   
dunda
Evo i da ja doprinesem zabrinutim mamama.Pila sam polovinu tablete citrama-antidepresiva kroz cijelu trudnoću i rodila super curicu.Imala sam panični poremećaj i nisam se htjela dovesti u situaciju da taj pakao ponovno proživljavam u trudnoći, pa sam smanjila dozu sa jedne tablete na pola tablete dnevno, naravno uz prethodnu konzultaciju sa psihijatrom koji mi je vieškratno ponovio da se na modernim depresivima može prolaziti trudnoću i dojenje, te da je imao barem dvadeset pacijentica koje su u trudnoći uzimale antidepresive.Vjerujem mu jer je liječnik s dugogodišnjom praksom, a inače nije pobornik lijekova i meni sugerira da prestanem piti antidepresiv jer da možemo rješavati paniku psihoterapijom.Naravno, lako je reći onome tko nije doživio napade, brrrrrrrrrrrrrrr, užas.Eto, ne sugeriram nikom ništa, radi se samo o mojoj situaciji i procjeni.

(Odgovor članu aja91)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: antidepresivi u trudnoći
11.1.2014 14:50:50   
ally mcbeal
šteta da se sanja2 više nije javila.
u potpuno istoj sam situaciji, više zaista nije išlo, postalo je strašno imala sam svakodnevno nekoliko napada panike koji su trajali satima, strah da ću poluditi i u 22.tt vratila sam se na zoloft. nadam se da ce biti sve u redu s bebom, ako ima jos netko s iskustvom molim neka piše :(

< Poruku je uredio ally mcbeal -- 11.1.2014 14:52:54 >

(Odgovor članu dunda)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: antidepresivi u trudnoći
11.1.2014 23:02:37   
mala pcelica
hej cure ja sam stara clanica na forumu i mislim da postoji još jedna tema o antidepresivima u trudnoci samo je treba pronaci... ja sam se skinula prije 2 mjeseca sa ad jer planiramo bebu,pila sam 5 god tablete ,a i u prvoj trudnoci sam ih izbacila kad sam ostala trudna...za sad se nadam da cu uspjeti izgurati barem prva 3 mjeseca trudnoce bez ad :) dijagnoza mi je OPK i srednje do teska depresija ....

_____________________________

?"Često čovjek trpi i nekoliko godina, smiruje se, podnosi i najokrutnije kazne, i odjednom se slomi na nekoj sitnici, na nekoj gluposti, gotovo ni zbog čega."

(Odgovor članu ally mcbeal)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: antidepresivi u trudnoći
12.1.2014 16:34:32   
ally mcbeal
pozdrav mala pcelica, ako nađeš tu temu molim te stavi link ovdje, ne snalazim se baš na ovom forumu.

ti si znači uspjela cijelu prvu trudnoću izdržati bez AD-a? super! i ja sam se trudila ali nije išlo, izdržala sam do 19tt bez napadaja panike nista mi nije bilo nisam ih cak ni ocekivala, a onda jos 3tjedna bez tableta ali bilo je sve gore.
sad samo čekam da prorade a to je teško.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: antidepresivi u trudnoći
13.1.2014 10:37:29   
mama3.put
evo da se i ja pridružim..tek jučer sam saznala da sam trudna i objavila na drugoj temi no naravno uvijek mora postojati neki ali.dakle i sama patim od anksioznog poremećaja s napadima panike već 4 i pol godine na ovom ad-u sam 2 godine uzimam citram od 10 mg i helex 0.5 mg tri puta na dan.sada me je užasno strah kako će to utjecati na razvoj i rast moje bebice bojim se prestati na svoju ruku a bojim se i piti ne znam što mi je činiti do četvrtka kada idem ginekologu,nadam se da će mi on dati neki savjet što i kako dalje a bojim se i nuspojava jer sam poprilično ovisna o nesretnom helexu i kako ću tada funkcioniratiuser posted image druga stvar koja me muči je hoće li mi zboh moje dijagnoze možda već sada htjeti otvoriti bolovanje jer na poslu neću moći funkcionirati bez lijeka i svih popratnih pojava trudničkih hormona a pored svega često moram i fizički nešto teško obavljati i stvarno me brine sva ta situacija i opasnost za dijete uh raspisala sam se ali ako tko može dati kakav savjet iz osobnog iskustva bila bi jako zahvalana user posted image

(Odgovor članu ally mcbeal)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: antidepresivi u trudnoći
13.1.2014 15:46:25   
ally mcbeal
pozdrav,

ja sam ad pila 9 godina i prestala prije planiranog začeća, tako mi je savjetovala psihijatrica, 4 mj je sve bilo ok, a onda se polako počelo vraćati, sve dok se nije vratilo u punom obliku kao da mi nikada nije bilo dobro, a bilo je i funkcionirala sam savršeno i sad sam na početku. helex nisam pila samo ad. moram reć da sam jednom već prestajala s ad-om prije 7 godina i tad mi se također sve vratilo ali nakon 20-ak dana.
ne znam šta bih ti savjetovala iz ove sadašnje moje perspektive žao mi je šta sam prestala, mislim da bi bolje bilo da sam ostala na tih 25 mg zolofta, sad sam na pocetku i krecem ispocetka i na 50mg sam, čekanje da proradi je koma.

najbolje da razgovaraš s doktorom, ima trudnica kojima je u trudnoći bilo bolje i prosle su bez AD-a a pile su ih prije, a ima i onih kojima se pogoršalo a ima i onih kojima se prvi puta javilo u trudnoci tako da nitko ti ne moze reci kako ce biti s tobom. mozda da probas bez pa vidis kako ce biti, jedino sta ces onda ispocetka morati cekati da pocnu djelovati.
helex ce ti vjerojatno zamijeniti normabelom jer njega hr doktori odobravaju i široko daju u trudnoći.


(Odgovor članu mama3.put)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: antidepresivi u trudnoći
15.1.2014 9:34:47   
mama3.put
ally hvala ti na odgovoru user posted image vidim da si ih ti počela piti kasnije dok više nisi mogla izdržati i da čekaš da prorade napokon vjeruj mi znam kako ti je jer sam to prolazila prije dvije godine i bilo mi je grozno čekati da prođu nuspojave koje su bile najintenzivnije prvih 3-4 dana a već nakon tj. dana je bilo puno bolje zato ti šaljem puno dobrih vibracija da što prije krene djelovati i da možeš u potpunosti uživati u trudnoći....a budeš jako brzo puno pusica tebi i tvojoj bebici u bušiuser posted image

(Odgovor članu ally mcbeal)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: antidepresivi u trudnoći
15.1.2014 18:35:23   
ally mcbeal
 
hvala na podršci user posted image , nadam se da će biti sve dobro s user posted image  i da će meni biti bolje.
s jedne strane mi je drago da sam izdržala to prvo tromjesečje, a s druge strane da sam pila cijelo vrijeme mogla sam biti na manjoj dozi i ne bi priuštila bebi sve te napadaje panike i ne bi se sada ovako patila.

sretno sutra na pregledu i javi molim te šta ti kaže doktor!
evo dunda je napisala da je pila pola citrama cijelu trudnoću, to je isto šta i cipralex.

(Odgovor članu mama3.put)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: antidepresivi u trudnoći
15.1.2014 21:34:40   
mama3.put
ma sigurna sam da će biti sve u redu s tvojom bebicom ipak si dugo izdržala bez ičega user posted image mislim da je to prvo razdoblje i najkritičnije za ljekove mene sada to plaši ali da, pijem citram najmanju dozu i rado bi prešla na pola ako ne i bez njih no više ću znati sutra i naravno javljam kako je bilo user posted image

(Odgovor članu ally mcbeal)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: antidepresivi u trudnoći
17.5.2014 20:41:57   
ILEANA
Curke. Kako ste prosle s trudnocama. Ja imam anks.pan. napadaje oji su se javili nakon prve trudnoce. Sad planiramo drugo ali na ad.u sam vec 4 god. Razgovarala sam s psihijatricom i govori da ima jedan koji se moze piti u tr ali na
Kon prvih 8 tjedana dok se bebi ne razviju organi. E sad imam milion pitanja jel koja prosla isto

(Odgovor članu mama3.put)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: antidepresivi u trudnoći
18.5.2014 18:15:04   
ILEANA
Nitko:-(

(Odgovor članu ILEANA)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: antidepresivi u trudnoći
22.5.2014 17:04:08   
Anna31
Pozdrav svima!

Liječim se od anksioznog poremećaja, depresije i okp-a već nekoliko godina. Trenutno pijem samo pola Fevarina od 50 mg. Želim ostati trudna, ali se bojim jer mislim da neću moći bez ad-a izdržati trudnoću. Ima li netko iskustva ili ikakvih saznanja o utjecaju Fevarina na plod?

(Odgovor članu ILEANA)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!