|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Otvaranje i porod
25.5.2009 14:50:11   
nemirna mama
drage moje kad ste se počele otvarat, s koliko tjedana?
ja sam s antoniom u 36+1, a s anamarie u 37 tj., sad sam trudna 30+5 i sve je ok, idem u četvrtak na kontrolu....
e ovako i moja kuma je trudna koliko i ja, meni je treća trudnoća a njoj prva...termin mi je 29.07., njoj 30.07.
u petak je bila na kontroli i morala je ostati u bolnici, počela se otvarati, ima neku upalu i ima epilepsiju od svoje 12 godine
u početku trudnoće rekli su joj da joj je beba po uzv mlađa 4-5 tjedana i da je jako sitna, sad joj vele da je po uzv trudna oko 35 tj i da će je porodit daju joj neke inekcije ona nema pojma kakve, navodno da se više ne otvara, a od sestre njenog muža čujem da su to inekcije da djetetu "sazore" user posted image pluća kako bi djete moglo samostalno disati.....iskreno s tim nisam upoznata pa me zanima jel ima netko s takvim i sličnim iskustvom


_____________________________



Zivot je kao procitan roman samo razlika je u tome sto se u romanu mozes vratiti na ljepse strane a u zivotu nikada na ljepse dane!!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Otvaranje i porod
25.5.2009 14:56:34   
mirna
Za sazrijevanje pljuća se daju kortikosteroidi, ali samo u slucaju kada prijevremeni porod nije moguce sprjeciti. Zasto ne pita liječnike koje injekcije prima?

(Odgovor članu nemirna mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Otvaranje i porod
25.5.2009 15:04:53   
ninolina
slažem se s Mirnom, možda nije ništa opasno ako kažu da je beba veća ali kakav je to dr koji ti fula trudnoću za 4-5 tjedna ajde tjedan dana ok ali ovo user posted image

_____________________________

sad sam mama za 5 :)
Tin, Iva, Theo Petar, Iris, Nino Lukas

...Nikad se ne prestani smijati, čak ni kad si tužna. Netko će se možda zaljubiti baš u tvoj osmjeh...

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Otvaranje i porod
25.5.2009 15:15:42   
ELISABETH
Ja sam prije dva tjedna zavrsila u bolnici (u 35. tjednu) jer mi je iscurilo malo plodne vode a bila sam i malo otvorena . Doktori su mi rekli da je s bebom sve ok i da ce mi dati neki lijek da se vise ne otvaram. Tako sam intravenozno primila 2 boce lijeka slicnog preparu i nakon par dana su me pustili kuci. U petak sam bila na kontroli i potvrdeno je da je lijek djelovao jer sam jos uvijek otvorena samo 1 prst. Mozda tvoju kumu moraju prije poroditi zbog epilepsije? U svakom slucaju mislim da mora pitati o kakvim se inekcijama radi.

(Odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Otvaranje i porod
25.5.2009 15:38:57   
ejmama
Meni ništa nisu rekli prvi put, pa pretpostavljam da e nisam ništa otvorila, a sutra idem na pregled pa ćemo vidjeti dali je i s drugom trudnoćom tako.

_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Otvaranje i porod
25.5.2009 18:07:57   
nemirna mama
kad sam bila trudna s antoniom kad bi dok. radila uzv nekad je bio "stariji", a nekad "mlađi" a tako i s anamarie i to najviše do tjedan dana, a kod kume je u početku djete dilo mlađe do 5 tj.user posted image , a sad joj je starije 5 tjuser posted image ......ne kužim kako je to moguće.....
e sad možda je porode ranije zbog epilepsije i sad kao takva jel smije normalno rodit ili mora na carski......
malo mi je čudna od kako je trudna, kao da živi ne znam u kojem stoljeću....ona neće ništa kupovat za bebu dok nije rođeno, sebi još nije ništa pribavila za bolnicu, a ja već pripremam stvari već mjesec dana.........a ima i tu neku upalu sad ne znam koliko upala može imati utjecaja na prijevremeni porod


_____________________________



Zivot je kao procitan roman samo razlika je u tome sto se u romanu mozes vratiti na ljepse strane a u zivotu nikada na ljepse dane!!!!

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Otvaranje i porod
25.5.2009 19:11:15   
ELISABETH
Nisam 100% sigurna ali mislim da će zbog epilepsije morati na carski user posted image
Meni je doktorica na zadnjoj kontroli rekla da je beba "starija" tjedan dana. Jasno mi je da beba može biti starija ili mlađa tjedan dana ali 5 tjedana... ne shvaćam.
Poznajem i ja neke tako staromodne cure koje ne žele pripremiti ništa za bebu prije nego se rodi jer to kao nosi nesreću. Ja sam spremila sve za bebu, a prošli tjedan sam spremila i torbu za rodilište, mislim da je tako bolje, dok sam "još hladne glave"

(Odgovor članu nemirna mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Otvaranje i porod
25.5.2009 22:01:15   
novamama
dan prije poroda bila kod ginića i rekao mi je da nisam otvorena . da je cerviks 'uloživ'user posted image ...ja sam ga pitala što to znači i dobila odgovor koji još ne kužimuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Otvaranje i porod
25.5.2009 22:49:38   
twitty
IZVORNA PORUKA: nemirna mama

malo mi je čudna od kako je trudna, kao da živi ne znam u kojem stoljeću....ona neće ništa kupovat za bebu dok nije rođeno, sebi još nije ništa pribavila za bolnicu, a ja već pripremam stvari već mjesec dana.........a ima i tu neku upalu sad ne znam koliko upala može imati utjecaja na prijevremeni porod


nije to nista cudno i ne zivi u proslom stoljecu!ja bi volila da nisam nista imala za prvog malog a ne kasnije kad sam dosla kuci bez njega plakala ko kisna godina.ima pravo na to i nije mi jasno da tako mislis.
pogledaj link i zadnju objavu
http://www.ringeraja.hr/forum/m_94399/mpage_3/key_/tm.htm

_____________________________

gibam...

(Odgovor članu nemirna mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Otvaranje i porod
25.5.2009 23:15:22   
dikac
u 1.trudnoći otvorila sam se 2cm u 30.tjednu, a 2. u 31. tjednu.

(Odgovor članu twitty)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Otvaranje i porod
26.5.2009 7:08:02   
huanita
Uvijek čvrsto zatvorena do samog kraja. Prvi put su mi dva dana davali gelove da se počnem otvarati. A naumili su da moram roditi tada kada su se oni sjetili.
I sada tjedan do termina, nema ni traga otvaranju.

(Odgovor članu dikac)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Otvaranje i porod
26.5.2009 9:06:19   
gljiva
U prvoj trudnoći sa 16 tj. u 24 tj. mi je napravljena serklaža
i uspjela sam dočekat 38tj. Sada u 19 tj.  pa su odmah napravili serklažu. Mirujem i brojim dane, sad
sam u 30 tj.
Meni je u prvoj trudnoći user posted image bio manji 2-3 tj stalno, al da je prvo manje 5tj, a onda veće to još nisam čula.

(Odgovor članu huanita)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Otvaranje i porod
26.5.2009 11:30:55   
ELISABETH
I meni su na zadnjoj kontroli rekli da je cerviks uloživ, i nemam pojma što to znači user posted image

(Odgovor članu gljiva)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Otvaranje i porod
26.5.2009 11:35:44   
ejmama
IZVORNA PORUKA: ejmama

Meni ništa nisu rekli prvi put, pa pretpostavljam da e nisam ništa otvorila, a sutra idem na pregled pa ćemo vidjeti dali je i s drugom trudnoćom tako.


Počela sam se otvarati i  strogo mirovanje.


_____________________________

H 07 E 09

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Otvaranje i porod
26.5.2009 11:40:05   
novamama
IZVORNA PORUKA: ejmama

IZVORNA PORUKA: ejmama

Meni ništa nisu rekli prvi put, pa pretpostavljam da e nisam ništa otvorila, a sutra idem na pregled pa ćemo vidjeti dali je i s drugom trudnoćom tako.


Počela sam se otvarati i  strogo mirovanje.



nek ti jedina radnja bude tipkanje i klikanjeuser posted image

a može i prebiranje po daljinskomuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu ejmama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Otvaranje i porod
26.5.2009 11:41:26   
novamama
IZVORNA PORUKA: ELISABETH

I meni su na zadnjoj kontroli rekli da je cerviks uloživ, i nemam pojma što to znači user posted image


pretpostavljam da to znači da je omekšan....nisam ti sigurna...

nigdje ne vidim, koliko si trudna?

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Otvaranje i porod
26.5.2009 11:48:42   
ELISABETH
36 tjedana. Sad sam išla tražiti u enciklopediji klinike Mayo koju sam neki dan posudila od prijatekjice. Tamo piše da to znači da je omekšan i da se tijelo polako priprema za porod.

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Otvaranje i porod
26.5.2009 12:06:40   
novamama
IZVORNA PORUKA: ELISABETH

36 tjedana. Sad sam išla tražiti u enciklopediji klinike Mayo koju sam neki dan posudila od prijatekjice. Tamo piše da to znači da je omekšan i da se tijelo polako priprema za porod.



superuser posted image user posted image user posted image


ništa ti nije strašno, ti si u 36. tjednu, imaš ti još mjesec dana gulitiuser posted image

ja sam rodila sutradan, bila u 39 tjednu....ali nije me pregledavao 2 tjedna prije toga tako da....eto....don't worryuser posted image

_____________________________

Ča je život vengo fantažija....

(Odgovor članu ELISABETH)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Otvaranje i porod
26.5.2009 19:10:55   
crvić
I ja sam prije dva tjedna završila u bolnici.Dan prije toga sam se doktoru žalila na bubreg, baš me nekaj probadalo, al bubrezi savršeni, ispostavilo se da sam otvorena za prst (a ovo probadanje bi mogli bit trudovi). Dobila sam injekcije za sazrijevanje bebinih pluća (u slučaju da dođe do prijevremenog porođaja).
Sad sam u 31 tj, i isto tako su mi govorili da je user posted image mali za svoje doba. Al danas sam bila na UZV i DR. mi je to lijepo objasnio da postoji Simptomatski zastoj u rastu-do 24 tj, tada to ukazuje da sa bebom nešto nije u redu i Asimptomatski zastoj u rastu-od 24 tj, i prvo zaostaje trbuščić (što se kod mene dogodilo) tada posteljica ne funkcionira i bebica ne dobiva dovoljno hrane i kisika i može biti ugrožena,zato je potrebno mirovati i ležanje i mirovanje isključivo na lijevom boku.user posted image

(Odgovor članu novamama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Otvaranje i porod
26.5.2009 19:43:08   
Jabuka
Mene bole leđa na lijevom boku dok lezim, a na desnom ne, pa lezim pretezito na desnom...

(Odgovor članu crvić)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Otvaranje i porod
26.5.2009 22:36:00   
nemirna mama
ma baš sam se danas čula s njom i sad mi veli da je beba mlađa 4 tj., po zm trudne smo 31 tj. a ona je po uzv 27 tj.......ne razumijem da dotori mogu toliko i tako fulat........ja idem u četvrtak na kontrolu i baš mi je ginekologica rekla da će radit uzv da vidi kako beba napreduje, na prošlom uzv prije 11 tj kad je radila mjerenja rekla mi je da je beba starija 3 dana što je ok....sad bumo vidli šta će reći...

_____________________________



Zivot je kao procitan roman samo razlika je u tome sto se u romanu mozes vratiti na ljepse strane a u zivotu nikada na ljepse dane!!!!

(Odgovor članu Jabuka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Otvaranje i porod
1.6.2009 13:34:32   
zlato_tatino
zena od kolege s posla je isto primila te injekcije za razvoj pluca,otvorila se par tjedana prije termina ,sad je doma i usla je u 38.tjedan i men ecudi zasto su joj onda dali injekcije za razvoj pluca ako sad eto ceka na termin...

(Odgovor članu nemirna mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Otvaranje i porod
2.6.2009 20:42:08   
crvić
Ne znam u kojem tjednu ih je primila,al znam da je 34tj ok za porod, a opet od 35-37tj baš i nije jer tad mozak završava sa razvojem, pa pluća pauziraju sa rastom.

(Odgovor članu zlato_tatino)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!